atarionline.pl Książki SOETO - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1.  
    Ja już mam!
    Piękna sztuka!
    • 2: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime17 Nov 2018

Ja właśnie dostałem Atari BASIC - no - teraz wracam do lat kiedy czytałem ją poraz pierwszy ;) - do był dla mnie podręcznik - poprostu magiczna książka ;) - Dzięki Duddie. Pozdrawiam wszystkich !!!
    • 3: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime18 Nov 2018

Do powstania Mapy Pamięci brakuje już tylko 3 deklaracji!
    • 4:

CommentAuthorPecus
    • CommentTime18 Nov 2018

A czy ja się już deklarowałem?, bo jak nie, to brakuje 2 :)
    • 5:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime18 Nov 2018

A mnie masz na liście? Bo ja mape biorę!
    • 6: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime18 Nov 2018

No to brakuje już 1 deklaracji!
    • 7: CommentAuthorstring
    • CommentTime18 Nov 2018

Deklaruję.
    • 8: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime19 Nov 2018

No to mamy komplet!
    • 9: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime20 Nov 2018

KAZ - czytam wstęp do Atari BASIC - naprawdę dobra robota ;). Dobre wprowadzenie do realiów lat 80-ych. Dobrze przygotowane, już zbliżam się do oryginalnej treści książki - ale twój wstęp - naprawde warty uwagi - brawo !!! ;). Mam też wersje z 88 r. od KAW - i faktycznie - ta książka wtedy była dla mnie wszystkim ;)
    • 10: CommentAuthorrchwastek
    • CommentTime20 Nov 2018

Ja już wysłałem zamówienie na email to już chyba komplet na mapę pamięci masz.
    • 11:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime21 Nov 2018

też wysłałem maila z zamówieniem , jakiś nr konta itp...?
    • 12: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime21 Nov 2018

Irata4, Twój mail nie dotarł...
    • 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime22 Nov 2018

Sprawdź teraz ,w tytule mój nick
    • 14: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime22 Nov 2018

Jest, nie napisałeś, że to Ty. Ludzie się ukrywają za jakimiś tajemniczymi nickami, a ja muszę się domyślać...
    • 15:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime23 Nov 2018 zmieniony

...bo dane kobity podałem ,niech odbiera jak jaką bombę wyślesz ;-).
    a mail jest tu, w profilu :-) .
    • 16:

CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime30 Nov 2018

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka.
    Szkoda, że wtedy nie było takiej jakości wydawnictw.
    "Atari Basic" jest naprawdę przepięknie wydane.
    Bardzo dziękuję Jurku za kawał dobrej roboty!
    • 17: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime1 Dec 2018

Choć "Atari Basic" dotarł do mnie już jakiś czas temu, dopiero teraz znalazłem czas na lekturę.

Z reguły pomijam wszelkie przedmowy, ale tę autorstwa Kaza czyta się jednym tchem, niczym powieść sensacyjną ;-) Jest wyczuwalne, że nie jest to li tylko kompilacja tego, co można znaleźć w necie, ale owoc własnych dociekań i analiz. Ciekawie przedstawiona historia polskiej "domowej" komputeryzacji w latach 80-tych. Wielkie brawa.

Jakość wydanie nie wymaga komentarza - jest fantastyczna. Na razie nie wiem tylko, czy przyzwyczaję się do nowego formatu (na A4 mieściło się więcej informacji, i pewnie też kwestia przyzwyczajenia do kultowego "niebieskiego" wydania KAW :)

Jeżeli ktoś się jeszcze waha, albo zastanawia się nad ceną - z mojej strony uważam że WARTO.

Wielkie podziękowania dla Wydawcy, Autorów oryginału i reedycji, i wszystkich osób zaangażowanych w powstanie tego cuda. Oryginał to dla mnie książka kultowa, teraz z dumą mogę na półce ze "skarbami" postawić nową edycję.
    • 18: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime1 Dec 2018

Bardzo się cieszę, że Wam się podoba Atari Basic! Dołożę wszelkich starań, aby kolejne tytuły były na takim samym, albo lepszym poziomie. Zresztą rozmowy z wieloma osobami na Silly Venture utwierdziły mnie w przekonaniu, że to co robię ma sens. Dziękuję!
    • 19: CommentAuthorGeodeta
    • CommentTime1 Dec 2018

...Atari Basic.... zanim wgryzłem się w sedno.. postanowiłem przeczytać przedmowę....
    ...nawet nie zauważyłem jak stoję w Lublinie na giełdzie komputerowej w I L.O. na początku lat 90-tych...w zasadzie interesowały mnie z tych giełd tylko dema. Zafascynowany byłem jak można zrobić scroll'a, muzykę... gry jakoś były na drugim miejscu. Piractwo? Na jednej z kaset wyczytałem taki tekst: "kopiowanie jest zgodne z polskim prawem, ale nie wypada tego robić"... wiec kopiowało się wszystko co było...ech..
    Panie i Panowie ta przedmowa pozwoli Wam się cofnąć w czasie....
    Nigdy wcześniej nie miałem w ręku ATARI BASIC, zauważyłem jedną ciekawą rzecz jak dla mnie... Pierwsze kilkadziesiąt stron traktuje o operacjach na tekstach.. to do czego ja używałem (na Unixe) "awk", spokojnie w większości można wykonać w Basicu...
    Te kilka książek z RETRONICS, które ostatnich miesiącach trafiły do mnie - uświadomiły mi jedno.. urodziłem się co najmniej jedną dekadę za późno...
    • 20: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime2 Dec 2018

Irata, Twoje maile są, delikatnie rzecz ujmując, enigmatyczne.... nie bardzo z nich wynika kto, co, po co i dlaczego... Napisz mi wyraźnie, co zamawiasz i gdzie mam wysłać. Pobraniówka jest możliwa, ale koszt wysyłki 25 zł.