atarionline.pl graWITACJA - 8bit GameJam - TERMIN I MIEJSCE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime16 Dec 2016 zmieniony
     
    Mamy świetną wiadomość: udało się pozyskać bardzo fajną miejscówkę na zlot "graWITACJA", za ZUPEŁNĄ DARMOCHĘ, ZA FREE!

    - [MIEJSCE] -

    Jest to HUB:RAUM na krakowskim Zabłociu, to miejsce akceleracji startup-ów i przestrzeń coworkingowa działająca pod marką T-MOBILE, duża sprawa!:)

    Miejsce udało się zdobyć dzięki zaangażowaniu naszego przyjaciela ze sceny obok, którego zawsze witam głośnym okrzykiem: "A-MI-GA!" czyli Jakuba "argaska" Argasińskiego (rezydenta w hub:raum). DZIĘ-KU-JE-MY!

    Więcej o miejscu można przeczytać i zobaczyć tutaj: ->link<-

    Mamy do dyspozycji bardzo dużą przestrzeń: dwa duże pomieszczenia przeznaczone na rozłożenie sprzętu (jedno można podzielić), wyposażone w projektory, stoły, krzesła, dostęp do internetu i prąd! Łącznie ponad 100m2 a więc wystarczy:)

    Do tego możemy wykorzystać "chill-room" z dużym telewizorem gdzie można puszczać na okrągło jedynie słuszne demo NUMEN;) oraz dużą, w pełni wyposażoną kuchnię oraz łazienki:)

    Okolica jest spokojna i bezpieczna, a sam budynek to dostosowana do potrzeb biurowych stara fabryka kabli, nic tylko przybywać!

    - [PROPONOWANE TERMINY] -

    + 7-9 kwietnia 2017
    + 14-16 kwietnia 2017
    + 21-23 kwietnia 2017

    Musimy się zdecydować na jeden z nich:) Jak widać imprezę przewidujemy na 3 dni (piątek 18:00 - niedziela 18:00). Od razu napiszę że nie ma możliwości przybycia dzień wcześniej, będziemy działać od 18:00 w piątek.

    Głosujcie w komentarzach na jeden z terminów, to ważne żeby się określić do końca grudnia w celu dokładnej rezerwacji terminu.

    Więcej o zlocie w drugim wątku tutaj:
    ->link<-

    - [INNE PLATFORMY] -

    Oczywiście chcemy ściągnąć na zlot twórców gier z innych platform 8 bitowych: Commodore, Spectrum, Amstrad, BBC, Meritum/Elwro i inne a także twórców gier na konsole, a nawet współczesne rozwiązania oparte o mikrokontrolery (jeśli ktoś się znajdzie;))

    Dlatego GORĄCA PROŚBA DO WSZYSTKICH: rozpowiadajcie wśród znajomych, dawajcie sugestie gdzie i jak można wrzucić info o zlocie dla innych platform:)
    "
    To by było na tyle co i na przodzie!" Zapraszamy do głosowania!:)
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Dec 2016
     
    czegoś potrzebujesz? ;)
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime17 Dec 2016
     
    7-9 kwietnia
    • 4:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime17 Dec 2016
     
    Super wieści! Mi termin obojętny:D Będę!
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Dec 2016
     
    kwiecien... moze byc :-)
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 Dec 2016
     
    Fantastyczne wieści.
    16 kwietnia to Wielkanoc - kiepski termin.
    Głosuję za 7-9.

    Propagować warto jak ustalimy i zaklepiemy termin.
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 Dec 2016
     
    Aha, Kris - rada: wybierz jedną nazwę i się jej konsekwentnie trzymajmy we wszystkich komunikatach/zaproszeniach.
    Nie chodzi mi o nazwę własną, tylko o nazwę określającą rodzaj imprezy: game jam albo hackaton albo zlot. Ale to musi być jasny przekaz, bo się ludziom pokiełbasi wszystko.
    Wg mnie najlepszy przekaz niesie "8bit Game Jam". Od razu wiadomo o co chodzi.
    • 8:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime18 Dec 2016 zmieniony
     
    @pin, potrzebujemy Ciebie z "kompo-maszin", potrzebujemy komputerów do chill-roomu, jest plan żeby tam puszczać coś na dużym TV, jeśli masz inne maszyny (Amstrad, Spectrum, Timex, Commoda) no to też zabierz. Zabierz też YERZA i helboja i ich Spectrumy. Oni razem coś powinni fajnego zrobić:)

    @nosty, dzięki za czujność w sprawie Wielkanocy:) Co do nazwy: skłaniamy się w kierunku: graWITACJA - 8bit GameJam.

    @koala, świetnie że będziesz, bo jesteś w komitecie organizacyjnym i jego zaoczną decyzją (zebranie odbyło się w Krakowie w ostatni poniedziałek) odpowiadasz za kontrolę poziomu używek we organizmach uczestników, więc...dobrze że jesteś;)
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Dec 2016
     
    No to kiedy? :)
    • 10:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime20 Dec 2016
     
    Wychodzi że optymalny termin to 7-9 kwietnia.

    Po świetach ruszy strona eventu, zaczniemy zapisy zespołów i poszukiwanie sponsorów :)
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Dec 2016
     
    @Kriss - to czemu nie dzwonisz wcześniej? ok - sprawdzę terminarz i jeśli wypali to:

    Komplet sprzętu (a8 bit maszin, amstrad cpc, atari ste) - z możliwością podłączenia wszystkich tych maszyn po HDMI do projektora (projektora teraz nie mam), kompletne nagłośnienie z mikrofonami, mixerami itd.,

    potrzebne miejsce postojowe na busa gdzieś tak, by to ogarnąć i nie stać kilometr od miejsca zdarzenia. Sprawdzę tylko terminy i zdzwonimy się.
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Dec 2016
     
    jak by mi Kroll udostępnił Falcona na kilka dni, to może udało by mi się zmusić go do współpracy z konwerterem do cyfry, kto wie.
    • 13:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime20 Dec 2016
     
    @pin, bo wszystko leci na żywioł:) Nie zapominaj że to jest 8BIT, Flakony i inne nieudane komputery 32-bitowe nam są w zasadzie niepotrzebne;)

    Nie zapominajmy też że to nie jest typowe DEMO PARTY tylko impreza dla koderów więc poziom dźwięku zapętlonego NUMENA nie może przekroczyć 1/3 normy bezpiecznej dla słuchu;)
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Dec 2016
     
    spokojnie - no i fakt, z tym flakiem to się trochę zawiesiłem :P
    • 15:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime21 Dec 2016
     
    Chyba że emulator Spectrum odpalisz na nim o ile taki jest;)
    • 16:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime23 Dec 2016 zmieniony
     
    W związku z tym że już więcej nic nie wymyślimy z terminem, ustalamy oficjalny termin:

    = graWITACJA: 8_bit_game_jam - 7-9 KWIETNIA 2017 =
    MIEJSCE: hub:raum, Przemysłowa 12, Kraków

    ZAPRASZAMY! CZEKAMY!
    bocianu, koala, marekp, kris3d
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Dec 2016
     
    Emulator ZX - tak, ale na dzień dzisiejszy bez emulacji AY (nie mam Evie), pozostaje więc jeno BEEPER ;). Oczywiście w technikolorze, bo na pokładzie VBXE.
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Jan 2017
     
    Na razie zarejestrowana jest na stronie elita naszych koderów, co bardzo dobrze świadczy o imprezie ;) (i o organizatorach, że za pierwszym podejściem potrafili zainteresować właściwe osoby).

    Z drugiej strony warto aby się porejestrowali graficy i muzycy, bo przy samych koderach to będzie duże zapotrzebowanie na artystów!;)
    • 19:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime14 Jan 2017
     
    Koderzy też bywają artystami.Dowód? Proszę:
    koderskie kolory: -> OK
    koderskie grafiki: -> OK
    koderskie muzaki: ->link<- -> OK

    Szafa gra, wszystko jest -> READY_
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2017
     
    @TheFender jeśli chodzi o mnie to mi styknie, wpadaj na imprezę i rób dla mnie taką grafikę koderską!
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Feb 2017 zmieniony
     
    Grawitacja ma podwójne znaczenie ale mnie się wydaje że nie o pisanie gier tutaj chodzi ...ani o grawitacje ,ale anomalia grawitacyjne pewno jakieś będą :-)
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Feb 2017
     
    ta - mam nadzieję, że sio2sd poleci w kosmos ;)
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Feb 2017
     
    .. o - np. tym sposobem ;)

    • 24: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Feb 2017
     
    to juz auto jest bardziej kompatybilne z atari niz Twoj sprzet:

    ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Feb 2017
     
    LOL :D powinno się kierownicą sterować :D
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Feb 2017
     
    xxl - ale to emulator samochodu jest ;) Dobre samochody produkowało się do 17 lat temu.
    • 27:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Feb 2017 zmieniony
     
    Każda okazja jest dobra, żeby pochwalić się IS-em ;)
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Feb 2017
     
    @Pin: no wlasnie - prawdziwe atari produkowano do 1992 :D
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Feb 2017
     
    tak, np. hdd do Atari - 1987 ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Feb 2017
     
    hdd do malucha z 1987 roku? Kontroler z dyskiem musiał kosztować majątek. Ciekawe jaki OS na to był napisany.
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Feb 2017
     
    atari nigdy nie produkowalo takich urzadzen do malucha... a zlacze PBI posluzylo budzetowej 600XL dla wsadzenia modulu pamieci 64K.

    tako rzecze historia.
    • 32:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Feb 2017
     
    Nie produkowało, bo w międzyczasie przylazł Tramiel i skasował pewien obiecujący projekt, czyli Atari 1090. Przeczytaj dokładniej listę przewidywanych przez Atari kart rozszerzeń do niego ->link<- - jak byk widnieje tam interfejs dysku twardego.
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Feb 2017 zmieniony
     
    gdyby :-) gdyby atari robilo do dzis to... a gdyby relizowalo pomysly to nastepca 400/800 mialby procek 68000 a nie 6502c
    • 34: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Feb 2017
     
    CA2001 nie było wyprodukowane przez Atari, a jakoś to ludzie podłączali ;)

    Interface o którym mówię, to Multi I/O wyprodukowane w 1987 roku, podłączane przez PBI/ECI. Bajtek szukał nawet 10 chętnych na zakup grupowy ... no i nie uzbierał, bo kosztowało to 600 USD. No niestety taki czas, że u nas mało kto miał coś więcej niż magnetofon ;)

    Teraz na szczęście nie ma tego problemu i niekoniecznie trzeba się męczyć z flopką.
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Feb 2017
     
    ale produkowal m.innymi 1050 - a ca2001 jest rozwinieciem pomyslu na to urzadzenie :) podobnie jak dzis sio2sd, sio2bluetooth itp. :-)
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Feb 2017
     
    no widzisz. Więc nie marudź ;)
    • 37: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Feb 2017
     
    to ja marudze ze Ci nie dzialja programy dla atari na komputerze? :D
    • 38:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 Feb 2017
     
    To może ktoś jednak napisze, pod kontrolą jakiego systemu/OS-a miało to cudo pracować?
    Bo przecież do obsługi nie wystarczy to co Atari miało wychodząc z fabryki.
    • 39:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime8 Feb 2017
     
    Panowie, proponuję zawrócić rozmowę na właściwy tematowi temat czyli: GRAwitacja 2k17:) a definicje Atari vs srAtari pozostawić na oddzielny wątek:)
    Współorganizator: kris3d vel "księgowy z multiply"
    • 40:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime9 Apr 2017 zmieniony
     
    Uwaga! Piekło zamarzło.

    Oto pinokio własnoręcznie prezentujący grę napisaną przez xxl'a:



    Takie rzeczy tylko na grawitacji ;)
  1.  
    Wow, nawet Pin się pofatygował taki kawał?
    • 42: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Apr 2017
     
    hehe, w pelni funkcjonalna gra napisana od zera w 12h. z przerwa na obiad :D
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Apr 2017
     
    Było zacnie - pozdrowienia dla ekipy od Pico-8, a na Wapniaku to my postawimy wódeczkę :)
    • 44:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime10 Apr 2017
     
    Hej hej! Dzięki za wspólną zabawę! Powoli dochodzę do siebie:)
    Mam nadzieję że imprezkę będzie można robić cyklicznie co rok, ale to jeszcze za wcześnie na jakieś deklaracje:) Na pewno już jesteśmy bogatsi o pewne doświadczenia - więc i sama impreza z roku na rok będzie bardziej dopracowana!
    Dziękuję pięknie wszystkim za wizytę, sponsorom za super nagrody, hub:raum za miejscówkę!
    Pinowi za kompoty, oraz pozostałym współorganizatorom za dłuuugie rozmowy na grupie FB :D

    ps: Pikowcy to jednak też ludzie! I to jacy fajni! :D:D
  2.  
    OK, to gdzie te gierki można ściągnąć?
    • 46:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime10 Apr 2017
     
    zagrasz na Wapniaku:P
    a tak na serio - to pewnie jak się wszyscy po robocie obrobią:) Czyli koło wieczora.
    • 47: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime10 Apr 2017
     
    Fotki:
    ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime11 Apr 2017
     
    Wyniki:
    ->link<-
  3.  
    "wymiona" na końcu?
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Apr 2017
     
    Co to jest to całe Pico 8 ,znalazłem jakieś proste narzędzia do robienia gier i coś na wzór pocket pc ...