atarionline.pl Uragnione Atari 800 '79 i od razu kłopot - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    Witajcie Bracia Atarowcy :) Długo wypatrywałem tego 4joyowego Atari i w końcu starsi bracia 800XL i 65XE doczekali się praprzodka. Niestety radość trwała krótko - nie wgrywają się gry przez kabelek SIO, nie wgrywa się Archon z kartridża - wszystko kończy się mozaiką. Udało się odpalić 1 gre; Air Hockey. Próbowałem nawet gry z Atari 400 :( Mogę zwrócić Atarynkę ale bardzo tego nie chcę. Czy możecie podpowiedzieć co to może być, czy brnąć w naprawę i do kogo?
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    Komputer ma wszystkie moduły pamięci?
    • 3: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    Tak, komplet modułów to podstawa. Archon może się nie odpalić nawet przy wszystkich modułach RAM, ponieważ seria cartów XE jest przeznaczona na nowszy OS (XL/XE), na OS-B z Atari 400 czy Atari 800 mogą ruszyć tylko niektóre z nich. Co do kabla SIO2? się nie wypowiadam. Jakie gry z Atari 400 i z jakiego nośnika próbowałeś wgrywać?
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    Sprawdzałem na emulatorze i Archon uruchomił mi się na starej wersji osa. Jeśli tak wiele gier się nie uruchamia to znaczy że jest to jakiś inny problem sprzętowy. Może któryś z modułów pamięci ma jakieś uszkodzenie? Może postaraj się odświeżyć styki w Atari i w modułach?
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    .. a ja bym uleczył ten komputer czymś takim:

    ->link<-

    tak to działa:



    Spytaj Lotharka, może on to ma.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    ...ej ale tak chyba nie można ,to dalej będzie Atari ?
    ;-)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Jan 2017
     
    dzięki temu nim się stanie ;)
    • 8: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime11 Jan 2017 zmieniony
     
    Tez posiadam takie cudo, wlasciwie to dwa, Pal i NTSC ale tylko jedna obudowe. Z wlasnego doswiadczenia proponuje przeczyscic kontakty w kartach pamieci i karcie OS. Polecam tez docisniecie do plytki kazdego z chipow, ten komputer ma wiekszosc chipow w podstawkach.

    • 9:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime11 Feb 2017
     
    Zapomniałem się pochwalić. Działa! :) Powyciągałem kostki i powkładałem na nowo. NA 800 działa 99% gier z XL/XE :)
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Feb 2017
     
    Zabierzesz je na zlot >?
    • 11:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime12 Feb 2017
     
    Co? Gdzie i kiedy?
    • 12: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime12 Feb 2017 zmieniony
     
    Ciesze sie bardzo ,ze dziala :)
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Feb 2017
     
    Fajny sprzęcik
  1.  
    Na ubiegłorocznym SillyVenture miałem swojego Atari 800 z Incognito. Zakupiony był jako wersja NTSC, ale przerobiłem go na PAL korzystając z oryginalnego Atarowskiego moda. Incognito mam w wersji Candle'a (nie wiem czy Lotharek w ogóle się brał za produkcję swojej wersji - chyba za mały rynek). A kilka miesięcy temu zrobiłem w nim jeszcze stereo - to dopiero była zabawa.

    Gratuluję zakupu i cieszę się, że wszystko działa. Atari 800 to piękna maszyna.