atarionline.pl FOREVER 2017 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Jan 2017
     
    ->link<-
    17-19 Marzec,
    ktoś się wybiera?
    • 2:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime23 Jan 2017
     
    Byłem, widziałem, zacne party, ale daleko:) @gorgh, przyjedź na grawitację do Krakowa, zrobimy fajna gre:)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Jan 2017
     
    jednak to już nie jest to, co 10 lat temu. I nie potrafię wytłumaczyć tego zjawiska niestety.
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jan 2017
     
    Ale martwisz się tym że nie potrafisz wytłumaczyć czy tym że to już nie to? ;P

    Ale co konkretnie było 10 lat temu i znikło?
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Jan 2017
     
    @pin demenc.. tzn. próchnica ? ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime25 Jan 2017
     
    Forever ma konflikt z Revision, które w kategorii oldschool też ma bardzo wazne kompo, poza tym ma konflikt z DataStormem skupionym wokół c64 i ludzie z tej platformy koncentrują się na tym wydarzeniu (z moich obserwacji - mimo iż w zeszłym roku DS nie było). Poza tym brakuje też Rastera, niestety :(
    Ciężko jest tez zrobic sensowną prodkę po SV na Forevera - za mało czasu. Na końcu dodałbym że tego typu miejscowości nie przyciągają tylu ludzi jak duże, do których dojazd jest sensowniejszy. Może kiedyś nie miało to znaczenia, teraz już ma.

    Ale kompo na ZX spectrum na Foreverze jest bardzo ciekawe (Gemba itp).
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Jan 2017 zmieniony
     
    Tedec - no to sprowokowałeś dalszą część moich złotych myśli :D

    Otóż bywałem na Forever od 2001 do co najmniej 2005 roku, zajebiste zloty, ludzie, klimaty, jaja takie że można było zejść .. ;)- Teraz tego nie ma, taki zlot jak zlot i nic się szczególnego nie dzieje. Tak było rok temu. Nie napisałem tego w poście wcześniej, bo nie chciałem robić antyreklamy.

    Notabene wydaje mi się, że ostatnie SV podzieliło ten los niestety. To tylko moje takie odczucia i prywatne zdanie, każdy widzi to inaczej. Tyle ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Jan 2017
     
    @pin: nie wiem co masz konkretnie na myśli, chętnie przeczytam. nie jest sztuką napisać coś takiego i dodać że to Twoje prywatne zdanie. jak powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B. nie podjąłem decyzji co do losu SV, być może jest tak jak piszesz i powinienem sobie odpuścić. dlatego bardzo proszę o argumentację - być może masz rację.

    sorry za zaśmiecanie wątku o Foreverze, ale poczułem się niejako "wywołany do tablicy".
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Jan 2017 zmieniony
     
    @Grey - trzeba po prostu popracować nad formułą zlotu. Może coś zmienić? Jak dla mnie, to devils szoł jest bez sensu, lub albo niech przynajmniej będzie na partyplace by nie dezorganizować czasu party - wówczas czemu nie. Dla odmiany - zajebista była na ostatnim SV prezentacja Laury w Stoczni Gdańskiej, z lat wcześniejszych Hummer raczej nie był zły. Integracja, szampan i molo w Sopocie. Strzał na tyle ciekawy, że warto było poświęcić czas.

    Ogólnie zainwestowałbym w przypadku eventu o tym rozmiarze i skali w partyplace, szkoła na tak poważny event robi się z deka koszerna. Widzisz, wzorem dla mnie jest RetroKomp, to jest po prostu profesjonalna miejscówka.

    W tym wymiarze SV może zyskać i nad tym bym się zastanowił. Tzn - nie ja, bo mi nic do tego ;)

    Powiedziałem A, mówię B.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Jan 2017
     
    I nie chodzi mi to to, by szkodzić komukolwiek w czymkolwiek - chciałbym wrócić do tego, co było dobre. A było zacnie i wystarczy niewiele, by było lepiej ;)
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Jan 2017
     
    nie szkodzic heh... przypomina sie pewne compo i demo arsantica :D

    w tym roku SV bylo o wiele lepsze niz poprzednie.

    sv przejmuje ten watek.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    fajnie że Sv z roku na rok robi się coraz to lepsze ale chyba faktycznie czas na przeskok ,duża hala z wielkim ekranem i dobrym nagłośnieniem to by dopiero było coś .

    @pin nie szkodziłeś bo nie "grałeś" i nikt nie ogłuchł ludzie słyszeli swoje myśli i żyli długo i szczęśliwie ;-) ,a tak swoją drogą to jak na Sv wypadło nagłośnie .
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    Słuchajcie.
    Zawsze tak będzie że jednym się podoba a 2gim nie.

    Tak samo jest z zupą pomidorową jedni lubią 2dzy nie lubią.
    SillyVenture to świetny zlot!
    Dzięki niemu mamy wiele produkcji na najróżniejsze platformy Atari.. i nie tylko produkcji.. Patrząc po frekwencji uczestników to też unikalny zlot.
    Grey, jakoś tak dziwnie by było gdyby nie było SV.


    Szkoda że powoli wszystkie zloty się zamykają..
    Niech SV nie podzieli tego losu.

    Stay Atari!

    *Przepraszam że piszę o tym w temacie Forever-a.
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    @XXL - temat wałkowany milion razy, i widzę że dalej nie wiesz ile ma dyskietka w ED ;)

    @Irata4 - co do ostatniej kwestii, to "tak se" ;) Ostatnie dobre imprezy z nagłośnieniem to chyba Quast i LL/LP w Opalenicy.
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Jan 2017 zmieniony
     

    pin:

    "(...) z lat wcześniejszych Hummer raczej nie był zły. Integracja, szampan i molo w Sopocie. Strzał na tyle ciekawy, że warto było poświęcić czas.


    No dobrze Pin, a możesz mi przypomnieć ile razy jechałeś Hummerem? Bodajże raz w 2010 roku, ale też głowy nie dam (wspomniałeś o Sopocie, więc domniemam że wtedy byłeś z nami). W sumie były 3 takie wypady. W 2014 roku były zorganizowane autokary na koncert STU w innej miejscówce - też nie widziałem Ciebie na koncercie. Ale rozumiem, że podoba Ci się sama idea mimo biernego udziału ;) Niemniej - doceniam :)

    Przy obecnej frekwencji party sięgającej 250 osób (z edycji na edycję coraz większą) organizowanie limuzyn staje się nierealne - pomijając fakt, że jakiś czas temu wszedł chory przepis ograniczający ilość przewożonych osób.

    "Koszerność" sali gimnastycznej? Bingo. Czyli pasuje do klimatu Silly, jaki sobie założyłem. Podczas jednego z trójmiejskich sztabów wspomniałem, że była idea zorganizowania SV w Filharmonii Bałtyckiej. Być może byłoby jeszcze bardziej Silly. Niestety kwestia spożywania trunków podczas takiej imprezy dyskwalifikuje tą miejscówkę. Przy okazji zauważ, że owa "koszerność" przyciąga coraz więcej osób z zagranicy, w tym te, które przyjeżdżają na SV kolejny raz. Z tego też powodu pozostały "sleeping roomy", z których również korzystano.

    SV2k16 to pierwsza edycja, podczas której compo odbyło się o sensownej porze, a prezentacja prac odbyła się bez większych zgrzytów. Podobnie z elektronicznym oddawaniem głosów na prace. Było to też pierwsze party, na którym podczas compo mogłem być jako widz i wypić piwo. Nie doszłoby do tego gdyby nie pomoc AdamaK, Pitera, Yolka, Kuby Husaka czy Wieczora.

    Jeśli kiedykolwiek będzie jeszcze kolejna edycja SV, to raczej na bank w nowej miejscówce, ale NADAL w szkole (tyle że jeszcze większej niż ostatnio). Obecnie w Polsce odbywa się kilka imprez, m.in. WAP-NIAK oraz Ironia, więc jest w czym wybierać - każdy znajdzie coś dla siebie.

    Nie wykluczam że może tutaj wchodzić też kwestia "wypalenia" przeze mnie - jeśli masz takie odczucia Pin, to ok, przyjmuję to na klatę, mimo iż ostatnia edycja SV temu całkowicie zaprzecza. Jedynym sposobem aby się o tym przekonać byłoby zorganizowanie kolejnej edycji, a tego obiecać nie mogę, dopóki nie uporządkuję własnych spraw.

    Pozdrawiam i przepraszam za zaśmiecanie wątku.

    p.s. Co do Forevera - mi zawsze będzie kojarzyć się z zajebi**ym demem "Batman Forever" na Amstrada no i Ś.P. Rasterem...
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    Hummerem jechałem raz i wiedz mój drogi, że to tylko dzięki temu że zawsze miałem zesrane całe party organizacją kompotów, czy sprzętu z tym związanego :)
    • 17:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    Jeżeli chodzi o party demoscenowe dedykowane Atari o skali która satysfakcjonuje i "automotywuje" część osób aktywnie coś robiących (nie wszystkie / nie generalizuę - ale znam "zbyt" wiele) to nie ma w czym wybierać. Na odpowiednim poziomie skali jest SV i nic więcej.

    Inne zloty są super fajne ale mają nieco inny cel. Są nastawione np. głownie na gamedev (i bardzo dobrze), lub są zlotami multi w których Atari jest niszą (i bardzo dobrze)
    Forever kiedyś może ten cel trochę spełniał teraz już nie spełnia - mimo iż to ztc słyszałem świetna impreza i warto na niej być.
    Ale kto wie - może ten Forever będzie inny i będzie dużo fajnych prac na Atari. Tego Wszystkim życzę, jak i kolejnego SV i innych zlotów.
    • 18: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    "I nie chodzi mi to to, by szkodzić komukolwiek w czymkolwiek - chciałbym wrócić do tego, co było dobre. A było zacnie i wystarczy niewiele, by było lepiej ;)"

    PIN SZKODZIŁEŚ w Głuchołazach i szkodzisz greyowi w Gdańsku.Wiesz czego nie lubię, nie lubię " poprawiaczy" ,sami nic nie wymyślą ale innych chętnie pouczą a w razie sukcesu też się podpiszą. AMEN
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    pin zaszkodził ...?
    przecież to ikona Atari ,gość który czuje klimat ,pasjonat ,bez pin/a przy deku to -50% funu z party .
    • 20: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    Hmmmm.
    • 21: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    Ale o soo chodzi?
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    Tak Rysiu - w czym Ci zaszkodziłem? Chciałbym się tu konkretnie dowiedzieć cóż takiego uczyniłem?
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    .. no i po tylu latach współpracy dostałem od Ryszarda piękne podziękowanie. Szkodziłem, hehh - dobre.
    • 24:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    Dla mnie szkola I sala gimnastyczna jest coooool. To jest miejscowka z klimatem . Siedzac na sali przy atarce czuje 100% fiiiilingu... w nowoczesnych salkach to już nie to..
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    @Pin: punkt z regulaminu, tylko zgaduje kto jest autorem ;-)

    Wszystkie prace 8-bit będą uruchamiane na komputerze Atari XEGS z procesorem 65c816, 1 MB, stereo, Covox i ładowane z kontrolera IDE Plus/IDEa pod kontrolą systemu operacyjnego SpartaDOS X, lub spod inita SDLOAD bez DOS. Jeśli Twoje demo lub intro wymaga specjalnego rozszerzenia do działania (lub wykorzystuje niepublikowane rozkazy 6502C) - musisz dostarczyć odpowiedni sprzęt i go obsłużyć podczas compo (podłączyć, uruchomić, wgrać demo).
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2017 zmieniony
     
    ... no idzie z duchem czasu ,po co ma się martwić że później jakiegoś demka nie odpali na swoim sprzęcie;) ,a przecież podaje specyfikacje .Myślę że chodzi o jak najlepszą jakość obrazu na wyjściu w czym to VBXE pomaga ... no bo pod co miało by to wszystko zostać podłączone ...?
    przecież nie pod nierozbudowaną Atarynkę z magnetofonem choć z drugiej strony to by był dopiero klimat .

    Ja tam problemu nie miałem - grafiki chodzą ;)
    • 27:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Jan 2017 zmieniony
     

    pabloz1974:

    Dla mnie szkola I sala gimnastyczna jest coooool. To jest miejscowka z klimatem . Siedzac na sali przy atarce czuje 100% fiiiilingu... w nowoczesnych salkach to już nie to..

    Tak było kiedyś. Czasy się zmieniają, nikt nie chce np. spać na glebie w sali gimnastycznej pod głośnikiem. :P

    IRATA4:

    faktycznie czas na przeskok ,duża hala z wielkim ekranem i dobrym nagłośnieniem to by dopiero było coś .

    ... tym bardziej wypadałoby to na imprezie reklamowanej hasłem "The BiggeST Atari-party in the world". :>
    Popieram!
    • 28: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    @XXL - nie widzisz, że jesteś jedyny sam, niepowtarzalny w swoim rodzaju? Teraz zastanówmy się, co w tym dziwnego - czy otaczający Cię świat, czy odwrotnie ;)
    • 29: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    @Pin :-) zacytuje:

    mylisz sie calkowicie :-)
    w warstwie sprzetowej: to tak jakbys wymienil konia na auto, chwalisz sie ze teraz masz wygodnie, szybko i ze masz teraz 5 koni ... mechanicznych. wmawiasz sobie i innum ze teraz masz lepiej, ale to nie jest juz to stare zywe zwierze to juz nie jest to samo, zatraciles to dla czego lubiles kiedys tego starego konia :-) nie jestes juz dzokejem ;-) teraz jestes woznica ;-)

    w warstwie programowej: pojawiaja sie nowe idee, np. na starych instrumentach nie trzeba grac caly czas w ten sam sposob lub tej samej muzyki, ale zeby zagrac cos swierzego, nowoczesnego wcale nie trzeba wymieniac instrumentow :-)
    ty zachowujesz sie tak, ze wmawiasz ludziom, zeby komponowali w okreslony sposob bo twoj syntezator nie potrafi zagrac tak jak stare organy :-)

    niestety.

    nie jestes atarowcem (nie potepiam): przetwarzanie, nadawanie nowych funkcji przedmiotom starym to recykling, pojawiaja sie glosy, ze atari to komputer w obudowie atari albo komputer na ktorm mozna uruchomic system operacyjny atari... w moich oczach reprezentujesz scene recyklingu, nie majaca nic wspolnego z atari... ale jak pisalem nie potepiam, widze, ze jest sporo osob ktore nazywaja sie atarowcami ale maja podobne do Twoich poglady.

    ale nie przekonasz mnie :-) ze kompomachine to komputer atari ;-) to kompozycja :D
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2017 zmieniony
     
    ...zeby nie bylo to ja osobiscie VBXE nie popieram ,ale dodatkowa pamięć jak najbardziej ,poprostu chcialbym gry z animacjami i bajerami ktore na golasie sie nie zmieszcza a doczytywanie w locie nie wchodzi w gre bo zburzylo by immersje,sama gra niech sobie bedzie w 64 czy 128 kilo ,teraz tworcy maja dylemat czy wydac na mega carcie a jeden mega gdyby zagoscil u wiekszosci urzytkownikow rozwiazal by sprawe ...ale przecież nie o sprzet tutaj chodzi a o szkodnikowatosc pinokia ,czy przez to ze ktos posiada rozszerzone Atari to komuś szkodzi ?
    • 31:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    xxl napisał:
    zatraciles to dla czego lubiles kiedys tego starego konia :-) nie jestes juz dzokejem ;-) teraz jestes woznica ;-)


    To powinno wejść do kanonu haseł scenowych/retro/8bit :)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    ... no ale można to różnie interpretować, stary wysłużony kon nie ma siły a pin inwestuje w niego by brykal dalej ...
    • 33:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    @xxl: myślę, że cię nieco poniosło z orzekaniem, kto jest atarowcem, a kto nie... Szanuję twoje poglądy, ale przesadzasz z radykalizmem.

    Atarowcem jest ten, kto lubi używać produktów Atari i kompatybilnych, lubi na nich pracować, modyfikować (lub nie) albo grać. Według twojej wykładni wszystko, co odbiega od stanu fabrycznego jest wprost godne potępienia. Jedynie słuszne, koszerne, właściwe jest Atari z nienaruszonymi plombami?

    I nie, nie zgadzam się, byś Pinka, czy też mnie i innych o podobnych poglądach, nazywał sceną recyklingu.
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    ... ja tam problemu nie widzę , jak kolega pisze że lubi "fabryczne" to ok ,zastanawiam się natomiast czy jest konsekwentny i nadal używa magnetofonu z "pląbami"ewentualnie stacji dysków ,jak kolega xxl napisał że podobnie jak z instrumentem i owszem , klasyka klasyką ale z odrobiną dodatkowej elektroniki można już grać Rock/a .
    • 35:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    Nie jest konsekwentny. :) Używa MapRAM, które jest modyfikacją sprzętową.
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    Dobra, teraz pora na mnie ;)

    xxl:

    mylisz sie calkowicie :-)
    w warstwie sprzetowej: to tak jakbys wymienil konia na auto, chwalisz sie ze teraz masz wygodnie, szybko i ze masz teraz 5 koni ... mechanicznych. wmawiasz sobie i innum ze teraz masz lepiej, ale to nie jest juz to stare zywe zwierze to juz nie jest to samo, zatraciles to dla czego lubiles kiedys tego starego konia :-) nie jestes juz dzokejem ;-) teraz jestes woznica ;-)


    W warstwie sprzętowej nie wiedzieć dla jakiej przyczyny negujesz urządzenia których idea działania wywodzi się z połowy lat '80 - czyli np. NewDev 1984(?), pierwszy interface HDD - 1987, stereo 1990, pierwsze rozszerzenie pamięci - 1985. Jeśli to jest dla Ciebie przesiadka "z konia", to chyba zeń spadłeś ;)

    XXL:

    w warstwie programowej: pojawiaja sie nowe idee, np. na starych instrumentach nie trzeba grac caly czas w ten sam sposob lub tej samej muzyki, ale zeby zagrac cos swierzego, nowoczesnego wcale nie trzeba wymieniac instrumentow :-)
    ty zachowujesz sie tak, ze wmawiasz ludziom, zeby komponowali w okreslony sposob bo twoj syntezator nie potrafi zagrac tak jak stare organy :-)


    Cały czas mylisz demoscenę i to, co zostało wypracowane (nie bez powodu) przez ostatnie 25 lat, więc jeśli np. nie respektujesz reguł konkursu to nie bierz w nim udziału.

    .. a - i do tej pory nie wykazałeś (mimo próśb) w czym praktycznie te twoje "nieudokumentowane" rozkazy są tak dobre. Mazezam? ;)- Są tylko uwstecznieniem dla nowych możliwości sprzętowych.

    -----

    Poza tym - VBXE - używane na kompo Atari z rdzeniem GTIA pal TYLKO i wyłącznie dla jakości obrazu RGB. Jest XXI wiek, niech to wygląda po prostu dobrze a nie jak gówno w lesie.

    ... :) -a, no i w moim kompie z tym wszystkim działa stabilnie suszarkowy tryb GTIA :D

    @Rysiek - cały czas czekam na publiczną deklarację czym Ci tak zaszkodziłem. XXL, jeśli możesz to daj się wypowiedzieć odbiorcy tej kwestii.

    Grey:

    "Koszerność" sali gimnastycznej? Bingo. Czyli pasuje do klimatu Silly, jaki sobie założyłem. Podczas jednego z trójmiejskich sztabów wspomniałem, że była idea zorganizowania SV w Filharmonii Bałtyckiej. Być może byłoby jeszcze bardziej Silly. Niestety kwestia spożywania trunków podczas takiej imprezy dyskwalifikuje tą miejscówkę.


    ... to w SZKOLE wolno pić alkohol????? Muszę chyba sprawdzić w dzienniku ustaw ;)
    • 37: CommentAuthormikey
    • CommentTime27 Jan 2017 zmieniony
     
    Temat jest o foreverze, a tu przyszło 3 gości (grey, xxl, pinokio) z rozwalonym ego i strolowalo przekaz.

    Żeby było na temat - tak, ja się wybieram :)
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2017 zmieniony
     
    Jak duzo osób od nas pojedzie to pojadę i ja.
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    @Pin ignorujesz fakty :-) i odnosisz sie do swoich wyobrazen o tym co wydaje Ci się ze mogłem mieć na myśli a nie do konkretow :D

    Ja przestalem wysylac prace na Glucholazy po takich zapisach w regulaminie :-) pomyslalem jaki jest sens wysylac prace na konkurs na part atari przejetej przez scene recyklingu skoro i tak praca zostanie zdyskwalifikowana albo puszczona tak jak pusciles demo arsantica na SV (spierniczyles prace goscia, ktory pol roku pisal specjalnie na to party)...
    co wiecej... gdyby Twoje zasady obowiazywaly wczesniej (jak czesto podkreslasz za starych dobrych czasow) to najlepsze dema nie mogly by byc wyswietlane na zadnym ataroskim party - przyklad? Overmind w 1995 :D
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    Na tym party można było jeszcze odpalić "trackmo", dwa lata później już nie, bo pojawił się w zasięgu systemowo przez Atari obsługiwany twój ulubiony dysk twardy (pierwsza KMK/JŻ) i racjonalnie myślący ludzie ograniczyli bez szkody dla dem możliwość ładowania sektorówek. I bardzo dobrze, bo teraz mamy stan taki, że 95% produkcji odpali z dysku. W tym obecnie także i sektorówki, które w legalny sposób czytają poprzez procedury OS'a (których tak nie lubisz)

    W twoim mniemaniu uporczywie twierdzisz, że spierniczyłem demo. Otóż nie - autor i zdaje się Ty dalej nie wiesz ile ma dysk w rozszerzonej gęstości. Sprawdź w encyklopedii, no i popraw xbios, bo nawet po zmianie przeplotu sektorów odgrywane w czasie I/O muzyczki zdaje się, że idą w las jak się okazało ;)

    Co do regulaminów - nie respektujesz, nie wystawiasz. Takie są zasady!

    Co do Forevera. Powielę info od Iraty - jak będzie dobra ekipa, to może się przejadę na doczepkę.
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    To może zróbmy listę kto by ewentualnie mógł pojechać. Ja mógłbym jak skoncze prawko to mógłbym kogos po drodze zabrać, w lutym mam egzamin jak zdam za 1 bądź 2 razem to zdążę odebrać dokument...jak nie to będę mial klopoty w pracy ...Kaczynski tez nie ma... ale ja nie Prezes ...no ale kierowce mam :).Wiec trzymajcie kciuki za moj egzamin ,wiosna robie na motocykl ...pamietam jak Lotharek obiecał ze da sie kursnac swoja rakietą jak pil nie będę i mu prawko pokażę:)
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    ... w tej konfiguracji trochę się obawiam ;)
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    > Na tym party można było jeszcze odpalić "trackmo", dwa lata później już nie

    @Pin i znowu bzdury. kolejne uznawane za najlepsze ever demo to Total Daze - wyszlo dwa lata pozniej i tez nie moglo by byc pokazywane wedlug Twoich "zasad".

    rozumiesz teraz co znaczy szkodnik.
    • 44: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Jan 2017
     
    W roku, w którym się to zmieniło Dzielny Wojaku Szwejku. A szkodnikiem jesteś Ty i twoje mędrkowanie. Jeśli zamierzasz rozpierdolić następne party to możemy sobie jeszcze trochę porozmawiać.
    • 45:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jan 2017
     
    to na swoim kompie nie można było pokazać pracy ???
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Jan 2017
     
    .. a jest gdzieś tak napisane? ;)
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2017 zmieniony
     
    @Pin, wyraznie napisales ze w 95 mozna bylo a dwa lata pozniej (97) juz nie, teraz ze 97 jeszcze mozna bylo... rozumiem, przejezyczenie ;-)

    to tylko pokazuje jaka patologia na scenie atari jest ruch w kierunku sceny recyklingu.
    trzeba miec sporo zlej woli zeby wymagac od autorow prac dla standardowego atari zeby musieli sami je prezentowac.
    zlej woli albo braku elementarnej wiedzy (co nie jest wykluczone biorac pod uwage nie pokazanie na SV pracy arsantica)
    juz pomijam rozwalanie flow samego compo to co jesli autora nie ma na zlocie? moze liczyc na organizatora compo? przyklad arsantica pokazuje na co mozna liczyc :D patologia, masz za soba pare osob... wiele mowi to rowniez o nich.

    nie dziwie sie ze nazywaja Cie szkodnikiem.
    • 48: CommentAuthorerOS
    • CommentTime28 Jan 2017
     
    Ze wstępnych ustaleń to pierwsze party na którym w reg. była maszyna z większą ilością RAMu niż 128 to było Last Party '97 w Opalenicy. Tam po raz pierwszy ever Vasco wyznaczył machine compo z 320KB, więc to on jest największym szkodnikiem bo to on był prekursorem tej Twojej tzn. "sceny reciklingu" :>

    Termin i zarzuty same w sobie na tyle idiotyczne, że tego komentować nie można. A jeżeli Grey i Ryszard mają coś do Pin'a to wątpię aby to był regulamin i ilość RAMu czy VBXE w maszynie, tak samo jak wcześniej problemem nie były ani RAM ani COVOXY.

    Nie znam się aż tak na A8, ale nie kojarzę imprezy na której organizatorzy nie mieli, nie dali rady lub
    nie pozwolili puszczać produkcji ze stockowej maszyny lub stockowego konfigu.

    Zdaje się, że na SV z demem Ars..#2 był feler z poprawnością lub standardowowścią ATR'a o czym zdaje się, że pisał już sam autor dema.

    Poza tym z tego co pamiętam z party to Pin próbował to demo kilkakrotnie uruchomić.

    TotalDaze najlepsze demo ever? Wątpię, nawet jeśli na stock maszynę, ale to kwestia gustów a nie dowód w sprawie. Nie wiem czy byłeś na tej imprezie QP97, ale tam widownia reagowała dość żywiołowo, ale TotalDaze nie zebrało największej owacji, chociaż to jeszcze o niczym nie świadczy.

    Overmind i TotalDaze to są dema z ery 'sprzed rozszerzeniowej' co nie znaczy, że nie mogły by być puszczone, dopuszczone na późniejszych imprezach ;>

    Heh nieźle strollowano ten topik o foreverze, czyżby tam też były nie takie jak trzeba regulaminy i compo maszyny? :>
    Moze tylko 4 posty na temat :>

    i jak w piaskownicy, ale trudno: @XXL, sam jesteś szkodnikiem.
    • 49: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Jan 2017 zmieniony
     
    @erOS: sam sformulowales zarzuc po czym nazwales go idiotycznym :-) i w sumie slusznie.
    przeczytaj dokladnie o co chodzi :D czy gdziekolwiek pojawil sie zarzut rozszerzenia pamieci? mozesz wskazac? :D nie? to o czym dyskutujesz?

    reszta to tez banialuki, nie jest jak piszesz, ze te demka bylyby dzis dopuszczone.

    przeczytaj zapis regulaminowy (jest wyzej w watku) i zastanow sie troche :-)

    arsantica uruchamial kilka razy z tego samego uszkodzonego przez siebie przy kopiowaniu obrazu. jak to nazwac? ignorancja? zlosliwosc? glupota?

    na szczescie sa jeszcze party na ktorych scena recyklingu stracila wplywy i dzialanie takich szkodnikow zostalo uciete.
    • 50:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Jan 2017
     
    @xxl: gdyby autor dema dokładniej przyjrzał się, jak obsługiwać dir2atr Hiasa (bo pod tym ATR został utworzony), to by nie było takich problemów. "Poleciał" z domyślnymi opcjami i utworzył obraz o niestandardowej wielkości, choć poprawnej budowy.