atarionline.pl Wapniak 2017- Stuff - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2017
     
    wrzucam swoją pracę gfx, która plasowała się gdzieś poza podium.Gra moja będzie dziś udostępniona na portalu Atariteca.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 May 2017 zmieniony
     
    Lekka,fajna, wakacyjna ,jak cieniowałeś to mogłeś użyć pełnego odcienia ? czy też taki sposób cieniowania wymusza G2F?

    Podeślę niebawem wersje poprawioną mojej graficzki ,bo w tej co poszła no kompo jakimś cudem omsknęła mi się ręka i jest parę niepotrzebnych pikseli w tym jeden na twarzy Ninja ...
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 May 2017
     
    Chciałem jeszcze podziękować @mono bez którego moja praca nie była by tak klimatyczna ,dzięki niemu widzicie ładną czarną ramkę która zamyka całość .
    • 4:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime14 May 2017
     
    Podłączę się pod ten wątek bo temat pasuje :)

    Dzięki za ciepłe przyjęcie mojej gry w MadPascalu. Bardzo się cieszę, że udało mi się ją w miarę dokończyć. Jeszcze powinienem ją bardziej zbalansować i dodać więcej "kart", aby nie była tak monotonna. Może się zmobilizuje i to zrobię.

    Mgr inż pochwalił moje grafiki, więc pomimo niskiego (acz zasłużonego) miejsca, czuję się absolutnym zwycięzcą :) Bo dodam tylko że to mój debiut jako autora grafik do gry. Przy okazji dziękuje magistrowi za udzielenie licencji na wykorzystanie superbohatera Jana Rzygonia. No i oczywiście Lisowi dziękuje za zajebistą muzyczkę, trzymającą klimat.
    A dla wszystkich ciekawskich mam jak zwykle kod źródłowy:

    ->link<-

    A jeszcze z ciekawostek dla poważniejszych nerdów to pochwalę się, że wszystkie "karty" (czyli potencjalne wydarzenia w grze), są przechowywane w bazie danych sqlite (assets/cards.db).
    W katalogu tools, są narzędzia w pythonie, którymi można dodawać nowe karty, oraz narzędzie które później te karty ekstraktuje do plików assemblera. Po drodze dodatkowo zamieniane są polskie znaki z UTF-8 do formatu Atari. Kolejny tool podłącza pod to assety graficzne kompresując je po drodze do RLE. A na końcu plik wynikowy assets/cards.asm jest inkludowany w źródłach gry w pascalu. Taki myślę ciekawy toolchain mi się przy okazji tej produkcji udało wypracować :)

    A co do mojej drugiej i zwycięskiej produkcji RoadFever, to źródła są tutaj:

    ->link<-

    a w samą grę w wersji z party można zagrać tutaj:

    ->link<-

    Dzięki za Wasze głosy i za kolejną ciekawą imprezę. Moim zdaniem produkcje były w tym roku wyjątkowo ciekawe. A za rok podobno będzie jeszcze lepiej :D
    • 5:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime15 May 2017
     
    To ja też się podłączę do wątku:)
    Dziękuję wszystkim którzy głosowali na moją pracę:) to nie były łatwe 2 dni kodowania podczas party - praktycznie cała logika gry została utworzona podczas trwania party - wcześniej miałem zrobione przesuwy poziome/pionowe wraz z obsługą "kamery" która podąża za sprajtem bez żadnych kolizji oraz mniej więcej co ma się dziać w grze - bo to był w większości pomysł moich dzieciaków:)
    Ale niezmiernie ciesze się że się udało coś zrobić co w miarę działa:D
    Tutaj chciałbym podziękować osobom - bez których było by ciężko zrobić tą grę, lub w ręcz niemożliwe byłoby jej stworzenie:)
    AceMan - zajebista muza i SFX!
    Nosty - za pomoc w organizowaniu leveli i wszystkie wskazówki!
    Mono&Fox - za pomoc techniczną dotyczącą scrollowania
    Larek - za edytor LEO$4+
    Daniel "Dan" Śniegoń - za edytor do sprajtów
    Lao - za pomoc w "swirlu" (bez injectiona:D:P)
    Bocian, Kris3d, Gorgh, całe NG - za motywowanie do działania!
    Dzięki Panowie!

    A i jeszcze może filmik z gierki:
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 May 2017
     
    Będzie pełna niepartyjna wersja ?
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 May 2017
     
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 May 2017
     
    koala: gra wymiata, to fenomen, że przez 2 dni udało Ci się tyle zrobić.
    Irata: co do pytania z prv to pisz na gorgh(maupa)o2.pl
    • 9:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime15 May 2017
     
    Gorgh - dzięki za miłe słowa;)
    • 10: CommentAuthorpgru
    • CommentTime15 May 2017
     
    @koala Gra jest swietna, ale potrzebne info, ze trzeba Atari z option wlaczac :-).

    Chetnie bym nawet kupil(w rozsadnej cenie) wersje z wieksza iloscia poziomow(i na dyskietce :-) ).
    • 11: CommentAuthorpgru
    • CommentTime15 May 2017
     
    Testowane na zwyklym Atari 65XE i SIO2SD

    Vox Regis - gra jest ciekawa, natomiast wystepuja problemy - jak zmiana kolorow(czasem ledwo czytelne) w trakcie gry, czasem jakies niepotrzebne literki zamiast wlasciwych cyferek.

    Podskoczek - tez interesujaca gierka, chociaz czasem trudno przewidziec sciezke i trzeba isc chyba losowo :-)

    Headache - nie probowalem, musze w sumie chyba zdobyc tego DOSa :-)

    Time - swietna konwersja, ale jakos nie mozna bylo sie dopisac do tablicy wynikow, nie wiem dlaczego

    Hot&Cold Adventure - nie dziala, brak RAMu, moze trzeba rozwazyc wersje kartridzowa, tak jak bylo z Laura?

    Black - nie udalo mi sie uruchomic tej pierwszej wersji(z glownego katalogu z grami), moze sprobuje poprawiona?
    • 12:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime15 May 2017
     
    @pgru - zmiany kolorów, to tzw. attract mode. Atari przechodzi w tryb oszczędzania luminoforu :D Wystarczy nacisnąć dowolny klawisz. Można to programowo wyłączyć i zrobię to w kolejnej wersji gry :D

    Dzięki za uwagi.
    • 13: CommentAuthorpgru
    • CommentTime15 May 2017 zmieniony
     
    @bocianu nie wiedzialem :-). Dziekuje za odpowiedz. Mozesz zostawic opcje na poczatku - wersja energooszczedna lub bez dobiegania do Atari(mam przedluzacz do joysticka :-) ).
    • 14: CommentAuthordrakon
    • CommentTime15 May 2017
     
    Ktoś będzie wrzucał prodki na pouet?
    • 15:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime15 May 2017
     
    A na demozoo? Jak bywało w tamtych latach? Wrzucał ktos ręcznie czy szło jako całość skryptem na demozoo? Bo jak to recznie to pewnie mogę się tym zająć, skoro już na demozoo dość często jestem i pododaję.
    • 16:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime15 May 2017
     
    Na demozoo są już wyniki, Lotek już dostał paczkę. Także niebawem. :)
    • 17:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime15 May 2017
     
    ooo w południe jak sprawdzałem nie było! Super! Jesteście szybcy :) To lubię.
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 May 2017
     
    moja gra jest dość trudna, więc zrobiłem filmik pokazujący jak ją przejść, przy okazji pokazuję, jak wygląda 2 level
    • 19: CommentAuthorpgru
    • CommentTime17 May 2017
     
    To jest drugi poziom :-) ? Dziękuję za filmik. Czy nie dałoby się zrobić wersji 64, albo na kartridża (np. do Ultimate), który wymagałby max. 64 jak Laura?
    • 20:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime17 May 2017 zmieniony
     
    gorgh
    czy mogę otrzymać plik z muzyką do gry? W dowolnym formacie
    I czy muza została stworzona specjalnie do gry czy tylko udostępniona a stworzona już wcześniej pod innym tytułem?

    I wszystkie pozostałe muzyki z gier też przygarnę w jakimkolwiek formacie - wrzucę na CVGM.NET. Ripować nie umię :( Tylko konwertować.
    • 21: CommentAuthormono
    • CommentTime17 May 2017
     
    @Creonix: ->link<-
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 May 2017
     
    pgru:pomyślę, wezmę to pod uwagę.
    Creonix: spytam się Caruso i dam Ci znać w tym wątku.
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 May 2017
     
    Caruso się zgodził, oto pliki
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 May 2017
     
    • 25:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime17 May 2017
     
    Dzięki Wam obu!:) I mono, dzięki za linka.
    • 26: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 May 2017
     
    trudno, trzeba się pogodzić - rick'iego chyba nie będzie, i mam to gdzieś (przynajmniej ja się go nie doczekam), ale crazy cat to gra stulecia, na coś takiego właśnie czekałem, coś pięknego
    koala - cudeńko
  1.  
    A co się stało? Dlaczego ma nie być Ricka?
    • 28: CommentAuthorAdam
    • CommentTime20 May 2017 zmieniony
     
    Po prostu Gonzo nie ma cierpliwości :) No i też chyba nie czuje tego, że ktoś może chcieć całymi latami walczyć o każdy bajt, żeby efekt końcowy był jak najbardziej dopracowany.
  2.  
    Ok, już się wystraszyłem, że zapadły pewne decyzje na Wapniaku.
    • 30:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime20 May 2017
     
    Nie było tematu o Ricku. Poza tym, nie było autorów, więc dlaczego inni mieli o tym zadecydować? :)

    Dajcie chłopakom dorobić giercuna.
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 May 2017
     
    niepotrzebnie upychają to do 64k. Zaryzykuję stwierdzenie, że ze szkodą dla gry gdyż odnoszę wrażenie że to temu właśnie zawdzięczamy lekki poślizg ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 May 2017 zmieniony
     
    ... a na 16 kilo będzie wersja ?
    a planszowa ?

    ;-)

    Wypuście także wersję MAX na 1 mega z animacjami i masą leveli ,daje słowo że będę w to grał co dzień i kupie oryginał ,albo chociaż na 128... .

    Czemu tak upychacie - chcecie podszkolić własne możliwości ?,najlepiej wydać wersję na cracie i nikt się o pamięć spinał nie będzie a na każdej Atarynie gra ruszy ... no może z wyjątkiem Ataryny pin/a :-)
    • 33: CommentAuthorpgru
    • CommentTime20 May 2017
     
    64K obowiązuje :-). 16K nie jest tak popularne jak 64. To trochę tak jakby chcieć robić masowe produkcje na Atari i w wymaganiach wpisywać SrAtari. Ale zawsze może być wersja kartridżowa.
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 May 2017 zmieniony
     
    mnie się wydaje że to całe ograniczenie do 64kilo wyniknęło z zasobności portfeli obywateli PRL/u ,były przecież maszynki 128k .
    Teraz to troszkę co innego ,jedni trzymają stare Ataryny z sentymentu i nie chcą zmian ,inni są maniakami zapatrzonymi w trzy piksele i chętnie wydali by parę złociszy by zobaczyć coś nowego na starym sprzęcie a jeszcze inni nie wiedzą że mamy rok 2017 i dalej wgrywają z kasety .Najlepszą wersją była by ta na carcie ewentualnie tak jak do tej pory 64k/128k i tyle ,ci co mają 128k będą jak za starych czasów cieszyć michę że mają więcej a ci z 64k i tak przetrą oczy że takie cudo chodzi .
    • 35: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 May 2017
     
    Vox Regis mam wrażenie trochę niedoceniona, bo jest specyficzna. Jest chyba inspirowana/wzorowana grą Reigns (nie pamiętam, czy pytałem o to autorów): ->link<-
    którą w pierwszej chwili wziąłem za jakąś durną, prymitywną karciankę, na której nie warto oka powiesić, a potem spojrzałem na wyniki sprzedaży i prawie 3000 bardzo pozytywnych ocen ;)
    To chyba po prostu wciąga, a przyznacie, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wersja Atari była równie ciekawa.
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 May 2017
     
    pgu - wystarczy jak najbardziej standardowe 130XE. To też srAtari? ;)
    • 37: CommentAuthorpgru
    • CommentTime21 May 2017
     
    Hmm pisanie gier wymagających 130XE jest jak pisanie gier wymagających 8K na 64 bitowcach ;-). Ale tak na serio może ktoś zdolny napisałby konwerter gier >64K na obrazy kartridży, które uruchamiałyby się na 64K...
    • 38:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime21 May 2017
     
    @nosty masz milion % racji! Mówiłem Bocianowi żeby jej nie wystawiał, bo niestety, tak jak z 5DOTS nie będzie doceniona i się nie pomyliłem.

    Bocian robi zajebiste gry, robi je od początku do końca sam, to co zrobił przy VoxRegis jest kolejną bardzo dobrą grą ale specyficzną, dlatego jej niedocenienie bardzo przeżywam;)

    Jest pewnie pomysł który możliwe że ujrzy światło dzienne jeszcze w tym rok.

    Kot Koali to "gra oczywista" w świecie smartfonów, ale na Atari 8bit nie wiadomo why? nie powstała wcześnie tego typu gra, a jest po prostu genialna:)

    BTW, odkąd Koala jest w Agendzie jakoś mu lepiej idzie pisanie gier, tworzy nowe endżiny do gier, no bo wiadomo, poprzednie były na tym samym;););)
    • 39:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime22 May 2017
     
    Bocian robi zajebiste gry, ale ciężko je pokazać na kompotach:) Dlatego trzeba je wydawać na cartidżu poza kompotami:)

    Kris3d - nie prowokuj! Każda moja gra ma swój niepowtarzalny engine;)
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 May 2017
     
    Bocianu robi dobre gry ,ale takich grzecznych gier jest cała masa .
    @Bocianu !!! -zrób grę w stylu Contry ,Mega Mana,Rastana,Ghost Goblins , po prostu grę akcji -Atarowcy tego nie znają bo Atari nie teges... no wiesz) chodzą słuchy że podobno się da ,ale nikt nie umi ;-) .

    Robisz dynamiczną grę akcji z fajnym bohaterem i zostaniesz doceniony na wieki . :-)
    • 41:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 May 2017 zmieniony
     
    mi się Vox Regis bardzo podoba koncepcyjnie - uwielbiam gry z maksymalnie prostym sterowaniem ale głębszym sensem. niestety jakoś nie udało mi się wciągnąć, co bym nie robił to umieram z przyczyn naturalnych, napięcie nie rośnie. raz zagrałem tak, że wybierałem cały czas "NIE" i też wynik był podobny :)
    choć po zastanowieniu to bardzo zbliża grę do mojego ukochanego i niedoścignionego tytułu "Progress Quest".
    • 42:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 May 2017
     
    @IRATA: Z tymi grami to prędzej uderz do NG. Silniczek już jest w Time Pilot (i nudzi się tam trochę). Tylko to oprogramować odpowiednio i lecim! :)
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 May 2017
     
    .. z NG to czekam na poprawkę pewnego starego demka ;). Wydaje mi się, że będzie to najlepsze demo na... Rapidusa ;)