atarionline.pl Nowa konsola Atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Jun 2017 zmieniony

Co o tym sądzicie?

tutaj więcej info: ->link<-
    • 2:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime24 Jun 2017 zmieniony

Animacja.
    Komentarze są kozackie - ->link<-
    • 3:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Jun 2017

@irata4: po co dałeś ten sam link :)
    Poza tym nie tylko animacja, o czym wspomina dyrektor generalny Atari ->link<-

Spodziewałem się większego odzewu na ten wątek, dziwne.
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Jun 2017

Może nie ma odzewu bo po co gadać trzeci raz o tym samym, jak żadnych nowych szczegółów jeszcze nie ma ;)
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Jun 2017 zmieniony

Zgadza się, ten temat już pojawił się na forum: ->link<-

Niewiele ujawniają licząc właśnie na różne spekulacje i podgrzewanie temperatury, mnie osobiście takie zabiegi mało obchodzą. Czekam na więcej konkretów :)
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime25 Jun 2017

@TheFender: ale o czym Ty chcesz tu gadać? Pokazali render z logiem i drewnem w tle. Konkretów brak. Spodziewam się podgrzewanego kotleta dla dziadków, którzy Atari znają z dzieciństwa.
    • 7: CommentAuthorpgru
    • CommentTime25 Jun 2017

Hmm wydaje mi się, że tym razem to nie będzie coś w stylu Atari Flashback. Oczywiście mogę się mylić. Myślę, że największe szanse(ale nie takie, że nie ma innych na poziomie większym niż kilka procent) jest na zrobienie czegoś będącego x86 w pudełku jak PS4. System zapewne będzie oparty na Linuxie, bo inny raczej nie ma sensu i to komercyjnego i użytkowego. Może nawet nie oszczędzą na mp3, bo patenty już prawie wygasły(nie przyjmują nawet wpłat za licencje) - swoją drogą to śmieszne, że mając Wiedźmina na PS4 trzeba uruchamiać PS3, żeby odsłuchać ścieżkę dźwiękową. Normalnie gorsze wypiera lepsze :-) . Pytanie jak będzie z grami. Te największe konsole mają bazę programistów, a te mniej znane bez zbyt wielu "na wyłączność" chyba sprzedaż na poziomie Flashbacka, albo zdecydowanie niewielką w porównaniu do głównych.

Może to głupio zabrzmi, ale jak nie będą całkowicie ciąć kosztów to niewielkim kosztem mogliby dodać porty joysticka Atari, emulator, bazę gier i możliwość wgrywania. Raczej nie sądzą, żeby coś więcej(jak port kartridża czy SIO), ale wtedy taka konsola miałaby jakąś ciągłość i nieco zwiększyłoby to sprzedaż(dlatego np. PS3 miała sprzętową lub programową emulację PS2 w pierwszych modelach).
    • 8:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Jun 2017 zmieniony

@Adam: faktycznie, nie zauważyłem.

Dla mnie to jest ciekawa informacja, ale oczywiście w sukces rynkowy stylu PS/XBOX to nikt nie liczy. Fajne pece pod telewizor stylizowane na Atari, z logiem Atari, z grami z Atari (w tym z automatów) oraz z możliwością odtwarzania mp4 - czemu nie?
    • 9: CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 Jun 2017

jakiś ograniczony sens by to miało jako stream machine: ->link<-
    • 10:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime26 Jun 2017

" Fajne pece pod telewizor stylizowane na Atari, z logiem Atari, z grami z Atari (w tym z automatów) oraz z możliwością odtwarzania mp4 - czemu nie?"

Bo te gry nie są warte wydania nowego sprzętu ,bo i po co skoro to wszystko i więcej mam na A8 .... że Mp4 ??? Teraz to wi fi na topie ;-)
    • 11:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Jun 2017

Gdyby to była konsolka podobna do RetroN 5, która umożliwia uruchamianie cartów z grami z Atari 2600, 5200, 800/XL/XE, 7800, Jaguar - to biorę :)
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Jun 2017

gorzej jak konsola to bedzie tylko emulec ktory gry moze zaladowac tylko z sieci - bedziesz musial zalozyc konto w atari i sparowac z konsola zeby zagrac w to na co ci pozwola.

jedny plus to hiscore table ;-)

ale... jak pisalem - jak bedzie fajna obudowa to moze sie przyda ;-)
    • 13:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Jul 2017

No więc temat się rozwija:
    ->link<-

• 14: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime17 Jul 2017

Śliczne ale nie odpalę na tym Draconusa ?
    • 15:

CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jul 2017

SIO2SD można w to włożyć. Będzie stylowo wyglądać :)
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jul 2017

jestem rozczarowany. obudowa do routera wifi.
    • 17:

CommentAuthorshanti77
    • CommentTime18 Jul 2017

@xxl wydajność pewnie na podobnym poziomie
    • 18:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Jul 2017

Obudowa mocno minimalistyczna a design bardzo zachowawczy.
    Osobiście nigdy nie lubiłem takich "żeberek". Nieładne, jednocześnie lubi się tam z czasem zbierać kurz i brud.

Co do bebechów, to chyba będzie jednak lepiej jak w routerze :) W końcu nikt nie będzie pisał na to softu w asemblerze (ale mi się zrymowało).
    • 19: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jul 2017

Ważne co to coś potrafi. Jeśli projekt zaskoczy będzie kasa na nowy wygląd konsoli.

Jaguar wyglądał odlotowo i odleciał niestety :(
    • 20: CommentAuthormav
    • CommentTime20 Jul 2017

Czy aby nie chcą jeszcze kasy z krołdfandingu?
    • 21: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime22 Jul 2017

Wygląd to kwestia gustu, wg mnie jest piękna :) bo to miła odmiana od PC-to podobnych pudełek. Jest oldskulowo i przynajmniej wygląda jak konsola. To tylko zabawka dla dzieci (40-50 letnich?:) - czyli z założenia, żeby zachować klimat retro, wręcz powinno być tanio i trochę tandetnie.

Pytanie, jakie gry tej konsolce odpalimy (mówię o współczesnych, raczej nie interesują mnie wykopaliska z 2600, 7800, XL/XE). Jeśli Atari (wiem, nie "to" Atari) będzie w stanie namieszać (i choćby zaistnieć jako nisza) na konsolowym rynku, miałbym uśmiech od ucha do ucha. I może nawet kupił tą zabawkę.
    • 22:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime22 Jul 2017

Ależ oczywiście, że gustu :) I masz rację, że zupełnie nie kojarzy się z PC. Co oczywiście jest zaletą.
    Też mnie ciekawi zawartość.
    • 23:

CommentAuthorPecus
    • CommentTime23 Jul 2017

Zawartości jeszcze nie wyrenderowali :)
    • 24: CommentAuthorCreonix
    • CommentTime23 Jul 2017 zmieniony

Dlaczego w przypadku retro powinno być tandetnie? Tandeta nie jest domeną retro tylko nowoczesnej konsumpcyjnej gospodarki. Jak dla mnie powinno być bardzo eksluzywnie. Może być tanio ale bez przesady. Ma być porządnie.
    • 25:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime23 Jul 2017

@Creonix: każdy by tak chciał. Jednak rynek rządzi się swoimi prawami i takie coś nie sprzeda się w volumenie takim samym jak np nowy xbox, czy playstation. Poza tym nawet i u nich jakościowo jest coraz słabiej, np po pięknej obudowie do xboxa360, z tworzywem odpowiedniej jakości które za nowości pachniało jak Amiga 500 made in Germany - Microsoft design pchnął w kierunku cięcia kosztów i już konsola nie wygląda wyjątkowo.
    • 26: CommentAuthorCezar
    • CommentTime23 Jul 2017 zmieniony

Ja myślę, że to będzie konsola na miarę XXII wieku. Znaczy w stylowej obudowie typu lampowe radio czy wzmaczniacz Maranza, będzie można zagrać w gry z real Atari XL/XE i jednocześnie znajdą się w bazie odpowiedniki tych gier z galaktyczną grafiką i muzyką, a wszystko oczywiście przy użyciu tradycyjnych dżojstików z Atari. Konsola będzie rzecz jasna wyposażona we wszystkie możliwe łącza i takie tam oraz będzie miała możliwość projekcji 2/3D bez potrzeby użycia ekranu czy monitora. :)
    • 27: CommentAuthorCezar
    • CommentTime23 Jul 2017

I wcale to nie jest jakiś S/F, jest to już technicznie do zrobienia, kwestia pieniędzy i polityki biznesowej oraz nutki zapaleństwa.
    • 28:

CommentAuthorYosh
    • CommentTime23 Jul 2017

A to jest tego samego pana co za bezcen kupił markę i wydał takie kiły jak:

:D
    • 29: CommentAuthorCreonix
    • CommentTime2 Aug 2017

TheFender właśnie to jest powod dla którego Atari powinno wyprodukować porządny produkt, bo nie jest to dla mas. Microsoft to producent dla mass, wiadomo - dużo się sprzeda, duże zapotrzebowanie więc i można zarobić, produkując dużo tanio i tak by się szybko psuło. A jak inwestuję w coś wyjątkowego to chcę by służyło przez lata.
    Kiedyś komputery były dla wąskiej grupy to i miały wysoką jakość wykonania, odkąd stały się narzędziem każdego Jana to jakość poszła w dół bo mają być "tanie i ogólnodostępne". Dlatego mnie osobiście dziwi, dlaczego sprzęt dla nielicznych i jego producent miałby oszczędzać na jakości wykonania. Ja bym chętnie zobaczył pachnącą i9 trwałą obudowę na 50 lat.
    • 30: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Sep 2017

Ostatnie wiadomości na temat konsoli Ataribox są takie, że na jesieni ma wystartować kampania crowdfundingowa.