atarionline.pl Nowa konsola Atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Jun 2017 zmieniony
     
    Co o tym sądzicie?



    tutaj więcej info: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Jun 2017 zmieniony
     
    Animacja.
    Komentarze są kozackie - ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Jun 2017
     
    @irata4: po co dałeś ten sam link :)
    Poza tym nie tylko animacja, o czym wspomina dyrektor generalny Atari ->link<-

    Spodziewałem się większego odzewu na ten wątek, dziwne.
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Jun 2017
     
    Może nie ma odzewu bo po co gadać trzeci raz o tym samym, jak żadnych nowych szczegółów jeszcze nie ma ;)
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Jun 2017 zmieniony
     
    Zgadza się, ten temat już pojawił się na forum: ->link<-

    Niewiele ujawniają licząc właśnie na różne spekulacje i podgrzewanie temperatury, mnie osobiście takie zabiegi mało obchodzą. Czekam na więcej konkretów :)
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime25 Jun 2017
     
    @TheFender: ale o czym Ty chcesz tu gadać? Pokazali render z logiem i drewnem w tle. Konkretów brak. Spodziewam się podgrzewanego kotleta dla dziadków, którzy Atari znają z dzieciństwa.
    • 7: CommentAuthorpgru
    • CommentTime25 Jun 2017
     
    Hmm wydaje mi się, że tym razem to nie będzie coś w stylu Atari Flashback. Oczywiście mogę się mylić. Myślę, że największe szanse(ale nie takie, że nie ma innych na poziomie większym niż kilka procent) jest na zrobienie czegoś będącego x86 w pudełku jak PS4. System zapewne będzie oparty na Linuxie, bo inny raczej nie ma sensu i to komercyjnego i użytkowego. Może nawet nie oszczędzą na mp3, bo patenty już prawie wygasły(nie przyjmują nawet wpłat za licencje) - swoją drogą to śmieszne, że mając Wiedźmina na PS4 trzeba uruchamiać PS3, żeby odsłuchać ścieżkę dźwiękową. Normalnie gorsze wypiera lepsze :-) . Pytanie jak będzie z grami. Te największe konsole mają bazę programistów, a te mniej znane bez zbyt wielu "na wyłączność" chyba sprzedaż na poziomie Flashbacka, albo zdecydowanie niewielką w porównaniu do głównych.

    Może to głupio zabrzmi, ale jak nie będą całkowicie ciąć kosztów to niewielkim kosztem mogliby dodać porty joysticka Atari, emulator, bazę gier i możliwość wgrywania. Raczej nie sądzą, żeby coś więcej(jak port kartridża czy SIO), ale wtedy taka konsola miałaby jakąś ciągłość i nieco zwiększyłoby to sprzedaż(dlatego np. PS3 miała sprzętową lub programową emulację PS2 w pierwszych modelach).
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Jun 2017 zmieniony
     
    @Adam: faktycznie, nie zauważyłem.

    Dla mnie to jest ciekawa informacja, ale oczywiście w sukces rynkowy stylu PS/XBOX to nikt nie liczy. Fajne pece pod telewizor stylizowane na Atari, z logiem Atari, z grami z Atari (w tym z automatów) oraz z możliwością odtwarzania mp4 - czemu nie?
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 Jun 2017
     
    jakiś ograniczony sens by to miało jako stream machine: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Jun 2017
     
    " Fajne pece pod telewizor stylizowane na Atari, z logiem Atari, z grami z Atari (w tym z automatów) oraz z możliwością odtwarzania mp4 - czemu nie?"

    Bo te gry nie są warte wydania nowego sprzętu ,bo i po co skoro to wszystko i więcej mam na A8 .... że Mp4 ??? Teraz to wi fi na topie ;-)
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Jun 2017
     
    Gdyby to była konsolka podobna do RetroN 5, która umożliwia uruchamianie cartów z grami z Atari 2600, 5200, 800/XL/XE, 7800, Jaguar - to biorę :)
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Jun 2017
     
    gorzej jak konsola to bedzie tylko emulec ktory gry moze zaladowac tylko z sieci - bedziesz musial zalozyc konto w atari i sparowac z konsola zeby zagrac w to na co ci pozwola.

    jedny plus to hiscore table ;-)

    ale... jak pisalem - jak bedzie fajna obudowa to moze sie przyda ;-)
    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime17 Jul 2017
     
    No więc temat się rozwija:
    ->link<-





    • 14: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime17 Jul 2017
     
    Śliczne ale nie odpalę na tym Draconusa ?
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jul 2017
     
    SIO2SD można w to włożyć. Będzie stylowo wyglądać :)
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Jul 2017
     
    jestem rozczarowany. obudowa do routera wifi.
    • 17:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime18 Jul 2017
     
    @xxl wydajność pewnie na podobnym poziomie
    • 18:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Jul 2017
     
    Obudowa mocno minimalistyczna a design bardzo zachowawczy.
    Osobiście nigdy nie lubiłem takich "żeberek". Nieładne, jednocześnie lubi się tam z czasem zbierać kurz i brud.

    Co do bebechów, to chyba będzie jednak lepiej jak w routerze :) W końcu nikt nie będzie pisał na to softu w asemblerze (ale mi się zrymowało).
    • 19: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jul 2017
     
    Ważne co to coś potrafi. Jeśli projekt zaskoczy będzie kasa na nowy wygląd konsoli.

    Jaguar wyglądał odlotowo i odleciał niestety :(
    • 20:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Jul 2017
     
    Czy aby nie chcą jeszcze kasy z krołdfandingu?
    • 21: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime22 Jul 2017
     
    Wygląd to kwestia gustu, wg mnie jest piękna :) bo to miła odmiana od PC-to podobnych pudełek. Jest oldskulowo i przynajmniej wygląda jak konsola. To tylko zabawka dla dzieci (40-50 letnich?:) - czyli z założenia, żeby zachować klimat retro, wręcz powinno być tanio i trochę tandetnie.

    Pytanie, jakie gry tej konsolce odpalimy (mówię o współczesnych, raczej nie interesują mnie wykopaliska z 2600, 7800, XL/XE). Jeśli Atari (wiem, nie "to" Atari) będzie w stanie namieszać (i choćby zaistnieć jako nisza) na konsolowym rynku, miałbym uśmiech od ucha do ucha. I może nawet kupił tą zabawkę.
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime22 Jul 2017
     
    Ależ oczywiście, że gustu :) I masz rację, że zupełnie nie kojarzy się z PC. Co oczywiście jest zaletą.
    Też mnie ciekawi zawartość.
    • 23:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    Zawartości jeszcze nie wyrenderowali :)
    • 24:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime23 Jul 2017 zmieniony
     
    Dlaczego w przypadku retro powinno być tandetnie? Tandeta nie jest domeną retro tylko nowoczesnej konsumpcyjnej gospodarki. Jak dla mnie powinno być bardzo eksluzywnie. Może być tanio ale bez przesady. Ma być porządnie.
    • 25:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    @Creonix: każdy by tak chciał. Jednak rynek rządzi się swoimi prawami i takie coś nie sprzeda się w volumenie takim samym jak np nowy xbox, czy playstation. Poza tym nawet i u nich jakościowo jest coraz słabiej, np po pięknej obudowie do xboxa360, z tworzywem odpowiedniej jakości które za nowości pachniało jak Amiga 500 made in Germany - Microsoft design pchnął w kierunku cięcia kosztów i już konsola nie wygląda wyjątkowo.
    • 26: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime23 Jul 2017 zmieniony
     
    Ja myślę, że to będzie konsola na miarę XXII wieku. Znaczy w stylowej obudowie typu lampowe radio czy wzmaczniacz Maranza, będzie można zagrać w gry z real Atari XL/XE i jednocześnie znajdą się w bazie odpowiedniki tych gier z galaktyczną grafiką i muzyką, a wszystko oczywiście przy użyciu tradycyjnych dżojstików z Atari. Konsola będzie rzecz jasna wyposażona we wszystkie możliwe łącza i takie tam oraz będzie miała możliwość projekcji 2/3D bez potrzeby użycia ekranu czy monitora. :)
    • 27: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    I wcale to nie jest jakiś S/F, jest to już technicznie do zrobienia, kwestia pieniędzy i polityki biznesowej oraz nutki zapaleństwa.
    • 28:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime23 Jul 2017
     
    A to jest tego samego pana co za bezcen kupił markę i wydał takie kiły jak:



    :D
    • 29:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime2 Aug 2017
     
    TheFender właśnie to jest powod dla którego Atari powinno wyprodukować porządny produkt, bo nie jest to dla mas. Microsoft to producent dla mass, wiadomo - dużo się sprzeda, duże zapotrzebowanie więc i można zarobić, produkując dużo tanio i tak by się szybko psuło. A jak inwestuję w coś wyjątkowego to chcę by służyło przez lata.
    Kiedyś komputery były dla wąskiej grupy to i miały wysoką jakość wykonania, odkąd stały się narzędziem każdego Jana to jakość poszła w dół bo mają być "tanie i ogólnodostępne". Dlatego mnie osobiście dziwi, dlaczego sprzęt dla nielicznych i jego producent miałby oszczędzać na jakości wykonania. Ja bym chętnie zobaczył pachnącą i9 trwałą obudowę na 50 lat.
    • 30: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Sep 2017
     
    Ostatnie wiadomości na temat konsoli Ataribox są takie, że na jesieni ma wystartować kampania crowdfundingowa.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Mar 2018 zmieniony
     
    Voyager pisze artki o retro w PurePC. Oczywiście dużo o Commodore, bo wiadomo :), ale jest coś i o Atari:

    ->link<-





    • 32:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime27 Mar 2018
     
    Gdzieś czytałem, że niestety to nadal jest tylko wydmuszka...
    • 33: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime27 Mar 2018
     
    Ale prace trwają ;) Coraz lepiej to wygląda. Kiedyś środek "konsolki" też się pojawi ;). Wstępnie wiemy co tam będzie - a jak działa ? - poczekajmy ;)
    • 34: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Mar 2018
     
    Tak mi przyszło do głowy.

    Mamy przecież:

    1 Ultimate
    2 Rapidus
    3 VBXE
    4 SIDE2
    5 Sio2sd
    6 Stereo
    7 Iterface TOM

    Czego brakuje?

    Ano brakuje serca Atari co by to wszystko podłączyć.
    Może źle kombinuje, poprawcie mnie proszę. Ale wychodzi mi że 70% jak nie więcej konsoli to już stworzyliscie panowie:).

    Patrz wyliczanka u góry.

    Coś mi mówi że gdyby się dogadać na jakimś zlocie to powstała by konsola że klękajcie narody.

    I tak wszystkie obcojęzyczne filmiki pokazują wasze WYNALAZKI bez obrazy:).

    Jakieś komentarze? Zejść na ziemię?. Czy mam rację?
    • 35:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Mar 2018
     
    Zapewne największy problem to licencja :)
    • 36: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Mar 2018 zmieniony
     
    Niekoniecznie.

    Jeśli posiadam Atari (fizycznie) to kto mi zabroni jego ulepszania ?

    Rom,Basic?

    Przecierz posiadam oryginalny sprzęt.

    A jak przy tym wygląda używanie programowego emulatora?
    Skąd się biorą Rom i Basic?
    • 37:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Mar 2018
     
    Chodzi mi własnie o serce i złożenie do kupy urządzenia. I jeszcze potem sprzedawanie go.
    Nie chodzi mi o dopakowywanie serca :)
    • 38: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Mar 2018
     
    Ok.
    Widzę to tak.
    Płytka sprzedawana w wersji sote, tak jak vbxe np.
    Serce niestety trzeba stworzyć. Ale jak się zrobiło Rapidusa?
    Sprzedaż,kasa?
    Na poziomie vbxe?
    Nie. Myślę że dużo lepiej.
    I żadnej obudowy bo gusta są... po prostu bez ;).
    • 39: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Mar 2018 zmieniony
     
    Jeszcze jedno.
    Strasznie dużo tu myślenia w stylu Corporation :)
    Nie jesteśmy w pracy??
    Może coś non-profit?
    Na początek przynajmniej.
    Pomysł,projekt,reklama,test konsumencki.
    No i corpo mi wyszło:)).

    Może jednak myśleć inaczej. Ksywki autorów i ich dzieła zostaną w Matrix:) po wsze czasy.
    I nie ku pamięci, tylko do wykorzystania w bazach danych.

    A co by się stało gdyby ktoś wyszedł z projektem takiego nowego Atari?
    Na bazie tego co już mamy naprawdę można stworzyć co najmniej
    projekt.
    Myślę że Internet by się zgadzał gdyby kilku kolegów z tego forum po jakimś zlocie się dogadało. Gdyby tylko zechcieli zawstydzili by cały ten AtariBox na cacy. A kasę wydaną na reklamę tegoż wydali na piwo,promocję Atari i jeszcze by sporo zostało:)).
    • 40:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Mar 2018
     
    Mi się wydaje, że jednak stworzenie czegoś zawierającego od razu wszystkie "rozszerzenia" byłoby znacznie łatwiejsze.
    Praktycznie coś w stylu opakowania do rasberry. tyle, że to nikomu CHYBA się nie opłaca, a cała magia tych "dopałek" polega właśnie na tym, że nadal gdzieś pod skórą czujesz, że to wciąż małe fajne Atari, do którego masz sentyment.
    Dochodzi jeszcze do tego właśnie kwestia kasy, licencji i potencjalnego zarabiania na tym... i wychodzi, że pewnie produkt by się nie sprzedał.

    Jestem wręcz przekonany, że Lotharek ze swoją wiedzą spokojnie byłby w stanie zbudować od podstaw nowoczesne Atari. Pewnie nie tylko on.
    • 41: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime28 Mar 2018
     
    Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale soft dla tego super-duper-nie-atari będzie pisać koderów sztuk do policzenia na jednej, czy dwóch rękach? Palców od nóg nie spodziewam się angażować w proces liczenia.
    • 42: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Mar 2018
     
    No to jestem w domu.
    Po prostu kasa.
    Rozumiem, staram się:)
    A jednak szkoda:((.

    Powiem tak.

    Tego co wypunktowałem na początku też nie było.
    I nie powinno być!
    Bo dlaczego?
    No skąd się wzięło?
    Krasnoludki przyniosły?


    Nie takie rzecz ze szwagrem robiliśmy.

    Myślę że takie Atari zostanie jednak popełnione:)
    I to niedługo
    • 43: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Mar 2018
     
    @mav

    Trochę wiary jednak we mnie podtrzymałeś:)
    Głos rozsądku niezaprzeczalny.
    Ale gdyby tak Lotharek miał wolny dzień. He,He to by się zadziałało :).
    • 44: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Mar 2018
     
    @bob_er - to już nie te czasy :) Teraz jest tak, że co by nie wsadzili do środka konsoli, to albo udostępnią odpowiednie biblioteki dla Unity, albo dogadają się z nimi co do poważniejszego wsparcia i załatwione. Mają od ręki nie kilku, ale potencjalnie tysięce twórców, którzy będą kompilować swoje gry na tę konsolę.
    • 45: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Mar 2018
     
    mozna sie juz zapisywac na nowa konsole atari:

    ->link<-
    • 46: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime29 Mar 2018
     
    No proszę. Osobiście jestem za a nawet przeciw :)).
    Coś nowego na rynku Atari zawsze pozytywnie wpływa na użytkowników i tworzących. Byle tylko nie skiepścili.
    • 47: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Dec 2020
     
    Pewnie o tej konsoli już wszyscy zapomnieli, a tymczasem Atari, po wielu perturbacjach, tydzień temu rozpoczęło wysyłkę do osób, które wsparły kampanię crowdfundingwą. Na yt pojawiają się już piersze filmiki z unboxingu.

    Wszystkich, którzy już zwątpili, czy konsola faktycznie istnieje, mogę zapewnić, że tak. Egzemplarz developerski stoi od 3 tygodni na moim biurku :)

    Tak się bowiem złożyło, że ja i Mac mieliśmy przyjemność portować naszą grę Mad Age & This Guy na nowe Atari VCS. Gra jest już w sklepie dostępnym z menu konsoli.

    Na razie nie chcę pisać żadnych opinii czy recenzji konsoli. Sam jestem ciekaw, jak zostanie przyjęta. Wracając do naszej rozmowy sprzed dwóch lat, powiem tylko, że i ja miałem rację i miał ją bob_er. Portowanie gry pisanej w Unity na nową konsolę Atari okazało się łatwe, bo konsola bazuje na systemie Linux. Niewielkim wyzwaniem było jedynie poprawnie zmapowanie sterowania na oba kontrolery. Tym niemniej, jak przewidział bob_er, liczba na razie dostępnych na platformie gier jest zaskakująco niewielka. Zobaczymy czy/jak się to rozwinie.

    W każdym razie daję znać, że konsola żyje i że w końcu wydałem coś na Atari ;)
    • 48:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime19 Dec 2020
     
    zajebiście!

    @nosty jak ogólne wrażenia?
    • 49: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime19 Dec 2020
     
    Czy nadal nie wysyłają do UE?
    • 50:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime19 Dec 2020
     

    nosty:

    Tym niemniej, jak przewidział bob_er, liczba na razie dostępnych na platformie gier jest zaskakująco niewielka.

    Zaskakująco?