atarionline.pl Reedycje gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorraphis
    • CommentTime15 Jul 2017

Nie wiem czy już było...
    Darryl1970 z forum AtariAge przyczynił się do poprawienia kilku kultowych gier, takich jak Donkey Kong, Donkey Kong Jr, Popeye, Mario Bros.

Wszystko dostępne w jednym miejscu:
    ->link<-
    • 2: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime19 Jul 2017

Po polskiemu poproszę :)

Było czy nie, fajny temat. Nie pomyślałem że komuś się chce poprawiać stare gry na Atari. Nie przerabiać a poprawiać. Dobrze zrozumiałem ?
    • 3:

CommentAuthormicromax
    • CommentTime19 Jul 2017

a ja bym chcial robbo :-)
    • 4: CommentAuthorraphis
    • CommentTime20 Jul 2017 zmieniony

Gry zawierają w zasadzie drobne poprawki tj. nową grafikę, sprajty i dźwięk.

Najbardziej do gustu przypadł mi Mario Bros. :)

• 5: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jul 2017 zmieniony

Wygląda nieźle a nawet bardzo dobrze.
    Fajnie że ktoś robi takie rzeczy.
    Robbo ok.
    Ja chcę Draconusa w nowej wersji :).

A poważnie to wielki szacunek dla autora usprawnień.

Nowa grafika, dźwięk eee to przecierz pestka? Nie to kawał roboty i godziny grzebania w kodzie programu.

Nprawdę doceniam wysiłek autora. Brawo!
    • 6: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime22 Sep 2017

Przy okazji szykowania kolejnych dziesiątek tytułów, zauważyłem, że pierwsza dziesiątka (a także częściowo druga) zaczyna się kończyć - mówię o wersji Classic. Jeśli więc ktoś jeszcze chciałby coś dokupić, ostatnia szansa, bo raczej nie będę już produkował tytułów z 1 dziesiątki. Skupię się na kolejnych.
    Równocześnie ogłaszam wyprzedaż edycji kolekcjonerskiej - są wszystkie dostępne tytuły na kasetach, a także niektóre na dyskietkach. Cena za komplet 10 tytułów - 300 zł - jest to cena o wiele poniżej kosztów produkcji, ale muszę wyczyścić magazyn.
    • 7: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime30 Sep 2017

Ponieważ wiele osób dopytuje się o los kolekcji w wersji kolekcjonerskiej na dyskietkach, śpieszę poinformować, że w dużych boxach jak do tej pory, kolekcja nie będzie kontynuowana. Wersja kolekcjonerska dyskietkowa będzie się ukazywać w jewel boxie, w formacie jak na obrazku. Dla porównania kaseta w wersji Classic. Taka zmiana spowoduje obniżenie ceny, jak również możliwość wydania o wiele większej liczby tytułów. Minusem będzie bardzo limitowany nakład. Plusem - dla wielu, co wiem z narzekań tu i ówdzie - kolekcja będzie potrzebować znacznie mniej miejsca. Oczywiście ukaże się także w bardzo ograniczonym nakładzie pierwsza dziesiątka dyskietkowa w takiej postaci. Osoby mające już big boxy, będą mogły dokupić za symboliczną opłatą samo opakowanie w nowej postaci.
    • 8: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime19 Mar 2018 zmieniony

Są już prawie gotowe 4 tytuły w nowej wersji kolekcjonerskiej na dyskietkach. Tzn. Robbo jest gotowe, a do reszty czekam na mapy, które powinny być jutro. Do Robbo ze zrozumiałych względów jest załączony plakat. Nakład jest ograniczony mocno, jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam tradycyjnie do wysyłania zamówień na adres: zamowienia(małpa)retronics.eu
    Cena tytułu to 75 zł.
    • 9: CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Mar 2018

Piękne cacka :-)
    • 10:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Mar 2018 zmieniony

O, ukazało się wczoraj na Graczpospolitej o wydaniu gier na Atari, Retronics i Jurku:

->link<-

• 11: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime22 Mar 2018

Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy.
    Brawo.
    • 12: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime26 Mar 2018 zmieniony

Wersje dyskietkowe Robbo, Misji, Artefaktu Przodków i Mieczy Valdgira II są dostępne na Allegro - to dla tych, którzy nie lubią kupować bezpośrednio :) (Oj, są tacy, dostawałem pytania, kiedy będzie na Allegro - no więc jest!)
    Nie zostało ich dużo, wygląda na to, że jeszcze trochę tytułów w takich edycjach się ukaże. bo cieszą się o wiele większą popularnością niż kasety w wersji Classic.

->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-

i ewentualnie dla fanów Commodore : ->link<-
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Mar 2018

W końcu Robbo!
    Jurek zrobił jak zawsze.... zajebistą robotę!!!!
    • 14: CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Mar 2018 zmieniony

Robota wspaniała jak zawsze, kolejne kultowe tytuły dołączyły do mojej kolekcji :D
    • 15: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime6 Jun 2018 zmieniony

Dla tych, co jeszcze się interesują kasetami (została garstka takich osób): jest kolejna dziesiątka, tym razem piąta. W sumie jest 50 tytułów już wypuszczonych - na jednym ze zdjęć panorama, trochę krzywa, bo robiona z ręki. Nie wystawiam tego na Allegro, bo prowizja 10% jest masakryczna. Zamówienia bezpośrednio na zamowienia(małpa)retronics.eu
    Aha, Gabi i Kuadryk zostały wydane tak, jak w oryginale, czyli są trzy kopie gry: Turbo 2000, Blizzard, Normal.
    Wersje turbo dzięki pracy Fuji'ego - dziękuję!
    • 16:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jun 2018

Ależ to miodnie wygląda! :)
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Jun 2018

supcio!
    • 18: CommentAuthortakron27
    • CommentTime6 Jun 2018

będę brał za 2tyg., bo teraz nie ma mnie w miejscu dostarczania przesyłek ;-P
    • 19: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime6 Aug 2018 zmieniony

Kolejna, już 6-ta dziesiątka kaset jest gotowa (tak, jest już wydanych 60 tytułów!). Można zamawiać, standardowo poprzez zamowienia(małpa)retronics.eu, cena kasety 35 zł (jeszcze...). Niestety, liczba kupujących spada, z czym się liczyłem, że na początku jest zainteresowanie, a do końca zostają najwytrwalsi (ci właśnie będą w posiadaniu gigantycznej, rzadkiej kolekcji polskich tytułów). W związku z tym, albo zawieszę produkcję kolejnych tytułów, albo cena będzie rosnąć - pewnie z każdą kolejną dziesiątką coraz bardziej, o ile zainteresowanie nie wzrośnie. Postawiłem sobie za cel wydać 100 tytułów i pewnie do tego dojdę, nawet za cenę dołożenia do interesu. Ale tytułów przygotowanych do wydania mam więcej.... Od Was zależy ich los.
    • 20: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime2 Sep 2018 zmieniony

Dopytywaliście się o kolejne tytuły na dyskietkach. I oto są! Cena niestety wyższa, bo podwykonawcy też podwyższyli ceny, więc i ja nie mam wyboru. Ale podwyżka jest symboliczna, teraz 80 zł za tytuł. Wszystkie są z pięknymi, profesjonalnie wydrukowanymi mapami, Alchemia ma nawet dwie, dwustronne mapy - wszystkie poziomy. Ci, którzy kupili pierwsze cztery tytuły wiedzą, że jakość wydania jest b.dobra. Zamówienia standardowo na zamowienia(małpa)retronics.eu
    Nakład bardzo niewielki.
    • 21: CommentAuthorpoison
    • CommentTime2 Sep 2018 zmieniony

reeditions are great idea, but box arts are really ugly. Picture for Misja is absolute terrible :( It looks like a some thief or highwayman, not soldier . . .
    • 22: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime2 Sep 2018

Poison, they are reproductions of original artwork. I am not an author of them. To keep whole series more attractive for collectors, I have decided to not change it. Of course quality is improved using Photoshop, otherwise they would look even more ugly and not suitable for modern printing machines.