atarionline.pl Reedycje gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorraphis
    • CommentTime15 Jul 2017
     
    Nie wiem czy już było...
    Darryl1970 z forum AtariAge przyczynił się do poprawienia kilku kultowych gier, takich jak Donkey Kong, Donkey Kong Jr, Popeye, Mario Bros.

    Wszystko dostępne w jednym miejscu:
    ->link<-
    • 2: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime19 Jul 2017
     
    Po polskiemu poproszę :)

    Było czy nie, fajny temat. Nie pomyślałem że komuś się chce poprawiać stare gry na Atari. Nie przerabiać a poprawiać. Dobrze zrozumiałem ?
    • 3:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime19 Jul 2017
     
    a ja bym chcial robbo :-)
    • 4: CommentAuthorraphis
    • CommentTime20 Jul 2017 zmieniony
     
    Gry zawierają w zasadzie drobne poprawki tj. nową grafikę, sprajty i dźwięk.

    Najbardziej do gustu przypadł mi Mario Bros. :)



    • 5: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Jul 2017 zmieniony
     
    Wygląda nieźle a nawet bardzo dobrze.
    Fajnie że ktoś robi takie rzeczy.
    Robbo ok.
    Ja chcę Draconusa w nowej wersji :).

    A poważnie to wielki szacunek dla autora usprawnień.

    Nowa grafika, dźwięk eee to przecierz pestka? Nie to kawał roboty i godziny grzebania w kodzie programu.

    Nprawdę doceniam wysiłek autora. Brawo!
    • 6: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime22 Sep 2017
     
    Przy okazji szykowania kolejnych dziesiątek tytułów, zauważyłem, że pierwsza dziesiątka (a także częściowo druga) zaczyna się kończyć - mówię o wersji Classic. Jeśli więc ktoś jeszcze chciałby coś dokupić, ostatnia szansa, bo raczej nie będę już produkował tytułów z 1 dziesiątki. Skupię się na kolejnych.
    Równocześnie ogłaszam wyprzedaż edycji kolekcjonerskiej - są wszystkie dostępne tytuły na kasetach, a także niektóre na dyskietkach. Cena za komplet 10 tytułów - 300 zł - jest to cena o wiele poniżej kosztów produkcji, ale muszę wyczyścić magazyn.
    • 7: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime30 Sep 2017
     
    Ponieważ wiele osób dopytuje się o los kolekcji w wersji kolekcjonerskiej na dyskietkach, śpieszę poinformować, że w dużych boxach jak do tej pory, kolekcja nie będzie kontynuowana. Wersja kolekcjonerska dyskietkowa będzie się ukazywać w jewel boxie, w formacie jak na obrazku. Dla porównania kaseta w wersji Classic. Taka zmiana spowoduje obniżenie ceny, jak również możliwość wydania o wiele większej liczby tytułów. Minusem będzie bardzo limitowany nakład. Plusem - dla wielu, co wiem z narzekań tu i ówdzie - kolekcja będzie potrzebować znacznie mniej miejsca. Oczywiście ukaże się także w bardzo ograniczonym nakładzie pierwsza dziesiątka dyskietkowa w takiej postaci. Osoby mające już big boxy, będą mogły dokupić za symboliczną opłatą samo opakowanie w nowej postaci.
    • 8: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime19 Mar 2018 zmieniony
     
    Są już prawie gotowe 4 tytuły w nowej wersji kolekcjonerskiej na dyskietkach. Tzn. Robbo jest gotowe, a do reszty czekam na mapy, które powinny być jutro. Do Robbo ze zrozumiałych względów jest załączony plakat. Nakład jest ograniczony mocno, jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam tradycyjnie do wysyłania zamówień na adres: zamowienia(małpa)retronics.eu
    Cena tytułu to 75 zł.
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Mar 2018
     
    Piękne cacka :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Mar 2018 zmieniony
     
    O, ukazało się wczoraj na Graczpospolitej o wydaniu gier na Atari, Retronics i Jurku:

    ->link<-

    • 11: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime22 Mar 2018
     
    Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy.
    Brawo.
    • 12: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime26 Mar 2018 zmieniony
     
    Wersje dyskietkowe Robbo, Misji, Artefaktu Przodków i Mieczy Valdgira II są dostępne na Allegro - to dla tych, którzy nie lubią kupować bezpośrednio :) (Oj, są tacy, dostawałem pytania, kiedy będzie na Allegro - no więc jest!)
    Nie zostało ich dużo, wygląda na to, że jeszcze trochę tytułów w takich edycjach się ukaże. bo cieszą się o wiele większą popularnością niż kasety w wersji Classic.

    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-

    i ewentualnie dla fanów Commodore : ->link<-
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Mar 2018
     
    W końcu Robbo!
    Jurek zrobił jak zawsze.... zajebistą robotę!!!!
    • 14:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Mar 2018 zmieniony
     
    Robota wspaniała jak zawsze, kolejne kultowe tytuły dołączyły do mojej kolekcji :D
    • 15: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime6 Jun 2018 zmieniony
     
    Dla tych, co jeszcze się interesują kasetami (została garstka takich osób): jest kolejna dziesiątka, tym razem piąta. W sumie jest 50 tytułów już wypuszczonych - na jednym ze zdjęć panorama, trochę krzywa, bo robiona z ręki. Nie wystawiam tego na Allegro, bo prowizja 10% jest masakryczna. Zamówienia bezpośrednio na zamowienia(małpa)retronics.eu
    Aha, Gabi i Kuadryk zostały wydane tak, jak w oryginale, czyli są trzy kopie gry: Turbo 2000, Blizzard, Normal.
    Wersje turbo dzięki pracy Fuji'ego - dziękuję!
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jun 2018
     
    Ależ to miodnie wygląda! :)
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Jun 2018
     
    supcio!
    • 18: CommentAuthortakron27
    • CommentTime6 Jun 2018
     
    będę brał za 2tyg., bo teraz nie ma mnie w miejscu dostarczania przesyłek ;-P
    • 19: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime6 Aug 2018 zmieniony
     
    Kolejna, już 6-ta dziesiątka kaset jest gotowa (tak, jest już wydanych 60 tytułów!). Można zamawiać, standardowo poprzez zamowienia(małpa)retronics.eu, cena kasety 35 zł (jeszcze...). Niestety, liczba kupujących spada, z czym się liczyłem, że na początku jest zainteresowanie, a do końca zostają najwytrwalsi (ci właśnie będą w posiadaniu gigantycznej, rzadkiej kolekcji polskich tytułów). W związku z tym, albo zawieszę produkcję kolejnych tytułów, albo cena będzie rosnąć - pewnie z każdą kolejną dziesiątką coraz bardziej, o ile zainteresowanie nie wzrośnie. Postawiłem sobie za cel wydać 100 tytułów i pewnie do tego dojdę, nawet za cenę dołożenia do interesu. Ale tytułów przygotowanych do wydania mam więcej.... Od Was zależy ich los.
    • 20: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime2 Sep 2018 zmieniony
     
    Dopytywaliście się o kolejne tytuły na dyskietkach. I oto są! Cena niestety wyższa, bo podwykonawcy też podwyższyli ceny, więc i ja nie mam wyboru. Ale podwyżka jest symboliczna, teraz 80 zł za tytuł. Wszystkie są z pięknymi, profesjonalnie wydrukowanymi mapami, Alchemia ma nawet dwie, dwustronne mapy - wszystkie poziomy. Ci, którzy kupili pierwsze cztery tytuły wiedzą, że jakość wydania jest b.dobra. Zamówienia standardowo na zamowienia(małpa)retronics.eu
    Nakład bardzo niewielki.
    • 21: CommentAuthorpoison
    • CommentTime2 Sep 2018 zmieniony
     
    reeditions are great idea, but box arts are really ugly. Picture for Misja is absolute terrible :( It looks like a some thief or highwayman, not soldier . . .
    • 22: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime2 Sep 2018
     
    Poison, they are reproductions of original artwork. I am not an author of them. To keep whole series more attractive for collectors, I have decided to not change it. Of course quality is improved using Photoshop, otherwise they would look even more ugly and not suitable for modern printing machines.
    • 23: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime1 Oct 2018 zmieniony
     
    Jeszcze zdjęcia realnych produktów...
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2018
     
    Wrzuć też pełne focie 07 w wersji kasetowej z Nyską.
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Oct 2018 zmieniony
     
    • 26: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime18 Feb 2019
     
    Wiem, że już niewielu z Was kupuje (stąd i rosnące koszty), ale są tacy, co dotrwali do 70 tytułów, a będzie minimum 100 jak sobie postanowiłem. Ale jest kolejne 10 tytułów (siódma dziesiątka), można zamawiać, cena 380 zł za komplet, wysyłka gratis. Lub pojedyncze tytuły po 40 zł.

    Osoby, które będą miały wszystkie 70 tytułów, otrzymają niebawem nagrodę od Retronics.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2019
     
    Szacun za wytrwałość!
    • 28: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime26 Feb 2019 zmieniony
     
    Dziś pierwsze paczki poleciały do klientów...
    • 29: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Brawo

    Chylę siwe czoło
    • 30:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Ja się już pogubiłem co kupowałem :)
    Czy obecnie wydajesz na dyskietkach czy tylko na kasetach?
    • 31: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Bierz co ma
    za 10 lat będzie warte 10 razy więcej
    • 32: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    A ja chcę DRACONUSA

    Powodzenia i niech moc będzie z Autorem

    A forum niechaj go wspiera.

    Bo Wielkie dla Atari społeczności Poczynia
    • 33: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    @maly_swd: chyba z serii Classic nie kupowałeś nic (to są tylko kasety). Jest 70 tytułów. A co do nowej serii Collector's Edition, jest obecnie 9 tytułów, niebawem kolejne - są to wersje dyskietkowe, z mapami i dodatkami.

    @atariki50: na Draconusa nie ma szans. Nie da się zdobyć licencji. Tak jak na większość zagranicznych tytułów.
    • 34: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    @Duddie

    I to minie dobija.
    • 35: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime15 Mar 2019
     
    Moi drodzy, często dopytujecie się mnie prywatnie lub poprzez profil Retronics o możliwość wydania gier zagranicznych. Chcę Wam powiedzieć, że niestety, nie jest to możliwe, bo nie udało mi się zdobyć na taką reedycję licencji. Od ŻADNEJ z firm zagranicznych. Znakomita większość nie odpisuje, jedyne, które cokolwiek odpisały, to:
    1. Elite - oni akurat wydali tylko jeden tytuł dla Atari - "Airwolf", bardziej mi zależało na licencjach dla innych maszyn, ale rozmowy utknęły w martwym punkcie, a osoba, z którą korespondowałem, to jeden ze współzałożycieli - niestety, mało komunikatywny.
    2. Mastertronic - tu było blisko, nawet zgodzili się na udzielenie licencji na logo, ale.... prawa do gier sprzedali do Segi. A z Segą nie mam żadnego kontaktu, na ich stronie nie ma nawet adresu firmy. Napisalem kiedyś do ich tech supportu, to jakiś kolo odpisał, że mam natychmiast zaprzestać takiej działalności - zapytałem jakiej, bo jeszcze nic nie zrobiłem, pytam dopiero o zgodę.... i cisza.
    3. Big Five Software - odpowiedź krótka i zdecydowana: "Thank you for asking, but we are not interested"
    Nikt więcej nie odpisał.
    A ostatnio, byłem blisko podpisania umowy z jedną z polskich firm, ale po wymianie kilku maili, stworzeniu umowy, poprawieniu jej przez przedstawiciela tejże firmy - dostałem nagle odpowiedź, że NIE WYRAŻA ZGODY. Do dzisiaj mam niesmak po tym mailu, bo wszystko przebiegało w sympatycznej atmosferze.
    Powiem Wam tak - dociągnę może jeszcze do tych 100 tytułów, mając niestety poczucie, że kolekcja jet nie kompletna, bo brakuje w niej niektórych firm. Entuzjazm do wydawania tej kolekcji mocno mi opadł, zwłaszcza, że sprzedaje się 10-15 tytułów każdego tytułu maksymalnie. A pracy przy tym jest mnóstwo. A niektórzy posiadacze praw majątkowych zachowują się tak, jakbym chciał wydać co najmniej wszystkie części Wiedźmina w kolekcji i zarobić na tym miliony.
    A cel, który mi przyświeca, to ocalenie niecrackowanych wersji od zapomnienia. Zarobek na tym jest zerowy, czasem nawet dokładam nieznacznie.
    Jeżeli ktoś z Was chce mi pomóc w nawiązaniu kontaktu z firmami zagranicznymi i weźmie na siebie ten trud - zapraszam serdecznie do kontaktu. Także z polskimi, których jeszcze nie namierzyłem. Więcej informacji mailowo lub telefonicznie.
    • 36:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime15 Mar 2019
     
    @Duddie

    Czy wspominałeś/pisałeś o tym np. na Atari Age i innych zagranicznych forach?
    • 37:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime15 Mar 2019
     
    Ja bym się pisał na edycję kolekcjonerska. Podeślij mi proszę linka do tych tytułów.

    Pozdr.
    Mały
  1.  
    Well,

    I can fully understand how hard it is to contact foreign authors, companies and copyright-holders of A8 games and get at least some replies from them.

    Tried a similar thing many years ago, by asking authors and companies if they would declare their old A8 games as freeware (YES or NO). While several authors replied (some of them positively with yes, some with no), the companies did not react at all. At worldofspectrum they have a long list of several hundred titles that have officially been declared freeware or they allowed at least free distribution and downloads. Not so for Atari. If companies cannot make money, there is not even an interest for them in replying to an E-Mail, it seems...

    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    • 39: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime16 Mar 2019
     
    @ccwrc: kiedyś wspominałem.
    @CharlieChaplin: yes, you are right. The most interesting thing is that they do not have any plans for these titles. It is just No, you cannot.
    I was thinking about unofficial printing of poligraphy for people who want to fix/improve their originals. Exactly as is in original. But current situation made me thinking that it is not worth of my efforts.
    Someday, all original tapes and diskettes will be gone. We will have only scans and dumps. Of course, not widely available for the community....
    • 40: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime6 Apr 2019 zmieniony
     
    Kolejna, ósma już dziesiątka gier w serii Classic jest prawie gotowa. Wysyłki startują za około 10 dni. Można już zamawiać.
    Mail: zamowienia (małpa) retronics.eu
    • 41:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime7 Apr 2019
     
    @Duddie

    Spy Master to wersja wczesna (z błędem), czy późniejsza?
    • 42: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime7 Apr 2019
     
    A jak to sprawdzić?
    • 43: CommentAuthorstryker
    • CommentTime7 Apr 2019
     
    • 44: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Teleporty w wersji, którą wydaję - działają. Dzięki KAZ za sprawdzenie!
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Proszę uprzejmie :)
    • 46: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime17 Apr 2019 zmieniony
     
    Parę fotek gotowego produktu - 8ma dziesiątka. Jeszcze zostało kilka zestawów.
    • 47: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    Chciałbym znów podziękować Jurkowi Kutowi "Mono" za pomoc z grą Rockman - bez niego nie ukazałaby się w reedycji. Gra na kasecie ma buga, który uniemożliwia jej działanie. Opis od Jurka poniżej. Oczywiście gra w reedycji działa - jest spatchowana.

    "Pomimo tego, że DMA dla ANTIC-a jest zablokowane to adres DLIST jest w środku ANTIC-a ustawiony na jakąś wartość i prawdopodobnie zgłaszane są przerwania DLI (pomimo tego że ANTIC ma wyłączony ekran i DMA dla DLISTy!!!! - niewiarygodne). A ponieważ przerwania DLI są odblokowywane za wcześnie to skutkuje to zwisami, ponieważ obsługa DLI
    zachowuje rejestry CPU w komórkach $D0..$D2 zamiast na stosie (przerwania DLI nachodzą na siebie).
    Rozwiązaniem problemu jest stworzenie pustej dlisty z rozkazem JVB w buforze drukarki ($3c0) i ustawienie licznika ANTIC-a DLPTR na tą dlistę. Patch należy dokleić do końca pliku z grą.
    Dodatkowo w pierwszym rekordzie (czyli w bootloaderze) w bajcie $04 i $05 znajduje się ilość danych całego pliku (oryginalnie
    $75C6) - należy ją zwiększyć o długość patcha czyli o $D - powinny się tam więc znaleźć bajty o wartości $D3 i $75."
    • 48: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Apr 2019 zmieniony
     
    Drobiazg. Ale faktycznie zachowanie ANTIC-a jest dla mnie zaskakujące. Może ktoś wie, jaka jest tego przyczyna?
    Trochę spróbuję uściślić powyższy opis.

    Podczas ładowania programu pojawia się czołówka z informacjami o grze i wydawcy - wszystko w trybie 2 bez przerwań DLI.
    Po zakończeniu ładowania gry wyłączane są przerwania NMI i do DMACTL wpisywane jest 0 (przy synchronizacji z RTCLOK, a więc ANTIC jest poza ekranem i maluje pustą linię) - czyli blokowane jest DMA dla ANTIC-a na dlistę i sprajty, ekran jest zgaszony.
    Następnie rozpakowywana jest gra i w miejscu gdzie znajdowała się dotąd dlista są bajty: $00 $E8 czyli pusta linia bez przerwań, oraz linia trybu 8 (3 BASIC) z włączonymi scrollami i DLI.
    DMACTL ciągle zawiera 0, DLPTR wskazuje na wymienione bajty.
    Następnie odblokowywane są przerwania NMI.

    I po chwili mniej więcej w linii 23 następuje strzał czyli zgłaszane jest przerwanie DLI (!). Dlaczego?

    Edit: DMACTLS też zawiera 0.
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    Miałem, albo nawet mam wersję kasetowa Rockmana i normalnie się wczytuje,wersja oryginalna z 95r.
    • 50: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    Może mógłbyś ją zgrać i udostępnić?