atarionline.pl Dragon Cart (Atari 8-bit Ethernet) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpgru
    • CommentTime9 Oct 2017
     
    Czy ktoś jest w stanie takiego zrobić/sprzedać za rozsądne pieniądze? Albo zna kogoś kto jest :-) . Niestety bardzo ciężko je kupić a chciałbym używać w ten sposób Internetu na Atari...
    Projekt jest tutaj: ->link<-
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Oct 2017
     
    od czasu:
    nie uzywam wiec mysle, ze moge opylic Dragona (bede na SV).
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Oct 2017
     
    Prawdopodobnie na Krakowskich Retrospekcjach #6 Będzie możliwość zobaczyć działający w oparciu o DragonCart internet na Atari 130XE ;).

    Wszystko zależy od tego, czy będę miał ze sobą hotspota wlanowego.

    Działa WWW w trybie tekstowym, WGET, oraz IRC.

  1.  
    Jeśli prawdopodobnie będzie można to zobaczyć to ja prawdopodobnie pojawię się na miejscu :)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Oct 2017
     
    chodzi tylko o to, czy uda się żonie zwędzić tel z androidem, lub czy ktoś na miejscu może internet udostępnić.. ale wówczas trzeba będzie przekonfigurować AP, lub/i sieć w telefonie.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Oct 2017
     
    Z całą pewnością można będzie to zobaczyć. Zobaczymy także Magistra Inżyniera Rafała we własnej osobie !!!111 (111) :)

    O której godzinie można się spodziewać wizytacji?

    Rozgrzewam już róter :D
  2.  
    Jeszcze nie wiem dokładnie, ale na pewno przed zmrokiem...

    Trwają ustalenia czy zostać do niedzieli i czy spożywać koszerne napoje :)
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Oct 2017
     
    .. no ja się właśnie zastanawiam, czy ogólnie nie przesiedzieć imprezy tym razem przy "lemoniadzie" ;)
    • 9: CommentAuthorpgru
    • CommentTime3 Nov 2017
     
    @xxl Hmm a może będziesz na jutrzejszej giełdzie 80/90 w W-wie? Jeśli tak to raczej będę się kręcił w okolicy stoiska Atarionline :-) ...
    @pin może lepiej, że mnie nie było bo bym jeszcze bardziej chciał kupić :-)
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Nov 2017
     
    Teoretycznie złożyłem wczoraj działający internet, czyli tel na androidzie, wifi, ap -> lan/dragon cart/Atari 130XE. Jak się to tylko nie zepsuje pod drodze to można będzie to zobaczyć na Krakowskich Retrospekcjach.
  3.  
    Well,

    I sold my Dragoncart at the annual meeting of Abbuc on October 28th in Herten/Germany for the price of 60 Euro (new owner now is Andreas Bertelmann from Hannover)...

    But here is all the software I have for the Dragoncart...
    • 12: CommentAuthorpgru
    • CommentTime4 Nov 2017
     
    Thank You CharlieChaplin.
  4.  
    Widziałem dziś tego karta...
    Potwierdzam, że poprawnie przesyła dane do i z Krakowa.

    Piękna rzecz!
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Nov 2017
     
    Na Retrospekcjach wczoraj: Atari 130XE, IRC, download 2MB pliku i www w trybie tekstowym na bigskrinie ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Nov 2017
     
    ... jakieś cuda na kiju połączone kablem zamiast modułu wi-fi , a gdybym Atari chciał zabrać np: na działkę ,tam gdzie nie mam neta po kablu ???
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Nov 2017
     
    no to miałem swoje wifi i najzwyklejszy malutki router i króciutki kabelek ;)
  5.  
    IRATA4 ma rację! Drugim minusem jest to, że cart nie działa bez prądu...
    • 18: CommentAuthorPrince
    • CommentTime8 Nov 2017
     
    Hejka, również szukam Dragona.
    Jak u kogoś z kolegów leży to zapraszam do sprzedaży :).
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Nov 2017
     
    @Prince - cart będzie ogólno - dostępny. Trwają prace projektowo - rozwojowe.
    • 20: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime25 Nov 2017
     
    Tymczasem...
  6.  
    Will the new Dragoncart be the same as the old one (so the same software can be used with it) ?

    Or will it be completely different (with a different / newer/ more powerful chip) and do most of the work for the A8 (so the A8 acts only as a typewriter/keyboard)...?!?
    • 22: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime26 Nov 2017
     
    No, it is a new one, with better chip. Now TCP/IP stack will be served by chip, not the Atari. Old software will not work with it, but there will be updated version.
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Nov 2017
     
    Pytanie - jak dużo się zmieniło aby zastosować nowy chip? Pytam bo mam starą wersję i ciekawi mnie, czy wymiana chipa jest dobrą drogą upgrade'u czy za dużo zachodu?
    • 24: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime26 Nov 2017
     
    Z całą pewnością Atari odetchnie, bo spadnie mu z barków obsługa TCP/IP. Zwolni się sporo zasobów.
    Poza tym, nowy soft, który ma powstać, będzie działał tylko z tym nowym chipem.
  7.  
    quote Duddie: "No, it is a new one, with better chip. Now TCP/IP stack will be served by chip, not the Atari. Old software will not work with it, but there will be updated version."

    Thats great news to me !
    Now you can add me to the list of interested buyers... ;-)
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Nov 2017
     
    @Duddie: bardziej miałem na myśli to, czy można zupgradeować stary Dragon Cart przez wymianę chipa, czy to jest za dużo roboty i lepiej odłożyc go na półkę ;)