atarionline.pl Jak tata "hakował" gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Oct 2017
     


    Jak bardzo to zły sposób? ;)
    może komuś się spodoba, a może kogoś zainspiruję.
    No i padają kluczowe pytania z cyklu "nierozwiązanych" zagadek z dzieciństwa, może ktoś pomoże?
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Oct 2017
     
    Moje hakowanie ograniczało się do podmiany napisów w grach. Za nieśmiertelności nawet się nie brałem. Za cienki byłem w te klocki :)
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime25 Oct 2017
     
    Ha! przesympatyczny filmik!pozytyw!
  1.  
    Filmik się podoba - tematów należy szukać! :)

    A co się stało z tą rzeką w Robbo? Dlaczego nie było jej w oryginale?
    • 5: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Oct 2017 zmieniony
     
    Metoda - prób i błędów :)

    Co do Robbo to ciekawe, w wersji demo na PC również jest jakiś dziwny nie użyty i nie skończony element... ->link<-

    No gdyby jeszcze ktoś tego Robbo Konstruktora porządnie odblokował... ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Oct 2017
     
    To samo pytanie zadaję w filmie - nie wiem dlaczego.
    Mogę tylko teoretyzować. Że np. brakło miejsca z boku na wybór elementów. Albo twórca uznał, że "startery" rzeki będą za skomplikowane? Albo brakowało pamięci? Albo po prostu nie lubił rzeki? (W sumie w obu częściach rzadko się pojawia). W sumie nawet nie wiem, czy to powinno się nazywać rzeka - ale dla mnie od zawsze jest rzeką :)
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime28 Oct 2017
     
    Nie wpadłbym na taką metodę. Brzmi pracochłonnie. Wspomniane 4 bajty opkodów DEC niekoniecznie muszą stanowić opkody. Trybów indeksowanych raczej bym się nie spodziewał przy liczniku żyć.
    Pierwszy raz widzę ten loader.
    Ten element Robbo moja siostra nazywała pociągiem, do którego Robbo wsiada. Podejrzewam problem z sensowną wizualizacją tego w konstruktorze.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Oct 2017
     
    Fajny filmik ,rozmawialiśmy na ten temat wracając z party :-)