atarionline.pl Kupno nowych dyskietek DD 5,25? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpgru
    • CommentTime4 Jan 2018
     
    Jako, że ostatnio dyskietki 5,25 DD są coraz trudniej dostępne i bardzo szybko znikają z różnych aukcji to może firma/użytkownik zacząłby je sprzedawać w Polsce? Z tego co się orientuję firma Athana jest w stanie wyprodukować nowe (http://athana.com/html/diskette.html#5.25). W ten sposób jeśli się nie mylę Amigowcy mają nowe dyskietki 3,5 DD,

    Przy większych zamówieniach(minimum 500 sztuk) jest także chyba możliwość umieszczenia własnego loga etc. - moglibyśmy mieć np. dyskietki z logiem nawiązującym do Atari czy tego portalu, albo firmy - np. Retronics mogłaby mieć własne.

    Tak na marginesie jakby ktoś sprowadzał dla siebie nawet tylko jedno pudełko to mógłbym się dołączyć. Wziąłbym także jeśli to możliwe z jedno pudełko dyskietek 8 cali.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2018
     
    Good idea, ale czy sprawdzałeś koszt 500 dyskietek i transportu? Bo to kluczowe. Wtedy moglibyśmy zorganizować zrzutę kto ile potrzebuje. Mnie by się przydało około 100 nowych dyskietek.
    • 3: CommentAuthorpgru
    • CommentTime4 Jan 2018
     
    Hmm szczerze nie. Dlatego, że najpierw trzeba chyba określić ilu będzie chętnych(zawsze można zapytać) - po prostu zazwyczaj im więcej się zamawia to tym taniej. Co do transportu to też zależy jak bardzo się "spieszy". Miło byłoby i jestem skłony zapłacić trochę więcej(w końcu muszą zarobić) - jakby zorganizowała to jakaś firma - nie wiem na jakich jeszcze portalach w Polsce poumieszczać informację o tym. Zresztą w Europie też chętni by się znaleźli - np. ktoś kto sprzedaje dyskietki IZOTu podobno ma już koniec zapasów a wciąż zgłaszają się chętni na nie.
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Jan 2018
     
    Ja bym wziął 50, pod warunkiem, że nie hd
  1.  
    Alas,

    there are no prices on their page and no "buy now" function. All they present is a "click here to request more info" button and then they show their postal adress, their telephone number and their E-mail adress. I have contacted them tree times already via E-mail and never got any reply ! Wanted to order 100 disks for myself (2x no answer!, wanted to order 5000 disks for Abbuc (still no answer!), so I gave up...

    Luckily I do have two XF drives with 3,5" DD-floppy and I am thinking about transfering most of my programs to 3,5" DD disks, since they are still easy + cheap to get. Of course I also have SIO2SD (4x) and SIO2USB (2x), as well as SIO2PC (2x), so there is no big need for me to have 5,25" disks. As soon as I have transfered all my programs to 3,5" DD, I have approx. 160-200 5,25" disks for free use...
  2.  
    Did you try telephone call then?
  3.  
    No, I did not try a telephone call with Athana in the USA. I am hard-hearing and therefore try to avoid telephone calls whenever possible...

    But I already have some 5,25" disks that I do not need any longer:

    a) 20x Sony (MD-2D), DD, unused + in boxes (two boxes with ten disks each; labels are already factory-glued o nteh disks and I do not like this)

    b) 20x BASF (Mega), DD, used, no box (20 loose disks, approx. 5 still have labels, the rest is without labels; they have A8 software on them), some with yellow factory label/sleeve, some with red factory label/sleeve

    c) approx. 50x disks DD, no brand/no-name, heavily used (bought them at an ebay auction some years ago, since they had A8 software on them), some seem not to work correctly, some seem not to re-format...

    I would give away these disks for free (already tried selling them at the last Abbuc meeting, but no-one wanted them). But therefore I need your postal adress ! If interested contact me at andiko AT web POINT de
    Since the disks are free of charge, they are without warranty (or vice versa: without warranty and therefore free of charge).

    How about some pricey/expensive ebay auctions:

    - 100 disks, Sony, DD, unused, in boxes: ->link<-

    - 80 disks, BASF (yellow label/sleeve), DD, unused, in boxes: ->link<-

    - 50 disks Xidex (?), DD, unused, in boxes: ->link<-
  4.  
    From my experience in contacting foreign companies I know that e-mail is quite often ignored.

    In such cases I usually try to send fax or just call. This raises the chance to get an answer by small fraction :)

    But sure I understand your reason not to call.
    • 9: CommentAuthorpgru
    • CommentTime7 Jan 2018
     
    Hmm w sumie dostałem jakąś odpowiedź. Nie od nich, ale e-maila od strony floppydisk. Z Athany tam skierowali mój e-mail(chyba współpracują). Przy 200 dyskietkach koszt przesyłki wynosi coś koło ~60-70(ale nie złotych - $). Dyskietki chcą chyba wg. cen ze strony czyli po ~50$ za 10 sztuk.
    Co o tym sądzicie?
    • 10: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime7 Jan 2018
     
    Nie jest to przypadkiem ~50$ za 50 sztuk?
    • 11: CommentAuthormysiek
    • CommentTime7 Jan 2018
     
    Kilka lat temu kupiłem z USA z Ebay 100 sztuk markowych dyskietek 5.25" DSDD nowych w zafoliowanych pudełkach (po 10 sztuk w pudełku). Cena za pudełko $10, a zatem za 100 sztuk wyszło mi $100.

    Orientacyjna kwota za przesyłkę do PL była w granicach $60 - $70 ale kiedy sprzedawca zebrał wszystkie dyskietki do kupy, zapakował w jedno pudło i zważył oraz zmierzył objętość - wyszło, że najtańsza przesyłka do PL będzie kosztować $120.
    Zatem cena za całość opiewała na kwotę $220 czyli około 750 zł za 100 szt dyskietek. Cena nie niska, ale jeszcze do przełknięcia, tylko, że na Urzędzie Celnym w Warszawie celnicy dobrali się do faktury bo każda firma z USA wysyłając do PL musi wystawić fakturę. Celnicy doliczyli do tego VAT 23% i wtedy już byłem ugotowany. Nie licz na to, że uda się ominąć opłaty celne, zwłaszcza kiedy kupujesz od firmy. Amerykanie nie bawią się w hasła typu GIFT czy coś podobnego aby obniżyć stawkę celną. Dla nich to, że zapłacisz cło (albo przynajmniej VAT) jest Twoim obywatelskim obowiązkiem i nie zamierzają Ci pomóc aby to obniżyć. Celnicy udają że nie znają języka i naliczają VAT od całej kwoty faktury razem z kwotą za przesyłkę.
    • 12: CommentAuthorpgru
    • CommentTime8 Jan 2018 zmieniony
     
    Właśnie dlatego wolałbym, żeby to zrobiła firma. Firma zamawiając wynegocjuje pewnie lepszą cenę(w końcu sprzedający może liczyć np. na współpracę w przyszłości), może udałoby się to zapakować jak książki na statek(chociaż nie wiem czy dyskietki to zniosą) i może dotrą później ale wysyłka będzie tańsza.