atarionline.pl Wapniak 2018 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 May 2018
     
    jak wejdzie do kombi to ją przewioze w środę
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 May 2018 zmieniony
     
    Odnośnie planu działek z postu nr 24 z poprzedniej strony to nie rozumiem czerwonych strzałek, które jak mniemam sugerują, że z tych kierunków można wejść na działki. Problem z tym, że od strony płyty lotniska nie ma żadnej bramy (była kiedyś jedna, ale teraz nawet pieszo się tam nie dojdzie, więc została zlikwidowana). Warto rozważyć, którędy można wejść na działki i na tej podstawie zasugerować partyzantom kierunki dojazdu. W mojej ocenie najsensowniejszym jest od strony ul. Powstańców Śląskich, jest tam tramwaj i autobus (wtedy przez bramę i ścieżkami między działkami trzeba zrobić takie "L"). Można też od strony pętli autobusowej na Chomiczówce, ale tam jest spory kawał do przejścia. Można też od tej strony podjechać samochodem i będzie gdzie zaparkować (tu jest dojście prostą drogą od bramy).

    IRATA4:

    Na żywo to na żywo, tak jak na Jag Nesie można było zapytać...

    No właśnie nie przypominam sobie, abyś na JagNes Fest zadawał mi pytania;) A byłem tam chyba z tydzień czasu (dzięki uprzejmości Pitera, dzięki!)

    Czyli zakładam, że nie tyle chcesz powtórki wykładu, lecz bardziej chcesz zadawać jakieś pytania - oczywiście to cenne bo kto pyta ten nie błądzi (jak dowiódł Albert Einstein, nie ma głupich pytań - wbrew temu co bezmyślnie powtarzają matki do swoich dzieci "głupie pytanie" (ciekawe że jeszcze nikt nie zauważył, że edukacja matek czy rodzin jest niezbędna...)). Jednak pytania możesz zadawać komukolwiek, ekspertów od tematu czarodziejskich trybów graficznych Atari u nas nie brakuje ;) Są osoby w mojej ocenie znacznie lepsze, które darzę ogromnym szacunkiem za ich dokonania!

    Pin:

    Miker - podaj gabaryty, bo zdaje się że lodówki transportuje się wyłącznie na stojąco.

    Nawet nie "zdaje się", lecz na pewno.

    @Bocianu, dzięki!;)
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 May 2018
     
    ... to nie pij tyle ;-),pytałem czemu tak mruga i gdzie te 16 kolorów... ale spox :-)
    • 4: CommentAuthordzeq_pl
    • CommentTime28 May 2018
     
    Jak coś dysponuje ducato. W sprawie tej lodówki. Trochę gorzej z czasem ale w środę późnym wieczorem lub w czwartek jakoś z rana może dał bym radę.
    • 5:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 May 2018
     
    Spoko, przekażę, dzięki! :)
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 May 2018
     
    dzeq_pl: napisałem na priv :)
    • 7: CommentAuthordzeq_pl
    • CommentTime29 May 2018
     
    Alex: odpisałem na priv ;)
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 May 2018
     
    No, panowie (i panie?) .. mamy już prace na jeden pełnowymiarowy kompot ;) Oby tak dalej!
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 May 2018
     
    aha - no i przyszła jedna praca z plikami o nazwach:


    to_jest_moja_praca_i_***_cos_tam_i_chcialem_powiedziec.exe


    Przypominam, że uprasza się o zachowanie struktury nazwy pliku(/ów) 8+3. Proszę więc nie mieć pretensji później, że w oficjalnym stuffie nazwa pliku będzie wyglądać następująco:

    tjmpicti.exe
    tjmpicti.doc

    ;)
    • 10:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime31 May 2018
     

    miker:

    Słuchajcie, jest taka, dość nietypowa, sprawa.
    Z dużym prawdopodobieństwem będzie potrzebny transport lodówki (dużej) na party place.
    Czy ktoś ze stolicy (lub okolic) będzie mieć możliwość przewiezienia czegoś takiego przed piątkiem?
    Z góry dzięki za odzew.
    Pozdrawiamy!


    Sprawa już ogarnięta, dzięki!
    • 11: CommentAuthordzeq_pl
    • CommentTime31 May 2018
     
    no problem
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime31 May 2018
     
    Witajcie!
    To już prawdopodobnie ostatni post przed party. Chcę jednak poinformować zacne towarzystwo, że na oficjalnej stronie zlotu (dzięki uprzejmości tych Alexa i Delego) dostępna jest mapka okolic party-place z zaznaczonymi punktami, które na pewno zainteresują niejednego partyzanta, zarówno płci pięknej, jak i tej nieco brzydszej.
    Aha, załatwione mamy fajne nagłośnienie, jak i lodówkę. :)
    Bywajcie!

    A klikamy... o tutaj

    Wersja alternatywna.
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime31 May 2018
     
    Na mapce sugerujecie, że jednak da się dojść do bramy od strony lotniska, no ciekawe, zobaczymy czy to będzie możliwe...
    • 14:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime31 May 2018
     
    Wchodzisz od strony Automobilklubu, trzeba przejść paręset metrów i mniej więcej naprzeciw bramy, która się pokaże po lewej, po jest brama do ROD-u (trzeba tylko przetruchtac przez plac. Stamtąd już tylko dać znać ochronie (jest telefon) i wpuszczają. Powinno działać! :)
    • 15:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime31 May 2018
     
    Automobilklub może być zamknięty ze wzglęu na Dni Bemowa, ale na mapie jest zaznaczona ścieżka. Od strony lotniska trzeba rpzejść wtedy przez dwie bramy. Ta opcja nie jest jednak polecana.
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Bramy to nic, tam są szlabany jeśli dobrze pamiętam, jest budka z ochroną, która nie wpuszcza a na dodatek jak pisze Alex może być zamknięta brama zarówno od strony Automobilklubu jak i tych quadów czy innych gokartów.
    • 17:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Bzdura, nie ma żadnych szlabanów. Na mapie od strony lotniska jest przejście przez płytę. Dojeżdża się do pierwszej bramy, potem idzie ścieżką przecinającą lotnisko do drugiej bramy i wchodzi bezpośednio na budynek, w którym będziemy :) Natomiast wchodzenie od strony Powstańców Śląskich z okazji Dni Bemowa może być niemożliwe. Tak czy inaczej odradzam w ogóle wchodzenie z tej strony, bo jest dalej i bez sensu. Zaleca się korzystanie z bram od strony Powstańców Śląskich. Jedna jest z resztą przy samym przystanku autobusowym :)
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Jun 2018 zmieniony
     
    Bzdura, bzdura a mi ochroniarz powiedział dwa dni temu że wstępu i przejścia nie ma bo tu jest ośrodek szkoleniowy...

    No dobrze "Zaleca się korzystanie z bram", ale tam wszystkie bramy działek są pozamykane, więc co robimy przed bramą, aby wejść na pp?
    • 19:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime1 Jun 2018 zmieniony
     
    Alex, Miker, możecie wytłumaczyć jak dla laika gdzie można będzie zaparkować samochody i co/gdzie wjechać:)
    Bo ja już totalnie zgłupiałem:P
    "Natomiast wchodzenie od strony Powstańców Śląskich z okazji Dni Bemowa może być niemożliwe." .... "Zaleca się korzystanie z bram od strony Powstańców Śląskich." :P:P To zaleca się ale może być to nie możliwe?:D:D Tam jest jeszcze ulica "Piastów Śląskich" - może o nią chodziło. Generalnie gratuluje temu kto te 2 ulice nazwał tak podobnie koło siebie - pewnie jakiś Ślązok;)
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Jun 2018 zmieniony
     
    @koala, teoretycznie przy każdej bramie powinno być miejsce na zaparkowanie samochodu (choć nie wiem może działkowcy się będą czepiać), jednak ja polecam bramę od strony ul. Conrada, tam można zaparkować i raczej jest bezpieczniej niż od strony Powstańców Śląskich (jest tam kilka bram na ul. Księżycowej, ale ja mówię o tej między pętlą autobusową a Lidlem).

    (a Piastów Śląskich to jest ulica od której może da się wejść, ale nie wiadomo - bo jak zamkną bramy (i szlabany) to tylko przez siatkę...
    Warszawiakom Piastów Śląskich nie przeszkadza bo to boczna uliczka gdzie ptaki zawracają:P
    Normalnie przy tej ulicy nie ma nic do czego można by się kierować, teraz pojawiło się wesołe miasteczko, więc jak impreza będzie drętwa to się przeniesiemy :D :P )
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    To w końcu od której strony zalecacie wjazd autem? Powstańców Śląskich? Piastów Śląskich?
    • 22:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 Jun 2018 zmieniony
     
    Panowie, bram jest kilka ze wszystkich stron świata. Przechodzenia przez ośrodek szkoleniowy nawet nie proponowałem, bo to z pewnością będzie niemożliwe. Na mapce zaznaczone są wszystkie bramy, z których zaleca się korzystać włącznie z parkingami. Pod budynkiem będzie kilka miejsc, więc kto pierwszy ten lepszy. Reszta musi zostawić auto przed jedną z bram. Bram do ROD Bemowo II nie zamkną. Aby wejść na Party Place należy zadzwonić pod numer do ochrony podany na każdej bramie i podać numer bramy. W ciągu kilku minut podjedzie pan ochroniarz i otworzy furtkę lub bramę :)

    TDC - nie siej defetyzmu, tyko odpal mapę i zobacz, że mówisz o czymś zupełnie innym :) Nikt nie pisał o przechodzeniu przez ośrodek szkoleniowy. Tam z pewnością szlaban jakiś istnieje, natomiast nie ma to nic wspólnego z bramami wjazdowymi.
    • 23:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Wstęp bramami 1, 2, 3 lub 4. Nie używać bramy od strony płyty lotniska. Nr do ochrony 515-145-913. Proszę podać nr bramy, przy której jesteście.
    • 24:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Dzięki miker;)

    miker:

    Nie używać bramy od strony płyty lotniska.

    Czyli wyjaśniam bramy od strony Piastów Śląskich.

    @Alex, to po co tyle gadania, pytam od samego początku i od samego początku mogłeś powiedzieć to co miker teraz - wszystkie bramy z wyjątkiem tej od strony lotniska (Piastów Śląskich)...
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Sluchajcie. W GPS nie da sie wpisać numeru bramy, a nie czas na analizy mapek :p

    Moze ktoś podać nazwę ulicy i numer, od którego najlepiej zajechać? A nie informację, gdzie nie podjeżdżać:)
    • 26:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Jun 2018 zmieniony
     
    Kaz:
    1. Powstańców Śląskich 2 bramy
    2. od Conrada jest nieco trudniejszy dojazd (należy jechać od Księżycowej, a nie Powstańców Śląskich bo nawigacja może Was oszukać:P ) ale zmotoryzowanym polecam tę opcję na dłuższy parking (nocny).
    • 27:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Jun 2018 zmieniony
     
    Oto bramy, którymi można się dostać na party place.
    • 28: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Jun 2018 zmieniony
     
    Może napiszcie jaką komunikacją można dojechać, na jakim przystanku wysiąść gdzie się kierować, bo póki co sto mapek, a wszystkiego trzeba samemu szukać...

    No i co jest przewidziane i w jakich godzinach, bo nie wiem czy jest sens dzisiaj przyjeżdżać (czy tylko jutro) i o której?
    • 29:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Dla nie tubylców polecam ZTM.waw.pl lub jakdojade.pl i już nie trzeba pytać organizatorów o sposób dojazdu
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Masakra jakaś ,wy o dojeździe a mnie poradnik"jak się spakować " by się przydał .
    • 31: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    :)

    A właśnie, IRATA4 jeżeli chcesz, to mogę nagrać Ci te płyty do Amigi z czasopism o których jakiś czas temu pisałem (jedno DVD - wszystkie pliki ISO)?

    Co do dojazdu (i programu), to jednak wolałbym jednoznaczną informację od organizatorów :)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Jasne !!!, ale nie biorę Amigi , oddam kaske za płyty
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Biorę STE jak coś masz to weź :-)
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    o której będziesz i z kąd jedziesz , ja chyba z Zachodniego taryfą ...
    • 35: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Ja będę jutro, a jadę z drugiego brzegu Wisły :) Tak jak napisałem nagram pliki ISO na jedno DVD (mam tylko 2 CD w domu), więc będziesz musiał sobie to skopiować na CD-ki :)

    Na ST nic nie mam, ale może np. Gzynia poproś, powinien coś mieć ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime1 Jun 2018 zmieniony
     
    Piękna mapka, na której nawet jednaj nazwy ulicy nie ma.
    Byłem tam dzisiaj samochodem przed chwilą i nie udało mi się znaleźć żadnego wjazdu.
    A na mapce na stronie zlotu sto punktów zaznaczonych i żadnego konkretu (spróbujcie z telefonu coś zobaczyć).
    Cudo!
    Od rana jestem w samochodzie, bo dzień dziecka i muszę dzieciaki ogarniać, więc po 20 minutach jeżdżenia z dzieckiem po okolicach, patrzenia na te "mapki" wkurw mnie wziął i pojechałem odpocząć w domu. Nie mam daleko.
    Wiem, że nikt płakał nie będzie :P
    • 37: CommentAuthorpiter
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    dzwonili już z party place... są trzeźwi ! co tam się dzieje złego ? ! ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jun 2018 zmieniony
     
    Parę fotek z piątku.
    • 39:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Jun 2018 zmieniony
     

    QTZ:

    Może napiszcie jaką komunikacją można dojechać, na jakim przystanku wysiąść gdzie się kierować

    Jedziesz do ostatniej stacji metra czyli Młociny, tam wsiadasz w tramwaj 11, wysiadasz po 8 przystankach (przystanek nazywa się Ogrody Działkowe Bemowo a jego zdjęcie jest zapodane na stronce przez organizatorów).

    Dalej trzeba dojść do działek zgodnie z mapką. W dużej zieleni brama wjazdowa wyróżnia się tym że stoją przy niej samochody - widać z daleka ;)

    Pecus:

    patrzenia na te "mapki" wkurw mnie wziął i pojechałem odpocząć w domu.

    Z Twojej relacji wynika, że jakimś nieprawdopodobnym cudem ktokolwiek dotarł, a dotarło sporo osób;)
    Nie chcę Tobie prawić uwag odnośnie zdolności rozumienia mapek bo rozumiem, że było gorąco jak w Afryce i sami wysiedliśmy ze swoich mózgów wczoraj...

    Niemniej jak już znajdziesz jakąś bramę to na bramie jest telefon do ochrony oni przyjadą na rowerze i otworzą. W ostatniej chwili i organizatorzy dostali klucz więc do nich też można dzwonić. Rozmawiając trzeba przeczytać i podać jaki jest numer Twojej bramy!;)

    Powodzenia, poćwicz może na Doomie albo Alien vs Predator na Atari Jaguar ;)


    Update: gdy się jedzie z Żoliborza w kierunku Bemowa to gdy zobaczy się festyn, głośne koncerty dużo ludzi to znaczy że pojechałeś za daleko. Obchody dni Bemowa odbywają się 50 m od pp, ale aby tam dojść to trzeba od drugiej strony.
    • 40:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime2 Jun 2018 zmieniony
     
    TDC... jak rozumiem jechałeś samochodem i te doskonałe mapki wskazały Ci droge, bez dopytywania na FaceBooku itp. Bo ja widziałem wiele pytań (jak już wróciłem).
    A jeśli ktoś cię przywiózł/doszedłeś to proszę bez uwag. Bo nie masz pojęcia o tym jak wygląda to z pozycji kierowcy.

    Z szacunku do czasu i nerwów innych, warto włożyć trochę pracy (5 minut) w przygotowanie mapki dojazdu a nie szybkiego zrzutu z ekranu fona na godzinę przed imprezą.

    A teraz proszę weź do ręki telefon, odpal stronę party i spróbuj zrozumieć który z dziesiątek punktów na mapie oznacza cokolwiek.
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    My z Yoshem dotarliśmy za drugim razem, pokierował nas Alex telefonem (dzięki!).
    • 42:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    No i Kaz potwierdziłeś przydatność tych mapek.
    • 43:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    @Pecuś ja się tu wychowałem, wyjeździłem - trafię tam z zamkniętymi oczami;)

    Ale telefon do przyjaciela przydaje się jak widać nie tylko w TV :P
    • 44:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime2 Jun 2018 zmieniony
     
    Tym bardziej nie praw innym morałów, ja byłem tam pierwszy raz.
    A co do telefonu... To także jest potwierdzenie, że opis dojazdu jest do dupy!
    Adam zrobił teraz specjalny wpis i na tej mapce widać, że wjazd jest przez stację BP. Czy tak trudno o tym napisać?
    Jeszcze raz polecam Ci stronę party, gdzie można pooglądać fotki budynków, i nawet przystanku, a nie ma nawet kawałka porządnego planu.
    Dam Ci fotkę swojego mieszkania. Trafisz? I jeszcze mam pomocną informację: na moje osiedle prowadzą dwie bramy, ale ta, którą wskaże Ci nawigacja jest od lat zamknięta na stałe, Pomogło?
    • 45:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    Ale ja Tobie nie prawię morałów przecież mój opis w mojej ocenie jest pomocny, może przyda się Tobie może też innym.
    • 46: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Jun 2018 zmieniony
     

    TDC:

    Powodzenia, poćwicz może na Doomie albo Alien vs Predator na Atari Jaguar ;)
    I uważasz, że jest to pomocne i dzięki temu ktoś trafi? ;) A nie napisałeś gdzie znaleźć Atari Jaguara?

    Jechać metrem na Młociny, żeby stamtąd udać się na Bemowo tramwajem? Ja proponuję pojechać najpierw na Kabaty i tam wsiąść w metro ;)

    Są samochody... Jak będzie dużo ludzi to znaczy, że jest za daleko? Co to za opis... TDC zlituj się.
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    Sikor przekazuje info, że brama od strony Piastów Śląskich będzie otwarta i nie wymagająca wzywania ochroniarza.
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    Właśnie dotarł Nir Diary i pokazuje wydanie Time Pilot :)

    Laoo - egzemplarz pewnie powędruje do Ciebie :)
    • 49:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Jun 2018
     

    Kaz:

    Sikor przekazuje info, że brama od strony Piastów Śląskich będzie otwarta i nie wymagająca wzywania ochroniarza.

    Do czasu aż któryś z działkowiczów nie zamknie z przyzwyczajenia :P
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jun 2018 zmieniony
     
    Tylko, że to nie bramka dla pieszych jest otwarta, ale brama samochodowa, a do tej klucza działkowicze nie mają :D


    A na party trwa właśnie koncert Brothers in ATRs. Focie: