atarionline.pl RETROnizacja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    Witam!

    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zorganizowania zlotu/party wariatów, takich jak ja.
    Impreza w zamyśle początkowo, ma być podobna do Siemianowickiego: SACP.
    Czyli, zabieramy swoje ulubione stare komputery (Atari, Commodore, Amiga, Amstrad, Spectrum itd.) rozstawiamy je w super wygodnej i dużej sali, i bawimy się w ulubione gry, odpalamy demoscenę, itd.

    Impreza miała by się nazywać jak w tytule wątku - RETROnizacja!

    Dodatkowo za sprawą projektora chciałbym zorganizować turnieje gier, ale to zależy od ilości osób które były by chętne w nich brać udział. Na pewno w programie jest turniej SWOS, może dojdzie MK (Amiga) lub Dyna Blaster ? Tak jak mówię, jestem otwarty na propozycje samych uczestników. Co do ewentualnych nagród ... hmmm ... na razie nie przewiduję nic poza jakimiś dyplomami pamiątkowymi może, no chyba że znaleźli by się chętni na sponsoring takich nagród.

    Najważniejsze z tego wszystkiego to jest to, jaki termin by chętnym osobom najbardziej pasował, a mam dwa: 21 lub 28 kwiecień! Są to soboty oczywiście. Imprezka była by od samego rana (8-9) do oporu, czyli ostatniego niedobitka.

    Impreza miała by się odbyć w Osiedlowym Domu Kultury w Pawłowicach (śląskie), wiocha z dobrym do niej dojazdem, w okolicy Jastrzębia-Zdroju, Żor, Rybnika, Pszczyny, Cieszyna.
    Bardzo dobry dojazd z każdej strony - Bielska, Katowic, Cieszyna. Jakieś 20km od zjazdu z A1, miejscowość przecina też znana "wiślanka" - czyli droga Katowice-Wisła.

    Koszt tej dużej i wygodnej sali to ok 500zł + koszta ewentualnych zniszczeń/strat - ODPUKAĆ.
    Czyli przy ilości 10ciu osób - wejście to 50zł na głowę!!! Ale przy 20stu osobach - mamy już tylko ok 25zł!!! Czy są osoby chętne na takie warunki?
    Każda następna osoba to koszta spadają, ale wliczam sobie prawo do tego, żeby ewentualnej kaski było coś na PLUS - bo dochodzą zawsze jakieś dodatkowe koszta.
    Osoby organizujące takie party dobrze o tym wiedzą.

    Przypuśćmy, że osób chętnych będzie tylko te 10, istnieje możliwość wynajęcia mniejszej salki, wolałbym tego nie robić, bo w tedy projektor odpada i ewentualne turnieje, będą rozgrywane przy monitorach. Ale ogólnie będzie "ciaśniej" i mniej komfortowo.
    Ale jest taka możliwość, i wtedy koszty na te 10 osób, wyniosły by ok 20zł od głowy.

    Nie mam zamiaru na tej imprezie zarabiać, co by było na plus, to następna ewentualna edycja, była by bardziej "dopieszczona", ale nie mam zamiaru na takiej imprezie "popłynąć".

    Tak więc sprawdzam środowisko. Deklarujcie się w tym wątku, albo w komentarzach pod filmikiem, na moim kanale YT, w którym mówię chyba wszystko, co tutaj napisałem.

    ->link<-

    Jestem napalony na takie imprezy, i mam nadzieję, że znajdzie się kilka osób chętnych do spotkania się w gronie świetnych ludzi i ich komputerów.

    Chyba wszystko napisałem, daję sobie i Wam tydzień na podjęcie decyzji co do lepszego terminu, i wstępne deklaracje, kto byłby chętny wpaść.

    Pozdrowionka!
    • 2:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    ja bym wpadł 21, bo termin 28 to juz poczatek majówki, więc sporo osób pewnie ma inne plany (jak ja)
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    Jestem chętny i bardziej pasuje mi termin 21 kwietnia.
    • 4:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    Najwyraźniej nigdy nie doczekam niczego w okolicy... czy w Łodzi/Kaliszu nigdy nic takiego się nie organizuje? :) to nie są znowu jakieś małe pipki..
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    MAV, zorganizuj w Łodzi, to chętnie przyjadę.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    Nie deklaruję na 100%, ale termin na razie mam wolny :)
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    larek - w mieście Łodzi niestety takich wpływów nie mam, ale żebyś wiedział, że uruchomię machinę :)
    np. tutaj byłoby bardzo ciekawie:
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    dawaj na tym nowym dworcu co pusty stoi, nawet jak nas 100 przyjedzie, to nikt nie zauważy.
    • 9:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    Hehehehehe
    ale w listopadzie miałem ślubniakowy epizod tamże i byli bardzo uprzejmi, pozwolili nagrywać gdzie chcemy - włącznie z pociągiem, dostaliśmy nawet papierek, że nam było wolno jakby co :)
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Mar 2018
     
    @ mav
    pracuje nad tym by i w Łodzi party było ,mam na uwadze dwie miejscówki jednakże więcej będę mógł powiedzieć po 28 marca.

    @ renton
    Ja się piszę z Mega Drive/m i A8,może Amigę 1200 bym zabrał ... .
    Dobrze by było gdyby prócz rozgrywek turniejowych duży ekran byłby dostępny dla graczy ,zresztą najlepiej jakby były dwa ekrany , na jednym by mogły lecieć demka np po godzinie z każdego kompa ,jakieś ciekawostki z konsol - np: na Segę także demka powstają... Drugi byłby dostępny dla osób chcących po prostu popykać na big screenie ,zresztą mógłbym wziać z sobą rzutnik .
    Nie , nie ten ledowy mikro który gościł na Ironii ,tylko zwykły normalny lampowy który ma już swój przebieg ale jak do tej pory niezawodny.Mógłbym także pilnować by fajne demka cały czas leciały ...no po prostu by na tych ekranach coś się działo .
    Rozumiem że kompo jako takiego nie będzie ...
    W każdym razie gdyby tego typu pomoc była ci potrzebna to napisz na pw ,co do nagród to też dało by radę coś wymyślić .
    • 11: CommentAuthormarekp
    • CommentTime7 Mar 2018
     
    Ja mam blisko więc chętnie podjadę. Wolę 21 kwietnia.
    • 12:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime7 Mar 2018
     
    @ IRATA4

    poleciał mail!
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Mar 2018
     
    ok.
    • 14:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime11 Mar 2018
     
    Dodam tylko, że impreza ma już swój termin, i będzie to 21 kwietnia!

    Zdecydował rozsądek ;) i większość chętnych odwiedzić party gości.

    Więcej informacji - lada dzień!!!
    • 15:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime12 Mar 2018
     
    OK! Dzisiaj dopieściłem szczegóły.

    Byłem w Domu Kultury i zaklepałem salę, także impreza odbędzie się:

    21 kwietnia

    Zdecydowała większość osób chętnych do przyjazdu, a i nie ukrywam, że ta data też mi bardziej pasuje.

    Impreza rozpocznie się od 9wiątej rano - do oporu - czyli ostatniego niedobitka!!!

    Zasady imprezy są podobne do siemianowickiego Silesian Amiga Classic Party, czyli:
    Najlepiej zabrać ze sobą swój ulubiony komputer, monitor, kilka joyi, rozstawić na wygodnych stołach i integrować się z ludźmi o podobnej zajawce. Oczywiście nie zapominajcie też o przedłużaczach, listwach, tak, żeby nie było problemu z podpinaniem się do sieci!

    Będzie wystawiony projektor podłączony do mojej A1200, na którym będzie rozegrany turniej w SWOS 16/17 !!! Szykować joye! Poza turniejem, będzie sobie można spokojnie grać w dowolne gry, które mam na tej maszynie. Turniej najlepiej jakby odbył się ok godziny 13-14. I fajnie jakby kilka osób się zgłosiło.
    Jakieś skromne nagrody dla pierwszej trójki się znajdą, ale tu mam prośbę do ludu:

    może znajdzie się osoba chętna zasponsorować jakieś gadżety związane z retro komputerami? Tak na zachętę dla trzech pierwszych miejsc? Będę dozgonnie wdzięczny.
    Sam ufunduję drobnostki, bo nie wiem czy mnie ta impreza bardziej nie przygniecie.

    Osoby chętne pomóc w tej sprawie proszę o kontakt na maila, którego podam na samym dole.

    Zgłoszenia do turnieju możecie też składać na podanego niżej maila!!!

    Dodatkowo, jeden z kolegów zaoferował, że przywiezie drugi projektor, na którym mamy w planach puszczać DEMOSCENĘ !!! (mam nadzieję, że jednak się nie wycofa)

    I najważniejsza sprawa - opłata za wstęp... tego nie lubię najbardziej... ale niestety trzeba.

    Wejście będzie kosztowało 30 zł, i jest to cena ostateczna i sztywna.
    Kobiety i dzieci towarzyszące (!) wchodzą oczywiście za FREE!!! Nie wpuszczamy dzieci ze wsi ode mnie, bez opieki rodzica - czyli opłaty!!!

    Jak popłynę, wystawię kapelusz na datki, ale wierzę że ludzie dopiszą!!! Trzeba być optymistą!!!

    Jest to pierwsza impreza tego typu jaką organizuję i troszeczkę się tego boję.

    Osoby, które są pewne swojego przyjazdu i chciały by mnie wesprzeć "z góry" bardzo bym prosił o przelanie tej kwoty na poniższy numer konta - w tytule wpisując swój NICK/Xywę lub Imię i Nazwisko/miejscowość skąd zmierzasz:

    Konrad Jabłoński
    86 1160 2202 0000 0003 1238 6495

    Osoby, które tego dokonają proszę o poinformowanie mnie również na maila!
    Naprawdę będzie to bardzo pomocne w organizacji, a i w domu będę miał więcej spokoju, jak chociaż częściowo załatam tą dziurę, co dzisiaj zrobiłem :D "... a święta idą ..." ;)
    Doda mi to też może otuchy i pewności siebie.

    Przyznam, że bardzo wkręciłem się w organizację tej imprezy, i mam zamiar uczynić ją cykliczną! Jednak wszystko zależy, jak wyjdzie za pierwszym razem.
    W kolejnych edycjach, mam nadzieję, że poza turniejami gier, znajdzie się miejsce na jakieś compo!

    Przez to, że wejście będzie płatne, skutecznie odstraszy miejscowych, do zaglądania, co się w Domu Kultury dzieje. Wasze sprzęty będą bezpieczniejsze!

    Picie alkoholu jest całkowicie dozwolone, jednak robimy to w miarę możliwości kulturalnie!
    Pamiętajcie, że na sali będą kobiety i dzieci! Z piwkiem spokojnie można się pokazywać, ale na "twardsze" alko, przewiduję oddzielny stolik, gdzieś na uboczu, żeby w oczy się nie rzucało. Sala ma sporo zakamarków. Osoby nie potrafiące się zachować po spożyciu, robiące "oborę", będą wypraszane! Trzymajmy się po po prostu jakiś zasad i nie traktujmy tego spotkania na zasadzie "zerwałem się z łańcucha - to lecimy!!!". Uwierzcie mi - jest zadeklarowanych kilka naprawdę zajebistych osób z światka retro kompów, YT, demosceny, twórców gier!!! Także będzie sobie z kim w realu pogadać/poznać!

    Wszelkie wyłapane straty będą pokrywane przez sprawcę! Niestety nie stać mnie na kupno nowych muszli, pisuarów czy zlewów, ani drzwi od kibli. Starajcie się jakoś "trzymać"! Fajnie, jakbym w niedzielę, nie musiał w kiblach zeskrobywać czyiś wymiocin. Nie bawi mnie to, a i na pewno nie wpłynie zachęcająco, do zrobienia drugiej edycji! Uważajcie na siebie i pilnujcie się nawzajem! A i postarajcie się swoim zachowaniem uszanować mnie i innych uczestników party!

    Chciałbym też zrobić okolicznościowe koszulki na tą okazję i tu mam do Was pytanie - gdzie tanio i dobrze można w takiej ilości (ok 15 szt) wyprodukować koszulki? Fajnie było by mieć taką pamiątkę... Polecacie jakieś drukarnie? W necie tego pełno, ceny różne, szukam czegoś sprawdzonego! Również piszcie na maila!!!

    Dodam, że dla osób które nie będą mogły przybyć z różnych powodów, przewiduję transmisję "NA ŻYWO" z imprezy na moim kanale YT!!!

    To już chyba tyle co chciałem przekazać.

    Liczę na WAS że spotkamy się tego 21go kwietnia w Pawłowicach!!!

    Ktoś chce dobrowolnie wspomóc imprezę, lub po prostu ma więcej pytań? Walcie na wyżej zapowiadanego maila:

    konrad.hcp@gmail.com

    PS. Więcej informacji będę wrzucał na bieżąco!
    PS2. Biorę trzy komputery: A1200 + projektor, Atari 65XE U1MB STEREO + SIO2SD, C64 + stacja + magnet.

    RETROnizacja First Edition!
  1.  
    Blisko Cieszyna, może Chwytak wpadnie? :)
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Mar 2018
     
    Zapłacone
    • 18: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime13 Mar 2018
     
    Nasza ekipa wpadnie na bank.
    • 19:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime2 Apr 2018 zmieniony
     
    Oficjalna zapowiedź na YT produkcji Skanera

    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Apr 2018
     
    • 21: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime2 Apr 2018
     
    Skoro to sobota to też wpadnę
    • 22: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime2 Apr 2018
     
    Podajcie tylko konkretny adres i tajne hasło ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    LWP 11, 43-251 Pawłowice

    Zapraszamy!
    • 24:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    a jakas strona zlotu jest? z zapisami?
    albo wydarzenie na FB? :D
    • 25:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    Strony niestety nie ma, FB nie posiadam, ale kolega założył wydarzenie:

    ->link<-

    Chęć przyjazdu i ewentualne "zabukowanie" sobie można zadeklarować u mnie na maila:

    konrad.hcp@gmail.com
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    świetna invitka :)
    trzymam kciuki za to, żeby wypaliło
    • 27:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    Na imprezę planuję zrobić sobie i kilku znajomym okolicznościowe koszulki z logiem imprezy.
    Niestety nie mam znajomych drukarni, ani czasu żeby się pobujać po okolicznych.
    Dlatego zamawiać będę przez sklep Cupsell!
    Założyłem u nich "swój" sklep. Zrobiłem dwie przykładowe koszulki.

    link

    Cena za te koszulki nie jest najmniejsza. Ale swoją marżę ustawiłem na 0. Wychodzi taka koszulka 34 zł, a z nickiem na plecach (ja sobie taką zamówię) będzie chyba 49 zł.
    Plus koszt wysyłki, to wcale nie będzie tanio, tym bardziej jak wspominałem, nie mam na tym ani złamanej złotówki!
    Wybrałem ten sklep, bo po prostu było mi to tak najprościej "zaprojektować".

    No i sedno sprawy, jakby były osoby chętne do kupna takiej koszulki, niech sobie wejdą na sklep - wybiorą: jaki kolor chcą, rozmiar, czy dodatkową opcję z nickiem na plecach ... i piszą w tej sprawie do mnie na maila! Uzbiera się 5 osób, i mamy wysyłkę gratis, ja zrobię zamówienie i koszulki odbierzemy na imprezie bez żadnych dodatkowych kosztów, czyli za 34 zł lub 49 zł. Tu też byście musieli mi zaufać i wpłacić na koszulkę "z góry".

    Zamówienia z wpłatami przyjmowane będę do 10tego kwietnia!!! Dzień później zamawiam w sklepie tyle ile będzie.
    Na samym party koszulek do kupienia już nie będzie!!!
    Możecie też pomijając mnie, zamówić sobie bezpośrednio w tym sklepie.

    Przypomnę swojego maila:

    konrad.hcp@gmail.com
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2018
     
    Ktoś będzie jechał z Wrocławia?
    • 29:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    Ja chyba nie

    Czy to jest DK przy LWP czy GOK - Zjednoczenia?
    • 30:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    Parę postów wyżej pisałem przy ulicy LWP
    • 31:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    Będę na 100%.
    Albo z Larkiem, albo z repipem przyjadę.

    Wpłata dokonana.
    Konrad masz maila.

    Biorę AMICD32 ze składankami gier.

    Pozdrawiam
    • 32:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime4 Apr 2018
     
    Ja tez sie na 90% pojawię. Wezmę małą Atarkę i nowo nabytego sprectruma :D
    • 33: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    A można wpaść bez kompa? Mam gdzieś 65XE chyba ze stacją jak znajdę to ktoś mi sprawdzi czy to działa? nie podłączyłem z obawy że się coś wysypie i popali :) Poza tym za 20-30 lat działające Atari pokazać wnukom ... :)
    • 34:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    @rosomak jasne, że możesz wpaść bez kompa!
    • 35:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime6 Apr 2018
     
    Byłem w Domu Kultury, miejsca/stanowisk będzie sporo:

    jest 19 stołów o wymiarach 90/190 ...
    Także licząc po 3 kompy na stole, a i upchało by się 4, jestem spokojny że wszyscy się pomieścimy :)
    Czyli będzie min 19x3=57 STANOWISK! Uff

    Tak czy siak, osoby chętne przyjechać ze sprzętem, proszę o deklaracje na wyżej podanego maila na ile stanowisk by się pisali.
    Żebyśmy później nie byli niemiło zaskoczeni ;)

    Pozdrawiam!!! Zostały 2 tygodnie ...
    • 36: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime8 Apr 2018
     
    Mam nadzieje że Kaz dojedzie
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Apr 2018 zmieniony
     
    Jeśli nawet zmieszczą się 3 komputery z 3 monitorami na jednym stole, to 3 ludzi siedzących przy tym stole będzie mieć już ciasno. Nie mówiąc już, że dosiąść się do kogoś i pogadać przy jakiejś grze będzie niewykonalne. Ja bym jednak dzielił stół max na 2 stanowiska.

    Ja przyjadę na pewno z Atari XL. Zastanawiam się nad zabraniem Atari STe, ale wówczas potrzebowałbym całego jednego stolika. Podejrzewam, że takie STe byłoby ciekawostką, bo raczej rzadko pojawia się na zlotach.
    • 38:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime8 Apr 2018
     
    @larek - spokojnie, mam plan jak to rozmieścić, żeby było git. Nie wydaje mi się żeby to było konieczne, a tylko taki plan awaryjny ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime9 Apr 2018
     
    Przypomnę tylko, że jutro zamykam temat koszulek!
    Szczegóły kilka postów wyżej!
    • 40: CommentAuthorStoopi
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    Gdyby ktos mial zasilacz do LDW 2000 nawet zepsuty to chetnie kupie. Byłbym też wdzięczny za przywiezienie do testów.
    • 41:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Witam wszystkich chętnych przyjechać!

    Impreza oficjalnie startuje o 9.00 !!!

    Przed samym Domem Kultury jest duży parking, obok znajduje się duży budynek, w którym wcześniej był francuski supermarket!

    Wejście na imprezę będzie z tyłu budynku! Główne wejście będzie zamknięte!

    Chyba już gdzieś pisałem, ale kilku osobom umknął adres Domu Kultury:

    Pawłowice, ul.LWP 11

    Stałym bywalcom takich imprez nie trzeba przypominać, ale dla "świeżaków":

    Jeśli przyjeżdżacie ze sprzętem, nie zapomnijcie zabrać ze sobą przedłużaczy/listw/złodziejek itp - żeby nie było problemów z podłączeniem !!!

    Jeśli była by osoba chętna przywieźć grilla i opiekowania się nim, było by zajebiście! Miejsce do tego jest! Pogoda raczej też! :D

    Więcej pytań? Walcie!

    PS. Ja od siebie będę miał kilka monitorów na handel - Szajsungi Syncmastery 17/19" z wszystkimi wejściami do retro. I NEC 15", łapiący 15kHz! Koniec reklamy!
    • 42: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Wyparliście z rynku francuzów?! Niemały sukces. Szacun! :)
    • 43:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Apr 2018
     
    Wyjeżdżamy z Larkiem o 7.00. Poproszę miejsce obok Larka.

    Pozdrawiam
    • 44: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime21 Apr 2018
     
    Ja powinienem być na około 10
    • 45:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime22 Apr 2018 zmieniony
     
    Na razie napiszę tylko, że impreza była BARDZO udana, jak ochłonę napiszę obszerniejsze podsumowanie, nadal jestem naładowany :D Wszystko było tego dnia na TAK!
    Ci co byli, sami wiedzą jak było!

    Polecam świeże filmiki obrazujące to spotkanie:

    ->link<-

    ->link<-
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2018
     
    Fajna impreza, fajne filmiki! :)
  2.  
    Grały dzieci, częściowo.
    • 48:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime23 Apr 2018
     
    Kolejny film obrazujący jak było:

    ->link<-
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2018 zmieniony
     
    Jak wkleisz "normalne" linki z YT to będzie od razu podgląd, a obraz zazwyczaj jest bardziej zachęcający niż napis "link" :)

    • 50: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2018
     
    wow jaka frekwencja i ile sprzętów!