atarionline.pl KWAS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Aug 2018 zmieniony
     
    Szanowni i kochani :D
    10 minut temu narodziła się inicjatywa, żeby zrobić kolejnego KWAS-a (czyli Kolejne Wrocławskie Atarowskie Spotkanie). Tym razem w ojczyźnie, czyli we Wrocławiu :)

    Data: 29 września 2018 roku, w sobotę, w dzień, nie wieczorem.
    Miejsce: u Tytusa w sklepie, Pixel Retro Shop ul. Śrutowa 14 50-256 Wrocław
    Tematyka przewodnia, ale nie wyłączna: ogrywanie najnowszych gier na małe Atari.

    Jak więcej szczegółów ustalimy, to będzie oficjalna zapowiedź na głównej. Na razie można jeszcze zgłaszać pomysły i wnioski racjonalizatorskie.
  1.  
    Potwierdzam :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Aug 2018
     
    Voy, Ty będziesz mógł?
    • 4:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime29 Aug 2018
     
    No, bo już miałem postulat aby usunąć "Wrocław" z nazwy :)

    Raczej będę mógł.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2018
     
    Yosh, ale tam nie było słowa "Wrocław" tylko "wrocławskie" :D. A to istotne rozróżnienie - bo Wrocław jest jeden i nie da się zrobić spotkania we Wrocławiu gdzie indziej. Ale już wrocławskie spotkanie można zrobić gdzie indziej. Tak jak można poza Wrocławiem sprzedawać wrocławskie pamiątki, zjadać wrocławskie bułki, tworzyć wrocławski klimat... :D

    Super, że będziesz :)
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Aug 2018
     
    Moda na "dobra zmiane". Ciekawe kiedy Warszawska Jesien bedzie w Lodzi albo "Opole" w Rzeszowie ;-)

    Wroclawskie spotkania jak ruskie pierogi ;-)
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Aug 2018
     
    Super, postaram się być! :-)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2018
     
    I świetnie Andrzeju :D

    xxl - pewnie bywasz w szoku, gdy w Polsce organizują Dni Hiszpanii, albo słyszysz o Polsko-Japońskiej szkole komputerowej :P. Już nie wspomnę o niemieckiej ambasadzie, bo... musi być w Niemczech, to oczywiste :P
    • 9: CommentAuthortbxx
    • CommentTime30 Aug 2018 zmieniony
     


    i już na wejściu można się kompletnie zdezorientować ;)
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Aug 2018
     
    @Kaz: nie :-) ale bylbym gdybym uslyszal o Zlotej polskiej jesieni np. w Belgii albo o Krakowskim spotkaniu w Wałbrzychu ;-)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2018
     
    To bądź, Twój wybór :D.
    • 12: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime30 Aug 2018 zmieniony
     
    nie zapominajmy o rajdzie Dakar w Ameryce:)
    i Woodstocku gdzieś za Zieloną Górą
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Aug 2018
     
    mam pomysł by zrobić jakiś przegląd mniej popularnych dem z różnych okresów życia małego Atari ,by zlot/spotkanie było bardziej integracyjne a nie każdy łazi gdzie chce albo ludzie tworzą kilkuosobowe grupy ......
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Aug 2018
     
    pod koniec września mógłbym wziąć udział .
    • 15:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime31 Aug 2018
     
    tbxx, dzięki - lepiej bym tego nie ujął :D
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Sep 2018
     
    Wpis o imprezie pojawił się na blogu dobreprogramy.pl dzięki Krogulcowi:

    ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2019
     
    Film z KWAS #16, jak wiadomo, ukazał się wkrótce po KWAS-ie. I jest problem z YouTubem. Otóż pokazywana przez Krolla w czasie KWAS-a gra na Falcona używa podkładu muzycznego znanego hitu:



    No i automaty YT to wykryły, zgłoszone zostało "roszczenie". Zgłosiłem na to skargę, zgodnie z regulaminem YT. No i jest odpowiedź:

    Cześć AtariOnline PL,

    Po zbadaniu Twojej skargi użytkownik Base79 Music 2 (Base79/21) stwierdził, że jego roszczenie dotyczące praw autorskich jest wciąż zasadne.

    Tytuł filmu: KWAS #16 (Atari party in Poland)
    Treści chronione prawami autorskimi: Never Mind
    Roszczenie zgłoszone przez: Base79 Music 2 (Base79/21)

    Wyświetl szczegóły roszczenia

    Możliwe powody

    Właściciel praw autorskich nie zgadza się z Twoją skargą.
    Podana przez Ciebie przyczyna kwestionowania roszczenia może być niewystarczająca lub bezpodstawna.
    Zespół YouTube


    Zakładając życzliwie, że ktokolwiek się zapoznał z moim uzasadnieniem, nie ma tu żadnej odpowiedzi na skargę poza "nie, bo nie". W świetle prawa polskiego nie zrobił nikt nic, co by naruszało prawa autorskie, ale co tam jakieś prawo polskie.

    Tak tylko informacyjnie.
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    wystarczy wyciszyć audio. ... to wszystko palcem na wodzie i słomianym zapałem , ale jeszcze się unosi ...... pisane.
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    Kaz, co z tą wawą, aktualne?
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    Tak, aktualne - nie wiem jak Kaz ale my tu czekamy na Was;)
    • 21:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    wystarczy wyciszyć audio

    A dajcie spokój z tymi prawami :) Może korki do uszu jeszcze nakazać wkładać
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    @Creonix
    inaczej nie wytłumaczysz burakom którzy reagują na zgłoszenia potencjalnego łamania praw autorskich , skąd mają znać grę ,wiedzieć że to muzyka z gry czy demka a nie wrzucony podkład...
    ... panowie ,nie za dużo wymagacie , to nie działa tak jak myślicie .
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Nie, nie wystarczy wyciszyć audio.
    Ale YT w takiej sytuacji wyświetla reklamy.
    Zresztą nie w tym rzecz, żeby uginać się przed bezprawiem, bo sankcja jest mniej dokuczliwa...
    • 24:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Nie, nie wystarczy wyciszyć audio.
    Zresztą nie w tym rzecz, żeby uginać się przed bezprawiem, bo sankcja jest mniej dokuczliwa...


    Mniej więcej pomyślałem podobnie.
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Nov 2019 zmieniony
     
    Powiem tak: coraz lepiej idzie to ustawianie ludzików do zdjęc na (mini)zlotach /|\ - i tu i na FB. :)
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2019
     
    Tym razem zdjęcie było pod hasłem "Uwaga KWAS, chroń oczy!", stąd zamknięte oczy na zdjęciu :)

    A w ogóle to najbliższy KWAS odbędzie się w Warszawie, 23 listopada 2019 roku. Szczegóły wkrótce.
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Nov 2019
     
    O bardzo dobra wiadomość...
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Nov 2019
     
    o może wpadnę.
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2019 zmieniony
     
    Parę fotek z dzisiejszej edycji warszawskiej poniżej. Ostatecznie były cztery, ale dłuuuuugie prezentacje, bo publika miała pytania i komentarze do wszystkiego :) Czas na luźniejsze rozmowy rozpoczęły się dopiero po czasie, ale trwają... do teraz :)

    Niestety, na wspólnej fotce nie załapali się ci, którzy przyszli później.

    (zdjęcia moje i Sebastiana Pawlaka)
    • 30:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime24 Nov 2019 zmieniony
     
    Miło było spotkać się ze współplemieńcami, dziękuję za okazję, klepaliśmy się po pleckach aż nam dyski wypadły. Zdążyłem na wykład Francoisa i Gorgha, życzę obydwu sukcesu w projektach, które zaprezentowali. EDIT: Duddiemu też życzę, ale że nie widziałem jego prezentacji, to nie wiem czego życzę.

    Ale, ale, bo ja tu widzę, że ktoś do mojego plecaka wsadził niechcący kabel HDMI-Micro HDMI z przejściówką. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Kaz, proszę przekaż informację wszystkim, którzy tu nie zaglądają.
    • 31:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    Oooo acidmaker . Kiedy nowe demo na st ?
    • 32:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    @pabloz: To że w ogóle udało się wyciągnąć Acida na Kwas to dla mnie powód do dużej radości. Co dalej to wolę nie zapeszać. Przynajmniej pokazał publice działający bardzo fajnie obiecywany od dawna prototyp scandoublera i wszyscy co byli to oczy tym nacieszyli.

    @Krótki: kabel HDMI -microHDMI prawdopodobnie zostawił Francois bo wiem że to on go z torby wyciągnął i nim się podłączał do rzutnika.

    @ALL: Jestem wszystkim bardzo wdzięczny i serdecznie dziękuję Kazowi za wysiłek współorganizacyjny, który był w 500% wart tego bo tak wspaniale to ja już dawno się nie bawiłem na wspólnym spotkaniu geek'ów.

    Bardzo też dziękuję Darii Jaremie (która raczej tu nie zajrzy), że odważnie przyszła jako jedyna kobieta na taki samczy spęd geeków.

    Dziękuję nieobecnemu na spotkaniu Jankowi Przyłuskiemu za cichą walkę z różnymi przeciwnościami losu gdzieś w tle i w Cieniu, której detali i tak jeszcze nie znam, a która i tak nas wszystkich i całą tą 17tą edycję spotkania KWASowego uchroniła przed masą zbędnych nieprzyjemności.

    Dziękuję wszystkim zaangażowanym w świetne prezentacje - nagrane na video, kto ma swoje nagrania to ja bardzo proszę na priv zbiorczo do montażu jakoś mam nadzieję do stycznia, a na pewno po Silly Venture. Też poproszę prezenterów o slajdy do tego montażu.

    Dziękuję wszystkim żywo zaangażowanym w komentowanie na bieżąco, w przerwach i za kulisami, bo dzięki waszej spontaniczności ta cała impreza ma taką energię.

    DZIĘKI! i mam nadzieję do rychłej powtórki czy to pod koniec stycznia jak to Kaz wstępnie rzucił, czy to w lutym (to się wszystko okaże).
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    A prezentacja Krótkiego - mega sztos! Uwielbiam jego czarny humor - żarty, które robi "z niczego" i to ze stoickim spokojem, a publika i tak pęka ze śmiechu :D

    Wykład Gorgha miodzio - bez przygotowania poprowadził swój wykład po angielsku, to ukłon w stronę obecnego na sali Francois, który nudził się na wykładach po polsku :D. Przypominam, że prosił, żeby nie wrzucać filmików z jego wystąpienia przez SV. Potem można.

    Prezentacja Francois - jak zwykle żywiołowa, z elementami aktorskimi :). Ale historia świetna (brał udział w tworzeniu gier w latach 80/90-tych, w tym konwersji Captain Blood! Najnowszy projekt AMOS-2 śmiały i spodobał się obecnym na sali programistom.

    Duddie miał z kolei świetną prezentację produkowanych i wydawanych przez siebie rzeczy, i był rekordzistą, jeżeli chodzi o liczbę pytań od publiczności. Dużo szczegółów o współczesnym wydawaniu gier, z których nie zdajemy sobie sprawy. Np. sprawy praw autorskich.

    Dziękuję im wszystkim, a także Romkowi i TDCowi za pomoc w organizacji KWASa w Warszawie! No i wszystkim przybyłym za uczestnictwo, komentarze i ciekawe rozmowy! :)
    • 34: CommentAuthorJaro
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    Czekam na film na yt :)
    • 35:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    ... mały offtopik ale nie do końca, bo to też był element wspólnej świetnej zabawy - dostałem od Maćka Matysiaka (ksywka "phoner") parę zdjęć z jego świetnie sparowanego aparatu z dobrym "szkłem" i to jest efekt mojej obróbki.

    Też Maćkowi zawdzięczam podarowaną kamerę, którą filmowałem z kąta, oraz mikser audio który przy tej małej jeszcze póki co skali imprezy nie był narazie potrzebny - ale spokojnie czeka na swoją kolej i Przeznaczenie.

    Ja jeszcze nie wylądowałem z powrotem na trzeciej planecie od tej żółtej gwiazdy gdzieś w odległym ramieniu jakiejś galaktyki i postaram się to utrzymać conajmniej do SV.
    • 36:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    Napiszę jeszcze raz to co pisałem pod newsem.
    Mega fajna impreza. Klimat spotkania z prezentacjami/wykładami bardzo mi odpowiada i, co tu dużo kryć nie mamy tego na (retro/demo)scenie c64 - przynajmniej w Wawie. Byłem tylko na wykładzie Dudiego, ale i tak mi się bardzo podobało bo tę super atmosferę dało się wyczuć od początku.

    Jako że uwielbiam Wrocław to, kto wie ale może na następną taką imprezę wybiorę się na Dolny Śląsk.

    i przy okazji mały of topic (mały) bo musiałem wyjść wcześniej z powodu:


    Polecam ten koncert jeśli zawitają do Waszego miasta!
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    Krótki - dałem znać Francois na fejsie, link do forum, żeby sobie zobaczył zdjęcie, czy to jego kabel. Jeszcze wchodzi w grę, że to kabel z salki albo Acid Makera, bo on tam miał dużo kabelków :D
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    ... tylko nie rozumiem jednej rzeczy, skoro Atarowskie to po chusteczkę w koszulkach Commodore panowie co niektórzy przybyli...do tego prężą brzuchy do zdjęcia ...fuj .;)
    • 39:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Nov 2019 zmieniony
     
    Bo tak.
    @Kaz: kabel z salki nie był micro i nie miał przelotki. Obstawiam, że to Francois, bo miał taki kabel właśnie.
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    ale nie powinno tak być :-( .
    • 41:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    Gdyby nie to, że zupełnie nie miałem na to czasu, to gdybym miał - w drzwiach albo przed wejściem stanąłby rollup z mish-mashem nazw i logotypów "A (piorun) C" {zgadnijcie od czego to byłby akronim}, oczywiście KWAS i jeszcze conajmniej jeden, którego póki co nie zdradzę.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Nov 2019
     
    Fajny pomysł Romek, idealny do następnej edycji :)

    W ogóle to takie spotkania dają niesamowitego kopa energetycznego, żeby coś działać samemu, żeby współdziałać z innymi, żeby kontynuować jakieś zapomniane czy odłożone projekty.

    I jeszcze jedno dodam - wszyscy, którzy byli obecni jako słuchacze, to w większości takie osobowości, z takimi ciekawymi historiami do opowiedzenia, że spokojnie mogliby godzinami prowadzić takie prezentacje, wykłady, etc. Żałowałem w czasie spotkania, że wystarczyło czasu tylko na 4 wystąpienia i nie było czasu na zaprezentowanie osiągnieć wszystkich uczestników. A mieli się czym chwalić!
    • 43:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime25 Nov 2019
     
    Tak właśnie sobie zakładkę z tyłu głowy założyłem na ten rollup.

    Myślę Kaz, że potrzebujesz by ktoś robił regulanie cały bliźniaczy kanał i równolegle pracował nad wywiadami z ludźmi, bo czekanie parę miesięcy od sasa do lasa na to, żeby się pokazać, wypowiedzieć i nacieszyć tym, że się nie jest samym ze sobą w swoim szaleństwie to musi być mocno frustrujące.

    Te prezentacje które widzieliśmy były naprawdę imponujące, czemu szacowna Loża Szyderców w pierwszym rzędzie publiczności niczego nie ujmowała tylko jeszcze dodawała.

    Wiem też z doświadczenia, że te materiały video odkładają się terabajtami "na później" i tu z kolei te spotkania od sasa do lasa są pomocne, by motywować do pracy nad nimi.
    • 44:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    To moje 5 groszy. ->link<-
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    Dzięki Grzesiu za zdjęcia! :)
    • 46: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Nov 2019
     
    bardzo fajne zdjęcia, dzięki!
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Plik z prezentacji Gorgha:
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Dec 2019
     
    I jeszcze plik z prezentacją Krótkiego. W załączniku się nie zmieści, bo chyba przekracza 8MB, ale jest dodany tutaj do nowinki, na jej końcu:

    ->link<-
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    OK, już ustalone, że kolejny KWAS (#18) będzie 11 stycznia w Warszawie. KWAS #19 w Łodzi 15 lutego. Jeszcze więcej szczegółów podam później. Ale już teraz znamy daty, więc jak warto sobie zapisać ten termin w kalendarzu.
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jan 2020 zmieniony
     
    KWAS warszawski się odbył. Przede wszystkim chciałem podziękować Jakubowi Daneckiemu, że się zgłosił na ochotnika do nagrywania wideo i dźwięku, oraz że przybył na KWAS-a zrealizować obietnicę. No i zmontował już filmik, ultra-szybko! Pracujemy nad tym, żeby te 18GB mógł bezpośrednio wrzucić na kanał AOL :)

    Dziękuję też Wronkowi za udostępnienie swojego lokalu. Wronek był pod wrażeniem gości i tego, że mimo niesprzyjającej temperatury i warunków przybyło ponad 30 osób, więc zachęcał nas, by kolejne KWAS-y też się odbywały u niego.

    Dziękuję Łapuszowi i Mikołajowi oraz koledze, którego z imienia czy ksywy nie znam, którzy pomogli ogarnąć spotkanie także w drobnych kwestiach technicznych.

    No i oczywiście szanownym gościom specjalnym dziękuję za przybycie. Dotarł Tomasz Mazur z Mirage, Wojtek Zientara z Bajtka, Paweł Kalinowski, Jakub Husak, Piotr Marecki, TDC. A do tego pojawiło się sporo scenowców, część grupy Sword (Zając i AS), część grupy Bit Busters (Alex i Pet), a także połowa składu kanału Loading (Hubert i Pancho), Jury, Xorcerer, Carrion, Pecuś - i inni, którzy w tej chwili mi wylecieli z pamięci, ale jak przejrzę zdjęcia to sobie przypomnę :D

    Dwie fotki od Huberta: