atarionline.pl ratunek dla beztalenci w pixelarcie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime3 Dec 2009 zmieniony

Czy istnieje jakiś program, który przerobiłby obrazek w jakimś formacie (jpg lub bmp) na w miarę możliwości zbliżony do oryginału ale z pixelami 2x1? Tak żeby przypominał materiał wyjściowy.
    Kolory są nieistotne.
    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime3 Dec 2009

Dowolny graficzny posiadający opcję skalowania obrazka.
    Ustalasz jego szerokość najpierw na 50%, potem na 200% :)
    • 3:

CommentAuthorKrótki
    • CommentTime3 Dec 2009 zmieniony

Każdy program graficzny z funkcją skalowania?

EDIT: :)

Tylko trzeba pamiętać o ew. wyłączeniu interpolacji przy skalowaniu na 200%.
    • 4:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Oct 2018

A może to byłoby dobre?:
    ->link<-

Zobaczcie listę obsługiwanych tu komputerów - tak odległe od siebie jak C64, ZX SPECTRUM, Amstrad czy MSX (!). Aż żal, że nie ma wśród nich ATARI XL/XE... A może jednak? :O Kto by się pokusił przekazać autorowi coś aby "dopisał" nasz ulubiony 8-bitowiec? ;o
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Oct 2018 zmieniony

Pisałem już dawno temu, ale w sprawie dodania trybu VBXE bo uznałem że najłatwiej można to zrealizować, w końcu jest mapa kolorów etc. no i tyle. Atari? A co to jest Atari?

może jak więcej osób będzie się do gościa dobijać to coś zrobi, w każdym razie przynajmniej odpisał
    • 6:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

@tebe: I co, gościu opisał? Chyba nic konkretnego, skoro nic nie widać ze wsparacia dla VBXE. :o
    A "klasyczne" Atari to raczej główny bohater tego forum, nieprawdaż? ;) Co by szkodziło aby autor dodał w Mulitpaincie proste wsparcie w postaci trybu hires albo cztery kolory + inwersja (5. kolor) z zamianą na tryb znakowy przy zapisie. Mogę mu o tym wspomnieć ale "technikalia" to raczej Ty byś mógł mu lepiej przekazać.

Jest jeszcze jeden bardzo fajny (ale płatny - $15) edytor pikselartowy - rozwijany od iluś lat ASESPRITE:
    ->link<-
    Program naprawdę dojrzał na tyle, że można na nim przyjemnie działać, ma praktycznie wszystko co potrzeba do takiej grafiki i możliwość łatwej animacji. "Tradycyjnie" nie ma na liście A8, ale tu wystarcza skonwertować atarowską paletę z emulatora na format GIMP-a (.gpl) i tyle. :) Oldschoolowy prostokątny, lowresowy tryb piksela jest. ;)

Ktoś to zna i próbował coś w tym stworzyć???

P.S. ASESPRITE wyróżnia się "retro"-interfejsem, bardzo dobrze to się sprawdza i wygląda:

• 7: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 dni temu

ASEPRITE używam, zapłaciłem i nie żałuję, korzystałem wiele razy z możliwości edycji animacji kolejnych klatek

jest predefiniowana paleta (Presets) dla A2600 PAL/NTSC, wysłałem mu paletę dla XE/XL ale nie dodał jej

widać mam za małą siłę przebicia :), może trzeba założyć grupę 'trolli' która będzie zbiorczo wysyłać takie propozycje, wtedy taki autor będzie bardziej przekonany że jest więcej użytkowników, jest zainteresowanie i nie będzie tego odkładał na później do nieskończoności
    • 8:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

@ Dracon "Program naprawdę dojrzał na tyle, że można na nim przyjemnie działać, ma praktycznie wszystko co potrzeba do takiej grafiki i możliwość łatwej animacji. "
    Co znaczy łatwej ?,można pracować na warstwach tzn podgląd poprzedniej klatki z możliwością korekt , do ilu warstw ?

Miałem kiedyś dla Pocket Pc taki prosty program do poklatkowej animacji gdzie każda następna klatka nachodziła warstwą na poprzednia z pewną przeźroczystością i możliwością kopiowania wybranych elementów , w każdym razie można było tworzyć cuda i tworzyłem różne ciekawe animacje łączone ,morfing,zabawa perspektywą itp, nie robiłem jeszcze wtedy nic dla Atari ale teraz wiem że łatwo można by przerzucić na A8 powstałą w ten sposób animacje , nie ma to jak stylus i ekran dotykowy , w niskich rozdziałkach fajnie się w ten sposób piksluje a i "tablet" nie musi być z górnej pułki . Zamiast rysować na kartkach i skanować bądź przerysowywać z kartki piksel po pikselku -jak robiłem przy grafice do Zybex/a i Tort Tury Wodnej lepiej szkic walnąć na Pocket Pc i po prostu przerzucić dokończając w AGS/ie ,problem pozostał z animacja gdyż dla palm os nie znalazłem fajnego narzędzia do animacji(zmiana systemu nie wchodzi w grę gdyż trzeba by było zflashować bios) a do niedawno zakupionego DELL AXIM X50V z windows mobile szukam ładowarki ...
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 dni temu

Czy istnieje jakiś program, który przerobiłby obrazek w jakimś formacie (jpg lub bmp) na w miarę możliwości zbliżony do oryginału ale z pixelami 2x1? Tak żeby przypominał materiał wyjściowy.Kolory są nieistotne.

Tak jak pisali przedmówcy, dowolny program na pececie, radzący sobie ze skalowaniem. Ja korzystam z XnView od lat i nawet opisałem krok po kroku jak to robić.

->link<-

A przy okazji tej dyskusji, tutaj omawialiśmy wybór programu z pikselem 2x1:
    ->link<-

A może wolisz automatyczną konwersję:
    ->link<-

Jeszcze kilka dyskusji o programach do pikseli 2x1:
    ->link<-

->link<-

A może takie pikselki Cię zainteresuje:
    ->link<-

->link<-