atarionline.pl PolyJam - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jan 2019 zmieniony
     
    Jak co roku, pojawimy się z TDC-em na Global Game Jam w Warszawie czyli na PolyJam. 48h na napisanie gry według zadanego tematu. Naszym muzykiem będzie Kapitan. A przy okazji TDC w piątek o 16.00 opowie o początkach polskiego gamedevu, a ja opowiem w sobotę o bohaterach polskich gier z tego okresu. Jak ktoś chętny - zapraszamy, wstęp wolny.
    • 2: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    Na jednym z pierwszych PJ w Warszawie to nawet teksty i scenariusz gry na A8 pisałem, a teraz rodzina i praca trochę mnie ograniczają :) Fajnie było posiedzieć na swoim dawnym wydziale i zobaczyć zmiany.
    Gdzie te czasy, gdy można było wyrwać się na 2 dni z życia :)
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    Jakub - no super było! ;)

    Jedyne rozwiązanie to całą rodzinę zapisać na GGJ i niech się bawią razem z nami! ;) A pomysł nie jest taki głupi, bo dzieci mogą np. robić gry planszowe! ;)

    Do zobaczenia!;)
    • 4: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    O ktorej w sobote mozna wejsc i cie zlapac Kaz?
    Nie znalazlem nigdzie rozpiski z planem wykladow.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    Rozpiska juz jest, na profilu wydarzenia na FB. Złapać mnie będzie można cala dobę :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Jan 2019 zmieniony
     
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    Wielkie, wielkie podziękowania dla Mary za upór, aby robić zdjęcia oraz nagrać pierwszą część wykładu! ;)
    Dziękuję pięknie! ;)
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Jan 2019
     
    TDC - skróć swą mowę, dzięki temu jak nie będziesz przeszkadzał w pracy to może ktoś wreszcie skończy swoją produkcję o czasie ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime26 Jan 2019 zmieniony
     
    Nie skracaj tylko zrob "move polyjam grawitacja " :)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jan 2019
     
    Druga część wykładu TDC-a (pierwszej nie widziałem, przyjechałem do Wawy nieco później):

    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2019
     
    Taka akcja podczas PolyJam:

    TDC otrzymał od SOS-a totalnie zniszczony Atari 800XL. Drygol podjął się naprawy i przywrócenia go do świetności. I udało mu się po kilku miesiącach pracy i eksperymentów. Komputer wrócił do TDC, a ten zabrał go na PolyJam 2019 (część światowego Global Game Jam) jako ciekawostkę dla ludzi, bo wraz z Kazem i Kapitanem robią na jamie grę dla Atari XL/XE. W tym czasie Perifractic z USA montował film dokumentalny o osiągnięciu Drygola i poprosił o symboliczne zerwanie folijki z komputera. Kaz wpadł na pomysł, żeby w tym celu wykorzystać uczestników jamu... Efekt poniżej.

    Strona Drygola z opisem naprawy:
    ->link<- (część 1)
    ->link<- (część 2)

    Strona Perifractica:
    ->link<-

    Wideo Perifractica, o którym mowa w filmie:


    • 12: CommentAuthorpgru
    • CommentTime27 Jan 2019
     
    Jaka jest najstarsza zachowana gra z Polski?
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2019
     
    Co to znaczy zachowana? I na Atari czy dowolna?
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2019 zmieniony
     
    Na PolyJam taką grę robiliśmy:

    ->link<-

    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Jan 2019
     
    ładny obrazek, czekamy na binarkę
    • 16: CommentAuthorpgru
    • CommentTime27 Jan 2019 zmieniony
     
    @Kaz
    Zachowana - w sensie, że istnieje albo kod źródłowy albo binarny i da się ją uruchomić albo na org. komputerze albo na emulatorze. Nie musi być komercyjna. Nie tylko na Atari, także inne platformy, ale zazwyczaj znajduję, że pierwszą komercyjną grą z Polski, jest nie wydana oficjalnie gra na Atari.
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Jan 2019
     
    Binarka, jest. Zaraz będzie nowsza wersja ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Prezentacja:

    • 19: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    lol -.-;
    • 20: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Dobrze się zapowiada
    • 21:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Wygląda jak gra z Silly Venture
    • 22:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    "Aliens from waves", będąca totalnie luźną interpretacją tematu, wyglądała całkiem podobnie :)
    • 23: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Ostatnio latanie i strzelanie tyłem robi się popularne. na Androida pojawiło się ostatnio kilka takich gier.
    • 24:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Hmm... a u mnie pod Altirrą 3.10 nie ma muzyki :(
    • 25: CommentAuthormono
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    @tatqoo: Bo ostatnio walczenie jest niemodne. Peace, love and rock'n'roll i takie tam brednie :)
    @tdc: No właście coś mi ta gra przypomina :) SPLAGIATOWAŁEŚ którąś ze swoich gier! :D Niedobry ty.
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    TDC po prostu udoskonala dobry pomysł
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    To tak jakby napisać, że wszystkie gry, które są napisane np. na silniku Unity są splagiatowane, bo przecież silnik ten sam :P. A tutaj nawet, o ile dobrze widziałem, silnik jest inny :D
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Trzeba by zapytać autora, czy napisał silnik od początku czy zrobił CTRL-C CTRL-V
    • 29: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    @TDC dodajcie wszystkich przeciwnikow pokazanych, spowolnijcie ruch i bedzie git :)

    PS KAZ bardzo ladny title screen
    • 30:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Ponawiam pytanie - czy działa wam dźwięk/muzyka w podanej wersji gry?
    • 31:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Potwierdzam dźwięku brak.
    • 32:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Jan 2019
     


    Zatroszczyliśmy się o to aby Atari i drygolowa ciężka praca została właściwie doceniona !;)
    • 33:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Jan 2019
     
    Brawo Tdc & Kaz oraz kolega Drygol :)
    • 34:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Jan 2019
     

    GGJ:

    As of Wed, 30 Jan 2019 00:36:51 GMT/UTC there are 47022 jammers registered in 860 jam sites located in 113* countries participating in GGJ 2019.

    źr. ->link<-

    GGJ:

    List of countries with at least one jam site: Algeria, Angola, Argentina, Armenia, Australia, Austria, Azerbaijan, Bahrain, Belarus, Belgium, Bolivia, Brazil, Bulgaria, Cambodia, Cameroon, Canada, Chile, China, Colombia, Costa Rica, Croatia, Cuba, Czech Republic, Denmark, Dominican Republic, Ecuador, Egypt, Estonia, Ethiopia, Finland, France, Germany, Ghana, Greece, Guatemala, Guernsey, Hong Kong S.A.R., China, Hungary, India, Indonesia, Iran, Iraq, Ireland, Israel, Italy, Ivory Coast, Jamaica, Japan, Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kosovo, Kuwait, Latvia, Lebanon, Lithuania, Luxembourg, Macao S.A.R., China, Macedonia, Madagascar, Malaysia, Malta, Mexico, Morocco, Myanmar, Namibia, Nepal, Netherlands, New Zealand, Nigeria, Northern Ireland, Norway, Pakistan, Palestinian Territory, Panama, Paraguay, Peru, Philippines, Poland, Portugal, Puerto Rico, Reunion, Romania, Russia, Rwanda, Saudi Arabia, Scotland, Serbia, Singapore, Slovakia, Slovenia, South Africa, South Korea, Spain, Sri Lanka, Sweden, Switzerland, Taiwan, Tanzania, Thailand, Togo, Tunisia, Turkey, Uganda, Ukraine, United Arab Emirates, United Kingdom, United States, Uruguay, Venezuela, Vietnam, Wales, Zambia
    • 35:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Jan 2019
     
    To jest gierka, która również powstała w Warszawie, robi smaka:
    ->link<-
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jan 2019
     
    Brawo Tdc & Kaz oraz kolega Drygol :)


    Kolejność zasług jest w tej sprawie odwrotna :P
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Dec 2019
     
    Na przełomie stycznia i lutego znowu będzie PolyJam. Pierwszy raz udział płatny (25 zł), w innym miejscu niż w ostatnich latach, ponoć wyższy standard przebywania :)

    Z tym, że biletów już brak, zostały wyprzedane w ciągu dwóch trzech godzin od pojawienia się możliwości zakupu:
    ->link<-

    Ale jakby ktoś chciał uczestniczyć, to mam jeszcze rezerwację na jeden bilet, ale jest nieopłacona. Do piątku można opłacić, tylko proszę się szybko decydować, bo przelew musi mieć czas na przejście, więc w piątek popołudniem może się ta operacja już nie udać.

    My z TDC-em będziemy, żeby Tomek znowu mógł nie dokończyć jakiejś gry :)
    • 38:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Dec 2019
     
    ->link<-
    To a propos kończenia... :P
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Dec 2019
     
    Ale wiesz, że na jamach praktycznie nie ma ukończonych gier, bo nie o to w tych chodzi, prawda?
    • 40:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Dec 2019
     
    Polyjam, nie poly-, TeDeC to w tej materii "recydywista".
    Jak kiedyś wypuści gierkę w całości, to dopiero mnie zadziwi. :P
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Dec 2019
     
    To pewnie nie raz już Cię zdziwił wypuszczając Warsaw City+, Ortografię czy Tomcata.

    Ale co to ma wspólnego z PolyJamem?
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    Już w piątek (czyli formalnie dzisiaj, mentalnie jutro) rozpoczyna sie Global Game Jam. Ja i TDC pojawimy się na edycji warszawskiej, na politechnice (w nowej lokalizacji). Jakby ktoś chciał nas odwiedzić to zapraszamy w piątek wieczorem, przez całą sobotę i pół niedzieli. W piątek tradycyjnie z TDC-em będziemy przybliżać ludziom jakieś atarowskie tematy :)

    ->link<-

    Zawsze chciałeś robić gry, ale nigdy nie było okazji? Jesteś programistą, tworzysz grafikę albo zajmujesz się udźwiękowieniem? Marzyłeś/aś o stworzeniu własnej planszówki? A może poszukujesz przyjemnego sposobu na spędzenie weekendu? Jeśli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś/aś twierdząco, to mamy przyjemność zaprosić Cię na największą game jamową imprezę w Warszawie tej zimy.

    PolyJam 2020 to nic innego jak game jam, czyli maraton tworzenia gier. Jest to warszawska edycja międzynarodowego Global Game Jamu organizowana przez Koło Naukowe Twórców Gier "Polygon" dla wszystkich pasjonatów GameDevu. Głównym celem wydarzenia jest dobra zabawa podczas 48-godzinnej pracy nad grami.
    • 43:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime31 Jan 2020
     
    Oczywiście będziemy, to już tradycja. Ja uczestniczę od około ~10 lat ;) Na Politechnice Warszawskiej jest suuuuper atmosfera;) Jak ktoś chce wpaść do nas to tak jak wcześniej pisał Kaz - zapraszamy;)
    ...tym bardziej, że tym razem planowane są zupełnie nowe rzeczy (i nowa lokalizacja - obok tej wcześniejszej), więc jak przyjdziecie to kto wie co się wydarzy!;) Trzeba przyjść i się o tym przekonać;)
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jan 2020 zmieniony
     
    Działamy. Tegoroczny temat to "Repair" czyli "Naprawa". Osób 150 w 4 salach.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Panowie, jest gdzieś w necie tutorial do Raster Music Trackera? Jak zacząć, dla osoby, która Atari w życiu nie widziała. Mamy tu chętnego studenta do zmierzenia się z tematem RMT, tracker mu się podoba, ale chyba nie wie jeszcze, jak uzyskać dźwięk :D
    • 46: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Feb 2020 zmieniony
     
    Wszystko co znalazłem, jak ostatnio szukałem, to oficjalna dokumentacja + opisy ekranu by @string.
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Dzięki. Przyszedł też Kapitan, który nam robił muzykę w zeszłym roku, to może pomoże.
    • 48:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Ło boze .. co za gimbaza
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Pabloz - ludzie bardzo inteligentni i kreatywni ponadprzęciętnie. Wiek nie ma w takich przypadkach znaczenia.

    A tutaj moja wczorajsza wieczorna rozmowa z wiceprezesem Koła Naukowego, które to organizuje i TDC-em. Dwa różne pokolenia programistów, a tak podobne sytuacje:

    • 50:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime1 Feb 2020
     
    Taaaaa. Pójďą pracować do korpo i przejdzie im fascynacja programowaniem. Taka jest niestety kolej rzeczy.