atarionline.pl Motocross (LiteRally) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Mar 2019 zmieniony
     
    jakiś czas temu wypytałem ludzi jaką grę by chcieli i Bocianu zaproponował Lotusa. Pomyślałem, że zrobię grę wyścigówkową, ale w pełnym 3d, nie w pseudo 3d jak to zazwyczaj bywa w grach samochodowych. Na razie efekt 3 dni pracy.
    • 2: CommentAuthorPecet
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    Na tym etapie, pierwsze skojarzenie to Night Driver.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    Jak 3D i motocross, ja bym drogi jako takiej nie rysowal a linie po bokach udajace pagórki itp,droga była by wolna od nich przestrzenią, prawdziwy bajer byłby jakby udało się postać na motorze przedstawić w 3d,do tego gdyby dynamicznie się lekko oddalala i przyblizala w zależności od odkrecania gazu... gdyby się udało to taki motyw pociągnął by cała grę... Bo samo sztywne FPP zabije efekt 3d,chyba że nie będzie widać kierownicy wcale... To takie moje luźne i głośne przemyślenia, w każdym razie kibicuje i jakbyś potrzebował mogę titlle screena zrobić,w tym temacie czuje się mocny i jeździłem sporo crosowka...
    • 4: CommentAuthorRocky
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    nie zapędzałbym się z tym 3d.. to może pochłonąć całą moc cpu i nie starczy czasu na resztę elementów gry.. no i może być skokowe.. .

    Ale sam pomysł na "lotusa" jest super u mnie jest od lat..
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    Rocky: sądzę, że procedura rysowania trasy będzie dość szybka, jest do postawienia 84 punkty i jak to się zoptymalizuje to może być szybko
    • 6:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    coś z perspektywą jest nie teges, chyba. i droga się zgina jakby od połowy tylko :D
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    V-Rally niezła zajawka,Lotus swoją drogą, ale z Out Runem coś było działane i prezentowało się ciekawie... Umarło?
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    Lotus, zależy który, bez muzyczki digi,bez ciężarowy, otarc skutkujacych snopami iskier i imnych dupereli które znam z Amigi to nie było by to samo,wolał bym inny tytuł w takim klimacie, np Porsche ;-)...ale w nazwie,teraz trudno o licencję
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    Bocianu: dodatkowo brakuje motoru, przeciwnikow, elementow tla, muzyki...dziwne, nie? W pierwszej testowej wersji to wszystko juz byc powinno bo inaczej bedziesz sie czepial...janusz lvl hard
    • 10: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    haha,
    Mysle ze Bocianu skomentowal tylko samo rysowanie drogi.
    ze jeszcze nie jest to wizulanie optymalne.

    IRATA ma racje jezeli tytul to motocross to nie rysuj drogi "asfaltowej" :)
    tylko przedstawiaj teren i jego nierownosc + drzewa
    to powinno byc clue tego tytulu.

    Hyba ze to ma byc droga po ktorej poruszaja sie inne pojazdy. Ale wtedy chyba trzeba zmienic nazwe tytulu gry :D
    • 11:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    Czy przypadkiem nie było juz jakiejś gry 3d z modelem samochodzika?
    I Ferrari?
    ;)
  1.  
    To będzie żużel, bo zakręcamy tylko w lewo :)
    • 13:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    Gorgh nie denerwuj się :) komentuje tylko to co widzę, jak nie chcesz uwag na wczesnym etapie, to nie pokazuj :) no hard feelings. Po prostu nienaturalnie mi się ta droga gnie na chwilę obecną, to mówię. Ale już nie będę komentował, bo widzę, że źle znosisz...
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Mar 2019 zmieniony
     
    A po co przeciwnicy?
    By się cielo?
    Wyścig z czasem,taki grywalniejszy Kick Start w 3D
    @gorgh to co kodowales z jeep/em coś w ten deseń miało by sens.
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    sorki Bocianu, niepotrzebnie się uniosłem, myślałem, że to oczywiste, że poprawie błędy, bo sam mam oczy i widzę co nie gra. Faktycznie perspektywa troszkę jest do poprawy, ale dzisiaj zrobiłem już jakiś postęp
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    a co do tytułu, to przyznam się, że nie wiem co to motocross :) myślałem, że goście jeżdżą po szosie. Tytuł się zmieni. Ale motory są fajne bo można skakać no i zrobić przynajmniej 2 na pmg
    • 17: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    wooow tez tak widzialem jak wracalem po pijaku na rowerze do domu.
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Mar 2019
     
    @Gorgh - w takim projekcie zrób lepiej furtkę na szybsze cpu i nie słuchaj porad dnia kolegi z miejscowości uzdrowiskowej w której stężenie PM10 bywa nader wysokie ;)
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Mar 2019
     
    pin: będę miał to na uwadze
    • 20: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime23 Mar 2019
     
    @gorg: jak by to pomogło to mogę Ci umówić spotkanie z 2 krotnym mistrzem Polski w klasie Enduro :-)
    Tam akurat jeżdżą i po asfalcie i po wertepach, więc wszystko się zgadza z Twoją koncepcją!
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Mar 2019 zmieniony
     
    @gorgh
    ...a teraz z powrotem zjedz w dół z horyzontem/perspektywa w sposób plynny,badz bardziej dynamiczny i do punktu wyjscia a bedziesz juz miał odpowiednio wzniesienia i hopki :)
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    falcon030: może nie na spotkanie, ale uwagi co by taki człowiek chciał widzieć w grze o motocyklach byłyby bezcenne.
    Irata4: taki jest plan :) będzie można podjeżdżać pod górki i z nich zjeżdżać
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Mar 2019 zmieniony
     
    mały update, nareszcie trasa zaczyna wyglądać dobrze, jestem bardzo zadowolony z wyniku. Trasa wygląda na 3d ale w rzeczywistości jest to sprytny trick, który polega na odpowiednim modyfikowaniu przesunięcia kolejnych pixli w górę i na boki, dzięki temu jest szybko, będzie jeszcze szybciej, no i obroty trasy robią się same.
    Dziękuję za zainteresowanie projektem i czekam na sugestię.
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    ja tam 3Dnie widzę , widzę za to animowaną czapkę jakiegoś skrzata ;-) ,która tak jakby żyła własnym życiem .
  2.  
    czyli irata ch..a widzisz
    ...bo ja widze calkiem sprawny kod to już jakies 15 20 procent gry.ladna procedurka...ale może ktoś zoptymalizuje :)
    • 26: CommentAuthorPecet
    • CommentTime24 Mar 2019 zmieniony
     
    Coś się dzieje z szerokością trasy przy skrętach, ale podejrzewam, że to efekt uboczny 'fake 3d'. Da się to jeszcze jakoś poprawić/z minimalizować? Dodatkowo w środkowej części pixele migają.
    Za to uczucie prędkości jest bardzo dobre, a to w takiej grze imo podstawa. Daję łapę w góre i suba;)
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    @gorgh rozważ odcinek w wąwozie , będzie mega 3D .
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    Pecet: tak, to prosto wyeliminować
    Irata4: dopsze
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    Ładnie się zapowiada. Pokazuj postępy, kibicujemy :)
    • 30: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime25 Mar 2019 zmieniony
     
    dzięki Kaz,
    Rocky: martwiłeś się o prędkość gry, a tym czasem po optymalizacji rysowanie i kasowanie trasy zajmuje średnio tylko pół ramki :)
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Mar 2019
     
    i jak postępy ?
    Potrzebujesz jakiegoś testera ?
    • 32: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Mar 2019
     
    hej Irata, nie na tym etapie.
    Dzisiaj udało mi się zrobić dołki i górki.
    • 33: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Mar 2019
     
    dodałem pofałdowanie terenu, jeszcze coś tam mi nie bangla, ale jest już postęp
    gra będzie działać w 2 ramkach PAL i 3 NTSC. Tytuł to LiteRally :)
    • 34: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    słowo zaczyna przybierać ciała po dodaniu motocyklisty
    • 35: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    no no, zapowiada sie super gra, teraz pewnie najtrudniejsza czesc zeby gra byla grywalna plus dynamiczna, no i gwiazdy na niebie .
    • 36: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    dziękuję, na dzisiaj i jutro mam zaplanowane rozpoczęcie pracy nad elementami pola gry, które będą rotowane i skalowane wraz z trasą
    • 37:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    Motoctyklista wygląda dobrze. Ekran masz chyba trochę za wysoki i na horyzoncie droga powinna być szersza. Zobacz np. buggy boy na C64.
    • 38: CommentAuthoremkay
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    @shanti77
    Erm.. No?

    The Street is already looking too big for the cyclist.
    Buggy Boy is a different solution.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Mar 2019
     
    daj motocykliscie trochę swobody,jak przyspiesza,bądź z gorki to moglby sie trochę oddalac od kamery
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Mar 2019
     
    takie rady mi się podobają, wincyj!
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Mar 2019 zmieniony
     
    ...jakaś ruchoma grafika na horyzoncie (góra,dół i boczny scrool przy skrecaniu,ale gora-dol na 8bit to rzadkość ) na tlo by sie zdala,taki zarys gor,lasow,miasta ale czy ataryna da radę? tak pomyslalem ze kropek opisujących tase moze byc ciut mniej a wiecej wraz ze wzrostem predkosci ale to trza by sprawdzic ,od biedy mozna by tak zwiększyć złudzenie pedu...
    • 42:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime31 Mar 2019
     
    Czy te wyścigi mogą odbywać się na pustyni (piasku)? Jest już za dużo gier w ciemnościach, trudno odróżnić jednej od drugiej.
    • 43: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Mar 2019
     
    shanti77,emkay,Irata4,ccrwc, biorę sobie do serca uwagi i przemyślę je, dzięki
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Mar 2019
     
    ...a gdyby tak zrobic niebieskie niebo z chmurkami nieruchomo jako punkt odniesienia dla ruchu trasy i horyzontu?nad horyzont mogly by wystawac nawet w tym samym co pobocze/trasa jednolitym kolorze budynki,gory itp.animowane lewo- prawo ,gora -dol...
    • 45:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    @ccwrc: oj nie narzekaj, chcesz dla odminay np błękitne tło?
    ...odpal basic i READY[ ] ;)
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    ... albo, co gorsza - Błękitne Nimfy ;)

    @do Sikora. To żart :)
    • 47:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    @TheFender

    Przecież NAG od gorgha miało niebieskie basicowe tło. I tak wyglądało lepiej od czarnego ;)
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    Pamiętam jak w jakiejś recenzji Włóczykij/a ,chyba z Top Secret ,ktoś napisał mniej więcej "...już myślałem że umrę i nie zobaczę nieba na Atari".

    Tak na dobrą sprawę to nie brak nieba a atmosfery ,słońce na czarnym tle ,piękny widok -TYLKO NA ATARI :-) .

    Tak z pamięci to w sumie trochę tych gier z innym kolorem tła/nieba jest ,Wing's Wars,Panic Express,Włóczykij,Mouse Trap,Up Up and Awey ...Krucjata ...?,a nie, tam tylko chmurki i mocne słońce na obiektach he,he,he .
    • 49: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    Ccwrc: wziąłem do serca uwagę o kolorach i będzie jak sobie życzysz
    • 50:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    @gorgh

    Dzięki, dodatkowo wszystkie stare LCD będą Ci wdzięczne :)

    A co z twoją grą, którą wydaje duddie, kiedy będzie można szykować kasę?