atarionline.pl Motocross (LiteRally) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    Gorgh: Super to wygląda. Licheń też jest pomysłowy. A może zrobisz taką mapkę Polski i jak w ROAD RACE ;). Finish przy górze Fuji w Gdańsku.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    @maly_swd: góry to są raczej na południu :) Proponuję umiejscowić ją w Bieszczadach!
    • 3: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    @mono

    Na Tarnicy,Smerku albo Połoninie Caryńskiej ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    Wiecie, w sumie u nas góra Fuji istnieje w takim samym stopniu w Gdańsku jak i w Bieszczadach czy jakimkolwiek innym południowym miejscu:-)
    • 5:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    @Mono: Ojtam ojtam...
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Feb 2020 zmieniony
     
    Fajne byłyby a la billboardy/reklamy przy drodze z postaciami z gier na Atari: Robbo, Bruce Lee, Pedro, Rockford, itp. Np. po jednej postaci na level co jakiś czas, coś jakby reklamy tych gier :-)
    • 7: CommentAuthorsis101
    • CommentTime20 Feb 2020
     
    Fajne pomiędzy levelami jakieś przejścia by były typu kobita idzie z nazwą levelu coś jak w boksie lub gość z flagą jak w formule, albo coś takiego jak w pac manie jakiś przerywnik prosty kolorowy.
    • 8: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime20 Feb 2020
     
    hmm, a może miejscówki gdzie odbywają się iventy, tablica typu RETRONIZACJA, KWAS, SILLY VENTURE itd
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Jul 2020
     
    melduję, że ruszyliśmy po małej przerwie do pracy nad grą, Kaz i Vato testują grę, Caruso kończy muzykę, a ja modyfikuję kod tak, aby wszystko działało z kartridża, idzie całkiem szybko, za tydzień gra powinna być gotowa. Na chwilę obecną gra zajmuje 192 kilobajty, docelowo pewnie 256kb. Pewnie w drugiej połowie lipca pokażemy filmik z rozgrywki.
    • 10: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime5 Jul 2020
     
    Ale bedzie ten Cross ? Czy choppery jednak :D ?
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Jul 2020
     
    będzie pan zadowolony :)
    • 12: CommentAuthortbxx
    • CommentTime5 Jul 2020
     
    A ja? ;P
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Jul 2020
     
    jaka cena i kiedy premiera ?
    • 14: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Jul 2020
     
    tbxx: ty też
    irata: premiera pewnie coś za około miesiąc, a o cenę to trzeba Jurka pytać
    • 15: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Jul 2020
     
    a będzie można zbierać śrubki z drogi i z nich potem modyfikować motorek ;) ?
    • 16:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Jul 2020
     
    Motorobbo ;-)
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 Jul 2020 zmieniony
     
    panie, co pan, to nie cyberpank 2077!
    • 18:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime7 Jul 2020
     
    A ja czekam z większą niecierpliwością na LiteRally niż cyberpanka :).
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 Jul 2020
     
    <3
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jul 2020
     
    a ja czekam na Ghost of Tsushima,Cyberpunk myślę że będzie nieco przereklamowany...

    No oczywiście na Little Rally też,ale to dopiero za miesiąc,bardziej na grę Kamila niż na Cyberpunk to fakt.
    • 21:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 Jul 2020
     
    Mam nadzieję, że Cyberpunk to będzie solidna gra w starym dobrym stylu - kiedy producentom zależało na jakości produktu. Natomiast również nie spodziewam się po nim jakiejś nowej, nieznanej jakości i megagiga fabuły.
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Aug 2020
     
    Melduję, że Bartłomiej Kluska opublikował właśnie artykuł o grze, są niepublikowane obrazki z gry
    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Aug 2020
     
    Filmik z gry by się przydał - ciekawość jest! :-)
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Aug 2020
     
    Będzie filmik promo, tak jak był z The Rescue Expedition :)
  1.  
    Can't wait to play it!

    Especially since Speed Ace and Speed King were quite mediocre and boring.

    One cart. for me, please... ;-)
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Aug 2020
     
    sure thing Andreas, all that's left is to test it on real PAL/NTSC hardware
    • 27: CommentAuthorpoison
    • CommentTime9 Aug 2020
     
    Will be order toppic on AA ?
    • 28: CommentAuthormikesk8
    • CommentTime9 Aug 2020
     
    Nie uda sie tego uruchomic na 48k A800, prawda? :) kurcze, chyba musze zdobyc 65XE :)
    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Aug 2020
     
    poison: yes, but now is the time for tests, tomorrow I will receive cartridge and we will se if some improvements are neccessary
    mikesk8: niestety nie
    • 30:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime22 Oct 2020
     
    Czy w związku z nadchodzącym wydaniem gry, można się wkrótce spodziewać jakiegoś zwiastuna (video) gry?
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2020
     
    Można, a nawet trzeba :D
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Oct 2020
     
    No fajnie by było, bo wtedy bym może domówił LiteRally za jedną wysyłką do Adama :P
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2020
     
    A to na podstawie trailerów kupujesz? To może lepiej poczekać na recenzje? Ja mój trailer zrobiłem taki:

    • 34:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime24 Oct 2020
     
    Ale fajny ten filmik:-) Super:-)
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2020
     
    Tenks. Chciałem zmieścić tam dużo więcej materiałów dokumentalnych, bo to są fajne rzeczy z epoki, ale nie wypadało, żeby całkowicie zdominowały trailer :D.





    Inne z kolei tworzyły by problemy prawne, np. świetna jest parodia Zenka Martyniuka "Piosenka o WSK":

    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2020 zmieniony
     
    Dostałem jeszcze cynk od Duddiego, że następujące modele będą dostępne jako dodatek do gry:

    ps. (wybór na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, bo niektórych jest mało, więc potem będzie to, co zostało)
    • 37:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    Kiedy zapisy/zamówienia? :-D
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2020 zmieniony
     
    Zdaje się, że już dawno otwarte.

    A przy okazji dyskusji o grze pod nowinką o niej, Jacques zainspirował mnie to stworzenia krótkiego porównania gier motocyklowych na Atari. Z każdej gry tylko sekwencja startowa, parę ruchów w zakręcie, spotkanie przeciwników i kolizja z przeszkodą.

    Gry chronologicznie:
    Speed King - 1986
    Speed Ace - 1988
    One Life - 1993
    LiteRally - 2020

    Nie chciałem w filmiku pokazać większego fragmentu "LR", bo tam się pojawiają np. kody, które otwierają kolejne poziomy. Naprawdę nie chodzi o ukrywanie czegokolwiek, ale szkoda spojlerować, niech gracz wszystko zobaczy i doświadczy sam.

    • 39:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Fajne zestawienie. Zasadniczo wszystko w Lite Rally wygląda na bardziej dopracowane w szczegółach graficznie i gameplayowo. Tak że widać od razu, że gra jest o wiele bardziej współczesna.

    Są jednak dwa elementy, które mi się osobiście trochę nie podobają. Nie chcę krytykować ostro LR, nie o to chodzi, bo całościowo gra jest fajna (przynajmniej z tych zajawek), ale skoro to jest porównanie, to trzeba też wspomnieć o tym co wg mnie wychodzi na minus.

    Pierwsza sprawa, to już w latach 80-tych mieliśmy więcej przeciwników na raz na ekranie - oczywiście jeśli dołożyć, że w LR mamy też przeszkody oprócz przeciwników, to wychodzimy na plus, bo jest różnorodność i na pewno rośnie miodność. Jednak w wyścigach wolał bym np. żeby więcej się działo na ekranie w samej rozgrywce, np. kosztem mniejszej ilości tego co się dzieje poza trasą i w rozgrywce nie bierze udziału. W innych grach więcej mocy obliczeniowej idzie w światło trasy, a mniej na pobocza.

    Druga rzecz, to rysunek trasy. Wiem, że była mowa o tym wiele razy, ale dla mnie w efekcie końcowym to jest najsłabszy punkt całości. Chodzi o te kropkowane granice trasy. Ja też pamiętam jak gorgh to tworzył i wiem, że właśnie od tego zaczął i to jest wynik matematycznych obliczeń kształtu trasy. Jako programista doceniam też kunszt tych wszystkich pomysłowych rozwiązań matematycznych gorgha na 6502, ale myślę sobie, że typowy gracz tego nie doceni, a nawet nie zwróci na to uwagi, natomiast naprzemienne paski np. białe i niebieskie, czy czerwone, to granice trasy, które sprawdziły się wielokrotnie w grach wyścigowych na różnych platformach i trzeba przyznać, że choćby te ze Speed Kinga wyglądają dobrze.

    Z innej beczki, chętnie zobaczył bym jak działa to walenie pięścią w przeciwników i jaki efekt przynosi. Czy możecie to pokazać, czy zostaje w tajemnicy i będzie przeznaczone dla graczy odkrywających grę?
    • 40: CommentAuthorpoison
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    LiteRally looks outstanding :) Iam looking forward to my cart very much :)
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Mar 2021
     
    Krótka recenzja gry, którą prezentuje Nir Diary:

    • 42:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Aug 2021 zmieniony
     
    Kupiłem sobie z rynku wtórnego oryginał LiteRally (jak nowy :-) ), czy jest jakiś sposób, żebym sobie z poziomu Atari (mam 1MB RAM, QMEG-a, SDX) zdumpował zawartość carta do pliku dla wygody i używania z SIDE3?
    • 43:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime11 Aug 2021
     
    • 44:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Aug 2021
     
    No ale to sposób na 8/16 KB?
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Sep 2021 zmieniony
     
    Fińskie pismo "Retro Rewind" odnotowało istnienie "LiteRally"!
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Aug 2023 zmieniony
     
    Pytanko: ktoś zaprojektował swoje własne trasy w LiteRally i chciałby się nimi podzielić?