atarionline.pl Gra "Laser Squad"... wieści - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 May 2019 zmieniony
     
    Serwus, mam pytanie do autorów portu: kiedy możemy spodziewać się gry? Jak idą prace?
    • 2: CommentAuthormariuszw
    • CommentTime1 May 2019
     
    Obecnie wstrzymane. Wersja hires z kolorowaniem na VBXE (opartym na C64) jest w zasadzie gotowa. Powstaje wersja low-res z 4 kolorową grafiką niewymagająca VBXE. Musze się zmotywować by dokończyć ;)
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 May 2019
     
    ok, dzięki za info, trzymam kciuki
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 May 2019
     
    a mógłbym Cię prosić Mariusz o wrzucenie zajawki na yt? Chciałbym dać newsa.
    • 5: CommentAuthormariuszw
    • CommentTime2 May 2019
     
    Tylko ja strasznie słaby jestem w tę grę :)

    Poproszę eksperta, tj. Bocianu.
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 May 2019 zmieniony
     
    @mariuszw: dlaczego zarzuciłeś opcję wersji monochrome hi-res? Problemy techniczne z podkolorowywaniem ?
    • 7:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime2 May 2019
     
    Ja myślę (mam nadzieję) że wersja mono nie została porzucona, wersja kolorowa ma być opcją!
    Prawda??
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 May 2019
     
    Atari to nie Hi res , tylko cegłówki ... ale w kolorach he,he .;-)
    • 9: CommentAuthormariuszw
    • CommentTime2 May 2019
     
    @TheFender: nie zarzuciłem wersji mono, tak jak napisałem ta wersja jest gotowa, ale podkolorowanie hires będzie tylko dla VBXE. Bez VBXE jest mono (czarno-białe), Bocianu twierdzi, że nadal grywalne. Ale on pewnie potrafiłby grać w Laser Squad nawet z zamkniętymi oczami ;)

    Wersja lowres ma być opcją.
    • 10:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 May 2019
     
    A no to w takim razie zacnie zacnie, szacunek że chce Ci się przepisywać silnik pod zupełnie inną grafikę :)
    • 11: CommentAuthormariuszw
    • CommentTime2 May 2019
     
    @TheFender: To nie do końca tak, tryb lowres ma po prostu podmienioną grafikę (fonty). Jest jednak parę różnic, jak np. skaner, który ma mapę rysowaną z linii i punktów, co robi nieco problemów.
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 May 2020 zmieniony
     
    wydalo sie:




    6:34:30
    • 13: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 May 2020
     
    szkoda tylko, że tak dobra produkcja będzie wykorzystywać twory xxla. Gdyby pojawiła się chęć zamiany na coś xxl-free to chętnie poświęcę czas na pomoc w przeróbkach.
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2020
     
    xxl free ? mowisz o piekle.

    xxl stuff to samo dobro.
    • 15:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime25 May 2020
     
    @ilmenit MariuszW zawsze wypuszcza źródła swoich konwersji, więc każdy może stworzyć własną wersję.
    • 16: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 May 2020 zmieniony
     
    @shanti77 - własnej wersji nie planuję robić. Proponuję pomoc w zrobieniu wersji xxl-free.
    • 17: CommentAuthorPecet
    • CommentTime25 May 2020
     
    xxl-free version będzie dostępne za drobną opłatą;)
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2020
     
    @ilmenit: uraz jest gleboki :-) ale xxl-free... tego nie da sie zrobic :-) najwyzej xB free :D
    • 19:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime25 May 2020
     
    Przydałby się wpis na Atariki o zgodach i kosach na scenie Atari
    • 20: CommentAuthormariuszw
    • CommentTime25 May 2020
     
    xxl ma rację, może być no najwyżej wersja xBios free.

    Gra potrzebuje dostępu do dysku (odczyt dowolnego pliku po nazwie, zapis istniejącego pliku), a kod obsługi dysku musi być max 1KB, musi się uruchomić z dowolnego miejsca (u mnie $d800), nie może używać strony zerowej, przerwań ani OS-u. Dobrze, gdyby dało się również przygotować obsługę rozszerzonej pamięci RAM oraz carta ROM korzystając z tej samej biblioteki.

    Da się to zrobić inaczej niż xBiosem?
    • 21: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 May 2020
     
    według wymagań najbliższy byłby FoxDos (jeżeli OS by można włączyć na czas IO jak to opisał Mono ->link<- ), ale biorąc pod uwagę zaangażowanie xxla w projekt, chęć mojej pomocy wycofuję.
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2020
     
    slowo, ktore najlepiej oddaje moje zaangazowanie w projekt to:

    konsument

    :-)
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 May 2020
     
    szkoda, będzie około -50% użytkowników realnego sprzętu w plecy ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime26 May 2020
     
    Nie żadne 50%, tylko policzalna na palcach garstka krzykaczy:-)
    Ja tam polecam i sam też wchodzę w xbios. Gotowe biblioteki, możliwość dewelopowania jednej wersji gry pod dyskietkę/kartridż/plikówki pod rozszerzoną pamięć. Świetna kompresja/dekompresja, wygoda użytkowania, ogarnięte z Mad Pascalem. Niedawno z xxl-em testowaliśmy wrzucanie wersji dyskietkowej Prince of Persia na kartridż i nic nie trzeba przerabiać praktycznie wrzuca się i działa od ręki. Zajebista sprawa. Do gier jak dla mnie xbios jest idealny.
    • 25: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime26 May 2020
     
    @xxl - tak, uraz pozostał, ponieważ nie zrobiłeś nic aby się zmniejszył. Możesz być zdolnym programistą ale wprowadzasz zamieszanie, robisz ludziom na złość dla własnej radości i psujesz atmosferę w niewielkiej społeczności retro-Atari. Mógłbyś przynajmniej zrobić redirect na nowe miejsca stron, które usunąłeś np. w przypadku His Dark Majesty na ->link<- , aby linki z recenzji czy forów nie trafiały w próżnię.
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 May 2020
     
    Fajny tytuł nieznany mi,ale przypomina mi "UFO" które pochłonęło mnie swego czasu na długo,w dodatku na kilku platformach,pierw Amiga,później Playstation 1.
    Fajnie jakby udało się dogadać z osobą posiadającą prawa i ten tytuł normalnie wydać.
    Co do grafiki,interfejsów itp zastrzeżeń nie mam w zasadzie żadnych,jedynie brakuje mi tła dźwiękowego podczas rozgrywki które mogło by sobie na kanale brzdękać oprócz efektów,nie chodzi mi o muzyczkę,ale a o odgłosy podkreślające klimat coś al'a tło z Draconus,jakieś odgłosy jak szum wiatru na zewnątrz,albo bulgot kraterów obcych planet,w pomieszczeniach można by to wytłumiać,myślę że taki zabieg spotęgował by doznania płynące z gry.
    • 27: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime27 May 2020 zmieniony
     
    IRATA4 bo to jest prekursor UFO i odpowiada za to ta sama ekipa co za UFO. OIDP to zaczęli pracę nad Laser Squad 2, a skończyło się na UFO Emeny Unknown.

    [Edit] I dobrze pamiętam. Panowie Nick i Julian Gollop udali się do Microprose z demem Laser Squad 2, a tam im powiedziano, że bardzo to fajne, ale chcieli by czegoś bardziej epickiego i że ma być o UFO, i posiadać mechanizm rozwoju wynalazków podobny do tego z Cywilizacji. Wyszło z tego UFO: Emeny Unknown.
    ->link<-
    • 28: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime27 May 2020
     
    No ufo mało wiele innowacyjnych rozwiązań. Na przykłąd można było nazywać swoich żołnierzy. Jeden koleś nazywał wszystkich imieniami swoich kumpli, a potem na bierzącą informował ich o postępach. No dziś zdobyłeś nowy level super, i zabiłeś 4 kosmitów. ... No nie wiem jak ci to powiedzieć, ale granat urwał ci nogę i siedzisz w szpitalu przez najbliższe 3 miesiące.
    • 29: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Nov 2021
     
    XXL opublikował na swoim kanale 2 filmiki z rozgrywki z "Laser Squad" Mariusza W. Wersja dla maszyn z VBXE:



    Wersja standardowa (wariant hi-res bez podkolorowania, potem wariant kolorowy w niższej rozdzielczości):