atarionline.pl Aleja Pamięci / Avenue of Memories - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime5 Jan 2022
     
    Nie można się odnieść Kaz
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2022
     
    Pyniek9999 - nie rozumiem, do czego nie można się odnieść?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Feb 2022 zmieniony
     
    Niestety, kolejny nasz kolega, tym razem Lubo "XI" Roba z grupy Satantronic ze Słowacji, opuścił nas:

    ->link<-

    Poznałem go w 1995 roku w Ornecie na zlocie. Niesamowicie sympatyczny człowiek. Do dziś mam jego wizytówkę, którą mi wówczas dał - taka pół odręcznie robiona. Potem wielokrotnie się widzieliśmy na różnych zlotach. Pokój jego duszy.
    • 4:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime28 Feb 2022
     
    Wielki smutek... :( Też go poznałem w Ornecie bodaj w 1996. RIP.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Mar 2022
     
    pogrzeb w czwartek godz. 14:00, Koszyce, Słowacja. Będziemy tam.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jul 2022
     
    Dzisiaj pojawiła się w mediach informacja, że nie żyje profesor Jan Targosz, pewnie kilku osobom stąd znany, bo wykładowca krakowskiego AGH w Katedrze Robotyki i Mechatroniki.

    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Kondolencje dla naszego kolegi Pinokia z powodu śmierci Taty.

    Wspominaliśmy Go kiedyś z Pinem w rozmowie (wywiad z Pinem jest na YT), że trzeba będzie podpytać o różne historie związane z krakowską giełdą, na której bywał i sprzedawał. Już niestety się nie uda.
    • 8:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Aug 2022
     
    Wyrazy współczucia
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Aug 2022
     
    ... na niektóre sprawy nie mamy wpływu i na każdego przyjdzie czas. Niestety czasami niespodziewanie i przedwcześnie :(

    Pogrzeb odbędzie się 26.08.2022 o godzinie 13:00 na starym cmentarzu salwatorskim (aleja Waszyngtona) w Krakowie.
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Aug 2022 zmieniony
     

    Kaz:

    Przed chwilą PG poinformował nas, że kolega Hardcore z grupy BAHA Software zmarł. Spoczywaj w pokoju Hardcore.

    Jakiś czas temu dodałem o nim wpis w Atariki (i z przyczyną śmierci):
    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime27 Aug 2022
     
    Kondolencje, serdecznie współczuję.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Oct 2022 zmieniony
     
    Dzisiaj dostałem wiadomość od Koali, że nie żyje Marcin Długosz, atarowiec, między innymi autor digitizera "Crystal Sound" i turbo do stacji "Flash Turbo". Zrobiłem z nim wywiad w 2010 roku, do dzisiaj jedyna taka rozmowa z Marcinem w internecie: ->link<-


    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Oct 2022 zmieniony
     
    W zeszły czwartek (06.10.2022) minęło 27 lat od tragicznej śmierci jednego z najlepszych muzyków małoatarowskich - Daxeya. :(
    Tu jest jego miejsce pochówku a tu dokonania.
    Swoją drogą jest jakaś nieścisłość w roku zgonu: 1994 czy 1995 r. ? :o
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2022 zmieniony
     
    Dziś Wszystkich Świętych, jutro Zaduszki, więc podbijam wątek - można od pierwszego wpisu przypomnieć sobie naszych zmarłych kolegów i znajomych. Spoczywajcie w pokoju.

    PS. Jeżeli ktoś chce się jeszcze podzielić jakimiś o nich materiałami albo wspomnieniami - zawsze zapraszam. A kto może - odwiedza grób, może postawi jakieś symboliczne światełko?
    • 15:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Fajnie jakby Ci, co wiedzą, podzielili się lokalizacją. Łatwiej wtedy znaleźć i zapalić znicz.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Dobry pomysł. Na przykład Misza dzisiaj był u Andrzeja Kurka:
    • 17: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    A po sąsiedzku, Danek
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Czyli druga połówka programu "Sonda" - Zdzisław Kamiński.
    • 19:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Nov 2022 zmieniony
     

    Alex:

    Fajnie jakby Ci, co wiedzą, podzielili się lokalizacją. Łatwiej wtedy znaleźć i zapalić znicz.

    Przecież wyżej, w poście #13, dałem przykład ale później jakoś nikt nie podjął tematu... ;o
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    U Qbka bardzo uroczyście a i piwo jest, tylko zmieniło markę...
    • 21: CommentAuthordhor
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    Qbek... Cholera, koleś miałby teraz tylko nieco mniej lat mniej niż ja, prawie rówieśnik... Pamiętam, jaki to był szok dla ówczesnej sceny.... Z kolei nagrobek Daxeya... Ale przygnębiający w swojej enigmatyczności... Nie mniejszy szok dla sceny. A do tego cała plejada znakomitości, Bartman, Ultrasyd, Piorun, Jurgi, T.M.R., i inni itp, itd...
    • 22: CommentAuthorazbest
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    Koledzy, koleżanki... Zachęcam do aktualizowania stosowych stron na Atariki, aby pamięć o nieobecnych nie przeminęła... ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    @Dracon - Ty podałeś, ale inni nie rzadko.

    Napisałem o tym, bo miałem kiedyś wielki problem z odnalezieniem grobu Mariusza Geislera mimo, że byłem na pogrzebie. Nawet w ewidencji parafii nie mogli znaleźć.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2023 zmieniony
     
    Dzisiaj rocznica śmierci Pawła. Jak pisze Piter na swoim profilu FB Atari Fana: ->link<-

    Wspominamy twórcę naszego Atari Fana, Pawła "Vulgara" Kaznowskiego, w dziesiątą rocznicę jego odejścia do innego systemu operacyjnego, ale na pewno do systemu kompatybilnego z jego ukochanym TOS'em, przypominamy iż w 1996 roku, w przedostatnim numerze ST Format Vulgar wygrał 25 funtów. Co zrobił? Narysował rysunek w Deluxe Paint na ST, praca ta została doceniona przez redakcję angielskiego czasopisma. Tęsknimy za Tobą Paweł! Ktoś z Was znał Vulgara? Pamiętacie o nim?


    Tak jak już pisałem gdzie indziej - osobiście tylko mijałem się z Vulgarem na Quaście, nie znałem go. Potem, gdy szukał materiałów do Atari Fana, kontaktowaliśmy się emailowo i napisałem mu artykuł, który nigdy się nie ukazał, bo pismo przestało już być przez niego wydawane. A potem dowiedziałem się o jego różnych kłopotach życiowych i śmierci. Smutno, mógł jeszcze wiele zrobić. Powtórzę trywialną rzecz: gdy macie kłopoty życiowe - rozmawiajcie ze znajomymi, bliskimi, jest masa osób życzliwych, które są w stanie pomóc.

    O Vulgarze sporo opowiadał Piter na ostatnim Last Party, bo udało mi się go namówić w ostatniej chwili, żeby opowiedział historię Atari Fana, szczególnie tę początkową, o której mało kto wiedział.
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Feb 2023
     
    Sal Esquivel vel Kjmann (1975-2022)
    ->link<-
    ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 Apr 2023 zmieniony
     
    W ostatnich dniach opuścił nas także Adam Karol. Autor grafik do takich gier jak Magia (Atari), Janosik (Atari), Janosik (Amiga), Magiczna Księga (Amiga), Jurajski Sen (Amiga), Poltergeist (Amiga). Świetny grafik komputerowy i manualny. Mistrz komiksu. Muzyk - muzyki elektronicznej (zdjęcie i info: Paweł Mikołajczak, grupa Atari Poland na FB).
    Adam w późniejszym czasie działał również w grupie Retroguru jako Wizzard gdzie tworzył grafikę do Giana's Return ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2023
     
    Dowiedziałem się, że w tym roku, 1 lipca 2023, zmarł również Bogdan Miś. Jeśli ktoś nie kojarzy, to fragmenty z wiki:

    ->link<-

    Dziennikarsko zadebiutował w roku 1961 artykułem przeglądowym w „Problemach” o możliwościach i konstrukcji maszyny XYZ. (...) W latach 1992–1996 zorganizował i redagował polską edycję miesięcznika „PC Magazine”, potem był krótko redaktorem naczelnym „Informatyki”, a w późniejszym czasie kierował działem matematyki i informatyki w „Wiedzy i Życiu”.
    • 28:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Nov 2023
     

    Dracon:

    U Qbka bardzo uroczyście a i piwo jest, tylko zmieniło markę...

    W tym roku zmieniono browar na "Łomżę". :o
    • 29:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Nov 2023 zmieniony
     
    O tym człeku nie było więc uzupełniam:
    Glenn Botts - amerykański cracker, znany z działania na 8-bitowym Atari w latach 80. XX wieku. Zmarł w listopadzie 2022 roku na atak serca. Znany pod ksywą Glenn the 5200 Man. Więcej info tutaj:
    ->link<-
    • 30: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime28 Jan 2024 zmieniony
     
    Przeglądając dzisiaj internet znalazłem informację, że niedawno odszedł autor kanału: "porywacz zwłok prezentuje retro".

    ->link<-

    Na tym kanale jest np. audycja (audio) "historia ośmiobitowego atari" w sześciu częściach.


    P.S.
    Co do Krzysia Kubeczko to miał o nim powstać jakiś dokument.
    Czy ten film w końcu powstał bo coś nie mogę nic znaleźć?
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jan 2024
     
    Tak, dokument tworzył Łukasz (Szafa z grami). Z tego co wiem, na razie nie powstał. O Qbku mamy tylko ten nasz przegląd jego papierowego magazynu Lamerton (3h):