atarionline.pl Moje materiały wideo z grami na Atari 8/16/32 bitowe. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornowy80
    • CommentTime6 Aug 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału, jak Amiga radzi sobie w grach w standardzie General MIDI. Praktycznie ten sam zestaw tytułów jest obsługiwany co na Atari. Warto przesłuchać jak Duke Nuken 3D brzmi na Amidze wyposażonej w Roland Convas SC-88. Moim zdaniem wyrywa z butów.
    • 2:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime7 Aug 2023
     
    Monkey2 i Atlantis nie grają muzyki w standardzie General MIDI. Muzyka w nich, odtwarzana na SC-88, brzmi po prostu niepoprawnie, ale autor nawet tego nie zauważa, tylko przez dziesięć minut zachwyca się jakością dźwięku. Nawet to śmieszne, przyznaję.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Aug 2023
     
    im mniej wiesz tym bardziej jesteś szczęśliwy ;)
    • 4: CommentAuthornowy80
    • CommentTime7 Aug 2023
     
    Monkey Island 2 czy kilka innych tytułów nie obsługuje natywne General MIDI. Nie zmienia to faktu, że instrumenty nawet jeśli zdaniem niektórych osób nie są dobrze dobrane, grają dźwięk wybitnej jakości. SC-88 moim skromnym zdaniem nie ma słabych próbek w repertuarze. Zgodzę się, że instrumentarium nie jest "prawidłowe", ale jakość dźwięku jest wybitna. Pozdrawiam
    • 5:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime7 Aug 2023 zmieniony
     
    @Krótki - Tak niestety mają retro "jutuberzy". Nie znają tematu, nagrywają co popadnie, spamują linkami po forach i czekają na te miliony z reklam ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Aug 2023 zmieniony
     
    Nawet w ramach General MIDI utwory mogą brzmieć różnie, bo banki brzmień poszczególnych firm się różnią, tu Misza przygotował porównanie tego samego utworu w kilku urządzeniach (00:06 - Roland MT-32, 03:43 - Yamaha XG, 07:20 - Korg NS5R):

    (jest tam też komentarz Sczepana: "Korg nie ma zdefiniowanego kanału 10 dla perkusji dlatego gra pianinem")

    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime8 Aug 2023 zmieniony
     

    Kaz:

    Nawet w ramach General MIDI utwory mogą brzmieć różnie, bo banki brzmień poszczególnych firm się różnią, tu Misza przygotował porównanie tego samego utworu w kilku urządzeniach

    Różnice w brzmieniach tych samych instrumentów na różnych syntezatorach to co innego - tu jest mowa o odtwarzaniu utworów za pomocą nie tych instrumentów co trzeba, typu: klawesy zamiast trąbki.

    Nie wiem czy masz tego świadomość, ale film Miszy - może przypadkiem - nie jest demonstracją różnych brzmień różnych urządzeń w ramach standardu General MIDI, lecz właśnie przykładem odtwarzania utworu w standardzie General MIDI na urządzeniach do tego nie przeznaczonych lub żle skonfigurowanych. Pierwsze z tych urządzeń nie pracuje w tym standardzie i odtwarza utwór za pomocą nieprawidłowych instrumentów, a trzecie ma źle ustawiony kanał 10. i też w konsekwencji odtwarza utwór nieprawidłowo.
    • 8:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    @Kaz - szkoda tylko, że wykorzystano mój cover "Coco Jambo" bez podania autora. Napisany z resztą na MIDI Sequencerze na Atari.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Krótki - nie wiem, czy przypadkiem, ale raczej nie, bo film powstał jako wynik uboczny dyskusji na zoomie właśnie o różnicach między urządzeniami, na które obecnie jest moda, żeby podpinać do ST do odsłuchiwania muzyczek z gierek. Roland MT-32, o którym piszesz, że nie jest do tego przeznaczony, jest wśród nich najbardziej polecany/popularny na forach :)

    Alex - widocznie plik nie był w sieci oznakowany, że jest Twojego autorstwa. Ale dodałem opis do filmu, zostałeś uwieczniony! :D
    • 10:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime8 Aug 2023 zmieniony
     
    @Kaz - Thx! Ja tych MID-ów nie upubliczniałem, ale wiem, że się trochę same rozeszły ;)
  1.  
    @Alex i @Kaz - to ja posypię głowę popiołem - zastanawiałem się skąd mam ten plik, ale okazuje się, że skorzystałem z udostępnionego w wątku AOL :) ->link<-

    Nawet dyskusję mieliśmy na temat tego co gra a co nie gra :)

    Twórca oznaczony - wtedy przykład ilustracyjny, teraz filmik zaczął żyć własnym życiem poza forum, sprawstwo i autorstwo muszą dostać atrybucję.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Albo jak w PRL: obywatelu Alex, coś kręcicie :D
    • 13:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    No luz panowie :) Po prostu nie zwróciłem wtedy uwagi, że plik się wydostał poza nasze forum :D On jest źle zsynchronizowany ;)
    • 14: CommentAuthorgebi
    • CommentTime9 Aug 2023
     
    Obejrzałem materiał po komentarzu, że DN3D ma mnie wyrwać z butów, ale mnie nie wyrwało może dlatego, że siedzę teraz na boso, a może dlatego, że grałem w tę grę na PC-cie z kartą Sound Blaster AWE32 i brzmiało to moim zdaniem zdecydowanie lepiej.
    Słyszę tutaj sterylne dźwięki syntezatora a nie spójny utwór muzyczny - ale może mnie pamięć myli.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2023
     
    Żeby nie odbiegać od tematu wątku kolegi Nowego80, dyskusję o MIDI na Atari proponuję kontynuować np. tutaj: ->link<-
    Wrzuciłem tam filmik Miszy z porównania muzyki gry "The Secret of Monkey Island" na różnych urządzeniach, komputer: Atari 1040STE.
    • 16:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime9 Aug 2023
     

    Kaz:

    Roland MT-32, o którym piszesz, że nie jest do tego przeznaczony, jest wśród nich najbardziej polecany/popularny na forach :)

    No przecież nie mówię że MT-32 jest bezużyteczny do słuchania muzyki z gier - sporo z nich (jak właśnie przygodówki Lucasfilmu) była "pod niego" pisana. Chodzi tylko o utwory, czy też gry, pisane pod General MIDI - należy liczyć się z tym że nie będą odtworzone poprawnie.
    • 17: CommentAuthornowy80
    • CommentTime13 Aug 2023 zmieniony
     
    Zapraszam do odsłuchania na Amidze 4000, głównym motywów z Indiana Jones and the Fate of Atlantis oraz The Secret of Monkey Island. Standard MIDI daje nam duże możliwości edytowania, zmian w tych starych utworach. Możemy wybrać instrumenty, tempo utworu czy edytować pojedyncze dźwięki. Bardzo przyjemna zabawa dla osób lubiących eksperymentować i na nowo odkrywać te utwory. Ten sam sterownik systemowy co w poprzednim materiale, tak samo dobre próbki instrumentów a jednak inne wykonanie :)

    • 18: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału z Silly Venture 2023 SE. Kilka analogowych zdjęć przedstawia trochę inne spojrzenie na tą imprezę. Komputery z lat 80/90 wyglądają moim zdaniem najlepiej na analogowych zdjęciach :)

    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    fajne fotki!
    • 20: CommentAuthornowy80
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    Dzięki, lubię bawić się fotografią analogową szczególnie średnim i dużym formatem. Bardzo relaksacyjne zajęcie :)
    • 21: CommentAuthornowy80
    • CommentTime25 Aug 2023
     
    Zapraszam Was do obejrzenia materiału przygotowanego na Atari Falcon 030 16MHz z hard recordingu w Cubase 2.06 Wszystkie instrumenty z wyjątkiem automatu perkusyjnego zostały nagrane na "żywych" instrumentach. Nie są to sample poukładane w odpowiedniej kolejności. Samą technologię nagrań instrumentów, wzmacniaczy pod Cubase 2.06 jeszcze rozwijam. Praca została zaprezentowana na SV2023SE. Oceńcie sami rezultat końcowy.

    • 22: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 Oct 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału z renowacji bardzo nietypowego sprzętu - Commodore CDTV. Komputer został wyposażony w kartę turbo TK2 68030 60MHz, Scandoubler, przemysłowy dysk DOM, BootROM 2.35, dodatkową pamięć oraz kilka innych akcesoriów.
    • 23: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime1 Oct 2023
     
    Nowy80 - to żadne Commodore, tylko Amiga CDTV, a jak wiadomo Amiga jest następcą Atari, proszę zważać na słowa. ;-)
    • 24:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 Oct 2023
     
    @Konstantyn: No nie, to urządzenie poprawnie nazywa się właśnie Commodore CDTV.
    • 25: CommentAuthornowy80
    • CommentTime1 Oct 2023 zmieniony
     
    To urządzenie Audio w którym Commodore nie chciało przyznać się do Amigi (rozwinięcia idei małego Atari, tak jak napisałeś Konstantyn). Pierwszy logotyp Amigi pojawił po pewnym czasie na dedykowanej stacji FDD, kiedy Commodore zdecydowało się sprzedawać komputer również dla standardowego kanału dystrybucji komputerów (po czasie pojawiła się również klawiatura). Sprzęt ma przeprojektowaną płytę główną, bardzo dobre użyte komponenty, lepszą sekcję zasilania (wewnętrzny zasilacz). Kiedyś był niewypałem, ludzie interesujący się audio nie rozumieli idei połączenia komputera + audio. Raczej nie wybierali Commodore widząc obok Onkyo, Pioneer czy Musical Fidelity (rok 1991-92). Teraz ciekawy sprzęt z punktu widzenia zbieracza starej elektroniki, choć ciężki do rozszerzenia. Stworzony przez fanów BootROM 2.35 umożliwia włożenie nie bez przygód karty turbo 030 (mało miejsca). Po latach sprzęt prezentuje się "nieziemsko" :)
    • 26: CommentAuthornowy80
    • CommentTime19 Nov 2023
     
    Prawie godzinny wstępniak odnośnie Theme Park w wersji dla Amigi z kościami AGA. Podstawy jak radzić sobie ze stroną ekonomiczną gry. Jak planować pierwsze kroki w grze. Wróciłem do tego tytułu po latach, bardzo przyjemnie mi się w niego gra. Bardzo dobra jest wersja dla Atari Jaguara. Trochę utrudnione jest w tej wersji sterowanie. Jednak wszystkie przedstawione rozwiązania w tej wersji można spokojnie stosować.
    • 27: CommentAuthornowy80
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    Wrzuciłem kolejny długi materiał odnośnie Theme Park. Właściwie wideo dla maniaków strategii. Zapraszam.

    • 28: CommentAuthornowy80
    • CommentTime11 Dec 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia i odsłuchania mojej pracy wystawionej na Silly Venture 2023 WE. Wszystkie instrumenty muzyczne oraz syntezatory nagrałem sam. Jedyna taka praca na SV2023 WE z grą na "prawdziwych" instrumentach rejestrowanych w Cubase Audio 2.06 Dziękuje organizatorowi za utworzenie kategorii dla najważniejszego programu dla Falcona - Cubase Audio.

    • 29: CommentAuthornowy80
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    Jeśli są osoby które chciałyby obejrzeć wcześniejszy materiał w wersji AVI oraz WAV z użyciem Amiga 4000 wyposażonej w kartę muzyczną ZZ9000AX, jest okazja. Materiał wideo prosto z SV2023 wraz z reakcją publiczności. Muzyka tak jak pisałem wcześniej przygotowana na Atari Falcon 030 w programie Cubase Audio 2.06. Jak widać i słychać Amiga bardzo sprawnie odtwarza ten materiał nawet w wersji wideo.

    • 30: CommentAuthornowy80
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału wideo z budowy i testów mojej wersji myszki hamSTer. Nowa myszka dla Atari ST, Atari STE, Atari TT czy Falcona podłączana przez adapter USB do DB9.
    • 31: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime30 Dec 2023
     
    Dzięki za wydruk i testy! Wyszło bardzo fajnie. Pokazałeś, że SLA ma spory potencjał. Zaczynam się zastanawiać nad kupnem takiej drukarki:).
    • 32: CommentAuthornowy80
    • CommentTime7 Jan 2024
     
    Zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału z instalacji CT60PSU. Zasilacza transformatorowego do Atari Falcon z kartą turbo CT60. Komputer po złożeniu wygląda jak strockowy Atari Falcon. Jedynie włącznik jest trzypozycyjny (060/wyłączony/030). CT60PSU 2023 wyprodukowany przez centuriontech.eu
    • 33:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime7 Jan 2024
     
    O, to zmienili przełącznik. Fajne. Ja mam jeszcze zwykły dwupozycyjny a przełączenie trybu na osobnym, który sam musiałem założyć.
    • 34: CommentAuthornowy80
    • CommentTime7 Jan 2024
     
    Dokładnie jak napisałeś. Wersja CT60PSU 2023 ma przełącznik 3 pozycyjny. Środkowa pozycja - wyłączony, lewa i prawa pozycja to 030/060. Myślę, że spokojnie można zamówić u nich sam przełącznik, jeśli chciałbyś wymienić. Pozdrawiam
    • 35:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime7 Jan 2024
     
    Teraz nie mam po co. Ale to dobra rzecz dla kolejnych kupujących.
    • 36: CommentAuthornowy80
    • CommentTime12 Jan 2024
     
    Zapraszam do obejrzenia materiału wideo z instalacji turbo Happy 1050 dla stacji dyskietek Atari 1050. Happy1050 zakupiłem kilka lat temu u producenta www.atarimax.com

    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2024
     
    Dzięki za filmik Paweł. Pamiętam w starych czasach stację Happy 1050 widziałem tylko w jednym z wrocławskich studiów komputerowych. Był też Top 1050. W którymś Bajtku? było porównanie systemów turbo do stacji dyskietek.
    • 38: CommentAuthornowy80
    • CommentTime28 Jan 2024 zmieniony
     
    Kupiłem to turbo w US kilka lat temu, długo się zbierał do instalacji. Według mojej wiedzy jedyne turbo, które nie wymaga przerobienia płyty głównej (wycięcia elementów na płycie). Z perspektywy lat to ważne dla mnie, aby zachować oryginalną płytę bez modyfikacji. Podwójna gęstość działa znakomicie, przyspieszenie stacji jest mniejsze niż w przypadku turbiny TOMS. Nie jest za to zajmowana pamięć, więc jest większa kompatybilność z oprogramowaniem. Jeśli ktoś ma podobne priorytety do tych wymienionych powyżej, polecam właśnie to turbo. Dzięki Kaz za komentarz. Pozdrawiam :)
    • 39: CommentAuthornowy80
    • CommentTime3 Feb 2024 zmieniony
     
    Zapraszam do obejrzenia wersji winylowej pracy wystawionych na Silly Venture 2023 SE i WE. Prace zostały wykonane na Atari Falcon oraz Cubase 2.06. Płytę winylową zaprojektowałem sam przy użyciu moich zdjęć analogowych wykonanych na SV2023 SE i WE. Płyta wykonana w technologii cięcia o gramaturze 180 gramów i prędkości 45 RPM. Jest to pamiątkowy zapis moich prac z 2023.

    • 40: CommentAuthornowy80
    • CommentTime3 Mar 2024
     
    Zapraszam do obejrzenia porównania wersji demo Starstruck dla Amiga 1200 94 MHz oraz Atari Falcon 90 MHz. Amiga 1200 w wersji wieżowej. Karta turbo TF-1260 94 MHz. Atari Falcon wyposażony jest w CT63 90 MHz.
    • 41: CommentAuthornowy80
    • CommentTime17 Mar 2024
     
    Zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału z testu MIDIcar dla Atari XL. Mój kartridż posiada na pokładzie kartę DreamBlaster S2. Plik odtwarzany za pomocą MidiCarPlayera.

    • 42: CommentAuthornowy80
    • CommentTime24 Mar 2024
     
    Zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału z testów karty dla Atari Falcona DFB1 [MC68030, 33MHz, 16MHz FPU, 128MB RAM]. Porównanie ze stokowym Atari Falcon oraz Atari TT. Karta została wykonana w Polsce przez użytkownika Marecki 21.