atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Oct 2021

to może trzeba zapytać Jordana Mechner-a czy mysz pasuje do jego koncepji gry ;)
    • 2:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime8 Oct 2021

... i turban,bo z tego co widziałem to brat bez turbana biegał i skakał ;)
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime8 Oct 2021 zmieniony

Połowa z Was umarłaby chyba na zawał serca gdyby Autor dokończył port, opublikował stosowny teaser na youtube...
    ...po czym zdecydował się nigdy nie udostępniać gry publicznie.
    Ot, tak dla żartu :)
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Oct 2021

co jak co ale to racja, że ludzie bardzo oczekują tej gry
    • 5: CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Oct 2021

Żeby uzupełnić, bo widzę, że tak jak wcześniej zauważyłem, że większość ludzi marudzących nic nie robi tylko chciało by decydować o tym co mają dla nich zrobić inni, tak teraz widzę, że w dodatku większość ludzi dyskutujących o myszy nie ma zielonego pojęcia ani o samej myszy, ani o tym co autor na ten temat napisał na forum. Ponieważ ludziom tym się nie chce czytać, więc w skrócie: mysz występowała w oryginalnej grze, a autor portu na Atari wymyślił, że w jego wersji gry, to właśnie ta mysz opowiada historię. Resztę sobie doczytajcie lenie na forum - a z resztą w ogóle polecam raczej czytać najpierw jak się chce coś komentować.
    • 6: CommentAuthorfder
    • CommentTime8 Oct 2021

Tak w sumie, to po co komu taka sama gra jak na innych platformach. To co autor proponuje mogłoby być jeszcze bardziej odmienne od oryginału i byłoby jeszcze ciekawiej. Taki bardziej "restomod" też bym chętnie zobaczył.
    • 7: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime8 Oct 2021

@Mq - w przypadku ekranu tytułowego nie chodzi tyle o wykorzystanie myszy (niech będzie skoro taki zamysł twórczy), ale o to, że jest to ekran tytułowy zwyczajnie brzydki (jak pisał autor to przygotowany na szybko jako placeholder). Jest subiektywnie (a może i obiektywnie) znacznie brzydszy niż proponowane alternatywy, których nie chce wykorzystać autor. Do opublikowania wersji pełnej jeszcze trochę czasu zostało, a z dyskusji na AtariAge wynikało, że prace nad ekranem tytułowym wciąż trwają - zobaczymy.
    • 8: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime9 Oct 2021

A co jeśli to żart autora i gra wyjdzie z normalniejszą/lepszą planszą tytułową?
    • 9: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime9 Oct 2021

rosomak.

W punkt. :)
    • 10: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime9 Oct 2021

No dobra.
    Pokuszę się o własną ocenę.
    Nie podobały mi się dźwięki krat, kroków, walki itd.
    Do grafiki, kolorów, animacji np. ognia płonących pochodni też miałem obiekcje. Animacja tytułowej planszy z klepsydrą też mnie nie powaliła. Porównywałem to co wyszło na Atari do tego co już jest na inne platformy i zawsze czułem niedosyt.
    Ostatnia wersja PoP miło mnie zaskoczyła .
    Jest postęp.
    A to że myszka trąci myszką.
    Szczerze?
    Mam to w .....
    I tak kliknę "dalej" jak tylko się pojawi.
    Widzę że toczy się mała wojna o planszę tytułowa. Rozumiem.
    Nie rozumiem natomiast tego że batalia nie toczy się o jakość samej gry.
    • 11:

CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime7 dni temu

Czytam i czytam... ile osób tyle pomysłów.
    A może niech każdy z Was napisze swoją wersje PoP. Porównamy i zobaczymy która jest najlepsza. Która ma super muzę/grafikę i ekran tytułowy. Oraz która działa na każdej konfiguracji Atari i wczytuje się w mgnieniu oka.
    • 12: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime7 dni temu zmieniony

maly_swd - myślę, że nie musimy ;). Gra powstaje i JEST wspaniała. Temat dotyczy jedynie ekranu tytułowego, który znacząco odbiega od tego co wielu z nas chciało zobaczyć. Mało tego wielu z tutaj zgromadzonych, zrobiło lepszy - naszym zdaniem. I tyle - nic więcej. Po co to wszystko. To tylko gra. Będzie naprawdę dobra - wszyscy to wiemy. A ekran tytułowy - zachowamy w sercach ;). Autor zrobi co chce - dajmy mu dokończyć dzieła. Będzie dobre. A może nas zaskoczy ? Dobranoc przyjaciele ;).
    • 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime5 dni temu

@mono jaki tam zawał,byśmy się jegomościowi zwalili pod dom i zrobili strajk by wydał grę !!! ;)

... z drugiej strony to Prince of Persja na Atari był już dawno więc co to za strata ;) -Jaffara chyba znasz ?
    • 14:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime5 dni temu

@ maly_swd
    Świetny pomysł,ale rozumiem że mamy te własną wersję po prostu opisać... ?

Więc moja - gość bez turbana,strój biały by była lepiej widoczna krew,z biegiem gry tzn wraz z kolejnymi planszami uniform bohatera by ulegał stopniowemu zużyciu tj.przetarcia na kolanach,poplamiony krwią itp ...,dodał bym nowe pułapki-takie kosy wyskakujące ze ścian i ścinające bohaterowi łeb.Plansza tytułowa ta z myszą i animacja Gonza. Reszty bym nie zmieniał...a nie zaraz,kolorystyka dalszych leveli-tych w zamku jest lekko nie teges.

....a ty chciałeś byśmy zakodowali .... a .......
    źle trafiłeś my konsumenci i to autor powinien się cieszyć że my czyli jaśniepaństwo zechcemy uruchomić jego grę!!! a może i nawet kupić ! (o ile nie będzie pirata) A nie ! ;) ;) ;) ;) ;) ;)
    • 15:

CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 dni temu

@IRATA4
    Mam nadzieję, że z tym Jaffarem to tylko kiepski żart... To nawet koło Blinky'ego nie stało jakością ;-)
    • 16: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime5 dni temu

No to mamy jasność.
    Wiemy na czym stoimy i każdy broni swojego.

Jak mówi ruskie przysłowie.?

Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz.

Poczekamy, zobaczymy.

To też wtrącenie.;)

Ja czekam na następną wersję ;)
    Sama gra jest naprawdę OK.
    Bardzo OK.

Jeśli Autor jeszcze bardziej ją dopracuje,
    to naprawdę nie wiem do czego miałbym
    mieć pretensje.
    • 17:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime5 dni temu

@ Jacques - no jasne że żart i jednak zadziałało ;),a mało kto pamięta że podobnym "żartem" była krótka,poważna informacja przedstawiająca oferowaną grę w kilku słowach,która dosłownie mówiła że mamy do czynienia z wersją Prince of Persją dla Atari,jak dorzucimy do tego te ponad 200 obrotów licznika to zapalała się mocno iskierka nadziei,która z momentem uruchomienia gry gasła zalana basenem wody.
    • 18:

CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

Hehe, OK :-)
    To taki hit jak "Barbarian" od LK Avalon, chociaż on akurat starał się przypominać pierwowzór (nazwa zobowiązywała) ;-)
    • 19:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime4 dni temu

...ale głowy leciały ;)
    Jaffar nie był pierwszą "oszukaną"grą na którą się natknąłem,ale za sprawą tego rozwinięcia/objaśnienia tytułu zamieszczonego w miesięczniku nieco się zawiodłem.
    Rambo i Robocopa to chyba nie przebije nic,no Terminator też był mocno kulawy,ale wynagradzał humorem i grafiką.