atarionline.pl Kompresja YouTube - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    Zgrałem swoją 256-kę Altirrą 3.20 na domyślnych ustawieniach:

    Jak widać, wyszły koszmarne artefakty kompresji.
    Jak to poprawić?
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    nagrać w rozdzielczości 1080p :)
    • 3: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    nie o rozdzialke tu chodzi a o bit rate, ilosc klatek na sekunde.
    Youtube uzywa tez roznej kompresji dla roznych rozdzielczosci w materiale.

    1080 i 4k na youtube bedzie mialo mniej artefaktow.
    • 4: CommentAuthorTrachu
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    Hmm Jak dla mnie wygląda calkiem niezle. Może to kwestia monitora?

    Wyzszy bitrate uzyskalbys jakbys standardowa atarowska rozdzielczość 320x240 zupscalowal do 720p

    Co do samej produkcji to jestem pod wrazeniem. Taka szybkość generacji fraktala reprezentowaly demka z lat 90-tych na amige 500.
    Swietna procedura.
    • 5:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    To na bank animacja. Fox zrobił animacje, skompresował ją swoim supermegapakerem i zmieściło się w 256 bajtach. Co widać przy dekompresji - powolne (linia po linii).

    ;)
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    Nie widzę w Altirze opcji rozdzielczości ani bitrate? Co do framerate, to wybieram 49.861 fps.

    Trachu: dzięki! Jest tam szybka metoda mnożenia.
    • 7: CommentAuthorkski
    • CommentTime10 Dec 2019
     
    Trzeba sobe przeskalować plik z altirry w innym programie, minimum 720p (to znaczy wysokość 720 pikseli), lub więcej. Spróbuj "resize avi online" na google jeżeli nic nie masz. A następnie przy odtwarzaniu w youtube trzeba ustawić jakość HD.
    • 8:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Dec 2019 zmieniony
     
    Proponuję użyć zatem nie nagrywarki wewnątrz Altirry, tylko użyć np. darmowego OBS.
    Chociaż prawdopodobnie edycja tego materiału z Altirry w jakimkolwiek konwerterze da zbliżone efekty końcowe, tylko algorytm upscale będzie inny, tj. zamiast w czasie rzeczywistym przez Altirrę do wyświetlenia obrazu, konwerter zmieni rozmiar pikseli. Zaletą drugiego jest możliwość wyboru algorytmu.
    Wewnętrzna nagrywarka używa kosmicznie niskiego bitrate i do tego dziwnych proporcji, ale to i tak prawdopodobnie w zupełności wystarcza do dobrego zapisu tego, co się dzieje na ekranie :)
    Natomiast na youtube nie warto schodzić poniżej 8mbps. YT i tak przekonwertuje swoim algorytmem, dlatego lepiej wrzucać jeszcze wyższy.
    Do konwersji polecam darmowego XMedia recode (bardziej zaawansowany), lub ewentualnie "Any Video Converter"
    • 9: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Dec 2019 zmieniony
     
    Ja używałem wewnętrznej nagrywarki Altirry, ważne jest aby obraz był w rozmiarze x2 (nie pamiętam czy można to z wewnątrz ustawić czy robiłem resize avika vdubem). Wtedy przy uploadzie YT wykryje żeby robić encoding HD, full framerate i artefaktów praktycznie nie widać.

    Co do algorytmu upscale to najlepiej prosty resize wybrać, bo raczej chcemy żeby było widać to co normalnie na ekranie, a nie zblurowane krawędzie pikseli. No chyba, że nie ;)
    • 10: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    BTW Altirra taki najlepszy emulec, a nie można w niej nagrać normalnie gameplaya w rozdzielczosci choćby jak w Atari800win
    • 11: CommentAuthor0xF
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    Dzięki za pomoc!
    Spytałem też na AtariAge.
    Nowsza Altirra (obecnie beta) ma opcję nagrywania w 960x720. Wygląda znacznie lepiej:
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    Świetne, dałem temu na zlocie 10 punktów, bo szybkość generowania zachwyca.
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime12 Dec 2019
     
    pewnie nie bylo juz miejsca ale chyba gdyby rysowac tylko polowe plot x,y:plot x,191-y to wydzie to samo?
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime12 Dec 2019
     
    algorytm z sieci:

    10 GR.9:F.R=0TO96:F.C=0TO79:E=(C-40)/20:M=(R-96)/80:X=0:Y=0:I=0
    20 Z=X*X:V=Y*Y:IF(Z+V<=4ANDI<16) THEN N=Z-V+E:Y=2*X*Y+M:X=N:I=I+1:G.20
    30 C.I:PL.C,R:PL.C,191-R:N.C:N.R
    40 G.40

    rysuje sie z 20 razy dluzej nawet na przspieszonym emulcu.

    tak, ze to co Fox pokazal to mistrzostwo.
  1.  
    mam nadzieje ze fox zakoduje jakies intro chociaz..bo sie troche rozmienia na drobne..chyba najdrobniejsze ale i tak piekne..pozdro fox !!!