atarionline.pl Gravity Worms - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    @Kaz: no to nie dobrze, prawa autorskie nadal sa lamane. bede musial zareagowac :( prosze wskazac miejsce gdzie lezy.
    • 2:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    ->link<-

    Prawa.... takie tam gadanie.
    • 3: CommentAuthorxangel
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    A można link do tego LZ4 od Baktry? Chcę się pobawić na real Atari.
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    ->link<- - wymagana zainstalowana Java.
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    @Pecus
    meh, to jest rypane z komody, jak wszystko, co dobre ;))))))
    ->link<-
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    na komodzie jest jedna z wielu:

    GravitySnake (c64),
    GravitySnake (pico-8),
    AppleWorm (PC),
    GravitySnake (PC),
    SnakeBirds (PC)
    • 7:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    Tak czy inaczej upominanie się o "poszanowanie praw" jest żałośnie śmieszne w tym przypadku.
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Feb 2020 zmieniony
     
    bo polaczylem pomysly z kilku gier i wydalem swoja?

    mam inne zdanie :-)

    powinienes napisac do wydawcy snakebirds i pluc jadem jak moga sprzedawac swoj produkt :-)

    tak.. jestes zalosny :-)
    • 9: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime6 Feb 2020
     


    Co racja to racja :]
    • 10:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime6 Feb 2020
     
    ->link<-

    Choć w sumie nie lubię jak się mnie obraża nawet dodając "śmieszki", żeby potem łatwiej się z tego wybronić.
    • 11: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    @ zbyti i Pecus

    W punkt :)
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    Aż się przypomina pewien film z Chaplinem (tym prawdziwym) ;-)
    • 13:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    nie wiem, czy dobrze zrozumiałem dowcip
    • 14:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Feb 2020 zmieniony
     
    Hahahahaha, zrozumiałeś nienajgorzej :D
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    Prawo Godwina :D
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Feb 2020 zmieniony
     
    Ein Volk, ein Reich, ein Atari!

    • 17:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    Nietypowy Janusz ;-)
    • 18:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    Fajne to forum... takie Onetowe. W każdym poście musi być chlew?
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    @maly_swd w wątku o szachach na Atari jest przyzwoicie, zapraszam :]
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    .. bo tam wypowiadają się intelektualiści ;)
    • 21:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    Spoko, ale w PoP zrobiony został chlew, tak samo w innych wątkach o nowych produkcjach.
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    @Kaz, musicie zarezerwować domenę atari.onet.pl :)
    • 23: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    @pin wysmakowani, wyrobieni, ułożeni, z szerokimi horyzontami intelektualiści :]
    • 24: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    @zbyti i skromni
    • 25:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Feb 2020
     
    Jak pojawi się coś nowego (kolejne demo) w temacie PoP to chlew się naturalnie uporządkuje, a rozmowa wróci do tematu konwersji :-)
    • 26: CommentAuthorplinius
    • CommentTime8 Feb 2020 zmieniony
     
    W czwartek miałem nawet skomentować, że zaraz polecą hitlerem. Nie myliłem się, choć miałem taką nadzieję. Nie chciało mi się jednak logować, aby dorzucać swoje trzy grosze do tego szamba.

    I pomyśleć, że to wszystko dorośli ludzie, wierzyć się nie chce. Do tego wszechobecny instynkt stadny, gdyby to jeszcze w jakimś szczytnym celu, nie... Po to aby dokopać innemu człowiekowi.

    Jakiś sąd kapturowy się zebrał i poklepuje się po ramionkach, spogląda na innych czy się spodobała kolejna "ukryta" inwektywa, tak super wam wychodzi demonizowanie XXL'a. I biedny najbardziej uciśniony voy, taki niewinny. Zapomniał już co zrobił i, że większa część osób zepsutej, przez niego wersji GW, mogła mieć spore problemy z uruchomieniem gry, a że pod linkami była właśnie ona, to był pewien problem.

    Użytkownicy U1MB nie są jedyni na tym świecie, a po rozwałce jaką generują w temacie nowych gier, można by tak pomyśleć. Ale przecież wy jesteście mniejszością i w tej swojej nieodpowiedzialnej zawiści, wdaje się jak byście woleli aby lepiej żadna gra się nie ukazała na Atari, niżby miała mieć xbiosa, lub nie działać z U1MB, tu szczególnie pin się bardzo stara.

    Jak wam się nie podoba że np. GW nie działa na U1MB, taka jego specyfika, odpuśćcie sobie, musicie go uruchamiać za wszelką cenę? I gnoić jednocześnie jego twórcę? Tu zachodzi pewien dysonans poznawczy, ale już mi się nie chce tłumaczyć
    • 27: CommentAuthorplinius
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    @ Pecus

    Prawa autorskie XXL'a nie dotyczą przecież ogólnego pomysłu, który zresztą nie był całkowicie jednolity we wspomnianych produkcjach, ale kodu tej właśnie unikalnej wersji, co tu jest takiego niezrozumiałego? Przecież to oczywiste
    • 28:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime8 Feb 2020 zmieniony
     
    Jakoś xxl nie zareagował w taki sposób, jak zareagowałeś ty. Gdyby poczuł się urażony i poprosił o zdjęcie obrazka, zrobiłbym to od razu, bo nie było moim celem obrażanie xxla, a żart wydał mi się wystarczająco subtelny, by go tutaj umieścić. Dodatkowo, twój styl pisania nie różni się od tego, co sam, jak nazwałeś sądem kapturowym, i pogłębiasz szambo, czy chcesz tego, czy nie
    • 29:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Feb 2020 zmieniony
     
    @plinius: wiem, co zrobiłem - nie zapomniałem. Już pisałem, że na umieszczenie pliku z moją wersją w paczce gier KazKompo 2019 nie miałem zupełnie wpływu (zrobił to Kaz albo Adam). Ten "crack" był przeznaczony dla użytkowników U1MB, co miało odbicie w jego pierwotnej nazwie z końcówką _u1mb. Kaz zmienił na nic nie mówiące (v2) i stąd wynikł zamęt.

    Gdybyś dłużej pobył na obu forach (plus jeszcze Atari Age), czyli co najmniej od 2007 roku (a nie od niecałych dwóch miesięcy), poznałbyś aż za dobrze kulturę wypowiedzi XXL-a. Drwiny, mętne albo wymijające odpowiedzi, głupie śmieszki itp. Przykład masz pod artykułem z wynikami z w/w KazKompo. Pytanie zadane wprost, odpowiedź wymijająca.
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    @anonymus: ale ze co, chcesz sprowadzic dyskusje do poziomu obrazamy i przepraszamy na przemian? eee

    nie obrazam sie o to ze ktos tam w internetach troluje :-) dlaczego mialbym nadawac znaczenie osobom bez znaczenia? tym bardziej ze to w kolko sa te same osoby :D

    bawia mnie sugestie troli ze gra uzyskala tak wysoka pozycje w Kaz kompo wlasnie przez tego blednie dzialajacego craka... mnie dziwi, ze pomimo tego ze crack zle dzialal i gra sie wieszala uzyskala tak wysoka pozycje :D
    • 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Feb 2020 zmieniony
     
    Ja ze swej strony wycofuję się z dalszego trollowania @xxl z prostego powodu - to nieskuteczne.

    Powodem mojego ciśnięcia po znakomitym programiście było to, że jak przychodzi co do czego to do społeczności miłośników 8-bit maszyn, która od zawsze rządziła się swoimi prawami, chce mieszać prawa ludzi nie związanych z naszym światem.

    Myślałem, że @xxl się ogarnął w tej kwestii ale okazuje się, że znów ucieka się do argumentu z prawem autorskim. Znaczy się, ani pisanie wprost ani w żartach nie sprawia, że jest on skłonny przemyśleć swoje stanowisko, wiec nie wiedzę osobiście sensu więcej pisać na ten temat.

    @xxl skoro chcesz się zachowywać jak Nintendo to masz do tego pełne prawo i tak zostaniesz zapamiętany. Jako twórca znakomitych gier i ... :]

    ps. tak, wiem, że masz to gdzieś co tu piszę, wiec tak sobie pokrzyczałem na puszczę :]
    • 32: CommentAuthorxangel
    • CommentTime8 Feb 2020 zmieniony
     
    • 33:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Feb 2020 zmieniony
     
    @plinius: masz kolejny przykład trollowania w wykonaniu XXL-a. Na żywo (na zlotach) cichutki, grzeczny, da się z nim normalnie porozmawiać, a w Sieci... sam widzisz. Jak kończą mu się argumenty, przechodzi do wycieczek osobistych. :) A ego rozdęte do gigantycznych rozmiarów.

    Wpadł na kretyński pomysł wykorzystania rejestrów powtórzonych PIA, to teraz zbiera, co sam zasiał. Idealny strzał prosto w stopę.
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    Plinius - Voy nic złego nie zrobił. Zmodyfikował grę, tak aby w jakiejś konfiguracji działała. Gdyby xxl wykazał dobrą wolę, sam by napisał grę w ten sposób albo pomógł Voyowi z poprawką. Nie wyzywałby go od bandytów.

    Modyfikacje to powszechny u nas, w niszowej społeczności, zwyczaj. Robi to również sam xxl i nikt nigdy nie miał o to pretenji. DLATEGO jego reakcje są niestosowne, bo z jednej strony sam notorycznie łamie prawa autorskie, a z drugiej na te prawa się powołuje. To albo uznajesz prawo zwyczajowe do takich modyfikacji albo nie uznajesz. Jeśli xxl nie uznaje to niech sam nie łamie prawa. A jeśli uznaje - to niech uzna też prawo innych. Myślę, że to ta hipokryzja tak rozjusza.

    Z kolei ja zbieram do naszego archiwum, i to jest wiadome od lat, różne wersje publiczne danej gry, także te spiracone, uszkodzone, bo to jest część historii i dziedzictwa kulturowego. Jeżeli coś się pojawia, zostaje u nas umieszczone. Wersje upublicznione Gravity Worms też bedą. Z tym, że ponieważ xxl powołuje się na prawa autorskie, a także wyzywa ludzi od bandytów, nasze archiwum zejdzie do podziemi, bo nie zamierzam się kopać z koniem.
    • 35:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Feb 2020 zmieniony
     
    Gdyby ktoś chciał, by jego wersja działająca na U1MB (bazująca na rozpakowanej programem Decolz4) jakoś odróżniała się od podstawowej, niech sobie zmieni w edytorze poniższe lokacje:

    - $6252 - trzy kolejne bajty na $D5 $D5 $C5
    - $625A - trzy kolejne na $13 $11 $53.

    :)
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    ... to jest normalnie misja społeczna :)
    • 37: CommentAuthorxangel
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Mi jakoś ten decolz4 w javie nie działa. Mam Win7 64 bit, zainstalowane Java 8 Update 241 oraz Java 8 Update 241 64-bit. Ktoś coś pomoże? Dla utrudnienia Minecraft.jar działa.
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @Kaz: manipulujesz :-) kogo wyzywam od bandytow?

    GW stal sie produktem komercyjnym, opublikowany byl w tym celu (i na odpowiednich warunkach) a obsada AtariOnline nie tylko publikowala zmodyfikowany kod wyraznie lamiac licencje (teraz juz nie - usuniete) to jeszcze ukrywa zrodlo pirackich zmodyfikowanych wersji,

    dzialasz jawnie na moja szkode.

    ciekawe czy w tym ukrytym archiwum nie znajduja sie takze cracki innych wspolczesnych komercyjnych produktow. dziedzictwo? chyba (na pewno) nie rozumiesz znaczenia tego slowa...
    • 39:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     
    @xxl: jakim komercyjnym? Wydałeś już kartridż? Można go nabyć? Sam publikowałeś tylko tę wersję plikową i sam pisałeś, że jako freeware.

    Co prawda nie bandytą, ale nazwałeś mnie tak:

    xxl:

    wobec tego jestes zwyklym opryszkiem


    @xangel: jak uruchamiałeś program? Baktra zaleca tak:

    java -jar decolz4.jar <infile> <outfile>
    • 40: CommentAuthorxangel
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @voy: uruchamiałem przez dwuklik - zawsze tak odpalam programy w javie :) Myślałem, że to taki javowy exe z interfejsem graficznym :)

    Teraz odpaliłem jak piszesz i dostałem błąd jak na screenie.
    GWORMS.LZ4 wyodrębniłem z pliku ATR programem MakeATR.

    Dodam, że ze mnie nie-programista, więc proszę się nie śmiać :)
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @Voy: dokladnie tak. wersja zmodyfikowana mozna u mnie kupic w wersji plikowej.
    • 42: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @Voy: dlaczego pomagasz ludziom odbezpieczac moja gre. tak zmodyfikowana gra nie rozni sie od mojej komercyjnej wersji.
    • 43:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    To wydałeś w końcu tego karta? Miał mieć podobno 128kB, a tu niby będzie bez zmian. Vide: ->link<-

    Twój komentarz ze strony nr 4, post 46:

    xxl:

    Gra zostala opublikowana na SV2019 ze statusem freeware. mozna ja dystrbulowac ale bez modyfikowania.


    Aaaa... czyli rejestry powtórzone to jednak zabezpieczenie?

    Odnośnie ostatniego pytania... Czytałeś? ->link<-
    • 44: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    ale kogo olewam? sluze pomoca, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku wprowadzam wersje zgodna z oczekiwaniami PLATNA.
    • 45:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     
    Życzę powodzenia w oczekiwaniu na płatności. Tupet to ty masz. A wystawiasz paragony?

    Na takie twoje podejście do tematu z mojego HDD wylatują wszystkie twoje produkcje, co sugeruję też innym.

    P.S. Podlinkuję jeszcze to: ->link<-

    Polecam przedostatni akapit. Użytkownicy pobrali twój program legalnie, zgodnie z licencją, modyfikacja była niezbędna do prawidłowego działania. Twoja strona z patcherami do gier już nie spełnia tego warunku. Parafrazując: dlaczego pomagasz ludziom przerabiać te gry? Kłania się akapit trzeci z podanego przeze mnie wyżej linku.
    • 46:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    No cóż, nie doceniliśmy jednak możliwości...
    Zabugować grę freeware pod kątem konkretnego sprzętu, a potem sprzedawać plik z fixem to już szczyt absurdu i brakuje słów na takie zachowanie.
    Kolejny stopień paranoi.
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Czy jest tu na forum lekarz o konkretnej specjalizacji?
    • 48:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    ->link<-

    Nieładnie...
    • 49: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Czyli bubel jest za darmo, a wersja prawidłowo napisana na fakturę, przy czym sprzedający ma zawieszoną działalność gospodarczą?

    Jestem pod wrażeniem :)
    • 50:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Przecież może mieć zawieszoną działalność. Przecież jeszcze nie sprzedaje tej gry. Jak zacznie sprzedawać to odwiesi. W czym problem?

    Przeginacie już panowie z takimi "podjazdami". Ktoś chyba w tamtym roku wyskoczył z podobnym tekstem na SV....