atarionline.pl Gra z PolyJam 2020 "Myślozbrodnie" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Feb 2020 zmieniony
     
    Wkrótce deadline dla projektów na game jamie PolyJam2020. Tu info o grze: ->link<- . Zdjęcia tam zamieszczone poniżej - ekran tytułowy, ingame mockup. Kod: TDC, grafa: Kaz, muzyka: Kapitan. Bawiliśmy się przy tym dobrze, a TDC oczywiście wciąż programuje i zapewne tradycyjnie nie zdąży :D. Kapitan też znalazł tylko czas na jeden pattern - w załączeniu ("BrainBit").
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    a w Gdańsku K.K. z ekipą robili grę dla C64.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Zdjęcie na którym tylko Kaz jest nierozmazany :D
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Nie moja wina, kto Ci się kazał rozmazać? :D
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    No właśnie, @tdc nie maż się, kiedyś skończysz tę grę ;)
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Pisanie do kogoś kto w ciągu 96h spał 8h że coś zrobił lub nie - jest bardzo niesmaczne. Kodowanie będąc w tak ciężkim niedospaniu jest ekstremalnie trudnym doświadczeniem, którego mieli okazję doświadczyć nieliczni.
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    @tdc też nie raz miałem trudną sytuację na projekcie ;) i to z karami finansowymi w umowie więc być może "nie współczuję" aż tak jak powinienem ;D

    Po za tym jak powiedział kiedyś jeden PM mojemu koledze, który tłumaczył się tak jak Ty, że on to może i docenia ale ostatecznie termin niedotrzymany a to z punktu widzenia firmy jest istotne, wiec czy nad czymś pracowałeś 96h czy 4h jest mniej istotne od tego czy coś jest skończone lub nie :]
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    Game jamy to nie jest firma, tu robi się to co się lubi i nikt nikomu nie płaci. Skończenie gry na game jamie jest miłym dodatkiem, ale niekoniecznym, bo są też inne cele i korzyści.
    • 9: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    @Kaz to po co @tdc się żali? Z resztą to Ty napisałeś, że tradycyjnie nie skończy ;P

    Jak tylko powiedziałem, że tłumaczenie się niewyspaniem nie robi wrażenia na programiście zawodowym (przynajmniej kiedyś) :D

    Crunch jest trochę wpisany w ten zawód.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Nie wiem, po co się żali, ja tylko odpisywałem na Twój post porównujący game jam do firmowych crunchów, który moim zdaniem jest chybiony. Tutaj motywacje inne, bo zabawowe/edukacyjne, a nie finansowe, a w czasie game jamu samemu się decyduje o rozmiarach projektu i rozłożeniu sił/czasu, więc tym bardziej nie jest to nacisk zewnętrzny.
    • 11: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    No to proszę rzuć jeszcze raz okiem na to co napisałem bo ja się czepiam tego, że @tdc napisał, że mój żart z mazaniem jest niesmaczny bo on się przepracował i mało spał.

    Może powinien mieć dystans do siebie? Skomentowałem tylko to ujęcie problemu związane ze współczuciem do niewsypanego programisty :D

    Skoro Gam Jam to zabawa to ja jak się bawię tez dużo nie sypiam ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    To chyba przypadłość wielu zaangażowanych w hobby lub pracę osób, że nie dosypiają :)

    A co do pozostałej wymiany zdań między Wami to nie komentowałem, ale wydaje mi się, że w ogóle nie czytacie wzajemnie tego, co piszecie, bo:
    - TDC się nie mazał (nie płakał, nie narzekał), bo właściwie nic nie pisal, więc nawet jeśli to gra słów, to nie odnosząca się do TDC-a;
    - Ty nie pisałeś o tym, co TDC ma zrobić albo nie zrobić, więc TDC też nie odnosi się do Twoich słów;
    i tak dalej...

    Ale ponieważ w użyciu pojawiły się emocjonalne słowa-triggery "mazać się" i "niesmaczne" to natychmiast zrobiła się jakaś eskalacja :). Moim zdaniem jak najbardziej TDC mógł inaczej sobie zorganizować pracę i by zdążył. Ale skoro nie zorganizował inaczej i nie zdążył to nie zamierzam o to kruszyć kopii, jego czas wolny to niech robi co tam chce i w jaki sposób chce.
    • 13: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    Jeżeli o mnie chodzi to ja chciałem wejść w zabawę słowami, że zdjęcie rozmazane :D I by się @tdc w takim razie nie mazał :D

    Ale @tdc zamiast pociągnąć żart to chyba faktycznie się nie wyspał :D
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    I tak mi się właśnie wydaje - tu żart słowny, potem niepozrozumienie, drugie niepozrozumienie, i kolejne - nikt nic złego nie miał na myśli, a wydaje się, jakby było "coś" :)
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Mam rozwijać swój dystans do siebie? Dziwnie... od kilkunastu lat wciąż ludzie w necie mnie uczą dystansu do siebie itp. Z drugiej strony wciąż podkreślają to że gier nie kończę, zupełnie tak jakby na game jamach gry były kończone, a ja jedyny się z tego wyodrębniam.

    Dlatego problem nie jest w moim dystansie do siebie, ale w tych którzy zrobili sobie sport z tego aby mnie pouczać (np. kilka takich przykładów z ostatniego tygodnia), a sami jakoś dziwnie nie poczuwają się do tego aby choć zacząć robić jakąś grę na Atari...

    Kaz:

    Moim zdaniem jak najbardziej TDC mógł inaczej sobie zorganizować pracę

    Dzięki za cenne rady.

    Kaz:

    i by zdążył

    Rozsiewasz jakieś plotki. Gra była gotowa na pokaz, a prezentacja była jedną z pierwszych na ponad 30 zespołów.

    Warto zaznaczyć, że nasz zespół był prezentowany wyłącznie przeze mnie, co oznacza, że reszta zespołu się gdzieś zgubiła na kulminacyjny moment. Mogę też im polecić złote rady w stylu mogli wykazać się inteligencją, aproksymacją, planowaniem i nie nawalić w momencie prezentacji projektu. He he he :D
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    @tdc tak jak Cię lubię za wszystkie filmiki w sieci jakie widziałem to tekstem:

    prezentacja była jedną z pierwszych

    pewnie nieświadomie, ale wystawiasz mnie na wielką próbę bo na tym forum jest napisany znakomity skecz na temat Ciebie i prezentacji i skojarzenie jest nieuniknione :D

    Nie obrażaj się, nie miałem zamiaru Cię dotknąć :] Myślałem, że jesteś bardziej skłonny do żartów :D
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    TDC - nie rozsiewam plotek tylko przedstawiam fakt. Nie zdążyłeś dokończyć projektu i to, że pokazywałeś na prezentacji coś, co można pokazać, nie czyni gry ukończonej. Mogę wymienić wszystkie elementy, których brakowało. I to nie jest wyjątkowo sytuacja, to się powtarza, dla mnie to tradycja :)

    Prezentowania nieukończonych projektów nie uważam za konieczne, szczególnie, gdy można je było ukończyć. Prezentacja na Grawitacji 2019, którą przygotowałem i prowadziłem, była ostatnią, na którą się zgodziłem. Musiałem robić prezentację gry niedziałającej. I już Ci to wtedy mówiłem, że więcej nie chcę w takim czymś uczestniczyć :). Mogę - gdy faktycznie wynikałoby to z trudności projektu, jakichś przyczyn obiektywnych. Ale zła organizacja pracy dla mnie nie jest powodem wystarczającym.

    I nie wiem, gdzie Ci się zespół zgubił, skoro Kapitan był na sali i nagrywał Twoją prezentację, a ja się z Tobą pożegnałem, bo jako zamiejscowy miałem transport do domu :)

    PS. Tu jest moja prezentacja z Grawitacji 2019, zaczyna się około 20 minuty filmu, sytuacja jest identyczna:

    ->link<-

    Myślę, że aż nadto zaangażowania i czasu przygotowania w tę prezentację włożyłem, i szkoda mi więcej na projekty, które nie będą nigdy ukończone. Wolę wkładać wysiłek w takie, które mają dużą szansę :)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Zbyti - czytaj maile :)
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    @Kaz ostatnio się poprawiłem i robię to raz dziennie :D

    EDIT: ja od kilku lat już nie jestem taki IT jakby wypadało na dzisiejsze czasy :D
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    No masz babo placek. Dla Ciebie to dobrze, dla innych niedobrze :). Ale samą tendencję rozumiem i chyba też kiedyś wdrożę.
    • 21: CommentAuthornosty
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    Gratki. Ekran tytułowy - super!
    • 22:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     

    Kaz:

    TDC - nie rozsiewam plotek tylko przedstawiam fakt. Nie zdążyłeś dokończyć projektu

    Ja również nie rozsiewam plotek, i tylko przedstawiam fakt, nie zdążyłeś dokończyć projektu, muzyk nie dokończył projektu (przedstawił jeden parttern), nie byłeś na prezentacji.

    Skoro nie byłeś na prezentacji bo

    Kaz:

    bo jako zamiejscowy miałem transport do domu :)

    to

    Kaz:

    . Mogę - gdy faktycznie wynikałoby to z trudności projektu, jakichś przyczyn obiektywnych. Ale zła organizacja pracy dla mnie nie jest powodem wystarczającym.


    Dlatego również uważam że zła organizacja pracy była powodem tego, że musiałeś jechać akurat wtedy kiedy rozpoczęły się prezentacje.

    Jamy składają się z kilku elementów, ostatnie 3 są kulminacją i zakończeniem. Czyli Ty również nie zakończyłeś - konkretnie PolyJamu. Inni jakoś dotrwali do tego momentu, a nawet dobrze się przy tym bawili.

    Widzę, że wolisz rozmawiać o moim niekończeniu niż swoim.

    Na resztę absurdalnych argumentów odpowiedź jest jedna, której ostatnio sam udzieliłeś - jamy nie służą do kończenia gier, ale do wspólnej zabawy i często nauki.
    • 23:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020
     

    zbyti:

    Nie obrażaj się, nie miałem zamiaru Cię dotknąć :]

    Nie obrażam się i nie mam na myśli Ciebie bo jak napisałem, od tygodnia w necie czytam o tym od osób, które kompletnie nic nie robią na Atari, ale zawsze znajdą czas do tego, aby ponabijać się ze mnie (i to trwa od lat).

    zbyti:

    Myślałem, że jesteś bardziej skłonny do żartów :D

    Ja jestem najbardziej skłonny do żartów z całej naszej społeczności, bo nikt tu nie jest celem ataków i żartów od kilkunastu lat. Nikt też nie napisał o tym książki.

    Co innego jednak sobie zażartować i co innego żartować sobie z kogoś gdy ten wyraził na to zgodę. A żartowanie sobie z kogoś wymaga tej zgody.
    Co więcej w tym projekcie muzyk zrobił jeden (jeden!!!) pattern muzyki. I pokaż mi gdzie jest o tym mowa, że nie skończył swojej pracy???

    Skoro nie ma równowagi żadnej, skoro trwa to od lat to znaczy, że nie ma tu mowy o faktach i nie ma tu mowy o żartach.
    • 24: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    @tdc Fair enough. Będę uważał z żartami :]
    • 25:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    To może ucinając wszystkie plotki, pomówienia, domysły i aluzje, weźmiecie którąś z gier (tę, czy dowolną poprzednią) i skończycie.

    Bardzo szalony pomysł? A może gra warta świeczki?

    Pozdrawiam.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    Miker - no ba, kto by nie chciał.

    Nosty - dzięki. Akurat rysowałem w jednym ciągu i zerkałem na zegarek, więc wiem, że rysowanie tego zajęło mi 11 godzin.

    TDC - możesz sobie podważać moje zaangażowanie czy solidność pracy przy projektach, ale bez mojego udziału. Naprawdę mam ciekawsze zajęcia niż użerać się o wykorzystanie mojej grafiki czy namawianie kogolwiek do pracy nad grą.

    A moja nieobecność na prezentacji była planowana, wynikała z dobrej organizacji, a nie złej :) Podróż do domu z Politechniki Warszawskiej zajmuje mi ponad 6 godzin i oglądanie nieukończonego projektu nie wynagrodziłoby mi podróży w nocy. A, że będzie nieukończony, wiedziałem niestety z góry. Jak uważasz przeciwnie to podeślij swoją dokończoną grę z ostatnich kilku game jamów, zmienię zdanie.

    A pliku tej niedokończonej gry jak nie zamieściłeś, tak nie zamieściłeś. Ani na stronie organizatorów, ani tutaj.
    • 27:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     

    Miker:

    Bardzo szalony pomysł? A może gra warta świeczki?

    Dzięki za radę;)

    To proponuję Miker abyśmy skończyli tę grę, do której materiały i pytania wysłałem do Ciebie ~2 lata temu i do dziś nie otrzymałem odpowiedzi. Zrób do niej muzykę, a my pomyślimy, aby skończyć grę;)
    • 28:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    Kaz odpowiem Tobie Twoimi słowami ponownie:

    Kaz:

    TDC - nie rozsiewam plotek tylko przedstawiam fakt. Nie zdążyłeś dokończyć projektu

    Więc fakty są takie, że nie skończyłeś kilku jamów, w tym ostatniego.

    Kaz:

    Jak uważasz przeciwnie to podeślij swoją dokończoną grę z ostatnich kilku game jamów, zmienię zdanie.

    Dziwny argument, skoro sam wszystkich w ostatnim czasie przekonujesz, że gry na jamach powstają nie po to aby je kończyć. Ale aby np. fajnie grupowo, twórczo spędzić czas itp.

    Chyba powinieneś lepiej słuchać nie tyle mnie co sam siebie :D
    • 29:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     

    Kaz:

    Jak uważasz przeciwnie to podeślij swoją dokończoną grę z ostatnich kilku game jamów, zmienię zdanie.

    Tu jest moja pierwsza gra na GGJ - jest ukończona:
    ->link<-

    Co prawda nie wiem jaka jest definicja ukończenia programu - którą mają na myśli ci wszyscy eksperci kończenia gier tedeca, ale ta gra miała robić w zamyśle dokładnie to co robi.
    • 30:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     

    zbyti:

    @tdc Fair enough. Będę uważał z żartami :]

    Nie no, ale przecież mówię, że nie chodzi o Ciebie, jest od lat grupa ekspertów od mojej psychiki (a bujną mają wyobraźnię!), od moich programów, od mojej wiedzy, doświadczenia, kariery zawodowej itp. Kilkanaście lat temu znalazł się ekspert, który twierdził, że moje programy nie istnieją(?!?!?). Był tak pewien wytworów swojej chorej wyobraźni, że nawet na Atariki zaczął te swoje urojenia utrwalać (i trwa to utrwalanie i pogarda od kilkunastu lat - to dopiero zacięcie! A jego do psychiatry jakoś nikt nie wysyła!). Obsesyjnych przypadłości jest wiele.

    Więc ja tutaj nie mówię o Tobie, ale o tych którzy od lat świrują i Wy jako społeczność powinniście "doradzać" osobom naprawdę oderwanym od rzeczywistości, a nie mi.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     

    TDC:

    Więc fakty są takie, że nie skończyłeś kilku jamów, w tym ostatniego.


    1. "Kilku jamów" to przesada. Tylko z GGJ 2019 i 2020 wyjechałem wcześniej, a nawet nie z jamów, a z końcowych prezentacji gier, więc mocno naciągasz fakty :).

    2. Ale co moja nieobecność na prezentacji ma wspólnego z tym, że nie kończysz projektów na game jamach, ani nawet po nich? Jakbym siedział do końca, to byś skończył? :) Bo brzmi to jak rozpaczliwa próba odwrócenia uwagi od niekończenia przez siebie programów. Muzyk nie skończył, Kaz wyjechał - tylko co z tego?

    TDC:

    Tu jest moja pierwsza gra na GGJ - jest ukończona:
    ->link<-


    Smutne. To był GGJ w 2011 roku. Czyli od 9 lat nie udało Ci się ukończyć żadnej gry z game jamu. Dlatego właśnie napisałem "z ostatnich kilku game jamów", bo nauczyłeś mnie, że w ostatnich latach już żadnej gry nie kończysz, nie tylko game jamej. Nawet przy pełnym wsparciu i zaangażowaniu, jak na Grawitacji 2019. Kiedyś były takie pojedyncze przypadki, ale to już minęło. Więc zdania nie zmieniam.

    TDC:

    Dziwny argument, skoro sam wszystkich w ostatnim czasie przekonujesz, że gry na jamach powstają nie po to aby je kończyć. Ale aby np. fajnie grupowo, twórczo spędzić czas itp.


    Dokładnie tak sądzę. Dlatego nie mam pretensji, tak jak niektórzy, że nie kończysz gier. I wcale o to już nie walczę. Po prostu to zaakceptowałem, że możesz robić jak chcesz i ile chcesz. Ale gdy rozmawiamy o faktach albo mojej opinii - to ją wyrażam. A moja opinia jest taka jak napisałem wyżej.
    • 32:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime3 Feb 2020 zmieniony
     
    @TDC, ależ owszem, możemy kończyć, ale tam było moje pytanie, powtórzone jeszcze parokrotnie w różnych mediach, ja również na żywo, pozostające jednak bez odpowiedzi. Także ten...
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    Więcej piszecie na forum niż kodu przybywa, więc nie dziwota że to się kończy /jak zwykle/ :P
    • 34:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    @Miker, faktycznie, przekazałem Twoje pytania i odpowiedzi nie otrzymałem. Więc nie chodzi o to że to Twoja wina. Pytanie jednak czy po tak długim czasie w ogóle chcesz tę muzykę zrobić? Czy masz jakieś techniczne wizje? Czy "się da"? Bo na te pytania odpowiedzi nie otrzymałem ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2020
     
    A do mnie należy zawsze OSTATNIE słowo :)
    • 36:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Feb 2020 zmieniony
     

    Kaz:

    szkoda mi więcej na projekty, które nie będą nigdy ukończone. Wolę wkładać wysiłek w takie, które mają dużą szansę

    Czy mam przez to rozumieć, że jest więcej niż cień szansy na to, iż ukończysz hiresowe grafiki do HIS DARK MAJESTY? :P
    Bo tak, tego... na to by wychodziło z tej wypowiedzi. Gra jest dawno (prawie) skończona, tylko Twoich "przerywnikowych" gfx-ów jakoś brak do kompletu. :|


    P.S. Obrazek tytułowy z tego wątku świetny.
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime4 Feb 2020
     
    Niniejszym otwieram sezon na:

    • 38:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Feb 2020
     
    ;))))
    • 39:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime4 Feb 2020
     
    Wnuczka pyta babcię:
    - Co to jest kochanek?
    Babcia zrywa się na równe nogi, otwiera szafę, a z niej wypada szkielet.
    - Popatrz, na śmierć zapomniałam
    • 40: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime4 Feb 2020
     
    Proponuję, wdech, wydech i/lub zmianę tematu :)
    Szkoda dookoła wysiłku Kaza, TdCa, Kapitana i wszystkich innych zaangażowanych myślą, uczynkiem lub jego brakiem robić gównoburzę :)
    A już wyciąganie szkieletów kochanków z szafy... :P Miker i TdC - to było mistrzostwo. Tylko po co :)

    Proponuję jeszcze jedno ostatnie słowo Jakuba Husaka i zakończenie wątku. Ewentualne kolejne wpisy może powinny zawierać przynajmniej kolejną wersję gry, albo chociaż NOWY kawałek kodu gry? :)
    • 41: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime4 Feb 2020 zmieniony
     

    jakubd:

    (...) albo chociaż NOWY kawałek kodu gry?

    Już służę :D

    10 rem najlepsza gra na A8 ever!
    • 42:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime4 Feb 2020
     
    Ale ekran tytułowy zupełnie przyjemny
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Feb 2020 zmieniony
     
    @jakubd, służę.

    Przypominam, że do mnie należy zawsze NAPRAWDĘ OSTATNIE słowo :)
    • 44: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Feb 2020
     
    to jakiś hermetyczny żart Kuba?
    • 45: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime4 Feb 2020
     
    Jakub, ja tylko oczyszczam przedpole przed twoim OSTATNIM SŁOWEM, ale widzę, że gorgh psuje nam zabawę :P
    A do tego zbyti powoduje, że nie dość, że nie sprawdził języka, w jakim pisał TdC, to jeszcze powoduje, że muszę poprawiać regulamin, w którym muszę uwzględniać to, że ktoś będzie z nim kombinował :P
    • 46:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Feb 2020
     
    • 47: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 Feb 2020
     
    Wczoraj wczesnym rankiem TDC zaprezentował na swym kanale filmik z gry (poniżej), widzę, że jest też udostępniona wersja v0.3 gry: ->link<-

    Do autorów: tytuł w wersji angielskiej w kilku miejscach jest podawany z literówką (pliki z grą, ekran tytułowy).

    • 48:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime5 Feb 2020
     
    Pomysł wydaje się fajny, realizacja też. Jak dojdzie do wersji 1.0, na pewno zagram. trzymam kciuki za realizację.
    • 49: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime5 Feb 2020 zmieniony
     
    No i fajnie! :] Chociaż mi się kojarzy bardziej z hasłem:

    Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

    :D
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Feb 2020
     
    Tak, jest literówka - dzięki Adam za zgłoszenie.

    Zbyti - tak, symboliką nawiązujemy, ale tutaj sytuacja odwrotna - jesteśmy czerwonymi, którzy koniecznie chcą wymusić, co i jak należy myśleć, stąd prostowanie myśli sierpem i młotem.

    Grę dedykowaliśmy prof. Budzyńskiej z Uniwersytetu Śląskiego, znana obecnie sprawa.

    ->link<-

    Termin myślozbrodnia wprowadził George Orwell w książce "1984" krytykującej systemy totalitarne. Myślozbrodnia to wszelkie niewłaściwe myślenie, niezgodne z wzorcem narzucanym przez rządy, instytucje, media, autorytety. Doświadczamy tego we współczesnym świecie lansującym na przykład terminy "mowy nienawiści" czy "fobii" służące do zwalczania przeciwników politycznych, karania wiezięniem inaczej myślących, usuwania ich z pracy, ograniczania badań naukowych i działań artystycznych. W naszej grze gracz ma za zadanie "naprawić" taką niewłaściwie myślącą osobę. Używamy młotka i sierpu (symboli komunizmu) do prostowania wykresu z myślami. Celem gry jest spłaszczenie wszystkich szczytów symbolizujących odstępstwo od właściwego myślenia. Gra dedykowana profesor Ewie Budzyńskiej, ukaranej przez uczelnię na wniosek studentów, którym nie podobała się treść jej wykładu