atarionline.pl Złote przeboje - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 Feb 2020 zmieniony
     
    Jako, że miałem w tym swój udział przeglądam archiwa nadrabiając czas gdy na AOL mnie nie było :]

    Jakby ktoś nie pamiętał jak obsługiwać Wayback to może zerknąć tutaj ->link<-

    Proszę o wrzucanie do tego wątku wyjątkowo ciekawych (z dowolnego punktu widzenia) materiałów jakie ukazały się na AOL.

    -------------------------------------------

    Mnie dziś zainteresował materiał w jakimś sensie o NRD ->link<- co prawda wywiad ten widnieje na głównej (bez komentarzy) ale nie o to chodzi.

    Zaciekawiła mnie zwłaszcza metoda "na wnuczka", tfu... "na babcie" :D
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 Feb 2020 zmieniony
     

    Kaz:

    Szybkość "Action!" o której już trochę tu dyskutowaliśmy, od dawna była przedmiotem dociekań oraz sporów z wyznawcami programowania w asemblerze oraz języków interpretowanych. Pozwoliłem sobie zestawić jedną z takich polemik, która zaczęła się artykułem w "Bajtku", a potem przeniosła się na łamy "Atari Magazynu". Zamieszani w nią byli Wojciech Zientara, Konrad "Draco030" Kokoszkiewicz oraz Tomasz "TDC" Cieślewicz.

    ->link<-

    Wraz z obszernym komentarzem @tdc w komentarzu :D

    tdc:

    Zacznę od początku, moja rola w Atari Magazynie była właśnie taka, że zajmowałem się pośrednio programowaniem (ogólnie pojętym), ale przede wszystkim miałem tam promować Action! jako jedyna osoba znająca temat w redakcji itp. Powstało wiele tekstów, które opisywały różne ciekawostki związane z tym językiem (niektóre fakty do dziś chyba nie zostały nigdzie opublikowane), ale niewiele z nich faktycznie trafiło do druku (tylko te najmniejsze objętościowo). Część z tych materiałów ostatnio odnalazłem i niebawem będą opublikowane, w każdym razie po latach ja już nawet zapomniałem i ich istnieniu!

    @tdc widziałem się ostatnio z Niebawem i mówił, że możesz publikować, masz zielone światło :]

    Osobiście chętnie bym przeczytał te odnalezione materiały.

    Ja sobie dziś prze lecę arty @tdc ->link<- ->link<-

    EDIT:
    Andreas Charle Chaplin can you provide this package again? ->link<-
  1.  
    Hmmm,

    you mean the Action! package ?!? Since I do not know what I uploaded here many years ago, I simply upload everything I have in my Action! folder. Hopefully the zip contains what you are searching.

    Please note, that the various Action! magazines were taken from HAPS (Hamburger Atari PD Service, by Bodo Juerss, RIP) and ATR images. Alas, some images had a size of only 90k, while the disk contents was clearly 130k - so some data (files) is (are) missing there. Since I do not own these magazines, I am unable to correct that...
    • 4: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Feb 2020
     
    Thank you, you are very helpful :]
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Feb 2020 zmieniony
     

    tdc 24 Jan 2013:

    Kiedyś na AOL omawialiśmy szybką procedurę Plot w Action! ale obecnie ten artykuł się nie otwiera z powodów problemów technicznych serwisu :/
    Tu link, jak zacznie kiedyś działać: ->link<-

    Szybka procedura PLOT ->link<- zaginiony, poufny materiał :D
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime23 Mar 2020 zmieniony
     
    BrainFuck na A8

    ->link<-

    ->link<-

    Paweł "Cosi" Piątkowski
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    No Cosi nam ostatnio zniknął, chociaż miałem szczęście poznać osobiście. Pisałem do niego całkiem niedawno, ale email się odbił, nieaktualny.

    Pamiętam, że wykonałem swego czasu ekran tytułowy BF, żeby tak niegraficzny temat jak ezoteryczny język programowania miał jakąś reprezentację graficzną, która ma służyć do jego propagowania. Dlatego obowiązkowo muszę tu wrzucić, żeby to propagowanie się dopełniło :D

    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    Pomysł tego wątku bardzo fajny. Na AOL jest całkiem sporo starszych, przez długi czas niedostępnych dla ogółu artykułów, które warto poznać. Dla mnie ciekawa była np. ta nowinka - zawiera zdezasemblowane źródła gry "Spellbound" z wyczerpującymi komentarzami: ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    To prawda, wątek przydatny. W ogóle przydałoby się obecnie, aby silnik sam losował takie artki i wrzucał na stronę jako dodatkowy materiał do pokazania. Bo mamy co pokazywać, dużo wartościowych nowinek/artków.

    Z tym Spelboundem fajna sprawa, można by gdzieś wrzucić wątek o tej grze, bo ciekawi mnie, czy ktoś zrobił wersję poprawioną.
    • 10: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime25 Mar 2020 zmieniony
     
    @Kaz obecnie za dużo zachodu bo wayback jest w UTF-8.

    To miało być tymczasowe aż do czasu nowego AOL.

    Przestałem jednak dopytywać się jak postępy prac, nie dopytuję także o VPS.

    W sumie za niedługo powinno się coś w kwestii nowego AOL wyjaśnić - w sensie czy będzie czynie.

    Ja nic nie wiem.
    • 11: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Apr 2020 zmieniony
     
    No po prostu szacun za Cybercoś ->link<- !!!