atarionline.pl ATASCII Art Edytor? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    Hej!

    Czy ktoś zna i może polecić jakiś DOBRY program do robienia atascii-artów? Może być na Atari, może być na PC.
    Wszystko co znalazłem to:

    Ascii Art Editor - nic specjalnego, nie pracuje na całym ekranie. Nie ma funkcji kopiowana, ani uzywania swoich zestawów znaków.

    Ascii Maker - też bez rewelacji.

    Ktoś zna coś więcej i może polecić?
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    moze envision pc reborn?
    niby do czego innego, ale coś tam porysować można
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Mar 2020 zmieniony
     
    - "Point" autorstwa Rzóga/SLIGHT - niedokończony ale działa ;)

    - "Atari Font Maker" autorstwa Jaskiera - niesamowicie wiele możliwości jak na rok powstania (pierwsza połowa lat 90.) i do tej pory jeden z lepszych w swojej kategorii

    Oba to programy tylko na A8.
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime12 Mar 2020 zmieniony
     
    Bocianu, być może za przydatne uznasz PC-towe narzędzie Atari FontMaker autorstwa Matosimiego, niedawno ukazała się odświeżona wersja 1.5: ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime12 Mar 2020
     
    o, dzięki!
    posprawdzam sobie w weekend.
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime18 Mar 2020
     
    I jaka jest Twoja ocena tych narzędzi po weekendzie? :)
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Mar 2020
     
    Ar-ty-kuł! Ar-ty-kuł!
    • 8:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime18 Mar 2020
     
    No jak to często bywa skończyło się tym, że nie znalazłem nic, co by mi pasowało i zacząłem pisać swojego toola. 80% planowanych funkcjonalności już działa, więc może do końca tygodnia skończę ;)

    Tym razem jest to narzędzie na Atari, a nie na PC, więc niektórzy puryści się ucieszą :D
    • 9: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime18 Mar 2020
     
    Na wypadek, gdybyś nie znał, a okazało się przydatne: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime18 Mar 2020
     
    bob_er: dzięki, nie znałem tego. Ale rozwiązałem to już po swojemu. Nawet rysowanie linii bresenhamem mam ;) Aktualny stan prac można podglądać na moim gitlabie. Oczywiście uwagi mile widziane, wbrew temu co twierdzą niektóry, dobrze znoszę krytykę i chętnie przyjmuję dobre pomysły.

    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Mar 2020 zmieniony
     
    No zacnie to wygląda. Na razie tylko rzuciłem okiem, ale wygląda, że jest wszystko co trzeba i sterowanie intuicyjne. Testy to najlepiej robić na prawdziwych potrzebach. Może tak ogłosimy jakiś konkursik na ASCII arty rysowane Arturem, co Ty na to?
    • 12:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime19 Mar 2020
     
    Pomysł na konkurs super.

    Ale jeszcze wszystkiego nie ma.
    Będą jeszcze operacje na blokach, takie jak kopiowanie, inwersja, przesuwanie itp.
    Dojdzie historia pędzla, czyli pomiędzy kilkoma ostatnio używanymi będzie się można przełączać klawiszem TAB,
    oraz nie działa jeszcze eksport do pliku wykonywalnego.
    No i jeszcze mam w planach zrobienie "UNDO", ale o ile w trybie TYPE, będzie to dość proste i nie zajmie dużo pamięci, to w trybie draw już tak różowo nie będzie :D

    zobaczymy. na razie dalej walczę.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Mar 2020
     
    No to cieszę się, że pomysł konkursu się podoba. Sądzę, że znajdzie się kilku śmiałków, którzy zechcą namaziać ascii arty na zadany temat. Sam też wezmę udział, jak czas pozwoli.

    Ale do tego pełna planowana funkcjonalność nie jest niezbędna, np. historię pędzla można pominąć jak dla mnie :). Kopiowanie / inwersja / przesuwanie / undo - to tak, to potrzebne. Ja bym jeszcze postulował, jeśli to możliwe, żeby można było wczytać dowolną grafikę, która zostanie przekonwertowana do ascii artu. To, co potrafią programy na ZX Spectrum. Do konkursu to niepotrzebne, ale w przyszłości możnaby używać.
    • 14:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime19 Mar 2020
     
    Ja bym jeszcze postulował, jeśli to możliwe, żeby można było wczytać dowolną grafikę, która zostanie przekonwertowana do ascii artu. To, co potrafią programy na ZX Spectrum. Do konkursu to niepotrzebne, ale w przyszłości możnaby używać.


    No ja myślę, że z "dowolną" grafiką takie rozwiązanie nie jest możliwe na Atari z paru względów:
    - dekompresja jpg/png
    - rozmiar obrazka vs pamięć
    - konwersja z kolorów na mono...
    Jeżeli by to ograniczyć do grafik mono w zadanym rozmiarze i bez kompresji to może by się udało, ale i tak raczej jako osobne i raczej bardzo wolne narzędzie.

    Za to narzędzie na PC które konwertuje do grafiki do ATASCII w formacie do wczytania na Atari - to jest całkiem wykonalne.
    • 15: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Mar 2020
     
    O ile pamiętam, skrypty do konwersji dowolnego obrazka na ATASCII stworzył Pirx przy okazji swojej gry "Headache" przygotowanej na Wapniaka 2017 - ale nie wiem, czy się zachowały.
    • 16:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime21 Mar 2020 zmieniony
     
    Ok, mam wersję w której już prawie wszystko działa. Brakuje tylko "undo" i wczytywania konfiguracji z dysku, ale zabiorę się za nie jak uporządkuję kod i zrobię trochę miejsca. Funkcjonalnie jest już wszystko co chciałem.



    Warto zapoznać się ze skrótami klawiszowymi (KEYBOARD.ASC):



    Chętnie przyjmę uwagi i sugestie.

    program do pobrania jest tutaj: ->link<-

    Jest tam także krótki opis programu, który pozwolę sobie tu przekleić:

    ------------------------------------------------------------

    Edytor do tworzenia ATASCII Artów. Edytor jest jeszcze w budowie, ale większość funkcji już działa. Oto kilka z nich:

    - Wielkość okna edycji: 40x24 znaki,
    - Obsługuje zestawy znaków użytkownika,
    - Umożliwia zmianę kolorów edytora,
    - Historia pędzla,
    - Operacje na obszarach ekranu
    - Zapisywanie fragmentów obrazu
    - 3 tryby pracy: Type, Draw i Block.

    Pomiędzy trybami przełączamy się za pomocą klawisza SELECT.

    TRYB TYPE

    Umożliwia wprowadzanie znaków podobnie jak w standardowym edytorze Atari.
    Kursorem poruszamy za pomocą klawiszy kursora, a ostatnio wybranym znakiem piszemy przy pomocy klawisza RETURN.
    Klawisz CAPS wyświetla paletę pędzli dostępną też w trybie Draw.
    Przydatnym ułatwieniem jest historia kursora, która pamięta ostatnie 18 znaków i pozwala się pomiędzy nimi przełączać przy pomocy klawisza TAB / Shift + TAB.

    TRYB DRAW

    W tym trybie możemy rysować wybranym pędzlem przy pomocy klawiszy i/lub joysticka. Mamy dostępne kilka narzędzi do rysowania prostych figur, takich jak linie, ramki i prostokąty.

    TRYB BLOCK

    Tryb Block umożliwia operację na wybranych fragmentach ekranu. Najpierw jednak musimy przy pomocy kursora i klawisza RETURN/FIRE zaznaczyć interesujący nasz obszar. Następnie możemy wykonać na nim jedną z dostępnych operacji:

    - skopiować
    - przenieść
    - odwrócić znaki w inwers
    - wypełnić znakiem pędzla
    - zapisać na dysku

    Klawisz START wyświetla menu operacji wejścia/wyjścia, gdzie możemy:

    - zapisać naszą pracę
    - wczytać inną
    - załadować inny zestaw znaków
    - przywrócić domyślny
    - wyczyścić zawartość edytora

    OPTION umożliwia nam zmianę opcji edytora i zapisanie ich na dysku.
    • 17: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Mar 2020
     
    Dziękuję. A jest szansa żeby Sprite Editor XL działał (mimuma.pl not found).
    • 18:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime21 Mar 2020
     
    Już działa - poprawiłem link na stronie ;) Dzięki za czujność!
    • 19: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime22 Mar 2020
     
    Podoba mi się. Przyznaję się bez bicia, że nie wiem za bardzo, jak plik wynikowy wykorzystać w Mad Pascalu, ale do projektowania bardzo fajnie się nadaje. Dla mnie temat na czasie.
    • 20:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime23 Mar 2020
     
    Zawartość pliku wystarczy skopiowac pod adres pamięci ekranu czyli:
    Move(pointer(DANE_Z_PLIKU), pointer(savmsc), 960);

    i tyle :)
    • 21:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Mar 2020
     
    @Adam Ha, konwerterek bitmapki do atascii się zachował ;)
    Natomiast nie zachowała się znaaaacznie szybsza wersja, którą skonwertowałem bad apple do atascii :[
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Mar 2020
     
    Tak przy okazji tematu Ascii Art, wspomniana w innym wątku przez kolegę s2325 magisterka Pauliny Piotrowskiej (oceniam pracę mocno średnio, ale mimo wszystko poczytać warto):


    ->link<-

    oraz wpis w wiki (może ktoś zechce rozbudować?):

    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    Wrzuciłem wersje 0.70

    ->link<-

    zmiany:
    - dodane wielokrotne Undo/Redo
    - zabezpieczone operacje I/O (nie wywalają programu)
    - poprawiony kursor przy zaznaczaniu obszarów
    - program już poprawnie wychodzi do DOS'a

    Dodatkowo uporządkowałem i pokomentowałem kod (dla zainteresowanych). Dzięki porządkom udało się urwać prawie 4KB, które wykorzystałem właśnie na bufory dla operacji Undo/Redo.

    co jeszcze jest do zrobienia:
    - wyświetlanie zawartości katalogu w menu I/O
    - ładowanie domyślnej konfiguracji z dysku
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    No to ostatnia prosta... :)
    • 25:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime25 Mar 2020 zmieniony
     
    Nie trwało to szczególne długo, i nagle mamy wersje 0.80 ;)

    tradycyjnie tutaj: ->link<-

    zmiany:
    - wyświetlanie katalogu dysku w oknie IO
    - wczytywanie konfiguracji z pliku
    - drobne poprawki obsługi plików
    - generowanie plików wykonywalnych z naszym obrazkiem
    - dorzuciłem kilka czcionek, żeby można było eksperymentować

    do zrobienia:
    - czekam na sugestie (jedna już przyszła na priv)
    • 26:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    Wyszła wersja 0.82

    nowości:
    - wyświetlanie kodu znaku pod kursorem w pasku statusu
    - w opcjach możemy zmienić czy chcemy kod Antic czy ATASCII

    do pobrania stąd: ->link<-
    • 27: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    Wszystko, czego mi potrzeba. Dziękuję bardzo.

    Dziękuję też za wytłumaczenie paru rzeczy.
    • 28: CommentAuthorVidol
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    Jak biore pobierz to mi wyswietla krzaki, dopiero zapisz element docelowy dziala.
    • 29:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    @Vidol - ja nie miałem tego problemu w żadnej przeglądarce, ale coś tam poprawiłem trochę na czuja ;) Zobacz proszę, czy nadal masz ten problem.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    U mnie się ściąga poprawnie /Chrome.
    • 31: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    Mi też wcześniej otwierał jako tekst. Ale teraz od razu próbuje ściągać. Pewnie o MIME chodziło.
    • 32:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Mar 2020 zmieniony
     
    Z ciekawości dziś testowałem sobie ARTura i musze stwierdzić, że to całkiem fajna robota! :)
    Kiedyś popełniłem fake-demou "NICE SPEECHES" z moimi atascii-artami zrobionymi chyba w AFM Jakiera i zaimportowałem je do w/w programu. Wyszło bez strat. ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Mar 2020 zmieniony
     
    Przy okazji, nasunęło mi się kilka uwag:

    1. Operacje I/O:
    - fajniej i bardziej zrozumiale byłoby, gdyby program po nagraniu/wczytaniu czegoś z sukcesem, meldował "IO RESULT: OK" zamiast "IO RESULT: 1"

    - jeśli zrobię logo, nagram je a potem coś zmodyfikuję i chcę wczytać inny obrazek, to program nie ostrzega przez możliwością utraty tych zmian. Warto może dodać takie coś?

    2. Undo - fajnie, że program je ma (było o tym w instrukcji) ale który klawisz je aktywuje? Powinno być gdzieś na ekranie o tym napisane (jaki skrót)

    3. Bufor: jakoś niewygodnie mi się manipuluje tymi paroma znakami w buforze, chodzi o przesuwanie i wybieranie ich. Czy można to jakoś ulepszyć? Które klawisze wybierają w buforze znak, itp. ?

    4. Inne:
    - zdarzyło mi się, że samoistnie przełączały mi się tryby podczas zabawy (pracy?) z ARTurem, choć sporadycznie.

    - mam wrażenie, że czasem program "traci" wybrany znak i przełącza się na inny - było to irytujące gdy np. ze znaku pustej spacji zmieniało mi się na symbol ESC (takie podwójne E).

    - funkcja FRAME jest niezła, ale byłaby lepsza przy wypełnianiu (czyszczeniu) nie tylko ramki ale i jej zawartości od razu czyli powinna mieć dwie możliwości

    - domyślnie w trybie rysowania mogłoby być tak, że jest znak spacji zapalony/zgaszony. Klawisz SPACJI (albo atarowy klawisz INWERSE z prawego dolnego rogu klawiatury :)) robiłby domyślnie inwers (i na odwrót) na znakach. A do stawiania konkretnych znaków można używać np. CONTROL.

    - czy program zakłada robienie tylko pełnoekranowych atascii-artów czy będzie można sobie wybrać mniejszy obszar w przyszłości? ;)

    I to tyle ode mnie.... ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime29 Mar 2020
     
    1. Operacje I/O:
    - fajniej i bardziej zrozumiale byłoby, gdyby program po nagraniu/wczytaniu czegoś z sukcesem, meldował "IO RESULT: OK" zamiast "IO RESULT: 1"


    Faktycznie, dobry pomysł

    - jeśli zrobię logo, nagram je a potem coś zmodyfikuję i chcę wczytać inny obrazek, to program nie ostrzega przez możliwością utraty tych zmian. Warto może dodać takie coś?


    Założyłem, że użytkownik wczytując nowy obrazek wie czy zapisał poprzedni czy nie, ale przemyśle to.

    2. Undo - fajnie, że program je ma (było o tym w instrukcji) ale który klawisz je aktywuje? Powinno być gdzieś na ekranie o tym napisane (jaki skrót)


    Wszystkie skróty są opisane w pliku keyboard.asc który jest na obrazie dyskietki ;) no i na stronie programu.


    3. Bufor: jakoś niewygodnie mi się manipuluje tymi paroma znakami w buforze, chodzi o przesuwanie i wybieranie ich. Czy można to jakoś ulepszyć? Które klawisze wybierają w buforze znak, itp. ?


    To też jest w opisie skrótów. Po buforze przesuwamy sie klawiszami tab / shift tab, wybrany znak stawiamy enterem.

    4. Inne:
    - zdarzyło mi się, że samoistnie przełączały mi się tryby podczas zabawy (pracy?) z ARTurem, choć sporadycznie.


    baaardzo dziwne, a w zasadzie prawie niemożliwe. select odczytywany jest z innego rejestru niż klawiatura.

    - mam wrażenie, że czasem program "traci" wybrany znak i przełącza się na inny - było to irytujące gdy np. ze znaku pustej spacji zmieniało mi się na symbol ESC (takie podwójne E).


    Tak to działa tylko w trybie type - wtedy wszystkie klawisze które nie mają specjalnych funkcji piszą znakami / "zmieniają pędzel". W tym klawisz ESC ;)

    - funkcja FRAME jest niezła, ale byłaby lepsza przy wypełnianiu (czyszczeniu) nie tylko ramki ale i jej zawartości od razu czyli powinna mieć dwie możliwości


    Masz funkcje block, która zapisuje/czyści zawartość. Może nie do końca rozumiem w czym problem.

    - domyślnie w trybie rysowania mogłoby być tak, że jest znak spacji zapalony/zgaszony. Klawisz SPACJI (albo atarowy klawisz INWERSE z prawego dolnego rogu klawiatury :)) robiłby domyślnie inwers (i na odwrót) na znakach. A do stawiania konkretnych znaków można używać np. CONTROL.


    klawisz inwers robi inwers :) a do stawiania znaków służy enter.
    Space kasuje znak pod kursorem.

    - czy program zakłada robienie tylko pełnoekranowych atascii-artów czy będzie można sobie wybrać mniejszy obszar w przyszłości? ;)


    Już można wybrać sobie mniejszy obszar :)
    Robimy to w trybie block, a potem klawisz s (SAVE).
    możemy sobie zapisać nawet obszar 1/1, czyli pojedynczy znak.

    Inna sprawa, że można go tylko zapisać do wykorzystania we własnym programie, bo próba wczytania się już nie powiedzie, bo
    program zakłada, ze plik ma 40 znaków szerokości.

    Dzieki za uwagi!

    Program jest dalej ulepszam, więc z pewnością się przydadzą.
    • 35: CommentAuthorVidol
    • CommentTime29 Mar 2020
     
    @bocianu - dobrego masz czuja bo juz jest ok, dzieki :)
    • 36: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime30 Mar 2020
     
    Jedna drobna uwaga, co do użytkowania. Jeśli ktoś się napracuje i zapisze tylko blok, to program go nie wczyta poprawnie. Dlatego przed zapisaniem bloku dobrze jest zapisać cały ekran do przyszłej edycji.
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Mar 2020 zmieniony
     
    Jak dla mnie takie drobne zabezpieczenia powinny być uwzględnione w programie, skoro autor jest ich świadomy.
    Chodzi o to co wyżej wspomina Krzys albo pytanie czy zapisać po jakiejkolwiek modyfikacji dzieła.

    Bocianu:

    Masz funkcje block, która zapisuje/czyści zawartość. Może nie do końca rozumiem w czym problem.

    Jakoś wygodniej mi było kasować funkcją FRAME. :D


    - zdarzyło mi się, że samoistnie przełączały mi się tryby podczas zabawy (pracy?) z ARTurem, choć sporadycznie.

    Bocianu:

    baaardzo dziwne, a w zasadzie prawie niemożliwe. select odczytywany jest z innego rejestru niż klawiatura.

    Może tylko mi się wydawało, ale to przy szybkiej pracy w tym programie. Na pewno nie wciskałem SELECTa. W sumie może nie ma co to uwzględniać, nie mogę tego wywołać "na zawołanie".


    Czy kiedy pojawia się cały zestaw znaków [CAPS} możnaby wybrać ich kilka naraz, nie tylko obok siebie? Np. wpadałyby do bufora, z którego potem wygodnie byłyby wg potrzeb pobierane?
    • 38:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime31 Mar 2020
     
    Czy kiedy pojawia się cały zestaw znaków [CAPS} możnaby wybrać ich kilka naraz, nie tylko obok siebie? Np. wpadałyby do bufora, z którego potem wygodnie byłyby wg potrzeb pobierać?


    bardzo fajny pomysł - dodałem do TODO ;) dzięki!
    • 39:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime31 Mar 2020
     
    Ok, jak szaleć to szaleć. :))
    W operacjach I/O przydałaby się funkcja DIR, taka że pokazuje katalog, wybiera się kursorem plik i zatwierdza. Bez wpisywania nazwy.

    Tryb edycji: możliwość lustrzanego odbicia całego obrazu lub bloku.
    Rotacja 90 stopni całego obrazu lub bloku. :)
    • 40:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime31 Mar 2020
     
    Lustrzane odbicie nie jest problemem, ale wiesz, że same znaki się nie obrócą? :D
    Wiec nie wiem czy to ma sens w takim przypadku, bo wystarczy że jakiś znak nie będzie symetryczny w osi pionowej i obraz się posypie - a wiele znaków symetrycznych nie jest.

    Katalog się pojawia przecież, ale nie wiem czy wybieraczka plików ma sens. Jak masz dużo plików i musisz przewijać okna, to szybciej będzie wpisać z palca. Dam na koniec listy życzeń i zobaczymy czy mi pamięci wystarczy. Nie chciałbym skracać Undo.
    • 41: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime1 Apr 2020
     
    To skoro koncert życzeń jeszcze trwa, to bym dodał alternatywne wyświetlanie grafiki w trybie 12 :) w sensie Antic 4. żeby na chwilę zobaczyć, jak wygląda. To dużo pamięci nie zabierze:)
    • 42:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Apr 2020 zmieniony
     
    undo wal do rozszerzonej memorii a ten patent z lustrzanym odbiciem byłby czaderski - trzeba by sobie przygotować odbicia znaczków, których da się to zrobić (po wczytaniu fonta) - np. większość znaków semigrafiki da się odbić (z inversem, itp). tam, gdzie się nie da - puste miejsce albo oryginalny znaczek. Tablica z odbiciami to tylko 256 znaków, kod też bardzo duży nie będzie.


    alternatywnie undo mogłoby być plikowe z możliwością wybrania ramdysku. ale by fajnie działało :]
    • 43:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime1 Apr 2020
     
    pirx: racja że z tablicowanie byłoby wykonalne, ale jeszcze odbicie w pionie i obroty :D takie było życzenie. Robi się tych tablic jeszcze więcej.
    • 44:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime18 Apr 2020
     
    Wyszła wersja 0.88

    nowości:
    - poprawione statusy IO na bardziej czytelne
    - poprawiona obsługa błędów operacji IO
    - w oknie wyboru pędzla, możemy hurtowo dodawać znaki do bufora klawiszem SPACE
    - poprawione sterowanie kursorem w oknie wyboru pędzla
    - kilka optymalizacji pod względem zużycia pamięci

    do pobrania stąd: ->link<-
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2020 zmieniony
     
    Do robienia ATASCII-Art przyda się też przypomnienie skrótów klawiszowych Atari (to tak przy okazji rozmów na kursie o przewadze natywnej pracy na Atari nad emulatorami czy programami pecetowymi):
    • 46:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 May 2020 zmieniony
     
    @Bocianu:
    Brawo za nowy riliz! :)

    A dla przypomnienia stary (1996 r.) ale jary program z mega malunkami w atascii-art:
    ->link<-


    Jak Ktoś odpala to spod emulca to obsługa ogranicza się do wciskania klawiszy
    plus, minus, spacja, enter i esc.
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 May 2020
     
    Pytanie mam. Czy aktualna wersja Artura w czasie I/O sypie wam śmieciami po ekranie? (nie interesuje mnie program uruchamiany na emulatorze, tylko na realnym kompie).
    • 48: CommentAuthorVidol
    • CommentTime3 May 2020
     
    U mnie miga tylko kolorami -szary/niebieski
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2020
     
    Panowie, jeżeli chcecie zgłosić pracę do kompo w kategorii ATASCII-Art to nie trzeba korzystać z programu Bocianu, dopuszczalny jest dowolny program, nawet Panther :D
    • 50:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime4 May 2020
     
    program może migać pod spartą, jak są przełączane banki, ale nie się nie wysypuje, ani nie psuje nic. To tylko efekty wizualne :D