atarionline.pl Alternate Reality the City - Atari 8-bit - druga wizyta o 16:00 dzisiaj - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime30 Apr 2020 zmieniony
     
    Zapraszam na 16:00 dzisiaj na streaming drugiego podejscia do rozgrywki w Alternate Reality the City na emulatorze Altirra v3.20 (z przyśpieszeniem emulacji CPU).

    Streaming postaram się udostępnić jednocześnie na twitch'u i na Zoom'ie - ale tylko na Zoom'ie będzie możliwość zadawania pytań.

    Youtube odpada.

    Oprócz pierwszej godziny rozgrywki - czyli jak zacząć, jak przeżyć pierwszą godzinę - postaram się zrobić mini-wprowadzenie w początki gier przygodowych (RPG czyli fabularnych) na komputerze Atari.

    Ta "tylko pierwsza godzina" w rzeczywistości trwała dla mnie kilka miesięcy bez żadnych instrukcji, kiedy sam podchodziłem do tego ponad 30 lat temu - tyle zaoszczędzicie na próbach rozgryzania jej.

    Będziemy trochę wcześniej online, żeby sprawdzać technikalia.

    Dołącz klikając w link:
    Zoom: ->link<-

    ID spotkania: 829 7962 5871

    Twitch: ->link<-

    Kalendarz gugla: ->link<-
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    no i pięknie
    • 3:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    cacy
    jakby co to youtube pokazuje mi taki komunikat "Ten film został usunięty przez przesyłającego "
    • 4:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    Youtube odpada, szlag niech ich trafi.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2020 zmieniony
     
    Tak, na jutubie usunięto. Na Twitchu nie idzie się połączyć...

    Za#@?isty szoł.

    :P
    • 6:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    czemu usuneli?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    Jestem :)
    • 8: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime30 Apr 2020 zmieniony
     
    i
    • 9:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    Mam problem z konfiguracją serwera streamingowego, jak raz w zoomie ustawiłem "Custom Live Stream" na twitch zamiast na Restream, to przez 20 zmarnowanych minut nie byłem w stanie przekonfigurować tego - zresztą dalej nie wiem jak to zrobić. Muszę zgłosić do zoom'owego serwisu.

    Wina jest po stronie koślawej konfiguracji zooma.
    • 10: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    no i se obejrzalem. Mowilem dac linka wczesniej.
    Po kiego zoom kogo interesuje stream tam?

    Wystarczylo to zrobic dobrze na Twitchu.
    • 11:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    Bo na twitchu nie ma rozmowy, jest tylko monolog.
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    Nie prawda, na twitchu jest też czat i kto chce, to zapyta.
    A w „poprzedniej edycji” o AR, głosowo przerywał autorowi chyba KAZ.
    • 13:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime30 Apr 2020 zmieniony
     
    Czat to nie jest rozmowa :) a gdyby Kaz w tamtej edycji nie mówił, że ktoś coś pisze na czacie, to bym sam nie miał pojęcia o tym że ktoś cośtam klepie.

    Ani OBS, ani StreamElements OBS nie ułatwia zbytnio orientowania się w tym co się dzieje poza polem widzenia. Kiedy nie rozpraszam się na ciągłe zerkanie na czat to jestem o wiele skuteczniejszy.

    Poza tym - co to za "rozmowa" na czacie? Klepanie czegoś z konieczności skrótowcami - tak jak my tutaj. Rozmowa to jest rozmowa, wymiana myśli, pełnymi zdaniami nawet nierzadko. Bez infantylnych emotikon, z możliwością komunikacji np. subtelnego odcienia ironii tonem głosu.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    Zgadzam się z przedmówcą w pełni!
    • 15: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    a setki ludzi z tego zyja. Streamuja i potrafia czytac czat.
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Apr 2020
     

    xorcerer:

    Ani OBS, ani StreamElements OBS nie ułatwia zbytnio orientowania się w tym co się dzieje poza polem widzenia.


    Dziwne. Możesz rozwinąć tę myśl?

    Robię ostatnio streamy na OBS i śmiga to jak malina.
    • 17:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime1 May 2020 zmieniony
     
    Polecam TEDy o multitaskingu kontra ludzki mózg, to pierwszy z brzegu - niekoniecznie najlepszy:
    ->link<-
    ad rem zarabiania: jak widzicie, nie upatruję w streamingu źródła zarobków, wolę kontakt z żywymi ludźmi - czy głosowy czy kamerowy - niż klepanie. A jak komuś to się nie podoba - well well, macie cały internet do wyboru do koloru.

    Aż tak bardzo mi się nie tęskni do lat 90-tych, IRCa, list mailingowych żeby się jarać klepaniem na czatach. Zwłaszcza w stanie wojennym (który też znowu mamy).

    Offtopik: ciekaw jestem czy służby chińskiego wywiadu cokolwiek są w stanie z tego polskiego gadania zrozumieć.

    A tak a propos tego, do czego mi się tęskni - to do grania w erpegi z żywymi ludźmi i trochę ta sesja była dla mnie (i mam nadzieję następne też takie będą) taką namiastką gry fabularnej, meta- opowieści o opowieści, przy komputerze ale jednak od człowieka do człowieka.

    Bo niby dlaczego nie mielibyśmy umawiać się na równoległe granie w tą czy inną przygodówkę na Zoomie, Lark'u czy innym ustrojstwie?
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2020
     

    Madrafi:

    a setki ludzi z tego zyja. Streamuja i potrafia czytac czat.


    I co z tego? Czy istnienie takich streamów przeszkadza, żeby streamować w innej formule?

    Romek, z tego co wiem, doskonale czuje się w formule interakcji z widzami, woli rozmowy na żywo - i wychodzi mu to fajnie - to czemu ma robić tak, byśmy tracili ten element? Czemu ma naśladować uboższy model streamingu tylko dlatego, że ktoś taki woli i na tym zarabia?

    Możliwość gadania w parę osób podczas gry jest REWELACYJNA i wolę uczestniczyć w czymś takich niż biernie oglądać te setki ludzi, które z tego żyją :)