atarionline.pl USR nie działa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    Nie działa mi USR. Chciałbym nawiązać kontakt z kimś, kto posiada peryferia do atari i oprogramowanie. Mam ATARI 130 XE, niestety bez peryferii. USR to asembler czy kod maszynowy?
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    USR-Basic,wskazuje gdzie w pamięci leży kod maszynowy.

    Skąd jesteś ?
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    • 4: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    Białystok. Jestem koderem, mam problemy z rozruchem pliku i to wszystko. Stosuje atari do wypalania różnych rzeczy :) np. złącze euro w telewizorze. Używam do tego USR.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    Wybacz, ale nie rozumiem nic z tego co napisałeś.
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    Przecie to proste. Kolega mieszka w Białymstoku, i wypalając atari zrobił złącze euro ;).
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    O kurna. Mocne ;)
    • 8: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime9 Jun 2020 zmieniony
     
    A faktycznie, ktoś kiedyś na kwasie mówił że spalił swoje atari, bo strasznie zdenerwował się na jakąś grę. tylko nie rozumiem jaki to ma związek za złączem euro ?
    A tak bardziej poważnie, to rozumiem że stosujesz atari do sterowania jakąś lutownicą ?
    • 9: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    Atari ma dobry zasilacz do takich rzeczy. Bardzo prosze o kontakt ze mną, kto ma jakieś peryferia Atari do sprzedania i dyskietki.
    • 10: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    Tak serio, być może niektórym łatwiej było by Ci pomóc, gdybyś jasność wypowiedzi nieznacznie podkręcił.
    Np. co tam się z tym USR u Ciebie dzieje tak dokładniej? I ogólnie - co chcesz osiągnąć, bo być może jest prostsza droga.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    ... nie ma niestety prostszej drogi,mnie się kiedyś udało poprzez Atari wypalić kineskop,euro to chyba długo-trwalszy okres.
    a i kodować też umiem
    10 SE.2,0,00
    20 SE.2,5,60
    30 SE.2,7,20
    40 PRINT "ATARI"
    50 Goto 10
    ;) .
    PS.jak chcesz zmienić dilera pisz na pw ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime9 Jun 2020 zmieniony
     
    Nie wiem o czym dyskusja więc wrzucę zdjęcie jak gram w Feuda...
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    Fajny sprzęcik,wygląda jak multi platformowy pocket na linuksie ;).
    Co to takiego ?

    Kiedyś posiadałem Dingoo A 320,na którym miałem zainstalowany emulator Atari 800 oraz NESa,ekranik ok,dźwięk regulowany głośny,na jednym ładowaniu można było grać ponad 10h,oczywiście miał wyjście słuchawkowe,tv out,odpalał divixy i dedykowane tytuły.
    Parametry techniczne może nie najmocniejsze,wręcz słabe,tyle że biorąc pod uwagę rozdzielczość ekranu 320/240 to zmienia nieco postać rzeczy,procesor główny taktowany 360MHz


    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    wyglada jakby bot uczyl sie gramatyki...
    • 15: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    coś w tym jest :)
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    ... powiedział autorytet od pisowni, oraz gramatyki ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime9 Jun 2020
     
    RaspberryPi Zero W z założonym HATem GamePi15 (dającym mikroekranik i kilka przycisków do mapowania jako klawisze klawiatury). W środku też mam akumulator Li-ion 14500 (nie wiem jak długo trzyma - nigdy go nie rozladowalem do zera ;)
    Całość na RetroPie, na nim oprócz NESow, SNESow i innych C64 jest skompilowany Atari800 z liba8casem... nie ma jak puścić na tym maluchu Blizzarda :D
    • 18: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    Zasilacz ATARI jest dobry, to mi pomaga wypalić jakąś drobnostkę. Próbuje też wypalać jakieś gry i dema, idzie mi to karkołomnie. Z tym wypalaniem zawsze jest problem, mam za słaby komputer, by wypalić coś więcej niż 2MB. "bytecodegenerator" macie ten plik?
    • 19: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    Oj coś czuję, że nie tylko atari tu było palone ;)
    • 20: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    Mam jeszcze pytanie, czy macie W65C02S? zapytałem z ciekawości
    • 21: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    w Altirra jest dobre W65C02S
    • 22:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    Kurde, jak się robi takie boty, wrzuci ktoś jakiś link do artykułu żeby poczytać? Ciekawi mnie jak to się odpala z automatu, jak układa treści, gdzie szuka sobie do tego zawartości, no i w ogóle jak to robi, że to jest w miarę gramatyczne wszystko. Mi by się taki bot przydał do odpowiadania na maile niektórym klientom:-)
    • 23:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime10 Jun 2020 zmieniony
     
    Jeżeli to bot, to nawet ktoś mu przygotował życiorys
    • 24: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    @Cuzz: Nie używaj zasilacza atari do wypalania większych rzeczy, polecam mieszankę fosforu, saletry, możesz faktycznie dorzucić jakieś peryferia atari i dyskietki. Całość działa przez USR i sterowanie odbywa się joystickiem mat. Ja jednak poleciłbym bardziej precyzyjny joy, bo ostatnio przy testach spaliłem dwa pokoje u siebie w domu. A do wypalania euro portów najlepiej użyć zwykłej benzyny.
    • 25: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    Czy ktoś mógłby w paru słowach wyjaśnić ile kolorów mogę umieścić w "character modes" antica?
    • 26: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    @Cuzz: To zależy czy używasz euro portu. Od paru tygodni zabroniony jest też kolor czarny, bo umieszczanie go w anticu uznano za rasistowskie.
    • 27:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    @Cuzz: Zależy czy potem będziesz też wypalał zasilaczem, spawarka czy w piecu metalurgicznym. Pamiętaj też żeby myć ręce po każdym posiłku i codziennie zmieniać bieliznę.
    • 28:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    Antic nie lubi kolorów powyżej 15m. Najlepiej dokupić do niego przyczepę na węgiel i wtedy jest czym wypalać.
    • 29:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    Chyba zbyti robi sobie z Was jaja ;)
    • 30:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    Ale ten "bot" czy ktokolwiek to jest, ma już nawet niezłą historię na aolu:
    ->link<-
    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    @mav Dobre :) Pytanie tylko czy jest samoswiadomy/czy przejdzie test Turinga:)
    • 32: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime10 Jun 2020 zmieniony
     
    W tych wątkach zawsze pojawia się @tebe. Tak jak Stan Lee w avangersach ?
    • 33: CommentAuthormuffy
    • CommentTime10 Jun 2020
     
    SkyNet chciał zagadać i od razu afera ;)
    PS. Euro wypalać tylko Blizzardem. No chyba, że USR nie działa to wtedy nie :D
    • 34: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    @Wolfen: po długotrwałym czytaniu takich wątków na forum aol, sam już nie wiem czy przeszedłbym test turinga.
    • 35: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    Na szczęście nikt od nas tego nie wymaga. My tylko mamy Atari. A do wypalania używamy asysty Strażaków, mogą być z OSP, bo ci zawodowi mało czasu mają.
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    Kolega Cuzz pojawił się wczoraj na KWAS-ie, więc botem nie jest, aczkolwiek nie do końca potrafił sprecyzować na czym polegać ma "wypalanie czegoś zasilaczem" :). Być może to kwestia nieodpowiedniego użycia słów, która może się brać z tego, co nam wyjaśnił, że cierpi z powodu zaników pamięci. W każdym razie dowiedzieliśmy się, że nie ma żadnych peryferiów do Atari.
    • 37: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    czyli jesteśmy wredni, niemili, aroganccy, niewyrozumiali

    skąd mieliśmy to wiedzieć, wypada jakieś wprowadzenie zrobić, przedstawić się, "USR nie działa" to już wyższy stopień abstrakcji
    • 38:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime11 Jun 2020 zmieniony
     
    No to wypadałoby tylko przeprosić z mojej strony za wcinki o zachowaniu higieny i wypalaniu.
    Przepraszam zatem i obiecuje poprawę.

    @kaz: dzięki za info
    • 39: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    Nie wiem co myśleć o całej tej sytuacji, jak kogoś uraziłem to przepraszam.
    • 40:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    a USR dalej nie działa :(
    • 41:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    No to jeśli to prawda (zakładam, że tak), wówczas faktycznie wyszło by na to że się wygłupiliśmy i trzeba przeprosić (co niniejszym czynię ze swojej strony). Niemniej jednak jeśli kolega Cuzz faktycznie chce otrzymać jakąś pomoc z zakresu zainteresowań niniejszego forum, to obawiam się, że najpierw potrzebował by pomocy kogoś w realu, kto dopomógł by mu w komunikacji na forum, ponieważ zadane pytania i zagadnienia przez niego sformułowane są całkowicie niezrozumiałe. Przykra sprawa, ale inaczej nie widzę możliwości odpowiedzi merytorycznej na pytania tego typu jak zawarte w tym wątku.
    • 42:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Jun 2020 zmieniony
     
    Czyli nie przeszliśny testu Turinga w drugą stronę :/
    Żeby chociaż odpowiadał na to, co inni piszą (jakkolwiek reagował), to by nie było problemu.
    • 43:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime12 Jun 2020
     
    Kuba, test Turinga mający na celu stwierdzić czy strona jest maszyną czy nie, w moim przekonaniu ma sens pod warunkiem, że nie istnieje jeszcze żadna obiektywna ocena tego czy jest to maszyna czy nie. Tutaj wypowiedział się Kaz, który wskazał, że obiekt nie jest maszyną, a więc dalsze testowanie nie ma sensu, chyba że przyjmiemy za kolejną rzecz do sprawdzenia, czy przypadkiem Kaz nie jest drugą maszyną działającą w zmowie z pierwszą:-) Tak czy owak ja się dyskretnie z dalszej dyskusji ulatniam, co złego to nie ja:-)
    • 44: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime12 Jun 2020
     
    Ok jestem. Z tym wypalaniem to po prostu nie żadna lutownica, tylko sprytne używanie kodu maszynowego i to wszystko. Kochani jesteście, że się nie śmiejecie. Serio mi coś wyszło, stąd te posty, bo bym się nie wychylał. Wypaliłem dwa chipy, nie wiem jak je nazwać.
    • 45: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime12 Jun 2020
     
    Mam pytanie, czy macie procesor 65C02? Interesuje się tym tematem.
    • 46: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime12 Jun 2020
     
    Nie mamy 65C02, ten procesor jest niekompatybilny z 6502. Montowanie go w Atari to proszenie się o kłopoty.
    • 47: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Jun 2020
     
    Chyba ze w Lynxie.
    • 48: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    Eh może się w tym pogubiłem, ale odnoszę wrażenie, że głupieje na stare lata. Nie potrafię rozróżnić rozdzielczości wyświetlanego obrazu, a co dopiero stwierdzić ile jest kolorów na ekranie atari. A poza tym moja Atarynka prawię się popsuła. Próbuję ulepszyć te atari, tak by wszyscy mieli lepszy komputer. Napiszcie trochę proszę o możliwościach tego komputera, bardzo proszę.
    • 49: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    A z tym usr to nie działa, action też mi nie działa nawet w emulatorach, a w kompku się zawiesza.
    • 50: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    Ja od paru lat walcze z komputerem i wiele rzeczy mi nie działa, to nie oznacza że to wszystko jest jednym, wielkim bełkotem, chcę wszystko sprostować, bo zapomniałem zajrzeć na post