atarionline.pl Nowa gra "Betty's Issues" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Sep 2021 zmieniony
     
    Michał Jaskula wypuścił właśnie kolejną grę, bardzo ładną! Zręcznościówka, w której główna bohaterka Betty niechcąco sama się zamknęła w wieży i teraz mąż musi pozbierać klucze, żeby ją uwolnić. Michał wszystko, programowanie, grafikę, muzykę zrobił sam! Przypomnę wywiad, który niedawno z nim przeprowadziłem na AOL:
    ->link<-

    A gra do ściągnięcia z naszego archiwum albo ze strony autora:
    ->link<-



    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Sep 2021 zmieniony
     
    O! W końcu coś nowego ! i jakie ładne ! :D stylem grafiki przypomina nieco gry z Nesa-bede grał :D.

    @Kaz niechcący wstawiło ci się zdjęcie Kurta Cobaina ? ;) ;) ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    Pięknie i kolorowo to wygląda!
    A tu inny wywiad i recenzja poprzedniej gry Michała Wasteland (jeśli ktoś jeszcze nie czytał).

    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Sep 2021 zmieniony
     
    To dla porządku Angry Betty tego samego autora - bohaterka od tamtego czasu dorobiła się własnej wieży :D

    ->link<-

    Edit: małe nawiązanie do Mad Pascala
    ->link<-
    • 5: CommentAuthorMikeAtari
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    hm, Panowie!
    Glownym bohaterem nie jest Betty - ona sie przeciez zamknela i czeka na ratunek!
    ...bohaterem jest jej nieszczesny małżonek! :) :)
    • 6:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    baby zawsze narobią problemów .. a chłop musi ratować
    • 7: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    Ale super gierka. Wciąga jak nie wiem. Przyjemna, coś miłego dla oka. Tylko grać - brawo ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    MikeAtari - poprawione! :D
    • 9:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    I ode mnie mały gameplay :)
    • 10:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    ładnie wygląda
    • 11: CommentAuthorEagle
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    Fajne
    • 12: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    A co tu tyle kolorów? To chyba nie na Atari :)
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    Fajnie to wygląda.
    • 14: CommentAuthorPecet
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    O w mordę, ale to ładne. Zobaczyłem to na grupie na fejsie i pierwsza myśl: 'o, nowy platformer na c64'. A to na atarynkę.
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    No co Ty Pecet, na C64 nie ma takich ładnych i tak dużo kolorów. Skąd takie skojarzenie?

    Gierka super, świetny design, niecodzienny, bardzo nietypowa jak na Atari grafika, choć tak powinna właśnie typowa na Atari wyglądać:-) Chyba kolory zmieniane w trakcie linii są jak dobrze widzę? Też mi takie pomysły po głowie chadzają:-)

    Świetna robota, gratuluję autorowi! :-)
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    Same ochy i achy to ja po marudzę:) czemu w grze jest głucha cisza ?
    no ok odgłosy są,ale nawet jednokanałowe tło dźwiękowe by podbiło i tak fajny klimacik.
    @Mq właśnie że grafika typowa;),taka na modłę nesa poskładana,ale z siłą Atari czyli nieco mroczna i bez fioletu,do tego bardzo fajne zrobione wszelakie cieniowania.
    Ciekawe jak z czasem i poziomem samej rozgrywki,chyba dziś sobie włącze.

    To jest cała skończona gra ?
    • 17: CommentAuthorPecet
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    Mq
    Akurat lochy są szaro brązowe, pasowało mi. Zresztą takie po prostu mam skojarzenie: kolorowy platformer to najczęściej nowa giera na C64.

    To ma 5 kolorów na linię? Generalnie z chęcią poczytalbym o stronie technicznej tej gry.
    • 18:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    @Mq

    Tak.

    Można powiedzieć, że to w pewien sposób przeprosiny dla wszystkich atarowców, którzy kiedyś kupili grę "Piekiełko". Autor jest współodpowiedzialny ;)

    Ja jestem także jedną z osób, które tą produkcję nabyły. :|
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    ...e czepiasz się,tytuł był fajny,muzyczka była fajna,dość tajemniczy obrazek tytułowy no i cała masa żyć-na tym fajność się kończyła HE,HE,HE.
    Pamiętam że daleko dochodziłem bodaj 3 ekran,kiedyś udało mi się przejść ale za skarby nie pamiętam czy na emulcu czy na Atari.
    • 20: CommentAuthorMikeAtari
    • CommentTime4 Sep 2021
     
    Jesli chodzi o Piekielko, to skargi prosze kierowac do Eagle,
    ja jestem niewinny.. :) :) :)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Sep 2021
     
    @MikeAtari co wami kierowało jak żeście tworzyli to Piekło gracza ??? ;)
    • 22: CommentAuthorMikeAtari
    • CommentTime5 Sep 2021
     
    @IRATA4
    szybki zarobek, Darek potrafil zrobic gre w ciagu tygodnia :)
    • 23:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime6 Sep 2021
     
    Grafika miodzio! :) Moje gratulacje! Takich gier na A8 zawsze brakowało...
    • 24: CommentAuthormlc
    • CommentTime6 Sep 2021
     
    Mi ta gra baaardzo przypomina Montezumę, co zresztą mocno widać. Ale to akurat dobrze. Natomiast jeżeli ta gra ma być "lepsza" niż gry na c64, to trzeba by (poza dźwiękami) poprawić animację i poruszanie się głównego bohatera, bo nie wygląda to dobrze.
    • 25: CommentAuthorAdam
    • CommentTime6 Sep 2021 zmieniony
     
    Pozwoliłem sobie poprawić tytuł wątku, bo tytuł gry był wpisany niepoprawnie (bez "s") na końcu. W filmiku Sabermana też jest niewłaściwy.

    Gratuluję Michałowi/ Michaelowi kolejnej autorskiej, dopracowanej graficznie gry. Pytanie, czemu nie wystartował z nią w konkursie ABBUC (termin oddawania prac: 31 sierpnia)? ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Sep 2021
     
    Graficznie bardzo fajnie ale animacja faktycznie do pewnego dopieszczenia (przydałoby się). :)
    W czym była projektowana ta grafika? W Graph2font? :o

    Brakuje trochę muzyki podczas gry, np. tak porywającego soundtracku jak w "Kernawie" zrobił Michał Luberda.


    A co do "Piekiełka" to trudno wybaczyć po latach tak "morderczej", denerwującej gry. :P
    Szkoda, że autorzy w tamtych czasach szli na ilość a nie jakość - w wielu przypadkach. :|
    • 27:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime7 Sep 2021
     
    Nawet ladne jak na mozliwosci ST ;)
    • 28:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Sep 2021
     

    mic:

    Mi ta gra baaardzo przypomina Montezumę, co zresztą mocno widać.


    Jeszcze nie odpalałem na swoim Atari, ale patrząc na filmiki i zrzuty ekranu jakoś tego podobieństwa nie widzę (drabinka to za mało) :-)
    • 29: CommentAuthormlc
    • CommentTime7 Sep 2021
     
    Spójrz na gameplay zbyla od 3:54, dosłownie Montezuma z inną grafiką
    • 30: CommentAuthorfder
    • CommentTime7 Sep 2021
     
    Też takie miałem odczucie, że podobna do Montezumy. Natomiast nie tak płynna i grywalna niestety. Choć i tak super.
    • 31: CommentAuthorTiger
    • CommentTime7 Sep 2021
     
    nie widzę podobieństw do Montezumy :)

    Gra wygląda niesamowicie, zwłaszcza grafika.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Sep 2021
     
    @maly_swd
    ...a na Ste dodatkowo jest muzyczka podczas gry ;)
    • 33: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime7 Sep 2021
     
    Ta gra jest naprawdę super. Płynność idealna i grywalność obłędna. Ja dawno już tak się nie wciągnąłem w Atarikową gierkę ;). Te kolory - no super gierka. Czy można coś dodać ? Może faktycznie jakąś muzykę - ale zła może popsuć rozgrywkę. W Montezumie jej nie było - więc spokojnie - jest ok ;)
    • 34: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 Sep 2021
     
    No właśnie, ta gra chyba nie wykorzystuje tylu kiedyś niezbyt znanych trików jak na przykład crowland. Jest po prostu swiatnie napisana przeciwnicy sa ładni, postac jest w sam raz szybka(taaak szybka), responsywna, dobrze reaguje z otoczeniem.
    Mam troche żal ze kiedyś nie robili takich gierek. Wszyskie te niesterowalne postacie z atrefaktow przodkow, albo z zaawansowana anemią i drewnianym kręgosłupem. Mam wrażenie ze wszystkie te Polskie przygodowki byly klonem jakiejs jednej srednio udanej gry.
    Miło sobie pomarzyć ze wszystkie polskie przygódowki z lat 80/90 bylyby klonem Betty's Issues.
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Sep 2021
     
    fajna gra tkwiąca mechaniką w latach 90',nie rozumiem czemu skok nie jest po fire!?,czasami mam wrażenie że szwankuje detekcja kolizji. 7.6/10 w mojej prywatnej skali.
    • 36: CommentAuthorMDW
    • CommentTime9 Sep 2021
     
    Fajnie wygląda. Ale faktycznie jeżeli FIRE nie jest zajęty strzelaniem to mógłby być wykorzystany do skoku. Zresztą spokojnie mogłoby to być zmieniane w ustawieniach gry. W grach dla ośmiobitowych komputerów skok był na skos tylko dlatego, że zwykle jedyny FIRE był bardziej potrzebny do strzałów, a drugiego FIRE nie było (dzisiaj wiemy, że drugi może być).
    • 37:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime9 Sep 2021
     
    Widzę że nie ukończyliście gry, skoro mówicie, że Fire nie jest zajęty strzelaniem :)
    • 38: CommentAuthordhor
    • CommentTime9 Sep 2021
     
    Gra jest fenomenalna. Brakuje tylko płynnego scrollingu, zamiast komnat. Ale nie można mieć wszystkiego. Animacja głównego bohatera jest spoko, choć wolniejsza wyglądałby może lepiej.

    A skoki z fire'em są dla lamerów, nic tak pozytywnie nie dewastuje joysticków jak skosy :)
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Sep 2021
     
    ... ja lubię grac i czerpać z tego przyjemność,skoki na ukos są be i tyle,przez to na przykład mnie gra się niewygodnie,generalnie wolę pada winc nie łapię się jako znafca Atari i gier na ten sprzęt,dlatego też pozwalam sobie na taką krytykę :D.
    Poważnie przez sterowanie i detekcję dla mnie dziwną nie widzę fenomenu tej gry,Fenomenalny to jest Blob Bociana.
    • 40: CommentAuthorMikeAtari
    • CommentTime10 Sep 2021 zmieniony
     
    @IRATA4
    nie ma problemu, moge Ci zrobic wersje, ze strzelaniem "po skosie" a skakanie na fire, ale obawiam sie, ze takie rozwiazanie byloby calkowicie niegrywalne... - Tym bardziej na padzie....
    • 41: CommentAuthormono
    • CommentTime10 Sep 2021
     
    @IRATA4: Jak wyrzucisz te pady i nauczysz się grać joystickiem, to zobaczysz że jeszcze będzie przepięknie :)
    Skąd te pady? Przecież na automatach nie było padów tylko joysticki...
    • 42:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime10 Sep 2021 zmieniony
     
    To może strzelanie na drugim fire po prostu? Albo lepiej odwrotnie - zostawić jak jest i dodać skok na drugim fire. Prościej będzie.
    • 43: CommentAuthorMikeAtari
    • CommentTime11 Sep 2021
     
    @Peri Noid
    ale czy takie rozwiazanie (dwa fire) nie wymaga dodatkowego hardware? (adapter / przejsciowka ) ??
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Sep 2021
     
    ,@ MikeAtari - ok,ok a udało by ci się zrobić dla mnie wersję pod pada który ma więcej niż jeden przycisk ? ;) (oczywiście może to być wersja specjalana dla drewniaków/drewniane łapy itp he,he albo płatna :) .

    Super że się odezwałeś i bierzesz to pod uwagę :D ... w sumie nie wiedziałem że w grze jest strzelanie...coż chyba pora rozkręcić pada i podczyścić styki.

    @mono pady znam z fajnych gier z konsoli NES-takich jak np Contra. ... oj,oj chyba dawno w salonie nie byłeś ;),owszem,może być gała arcade,nawet takową mam od Segi (właśnie szukam)Automaty Arcade mają na ogół więcej niż jeden fire i rzadko kiedy(albo wcale) ukos robi jako skok ! :D
    • 45: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Sep 2021
     

    IRATA:

    oj,oj chyba dawno w salonie nie byłeś ;)
    Nie byłem dawno, fakt. A gdzie współcześnie można pograć w grę?

    IRATA:

    rzadko kiedy(albo wcale) ukos robi jako skok ! :D
    Aaa, to dlatego te robione joysticki mają teraz kierunek góra dodatkowo pod przyciskiem. A dół?
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Sep 2021
     
    np. nad Bałtykiem w Międzyzdrojach,albo u mnie :D,przecież wiesz że czasy się zmieniły.
    • 47: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime15 Sep 2021
     
    @MikeAtari w zasadzie to Atarynka fabrycznie mogłaby mieć trzy przyciski fire. W każdym porcie odłogiem leżą dwa przyłącza dla wiosełek.
    Tu możliwe rozwiązanie:
    ->link<-
    • 48: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Sep 2021
     
    Mike ma charakterystyczne dla siebie gry, dużo kolorów i statyczne a nie scrollowane ekrany, ta gra zaskakuje estetyką, dobra robota
    • 49:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Sep 2021
     
    A ja tylko dodam, że dziś sobie pograłem na prawdziwym Atari w tą oto omawianą w niniejszym wątku piękną gierkę i przeszedłem sobie ją do końca :-)
    Gra całościowo świetna, mogła by być tak z dwa razy dłuższa, albo trzy razy dłuższa. Gdyby była dłuższa, to przydało by się, żeby wtedy były ze dwa, albo trzy życia, bo za dużo inaczej by trzeba było łazić, żeby ją przejść w wypadku utraty jedynego życia.
    Ogólnie powtórzę się, ale gierka jest świetna i będę sobie wracał do niej, żeby pochodzić trochę po komnatach, bo samo chodzenie super przyjemne.
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Sep 2021
     
    @ Mq nie masz wrażenia że coś do końca nie teges jest z detekcją kolizji ?
    no wszyscy się zachwycają a dla mnie ta gra jest .... śakaś taka...,ładna jest,klimat jest,ale grywalność to lata 80.