atarionline.pl Przenosiny AOL zakonczone - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2010
     
    Jak juz zapowiadalem jakis czas temu w nowince - Zyga w trybie awaryjnym przenosil strone na inny serwer. W tej chwili, jak wynika z maila Zygi, wszystko juz jest przeniesione.

    Jezeli cos nie dziala - prosze o wpisanie na forum w tym watku - co nie dziala i jak to sie objawia, zeby Zyga mogl poprawic. Oczywiscie moga byc normalne perturbacje zwiazane z "rozejsciem sie" po sieci informacji o nowych DNS-ach, ale maksimum dobe.
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime26 Feb 2010
     
    Lay się rozjeżdża pod IE8 niezależnie od widoku zgodności. Pliki ładują się poprawnie :D
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2010
     
    Pod IE8 powinno sie rozjezdzac nawet przed przenosinami :D
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime27 Feb 2010
     
    otóż rozjeżdza się teraz, a wtedy nie...
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2010
     
    Okey, postaram sie zrobic tak, zeby przed przenosinami tez sie rozjedzalo! ;D
    • 6: CommentAuthorirwin
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    Tak to teraz wygląda u mnie (MSIE7) Przy okazji ten obrazek Atari 30XE (bo przecież nie 130XE) można by trochę mniej skompresować tak aby można było stwierdzić że to jest Atari ;)

    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    U mnie ten obrazek jest wyraźny i dokładnie widać, że to Atari 800XE...
    • 8: CommentAuthorirwin
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    To jest pewien problem gdyż ten obrazek na serwerze zwie się: "atari130.jpg" 130! a nie 800!
    Tak więc to że ty widzisz tam 800xe to jeszcze dobitniej uzasadnia moją tezę aby ten obrazek łagodniej jpegiem potraktować ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Feb 2010 zmieniony
     
    A, wiem w czym problem! Obrazek na stronie głównej AOL to nie ten sam, co na forum. Na głównej obrazek jest wyraźny i widać na nim 800XE, ale na forum jest bardzo słabo widoczny model. Wniosek - to dwa różne obrazki.
    Irwin, masz rację. Obrazek na forum jest kiepskiej jakości i nie widać dokładnie modelu Atari.
    • 10: CommentAuthormarekcplo
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    Stronka zdecydowanie spowolniła. Czy tak już zostanie?
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    dosc czesto widze taki komunikat zamiast atarionline:
    500 | The server made a poo. If this is not intended - check Your logs dude!
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    Wszystko zglaszam Zydze.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Mar 2010
     
    Przed chwila Zyga napisal mi tak:

    zyga:

    Sczerze mówiąc dziwię się, że problem nie wystąpił wcześniej. Dobra robota, że Mono zwrócił uwagę na to, że to jest BOM (Byte Order Mark - tak dokładnie się to nazywa).

    Ze swojego doświadczenia wiem, że z plikami binarnymi i PHP nie wolno dodawać żadnych "zbędnych" linii na końcu pliku czy spacji na początku, bo zostaną one dołączone do pliku. Tak było i w tym przypadku.

    Rozszerzenia DuplicateEmailCheck i CommentRemoval były zakodowane w UTF-8Y (z BOM) a nie w zwykłym UTF-8 jak pozostałe pliki. Ponieważ było ich dwa, to BOM występował dwa razy. Teraz już to nie jest doklejane - zmieniłem ich "kodowanie" na takie bez BOM."


    Czyli jeden problem z glowy, mozna umieszczac i sciagac pliki normalnie.
    • 14:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Mar 2010
     
    Co drugie otwarcie forum wyskakuje mi na początku strony:
    Notice: Undefined index: top_posting_user in /homez.353/atarionl/www/forum/extensions/Statistics/default.php on line 117

    Notice: Undefined index: top_discussion_starter in /homez.353/atarionl/www/forum/extensions/Statistics/default.php on line 118

    Notice: Undefined index: most_active_users in /homez.353/atarionl/www/forum/extensions/Statistics/default.php on line 121
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Mar 2010
     
    Dzownilem do Zygi, mowil, ze to php zewnetrznych statystyk tak powoduje (sa zle napisane?). Rozwiazywanie problemu w toku...
    • 16:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime1 Mar 2010
     
    A ja zauważyłem, że materiały książkowe ściągają się z zawrotną prędkością ~80 KBajtów/s, podczas gdy przed przenosinami bywało i 10x szybciej.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Mar 2010 zmieniony
     
    Panowie - teedyboar, xxl, cosi, micha wronka - ja jestem Wam bardzo, bardzo wdzieczny za oferte pomocy z miejscem na serwer i lacze. Juz tlumacze, w czym tkwi problem, ze nie jestem w stanie skorzystac z tej pomocy, nawet mimo checi.

    Przenosiny byly robione w trybie awaryjnym, na szybko. Poprzedni nasz provider uzyczal nam miejsca i lacza za darmo, ale konczy dzialalnosc ISP i z tego wzgledu technicznie serwis mogl pasc w kazdej chwili. Nie bylo czasu nie tylko na rozmowe z Wami i ustaleniem co i jak, ale nawet wybor platnego miejsca byl na czuja. Najwazniejsze bylo podtrzymanie zycia serwisu i to sie udalo.

    Trafilismy do Roodnet, bo warunki wydawaly sie najdogodniejsze - nie ma limitow transferu, a cena jest przystepna. Zyga wykupil serwer na kwartal, na probe. Okazuje sie jednak golym okiem, ze jest gorzej - w sensie ze strona AOL pojawia sie nieco wolniej i od czasu do czasu dostajemy durnowaty komunikat "poo" :). Z tego co mi pisal Zyga pokazuje sie on kilkadziesiat razy dziennie, co nie jest duzo jak na kilkadziesiat tysiecy wywolan serwisu dziennie. Tragedii nie ma, ale dobrze nie jest. Ponoc wynika to z tego, ze w poprzednim miejscu bylo malo klientow, a w obecnym jest duzo - a wiec serwer sie czasem przytyka. Z tym, ze tak juz bedzie do momentu uzyskania lepszego miejsca. Ale...


    Nie jestesmy w stanie sie przeniesc gdzie indziej, bo nie ma kto tego zrobic. Tym razem mielismy szczescie, bo Zyga akurat byl chory :), co oznacza ze mial urlop i czas na kilkudniowe przenosiny serwisu. Przeniosl calosc tuz przed KWAS-em, i tak jak pisalem - w trybie awaryjnym. W tej chwili znowu wszystko zostanie tak jak jest, bo Zyga nie ma czasu robic nic wiecej, a jednoczesnie jest jedynym dysponentem hasel do serwera.

    Tak wiec - z pocalowaniem reki przyjalbym pomoc osoby/admina, ktora a) umialaby sie zaopiekowac serwisem, poczynajac od drobnych napraw w razie problemow, po konfiguracje poczty czy zakladanie kont FTP dla wspolpracowniko serwisu, b) chcialaby to robic, c) mialaby na to czas - nie tak znowu duzo, ale jednak te kilka roboczogodzin raz na dwa miesiace pewnie byloby konieczne.

    Tak sie sprawy maja.
    • 18: CommentAuthorVidol
    • CommentTime3 Mar 2010
     
    a ja od rana nie moge wejsc w:
    "Wacio czy Small Watson - niekonse.." pojawia sie taki tekst:
    "Napotkano pewne problemy
    Żądany wątek nie został odnaleziony."

    ktos wie w czym problem?
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Mar 2010
     
    Jest to PM (private message, wiadomosc prywatna) od Krotkiego do mnie, dlatego jej nie mozesz przeczytac. Ta funkcja zostala wlaczona wczoraj - mozna przesylac wiadomosc miedzy czlonkami forum. Z tym ze nie wiem, kto tlumaczyl te teksty do Vanilli, ale sa strasznie mylace - zamiast tego tekstu o napotkaniu problemu powinno byc konkretnie napisane, ze to wiadomosc do innego adresata i dlatego nie mozna jej przeczytac.

    W innym watku trwa dyskusja jak taki PM powinien dzialac.
    • 20: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime3 Mar 2010
     
    nie mogę zakłąódać wątkóe :|
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Mar 2010
     
    Mozna zakladac, gdy jest sie zalogowanym. Moze sie zdarzyc, ze z powodu "bezczynnosci" zostales juz wylogowany i nie zauwazyles tego.
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Mar 2010
     
    Komentarze do części opisów (tych starszych) gier zniknęły! :(
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2010
     
    No coz, sprawy maja sie tak, ze jestem zaangazowany w wiele projektow atarowskich, ktore zajmuja 100% mojego wolnego czasu. Wliczam w to merytoryczne prowadzenie strony AtariOnline.pl - pisanie nowinek, uzupelnianie katalogow, etc.

    Dopoki prowadzenie strony nie wymagalo mojego wielkiego zaangazowania w obsluge techniczna serwisu wszystko bylo w porzadku. W sprawach serwerowych i powazniejszych programistycznych zawsze interweniowal Zyga. Bardzo pomagal tez Scalak, ktory opracowal albo zainstalowal duzo przydatnych drobiazgow.

    Obecnie jednak sytuacja wyglada tak, ze Zyga nie ma czasu, a Scalak na razie sie wycofal. W tej sytuacji rozwazam calkowite zaprzestanie prowadzenia strony. Nie da rady prowadzic strony wielkosci AOL bez chocby niewielkiego, ale regularnego wsparcia technicznego.

    Przepraszam wszystkich, ktorzy nadeslali materialy z mysla o ich publikacji, ale w tej chwili nie daje rady. Obecnie zrobienie jednej nowinki to kilkanascie godzin rozwiazywania przeze mnie problemow technicznych, ktore ktos zaawansowany moglby rozwiazac od reki albo systemowo. Nie mam tyle czasu na zbyciu, przykro mi.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2010
     
    Rozwiazany zostal problem niespojnosci kodowania: w starym CN nowinki/komentarze byly zapisywane w iso, w nowym CN przetwarzane na encje w stylu&#347. RSS sobie z tym nie radzil.

    Zyga twierdzi, ze problem zostal rozwiazany, ale to sie objawi pewna iloscia "nowych" rssow, bo zmienila sie ich suma kontrolna. Nie musicie o tym raportowac.

    Rozwiazaniu ulegl tez wczesniej problem z widocznoscia tytulu PM (private message) na glownej stronie. Krotki - czy dalej widzisz PM tam gdzie go nie powinno byc?
    • 25:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Mar 2010
     
    A co z komentarzami do opisów części gier? Zostały utracone na dobre?
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2010
     
    Raczej nie, sa w backupie. Ale poniewaz, jak sprawdzilismy, rzecz dotyczy okolo 1000 komentarzy (jak to bylo? skonczylo sie miejsce na serwerze? :) to reczne ich dostawienie nie ma sensu, Zyga chce opracowac jaki automat, ktory je przywroci - scali poprzedni plik z tymi komentarzami z nowym plikiem.

    Skoro juz rozmawiamy o naprawach - to jeszcze trwa testowanie dodawania plikow na forum. Maksymalny rozmiar jest ustawiony na 8MB, dzisiaj ma sie zmienic opis, bo teraz jest mylace 30MB.

    Dodane zostaly komunikaty bledow, bo draznily mnie te glupkowate komunikaty providera w stylu "guru meditation" - stad te strony z logo Atari w ASCII.

    W koncu ogarnelismy sie z kontami FTP dla wspolpracownikow serwisu. Kazdy, kto potrzebuje, ma swoje wlasne konto i wlasny dostep.

    Takze sprawa subdomen jest rozwiazana - zarowno Kaczor jak i Miro maja swoj dostep do stron i moga je tworzyc.

    Naprawione juz jest generowanie plikow 7z z katalogow gier, uzytkow i demosceny. Znowu same generuja sie co miesiac, pierwszego dnia miesiaca. Linki na glownej stronie zostana zaktualizowane wkrotce.

    No i jeszcze pare innych drobiazgow tez Zyga poprawil, inne kilka wciaz czeka na zalatwienie. Powolutku.
    • 27:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Mar 2010 zmieniony
     
    Nie, już nie widzę wątków PM z głównej strony - specjalnie dopisałem coś do ww. wątku PM, żeby sprawdzić. Problem w tym, że wątku PM (który sam założyłem) nie widzę także, gdy jestem zalogowany. Wydaje mi się że najlepiej byłoby, gdyby wątki prywatne jednak były widoczne na głównej, ale tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy są tych wątków "uczestnikami".

    EDIT: chyba nie widzę tego wątku dlatego, że lista "Aktualne tematy" na głównej nie jest aktualizowana całkiem na bieżąco. Dam jeszcze znać jak się ta lista zaktualizuje.

    EDIT2: Lista na głównej się zaktualizowała, a wątku PM brak. Czyli moje stanowisko jak powyżej.

    Przy okazji: nie mogę się zalogować korzystając z pola Login/Hasło na stronie głównej - być może dlatego, że mój nick nie jest w ASCII. Dostaję komunikat:
    Napotkano pewne problemy
    taka kombinacja loginu i hasła nie została odnaleziona.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2010
     
    Przekazalem.
    • 29:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime23 Mar 2010
     
    Chyba jest coś jeszcze nie tak z RSS-em komentarzy - ciągle widzę ostatnie z 17.marca :(
    • 30: CommentAuthorjury
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Po przenosinach serwisu masakrycznie czesto dostaje komunikat "Header timeout 5 seconds" i oczywiscie strona sie nie laduje. Czy mozna prosic o "dokonfigurowanie" tak aby dzialalo jak wczesniej :) bo przez to, czesciej zamiast z Falcona to musze korzystac z PC do przegladania Atarionline'a :)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Liste zyczen przesylam Zydze, ale w tym wypadku sadze, ze to kwestia obciazenia serwera, a nie "kongifuracji" strony - bo w tej kwestii nic nie bylo zmieniane. Przynajmniej teoretycznie.
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Czy ktos zauwaza w ostatnim czasie, zeby pojawialy mu sie bledy przy wyswietlaniu strony AOL? Bo mnie sie zdaje, ze sie bardzo poprawilo, przynajmniej tak wynika z logow.

    Dowiedzialem sie, ze nowy dostawca internetu pod koniec kwietnia ma zainstalowac kolejne maszyny, ktore jeszcze polepsza sprawe.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2010
     
    Dzisiaj dostawca internetu zapewnil nam nieskrepowany dostep do komunikatow error 500 i 503, a potem kilkugodzinny pokaz informacji o 30-minutowej przerwie dzialania.

    Mam nadzieje, ze to w zwiazku z planowanymi przenosinami na wydajniejsze serwery.
    • 34: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 Apr 2010
     
    Z ciekawosci - czy strona glowna AOL i forum sa na roznych serwerach?
    Przypadkiem odkrylem ze forum smiga, a przy wejsciu na strone dostaje od wczoraj blad jak nizej (lub podobne):

    exaBotDefender blad: nadaj uprawnienia zapisu dla./bdsave/3/
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2010
     
    Nie, wszystko jest na jednym :). Podejrzewam, ze mieszano z prawami dostepu i dlatego strona nie dzialala (nie dzialalo tez wczoraj dodawanie plikow na forum).
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2010
     
    Tak, Zyga potwierdzil moje domysly:

    Problemy z uprawnieniami do zapisu wynikły z
    uruchomienia www "trochę wcześniej" - strony czysto HTMLowe, jak np. stgrafika działały.

    Nawet gdyby nie było eBD, to i tak by strona nie działała poprawnie, bo skrypty zapisują na dysku dane itp. Forum działało dlatego, że korzysta z bazy danych, tam nie ma problemu z prawami dostępu do plików.


    Gdyby serwis znowu zniknal to tu mozna sprawdzic przyczyne:

    ->link<-
    • 37: CommentAuthorguma
    • CommentTime14 Apr 2010
     
    tak naprawde to od przenosin serwis chodzi masakrycznie i tak jest do teraz
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Apr 2010 zmieniony
     
    przez ostatnie 2 dni serwis chodzi bardzo, bardzo, bardzo zle. w tym momencie tez nie dziala strona glowna...

    ---
    czytalem ten link powyzej... nie wiem jak u nich ze standardami ale jakiekolwiek planowane przerwy sa wczesniej zglaszane a maja miejsce w godzinach najmniejszej ogladalnosci dla danej maszyny czesto jest to 3-5 w nocy...

    ---
    ogolnie mam wrazenie niepowaznego traktowania klienta :/
    • 39: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime15 Apr 2010
     
    znowu leży
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Apr 2010
     
    zapoznalem sie z rootnode, to jest najwyzej serwer do testowania swoich skryptow... kto to wybral? przeciez nawet sami pisza ze nie gwarantuja niczego!
    • 41: CommentAuthorzyga
    • CommentTime15 Apr 2010
     
    Ja to wybrałem. Przyznaję, na szybko, ale będę bronił tej decyzji. Co mi po "gwarancji", każdemu sprzęt może zawieść. W tej chwili akurat uważam, że mieliśmy pecha przychodząc do RN w takim momencie. Być może zmienię zdanie, jeśli obiecane dwie nowe maszyny do www nie zmienią tej sytuacji.
    Przeglądałem wszystkie propozycje, jakie padły w trakcie i po przenosinach. Darmowe propozycje doceniałem, ale odrzucałem z góry - nie wiadomo na jak długo, a nie mam ochoty przeprowadzać się raz za razem, bo takiej możliwości nie można wykluczyć.
    Dwie mi zostały, z czego każdej czegoś brakowało. Który provider pozwoli samemu zarządzać zadaniami cron? Który pozwoli uruchamiać skrypty co minutę? 7z przy kompresji ultra zajmuje kilkaset megabajtów pamięci - kto na to pozwoli? Wszędzie są jakieś wymyślne kryteria co do pamięci, procesora, dostępu do baz danych czy jej wielkości. Najczęściej są to wartości nic nie mówiące, bo o ile transfer miesięczny można oszacować, o tyle o znaczeniu jakiś wirtualnych współczynników można się przekonać tylko empirycznie.
    Może mam za wysokie wymagania, może powinienem kupić hosting za 100 złotych miesięcznie... "Na papierze" RN wyglądało nieźle, a ja nie chcę wydawać ponad tysiąca rocznie na utrzymanie hobbystycznej strony. Jeszcze mam do nich cierpliwość, liczę na to, że obecne problemy są przejściowe. Może się zawiodę, to niestety też jest możliwe.
    • 42: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime15 Apr 2010
     
    zyga:
    crontab jest dostępny w większości hostingów
    z odpalaniem co minutę też nie powinni robić problemu
    ilość pamięci dla skryptu też jest do ogarnięcia

    rn jest dostawca kont shellowskich i to jest ich problem. ciekawe ile takich kont jest na tym serwerze :)
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Apr 2010
     
    nie wiem na ktore oferty patrzyles ale dostep do crona to jest standard :/ nielimitowana ilosc baz danych lub ich wielkosc wtedy chyba do 10 gb, pewnie chodzilo o zasoby serwera na poziomie 5% (to jest srednia miesiaca, po przekroczeniu ktorej ... nic sie nie dzieje :-)) chwilowo nie widzialem zeby serw mial wieksze obciazenie niz 8% i to w dodatku przy liczeniu czegos ambitnego :-) przy czym nie jest ograniczany. transfer miesieczny do ktorego aol sie nie zblizy... ogolnie proponwalem wam serwer za ktory normalnie trzeba placic chyba 1500 zl bo i tak mialbym go za darmo (musialem wykorzystac bonus) na czas... nieokreslony (poki zyje? ;-)) ale nie ma tego zlego ... przeskoczylem stopien wyzej i powiekszyli mi x2 wszystkie parametry ;-)
    • 44: CommentAuthorzyga
    • CommentTime15 Apr 2010
     
    Zgadza się. Takie, które wcale nie udostępniały crontaba od razu odrzucałem. :-) Nigdzie, z tych, które przeglądałem nie widziałem, żebym sobie sam tym mógł zarządzać. Zwyczajnie mi się nie chce prosić się do obsługi klienta, żeby zaakceptowali i uruchomili zmieniony minimalnie skrypt.
    Dość poważnie wyglądało OVH, ale słyszałem kilka krytycznych opinii - że fajnie jak działa, ale jak pada, to na całego. Wiem, że to żaden konkret, ale nie każdy jest zadowolony.
    W obecnej chwili najbardziej mi się podoba WebHostingBuzz - ale oni są w Stanach, a wiadomo jak oni mogą paranoicznie podchodzić do kwestii praw własnościowych. W sumie tylko tego się obawiam, bo reszta - znowu "na papierze" :-) - wygląda nieźle. I też mają trzymiesięczny okres w tej usłudze, która by mnie interesowała.

    Mój UID jest 4932, oszacuj to sobie. :-)
    • 45: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime15 Apr 2010
     
    ja mam dedyka w ovh i niezuważyłem żadnych problemów

    też proponowałem miejsce na nim :)
    • 46: CommentAuthorzyga
    • CommentTime15 Apr 2010
     
    Atarionline to nie jedyna moja domena, mam jeszcze drugą. Choć żadna nie jest "komercyjna" nie chciałbym ich rozdzielać, bo to kłopot. Poza tym fajnie byłoby móc uruchomiać serwery sieciowe (konkretnie to ziproxy), ale to nie jest konieczne. Jednak cenię sobie swobodę i elastyczność, nie cierpię ograniczeń, dlatego RN u mnie dostał dodatkowego plusa.
    Tak czy siak - teraz można tylko przeczekać. Zobaczymy co będzie po weekendzie, RN jest ważne do 24 maja, o ile dobrze pamiętam.
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2010
     

    zyga:

    Przeglądałem wszystkie propozycje, jakie padły w trakcie i po przenosinach. Darmowe propozycje doceniałem, ale odrzucałem z góry - nie wiadomo na jak długo, a nie mam ochoty przeprowadzać się raz za razem, bo takiej możliwości nie można wykluczyć.


    Postapiles nielogicznie. Wybrales oferte bez gwarancji czegokolwiek, bo "kazdemu moze sie zepsuc". Spoko. Aktualnie juz drugi dzien nie dziala, wiec mozna nawet powiedziec ze zrealizowali swoje zapowiedzi, ze nie ma gwarancji dzialania czegokolwiek.

    Ale w takim razie co przeszkadza Ci brak gwarancji dlugosci czasu, na jaki bedzie darmowe miejsce, ktore oferowalo tyle osob? Przeciez Roodnet tak samo moze przestac dzialac w dowolnym momencie. Albo provider moze zbankrutowac. Albo zmienic zasady i wyrzucic nasz serwis. Bo przeciez nie ma gwarancji...

    Jak Roodnet za kase nie daje na nic gwarancji to jest okey, a jak znajomi za darmo oferuja cos bez gwarancji to nie jest okey?

    Argumentem jest to, ze BYC MOZE trzeba sie bedzie przenosic z darmowego serwera i jest to klopotliwe. To zwroce tylko Ci Zyga uwage, ze obecnie serwis nie dziala i TO JEST KLOPOTLIWE. Najprawdopodobniej trzeba sie bedzie przeniesc i to TEZ JEST KLOPOTLIWE. Wiec jak widzisz - zaplata nie jest gwarancja braku klopotow.

    Dość poważnie wyglądało OVH, ale słyszałem kilka krytycznych opinii - że fajnie jak działa, ale jak pada, to na całego.


    Nooooo... to zupelnie inaczej niz teraz...
    • 48: CommentAuthorzyga
    • CommentTime16 Apr 2010
     
    1. RootNode. Mógłbyś się już w końcu nauczyć.
    2. Takie gwarancje zawsze są wirtualne. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś coś dzięki "gwarancjom" osiągnął. Jak się sypie, to się sypie i klientom pozostaje tylko czekać. RN przynajmniej uczciwie to sygnalizuje.
    3. Przenosiny są znacznie bardziej kłopotliwe niż poczekanie na rozwiązanie problemu. Płatna usługa przynajmniej chroni przed "nagłym fartu brakiem" jak "odwidziałomisię". No i dodatkowo dzięki temu masz komu kwękać.
    4. Nie jestem zainteresowany rozdzielaniem domen, atarionline to nie jedyny mój zasób. Oferty znajomych dotyczą wyłącznie atarionline i nie chcę nadużywać ich dobrej woli uruchamiając inne usługi.
    5. Podtrzymuję opinię, że po prostu trafiliśmy w zły czas. Gdyby tam ciągle tak było, już by ich nie było. Takie problemy mogą się zdarzyć każdemu. Ich i nasz pech.
    6. Pisałem Ci już ile kosztują usługi "premium", aż tak nie jestem wkręcony, żeby tyle płacić.
    7. Powiedziałem wszystko, co miałem do powiedzenia, nie będę więcej polemizował.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2010
     
    Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś coś dzięki "gwarancjom" osiągnął.


    Ja slyszalem. Ponoc to dziala tak, ze serwery dzialaja, a jak nie dzialaja to krotko, a nie tak jak obecnie - juz trzy dni i nie zapowiada sie na koniec... Bo "gwarancja" nie jest zapewnieniem nieprzerwanego dzialania tylko dolozenia staran, zeby nieprzerwanie dzialaly.

    Płatna usługa przynajmniej chroni przed "nagłym fartu brakiem" jak "odwidziałomisię".


    Wlasnie widac, jak chroni przed brakiem fartu, skoro dalej piszesz, ze "trafilismy pechowo". Przed widzimisie tak samo Cie ochroni. Bedziesz wtedy pisal, ze wszystko jest swietnie, tylko "akurat trafilismy pechowo" i nas wywalili?

    Oferty znajomych dotyczą wyłącznie atarionline i nie chcę nadużywać ich dobrej woli uruchamiając inne usługi.


    Wystarczy znajomym opowiedziec co to za niekomercyjna rzecz i nie sadze, zeby ktos robil problemy, bo ten Twoj serwis pewnie nie generuje nic widocznego - ani ruchu, ani problemow.

    Powiedziałem wszystko, co miałem do powiedzenia, nie będę więcej polemizował.


    Twoje argumenty sprawadzaja sie do tego, ze "nie bo nie i juz". Z tym rzeczywiscie nie da sie polemizowac.
    • 50:
       
      CommentAuthorbooker
    • CommentTime16 Apr 2010
     
    Może by zrezygnować z tego exaBotDefendera albo sprawdzić nastawy? Ciągle jak ostatnimi czasy jest problem z główną stroną to widać tylko, że ten skrypt się pluje.