atarionline.pl Emulatorowanie przenośne. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Apr 2024 zmieniony
     
    Hej, mam kilka pytań, które nurtują mnie od jakiegoś czasu:

    1. Załączam zrzut. Chciałem sobie ustawić aktualną datę itp. ale nie dało się, choć niby ta opcja jest. Żaden z przycisków nie ułatwiał zadania. Wyjście tylko przez wciśnięcie reset - mało eleganckie.
    Czy ustawianie daty to tylko coś na niby?

    2. Jakich skrótów używacie do zapisu i ładowania stanów gry? Jest coś uniwersalnego? Niby jest np. R3+X (quick menu?) ale mi się to nie udało aktywować. Akurat gram sobie na CPS1-3 i by się przydało zatrzymanie i wznowienie w innym czasie

    3. Czy jest możliwość "wyciągnięcia na wierzch" platformy XL/XE (Atari800) w menu głównym, czyli tam gdzie się wybiera platformy typu PSX, Sega32, C64 itp. ?
    Dziwne, że Atari7800 jest widoczne.
    Jak w ogóle chodzi małoatarowy emulator (tzn. gry na nim) pod tym R36S ?

    To samo pytanie odnośnie MAME, nie ma możliwości wyboru go z głównego
    menu. Czyżby odpalało się to tylko przez np. Retroarch od środka? :o

    4. Czy jest jakiś uniwersalny skrót na wychodzenie z gier do głównego menu w systemie? Zauważyłem, że jak miałem oryginalny system od Chinola, to tam działało np. podwójne wciśniecie kombinacji Start+Select a teraz nie. Wyłączam więc konsolkę przytrzumując przycisk zasilania albo resetuje przyciskiem z boku.

    5. Jak (czym) najlepiej przegrać oryginalną kartę microSD z systemem? Próbowałem przez Balena Etcher ale niby z 32GB na 32GB nie pójdzie, bo za mała karta, Samsungiem 128GB wzgradził. Win32diskimager-1.0.0 zrobił kopię (po dłuuugim czasie) ale to się potem nie uruchamia więc kicha. :|


    Jakby co, to mam całkiem świeży system, bo to "ArkOS_R35S-R36S_v2.0_04112024". Zrobiony z video-poradnika na YT. Odpala się zawsze, działa stabilnie ale są bolączki takie jak wyżej opisałem.



    Proszę o tzw. łopatologiczność. ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Apr 2024
     
    @Dracon - odnośnie pkt 5 nie ma to sensu. Po prostu zainstaluj sobie najnowszy IMG systemu Rufusem. A przegraj jedynie zawartość foldera "roms" z oryginalnej karty :)
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Apr 2024 zmieniony
     
    @Alex
    Zainstalowałem tak. Skorzystałem ze źródeł, o których pisał tu Ilmenit.
    System ogólnie działa, nawet jest spolszczenie, ale mam wrażenie, że np. część skrótów klawiszowych nie działa.

    Ciekawe w sumie, że R36S to niby prosta konsolka, ale jednak ma niezłą "złożoność" jeśli idzie o ilość (poukrywanych) ustawień, itp. :O
    • 4:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Apr 2024 zmieniony
     
    @Dracon - Zainstaluj tę wersję ->link<-

    A następnie dobierz sterownik ekranu z katalogu "New screens" stąd ->link<- U mnie działa "Panel 3"

    I gotowe :) Działa w końcu FN i cała reszta.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    @Alex
    W międzyczasie zainstalowałem sobie coś innego:
    Retro arcade 0.4
    "Na R36s oprócz czystego ArkOSa stock'owego można również zainstalować nowiusieńkiego gotowca od MashTec. Jest to grupa która swojego czasu wypuściła też gotowca Bob351mp (na arkos 1.6) z arcadepunks, którego również dało się zainstalować na R35s/R36s (po małej podmiance plików dtb).
    Teraz MashTec wypuścił system (image) z romami na bazie ArkOSa 2.0 którego zainstalujemy na Anbernic'ach oraz R35s i R36s
    W opisie filmu są wszystkie potrzebne informacje co, gdzie, skąd i jak..."



    Wszystko tam jest cacy, są obrazki do gier i nawet mini-filmiki. Przemyślany pakiet. Mam to w wersji na 2 karty pamięci.
    Mogę nagrywać stan gry czy elegancko wychodzić z gry do systemu. :)
    Tylko jeden szkopuł: nadal nie działa mi klawisz Fn.
    Z tego co zauważyłem, jedyna chyba droga do jego "udrożnienia" to podmiana (nadpisanie) kilku plików .dtb, ale obawiam się, czy to nie rozwali dobrze teraz działającego systemu... :|
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 dni temu
     
    @Alex
    Możesz napisać jak masz w R35S skonfigurowane A800? Czy to prawda, żę tam "łyka" tylko pliki .atr a nie .xex ? :o
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 dni temu
     

    Ilmenit:

    sprawdź "Platform Explorer Roms Pack" ->link<- - wg mnie najlepszy zestaw, ma top 100-200 gier z każdej platformy, wliczając małe Atari.

    Zapowiada się nieźle, nie omieszkam tego sprawdzić...
    Tylko z tego co czytam, soft jest na miyo mini? To tego na R36s nie zainstalujesz. Znaczy, same gry wgrasz bez problemu, ale soft musisz mieć z r36s - tak mi się przynajmniej wydaje. :]
    • 8:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 dni temu
     
    @Dracon - Tego nie znałem. Jest lepsze nież to, co ja znalazłem? W kwestii FN, to ta wersja, którą polecałem, obsługuje FN :) Co do A800 to jeszcze nie rozgryzłem. Jest i działa, ale z dokładną konfiguracją będzie trochę zabawy...
    • 9: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime8 godzin temu zmieniony
     
    No i zepsułem, nie wiem, czy to karta padła czy software nie ogarnął. Uruchamiałem różne gry, ostatnio z Dreamcast, nie wgrywałem niczego na kartę poza plikami dla a800. I w pewnym momencie, bam, uruchamia się i czarny ekran z kursorem.

    Nie potrzebuję pomocy, jak będę miał czas to znajdę jakiś obraz i przeinstaluję, przeniosę gry itp.

    Gdybym tam miał już jakieś super ustawienia, zainwestował czas w to, bym się wnerwił... Proponuję po prostu założyć, że z konsolą R36s jest trochę jak z linuksem na laptopie, trzeba czytać i grzebać ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 godzin temu zmieniony
     
    @bartgo - miałem tak po kilkunastu resetach :) IMHO karta...

    P.S.
    Nie da rady nic zamieścić:

    Napotkano pewne problemy
    Nie wprowadzono loginu użytkownika.
    Nie masz uprawnień do odpowiadania w tym wątku.
    Nie możesz odpowiadać w tym wątku ponieważ nie jesteś zalogowany.

    Zróbcie coś w końcu z tym...