atarionline.pl Emulator Atari XL/XE na Androida - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime5 dni temu
     
    Cześć wszystkim :)

    Ponieważ z aktualną wersją Androida 14 nie działa żaden z dostęnych emulatorów Atari XL/XE, chciałem zapytać czy:
    1) ktoś może by się pochylił nad aktualizacją tych, które są?
    2) ktoś zna sposób, jak je odpalić? Jakiś spoofing wersji czy coś?
    3) ktoś nie nosi się z zamiarem napisania takowego :)
    • 2: CommentAuthorMatthewNS
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     
    A Retroarch nie działa na androidzie 14? Ja mam teraz steamdeck ale pamiętam że na Androidzie 13 RA z rdzeniem Atari działał i to bardzo dobrze
    • 3: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime5 dni temu
     
    Niestety, Core w RetroArch ma zwalony dźwięk od kilku miesięcy.
    • 4: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime5 dni temu
     
    Może to na chwilę pomoże :)

    ->link<-

    Ja też jestem ciekawy czy coś w temacie się dzieje.
    • 5:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime5 dni temu zmieniony
     
    Co do dźwięku w RetroArch, to aktualizowałem na malince jakieś 2 tygodnie temu i jest już O.K.
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 dni temu
     
    @atariki50 - zarówno w przypadku Coleen jak i XEmu65 wyskakuje info, że APK jest niekompatybilny z systemem.
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    może chwilowo ten emulator przez WWW "good enough"? ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime4 dni temu
     
    Ta wersja XEmu65 dziala bez problemu na Androidzie 14.
    Minus - gry trzeba trzymac wylacznie w pamieci telefonu (nie moga byc na karcie pamieci) oraz przy pierwszym wlaczaniu trzeba pamietac o plikach ROM z X-Formera w folderze Download.

    Jesli zas chodzi o RetroArcha to coz... dziwne... u mnie core Atari800 dziala bez problemu (i xexy moge trzymac przy okazji gdzie chce) w sensie dzwiek dziala itd.

    Telefon: Samsung Galaxy A54
    • 9:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    @Wolfen - Niestety nie działa. Próba instalacji kończy się komunikatem, że nie jest kompatybilna z moim systemem. Z resztą tę samą już wcześniej ściągałem.
    • 10:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime4 dni temu
     
    No właśnie pisałem, że dźwięk w core a800 w RetroArchu już poprawili i jest O.K.

    Bo faktycznie przez jakiś miesiąc (jak ktoś akurat wtedy aktualizował), Atari 8bit było nieme.
    • 11:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime4 dni temu
     
    @Alex
    A jaki masz telefon? Bo może to zależy od telefonu i/lub modyfikacji producenta. Ja mam Andka 14 i działa XEmu65 natomiast z Colleen mam dokładnie tak jak piszesz.
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 dni temu
     
    @Wolfen - Samsung S24 (Android 14, One UI 6.1)
    • 13:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 dni temu
     
    Z tego, co czytam, to podobno chodzi o wersję SDK poniżej 23.
    • 14:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 dni temu
     
    Próbowałem zainstalować przez ADB, ale brakuje bibliotek i dupa. Bez źródeł nic się nie wskóra :/
    • 15:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime4 dni temu
     
    Naprawdę dziwne bo też mam OneUI 6.1 i działa
    • 16:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime4 dni temu
     
    Tutaj włączony na szybko AlleyCat
    • 17:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    A jaki masz procek i czy instalowałeś na 14 czy na niższej wersji i później upgrade systemu?

    A nie, widzę już - masz kernel 13, a ja 14.
    • 18:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime4 dni temu
     
    Fakt, nie zauważyłem że Kernel zostawili ten co był. Czyli jak przyjdzie Kernel docelowy pod 14tke to należy spodziewać się problemów.... :///
    • 19:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime4 dni temu
     
    Na to wygląda... Swoją drogą jakim cudem Android 14 ma kernel z 13-ki to nie wiem... :)
    • 20: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    ->link<-

    Ktoś ewidentnie blokuje pytanie.

    No cóż. Albo my ich, albo oni nas.
    Jak mawiał pewien klasyk.

    Swoją drogą to BARDZO przydała by się aktualizacja tych (mniejszych)emulatorów Atari. Bądź powstanie nowego pod androida 14+
    • 21:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime3 dni temu
     
    Z tego co orientuje wiekszosc problemow rozbija sie o uprawnienia, w nowszym API aplikacja prosi o uprawnienia innego typu i w inny sposob a czesc uprawnien zostala wycofana ze wzgledu bezpieczenstwa, co oznacza ze jesli aplikacja chciala kiedys pewne uprawnienia w tym momencie ich juz nie ma dostepnych (np. dostep do calego storage byl kiedys dostepny - zdaje sie w KitKacie ale juz w pozniejszych trzeba bylo recznie wskazac folder (lub np. karte pamieci) przy wskazywaniu do czego dajemy aplikacji dostep. Z jednej strony dostajemy coraz bezpieczniejszego androida, z drugiej... coz... czesc aplikacji wymaga aktualizacji lub... zmiany na inna aplikacje jesli tamta zostala porzucona lub nie jest planowana aktualizacja.

    Core pod RetroArch co prawda dziala ale do idealu mu duzo brakuje (chociazby dlatego ze bazuje na starutenkim Atari800 3.x) (Colleen i XEmu65 zreszta tez bo nie kojarze zeby jakikolwiek emulator Atari na androida bazowal na Atari800 4.x lub nowszym)
    • 22:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime3 dni temu
     
    Z tego, co widzę, XEmu65 jest na GitHubie, więc ktoś, kto potrafi, mógły zaktualizować.
    • 23:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime3 dni temu zmieniony
     
    Ale Alex, po co Ci dalsze poszukiwania? Core Atari800 z RetroArcha Ci nie działa?

    To jest i tak jedyne na androida (bo jest nie tylko na androida) co jest w miarę aktualizowane i rozwijane, przy wsparciu społeczności (patrz moja klawiatura wirtualna ;) ), więc po co drążyć? Może nie jest w oparciu o najnowsze Atari800 ale wszystko co mi jest potrzebne działa doskonale.

    A do tego RetroArch jest dostępny normalnie ze sklepu googlowego.
    • 24:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime3 dni temu
     
    Nie lubię RetroArcha. Po prostu.
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     

    Pecuś:

    No właśnie pisałem, że dźwięk w core a800 w RetroArchu już poprawili i jest O.K.
    Bo faktycznie przez jakiś miesiąc (jak ktoś akurat wtedy aktualizował), Atari 8bit było nieme.


    Hmmm, serio? Aktualizowałem dziś całościowo moje R36S i wcale nie widzę polepszenia, nadal dźwięk emulowanego A8 "pierdzi" albo go prawie nie słychać.:(
    Dla ścisłości, mam takie wersje w R36 na dziś (30.08.2024):

    Core Name: Atari800
    Core Version: 3.1.0 8bfa3b8

    Retroarch Version: 1.19.1
    Git Version: e51a316cfd
    Build Date: Jun 18 2024

    :(

    P.S. Lubię RetroArcha. Po prostu. Ma sporo fajnych opcji i możliwości, nawet wyszukiwanie "cheatów" daje radę. :)