atarionline.pl Colleen/Atari800 na androidzie a Android 14 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 Nov 2023
     
    Czy ktoś z Was spotkał się gdzieś z Colleen skompilowanym pod SDK nowsze jakieś niż ten staruszek z GooglePlay? Aktualna wersja nie potrafi poprosić w Androidzie 14 o uprawnienia do storageu więc w zasadzie ani nie potrafi odczytać plików ROM OSowych ani niczego innego (po prostu nie widzi żadnego używalnego folderu).

    Nie sprawdzałem RetroArch i wydaje mi się, że być może tamten core atari800 zadziała pod Androidem 14 (ale nie sprawdzałem).
    • 2:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime28 Nov 2023
     
    Okazuje się że XEmu65 działa od kopa bez cudowania na Androidzie 14.

    Dzięki Galu!

    P.S. A potrzebowalem czegos lekkiego do sprawdzania czy nowa gra/demko to coś co później chce odpalić na większym sprzęcie wiec nie chce do tego używać krowy jaka jest RetroArch.
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime28 Nov 2023
     
    Jak z kompatybilnością XEmu65 Coleen było całkiem całkiem. Mój smartfon jest na 12-ce więc nie mam z nim problemów. Na razie.
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime28 Nov 2023
     
    @PeriNoid Zdaje sie bazuje na tym samym kodzie co Colleen z grubsza (tez Atari800 3.X) wiec imho powinno byc podobnie. Ale to musialby sie Galu wypowiedziec (albo mozna przepatrzec kod: ->link<- )
    • 5:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime28 Nov 2023
     
    Szkoda, że od tylu lat nikt nie wypuścił nowej wersji emulatora.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Nov 2023 zmieniony
     
    Okazuje się że XEmu65 działa od kopa bez cudowania na Androidzie 14.


    A to ciekawe, bo Galu jakiś czas temu stwierdził, że:
    "Nie używam już Androida, aplikacja nie była aktualizowana i na pewno na współczesnych wersjach systemu (chyba już od Androida 8 w górę) z uwagi na zmiany w obsłudze systemu plików nie będzie poprawnie działać.".

    Czy to ktoś inny "dostosował" i działa na najnowszych Androidach, czy jak? ;O
    Pytam, bo mi się nie udało tego uruchomić jak testowałem bodajże w 2022 roku.
    Gdzie jest dostępna działająca wersja?
    • 7:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime28 Nov 2023
     
    Hej, nie używam od 5 lat i emulatora też nie aktualizowałem od tego czasu, ale udało mi się ostatnio odpalić silnik z Atari800 w przeglądarce. Podam szczegóły na dniach, ale interfejs użytkownika będzie dostosowany i do ekranów dotykowych (iPhone/Android/iPad) i do kompa z klawiaturą, a docelowo również do urządzeń z podłączonym kontrolerem (typu konsola, telefon z padem).
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime29 Nov 2023
     
    zarąbiście, bardzo poczebuję jak nieatarowcy chcą obejrzeć naszą gierę :)
    jakby się do tego dało dokompilować fujinet.... ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    @Galu
    3mam kciuki za powodzenie tego projektu!
    Aktualne podejście do tematu masz ze wszech miar prawidłowe i pożądane. :)
    • 10:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Dec 2023 zmieniony
     
    @Dracon Ściągnąć z Google Play Ci się nie uda na nowym androidzie. Ja użyłem pliku APK z nieoficjalnego mirrora (zdaje się APKPure a następnie całość przeskanowałem przez VirusTotal. Wygląda to na ostatnią wersję opublikowana na Google Play, tyle że jej bezpośrednio (z Google Play) zainstalować nie mogę bo jest niekompatybilna, sam APK też krzyczy że aplikacja jest stara i może nie działać ale na Androidzie 14 (One UI 6 na Samsungu Galaxy A54) po prostu działa. Jedyne co to musiałem standardowo wrzucić zipa z ROMami OSowymi do katalogu Download. Emulator u mnie potrafi odpalić wszystko z pamięci telefonu (nie musi to być katalog Download) (nie testowałem czy potrafi dobrać się do karty pamięci).

    Używam wersji 0.1.5 emulatora.
    • 11:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    Podaje jeszcze wersję mojego systemu.