atarionline.pl Laura - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2010
     
    Zajawka nowej gry Larka pod tytylem "Laura". Pierwsze przymiarki i test płynnego przesuwu ekranu:

    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2010
     
    I od razu pytanie: czy to jest Turbo Basic XL? Bo troche za dobrze wyglada jak na TBXL, a pisales ostatnio, ze mocujesz sie z asemblerem...
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 May 2010 zmieniony
     
    100% asemblera. Na razie to jeszcze nie gra, ale taka wizualizacja pomysłu. Chciałem się przekonać, jak to będzie wyglądało na ekranie. I muszę powiedzieć, że chyba nie jest źle. Grafika jest bardzo wstępna. Układ planszy to tylko przykład. Brak ruchu przeciwników. Brak animacji ruchu Laury... Za to jest płynny scroll ekranu i działają już wszystkie liczniki (na filmie widać tylko zliczający punkty). Gra w zamyśle będzie połączeniem "Boulder Dasha", "Robbo" i mojego "Hektora". Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 May 2010
     
    ale sie dzieje ! wyglada swietnie, jakie beda rozmiary plansz?
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime2 May 2010
     
    Haha wyglada jak kobieca odpowiedz na Robbo :D Bez obrazy Larek, ale takie jest pierwsze skojarzenie.

    Mam wielka nadzieje, ze zawrzesz w niej jakies nowatorskie pomysly, a nie bedzie to tylko klon Robbo z kwiatkami ;) Bo grafika na razie cos niepokojąco zjezdza w strone tej gry...

    Bardzo ladny scroll! Napisze do Ciebie w tej sprawie.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2010
     
    Larek - a czy gra bedzie polegac raczej na rozwiazywaniu lamiglowek (Hektor) czy raczej na zrecznosci omijania pulapek (Boulder Dash)? A moze jedno i drugie, jak w Robbo? :)

    Nosty - z calym szacunkiem, ale przed skomentowaniem warto zapoznac sie z grami, o ktorych piszesz ;D albo zagrac w wiecej gier. Klon "Robbo" z kwiatkami??? Przeciez tam jest doslownie JEDEN taki graficzny element jak w "Robbo" - plaski klocek-murek, ktora otacza grafike poziomu!

    Calosc przypomina w obecnej wersji raczej slynna gre "Dandy" - kolorystyka niebiesko-czerwona oraz niektore elementy graficzne podobne (jak czaszka).

    Bo grafika na razie cos niepokojąco zjezdza w strone tej gry...


    Eee... grafika Robbo jest tak dobra, ze nie widzialem zadnej innej wersji na inne komputery (ST, Amiga, PC), ktora by miala ją poprawiona na lepszą...
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime2 May 2010
     
    Kaz - z calym szacunkiem ale naliczylem jeszcze CZTERY inne elementy z Robbo :) klucz, drzwi, bombe i skrzynke (hash).
    Kamienie i ziemia sa a la Boulder Dash.

    Piszac "grafika na razie cos niepokojaco zjezcza w strone tej gry" (Robbo) mialem na mysli wlasnie nie tyle wizerunki co wykorzystywane klocki.
    • 8:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime2 May 2010
     
    Jak Larek już upora się z silnikiem to ja z chęcią zaprojektuję grafikę :P
    • 9:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 May 2010
     
    Jeszcze ten murek po lewej z czterema kropkami jest taki Boulder Dashowy :) ale coz... imho szykuje sie cos ciekawe :) warto obserwowac :)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2010 zmieniony
     

    Nosty:

    Kaz - z calym szacunkiem ale naliczylem jeszcze CZTERY inne elementy z Robbo :) klucz, drzwi, bombe i skrzynke (hash). Kamienie i ziemia sa a la Boulder Dash.


    Z jeszcze wiekszym szacunkiem, ale... w takim razie porownajmy grafike Robbo i Laury:

    1. Drzwi:

    Robbo:

    Laura:


    2. Skrzynka:

    Robbo:

    Laura:


    3. Bomba:

    Robbo:

    Laura:


    Pomijam juz oczywisty fakt, ze bomba w Laurze jest animowana (palacy sie knot), a w Robbo statyczna.

    4. Klucz:

    Robbo:

    Laura:


    Tak wiec - jak wyraznie widac - grafika jest INNA. Byc moze NIECO podobna, ale... Nosty ma dwie rece, dwie nogi i glowe, ale nikt chyba nie twierdzi, ze Nosty jest bardzo podobny do Sylwestra Stallone, ktory tez ma dwie rece, dwie nogi i glowe :D.
    • 11:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 May 2010 zmieniony
     
    W sumie slusznie Kaz :) Rownie dobrze moznaby stwierdzic ze Saper ma grafike "rypana" z Robbo ;) (tez sa kwadraty :D a Tanks to "rypanka" z Lasermanii (bo tez jest pojazd gasiennicowy ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2010
     
    A, zeby nie bylo, ze widzieliscie kiedys Boulder Dasha :P to porownajmy tez elementy Laury wlasnie z ta gra:

    Nosty:

    Kamienie i ziemia sa a la Boulder Dash.


    Taaa... na pewno :P

    1. Ziemia:

    BD:

    Laura:


    2. Kamienie:

    BD:

    Laura:


    Wolfen:

    Jeszcze ten murek po lewej z czterema kropkami jest taki Boulder Dashowy


    No jest podobny, ale jednak nie jest to kopia:

    BD:

    Laura:
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 May 2010
     
    Panowie, nie ma co się denerwować!
    Nie jestem grafikiem i dlatego wzorowałem się na istniejących już grach, choć - jak zauważył Kaz - nie robiłem dokładnej kopii. Elementy grafiki są faktycznie podobne do tych z wymienionych gier. No, ale w sumie to tak miało być, bo Laura to taka kompilacja Boulder Dasha, Robbo i Hektora. Hektor był fajną grą, ale bardzo statyczną i wolną. Laura w założeniu odziedziczy po Hektorze pomysł, ale będzie bardziej żwawa, jak Boulder Dash czy Robbo. Przynajmniej taką mam nadzieję :)


    I jeszcze jedno. W Laurze nie ma żadnej skrzynki/kratki. To co wzięliście za skrzynkę, to generator energii ;-) Na filmie widać nawet wychodzące z niego promienie. Faktycznie promienie są do d... i nie przypominają promieni. Już to zmieniłem :) Przy następnej odsłonie gry może będzie to widać.

    @xxl - plansza ma 40x20 pól. Widocznych na ekranie jest 20x9,5.
    @nosty - odpisałem. Trochę ogólnie, ale jeśli coś trzeba doprecyzować, to daj znać.
    @MaW - dzięki za deklarację. Być może w przyszłości skorzystam.
    • 14: CommentAuthornosty
    • CommentTime3 May 2010 zmieniony
     
    "Nosty ma dwie rece, dwie nogi i glowe, ale nikt chyba nie twierdzi, ze Nosty jest bardzo podobny do Sylwestra Stallone, ktory tez ma dwie rece, dwie nogi i glowe :D. "

    Jak to mowil Halama: wlasnie ze jestem podobny! Mam identyczna mase ciala jak Sylwester tylko inaczej rozlozoną ;)

    A wracajac do grafiki: ladnie to pokzales i zupelnie niepotrzebnie. Bo kompletnie sie nie zrozumielismy. Jak pisalem pozniej: chodzilo mi nie tyle o podobienstwo designu klockow, co o wykorzystanie tych samych elementow co w Robbo. Jesli gra bedzie zbyt podobna pod wzgledem pomyslow, to sorry, ale nawet jesli drzwi beda mialy klamke po lewej zamiast po prawej, a bomba lont to nie robi mi to roznicy.
    W takiej grze licza sie pomysly. Nowe pomysly.

    Grafiki z filmiku wogole bym nie ocenial bo jest bardzo slaba i wyraznie robocza. Licze na to ze autor znajdzie dobrego grafika, albo sam nad tym przysiadzie jak juz sie upora z tym "co geste" czyli z mechaniką gry.
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 May 2010
     
    Teraz już można obserwować postęp prac nad grą: ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2010
     
    • 17: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime9 May 2010
     
    No laure widzialem u Larka na real kompie, to samo mi sie nasunelo, troche robbo troche boulder dash ale jakie szybkie. Potem nam Larek pokazal inna gierke, i Grzybson zaczal sie zastanawiac jak samochod uruchomic.
    • 18: CommentAuthormarekp
    • CommentTime9 May 2010
     
    Zaxon, że się tak wetnę tutaj - bo na Grzybsoniadzie jakoś nie mogłem się na Ciebie doczekać ;-)...
    Udało Ci się doprowadzić UltraSatany do stanu sprzedawalności? Chętnie bym przygarnął jeden.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 May 2010
     
    Arek, czy "Laura" moze miec podkolorowane paski w panelu podczas gry? W sensie - czy to mozliwe technicznie? Mam na mysli, ze kazdy z paskow bylby np. w innym odcieniu. Albo kolorze i odcieniu.
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 May 2010 zmieniony
     
    Tak, jest to do zrobienia. Na tym panelu finalnie będą się wyświetlać różne komunikaty (jak w grze Hektor). Kolor można (będzie) wstawić dowolny dla każdego paska. Jednak zostawię to na koniec. Teraz męczę się z głównym silnikiem. Laura potrafi już więcej niż to widać na ostatnim filmie, ale i tak do finału jeszcze daleko.
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 May 2010
     
    Kolejna porcja informacji o postępach w tworzeniu gry: ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2010
     
    Coraz fajniej, coraz fajniej:

    • 23:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Jun 2010 zmieniony
     
    I kolejny krok do przodu. Opis zmian: ->link<-

    • 24:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Jun 2010
     
    @Larek :) dobra robota - Long Live Laura :) kiedy bedzie mozna zagrac? :) i czy ruszy na golym 65XE? ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Jun 2010 zmieniony
     
    Do końca jeszcze daleka droga. Jak tylko siły mnie nie opuszczą, to zapewne wkrótce :)
    Na razie rusza na 64KB. Chciałbym to utrzymać. Niestety moje zdolności programistyczne w asemblerze są bardzo marne (to mój pierwszy program w 100% pisany w asm.) i kod piszę bardzo rozrzutnie... Jak mi braknie pamięci, to będę wtedy wszystko optymalizował ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jul 2010
     
    Czy komunikat "w okolicy jest mina" oznacza, ze min nie bedzie widac? Ze mozna przypadkowo zginac?
    • 27:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Jul 2010
     
    Min nie widać. Orężem w walce z minami będą bomby (właśnie pracuję nad tym zagadnieniem). Pomagać w ominięciu min mają komunikaty oraz "ślad", który zostawia Laura. Miny to element zaczerpnięty z gry Hektor, ale nie będzie ich aż tak dużo.
    • 28:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Jul 2010 zmieniony
     
    Najnowsza wersja gry. Opis zmian, jak zwykle na mojej stronie: ->link<-

    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Jul 2010
     
    ja bym dodał więcej akcji do logiki gry, w końcu pani z planszy tytułowej zapowiada coś ala tumb rajder :)
    • 30:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime5 Jul 2010
     
    Super, podoba mi się podkładanie bomb a'la Dyna Blaster :)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jul 2010
     
    Arek - na ile oceniasz stan zaawansowania prac? 50%, 70%?
    • 32:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Jul 2010 zmieniony
     
    Jeśli chodzi o mechanizm gry, to myślę, że to nawet ok. 75%. Zostało mi kilka drobiazgów. Oczywiście tych trudniejszych drobiazgów. Całości projektu dałbym ok. 50%. Jak logika gry będzie gotowa, to trzeba zrobić plansze (nie wiem ile się ich zmieści w pamięci), stworzyć nową grafikę, muzykę, efekty dźwiękowe... No, sporo tego jeszcze i nie wiem, czy wszystko się uda. Obawiam się tu nie o moje umiejętności, ale o wielkość RAMu :)
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jul 2010
     
    Widze, ze kolejny postep prac:

    • 34: CommentAuthorw1k
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    something new? this game is death?:(
    • 35:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Grafik trochę mi się spóźnia z robotą, ale nic nie jest death. Jest live! ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    jest szansa na SV? :)
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Oct 2011 zmieniony
     
    Zależy, czy Grey zorganizuje zlot w kolejnych latach ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    Larku, duzo jeszcze zostalo do konca?
    • 39:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    Nie. Przynajmniej tak mi się wydaje :)

    Jak skończą się party robione trzy razy w roku i nie będę musiał już tworzyć na różne konkursy, to pewnie dokończę grę ;)
    Ostatnio przymierzałem się do napisania kodu od nowa. Biorąc pod uwagę doświadczenie zdobyte na kilku grach, które "zrobiły się" po drodze, to widzę, że pewne sprawy rozwiązałbym trochę inaczej.

    Chwilowo Laura czeka sobie w spokoju na lepsze czasy.
    • 40:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Dec 2011
     
    I prawidłowo;)
    • 41: CommentAuthortrzebuch
    • CommentTime30 Dec 2011
     
    dla tworzacych - inspiracje do plansz typu robbo ->link<-
  1.  
    Laura looks like it's going to be fun to play. I wait to try it out, Oh by the way does it run on a NTSC 8-bit?
  2.  
    @larek
    Kiedy przewidujesz nadejście lepszych czasów? :)
    • 44:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Sep 2012
     
    Być może przyszły rok będzie tym lepszym, ale nic nie obiecuję.
    • 45:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Sep 2012
     
    Ale przyszłego roku ma nie być przecież:D
    • 46: CommentAuthorBluki
    • CommentTime28 Sep 2012
     
    Właśnie. Lepiej skończ teraz, abyśmy zdążyli pograć przed końcem świata :)
    Chociaż niektórzy uważają, że w tym roku nastąpi koniec świata, ale przyszły rok będzie jeszcze gorszy...
    • 47: CommentAuthorkoxy
    • CommentTime29 Sep 2012
     
    Larku, skończ tą gierkę w tym roku :) oprócz mnie i wielu wielu osób, czeka na Laurę jeszcze moja córcia i codziennie się pyta kiedy będzie ta gra. Sam wiesz jak jest żyję pod presją :P
    • 48:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    Jak przeczytałem na stronie projektu:

    12 listopada 2012 r.

    Miło mi poinformować, że prace nad Laurą zostały wznowione. Tempo tworzenia jeszcze jest niewielkie, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Dobra wiadomość jest jeszcze taka, że grę piszę... od początku . Tak, tak - to jest absolutnie dobra wiadomość! Zabieg ten pozwoli mi stworzyć wydajniejszy silnik gry, co powinno przełożyć się na lepszą animację i większą liczbę ruchomych elementów planszy.
    Trzymajcie kciuki!



    Trzymam(y)! :)
    Jako że, na przykład mi, umknęło - wklejam.
    • 49:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Apr 2013
     
    Czyli parafrazując, mozna to skrócić tak:
    "Laura się pisze. Czekaj, czekaj!"

    Oczywiście, że poczekamy :) Szykuje się fajna gra, z jajem.
    • 50: CommentAuthorxxl
    • CommentTime12 Apr 2013
     
    filmik z 17.07 robi wrazenie.

    mozna wchodzic w promien lasera czy to jakis czit?