atarionline.pl Spotkanie w Łodzi - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime6 Sep 2010 zmieniony
     
    Witam. Jestem ciekaw czy jesteśmy w stanie się spotkać większa liczbą ludzi w Łodzi? Czy ktoś jest chętny. Jestem w stanie wygospodarować małe pomieszczenie na potrzeby spotkania (4 x cpu PC + sieć - stare sprzęty... uprzedzam..., wzmacniacz + kolumny (mocny sprzęt), z własnej kolekcji 2x Atari 130xe, 2x magnetofon (1x turbo) małe tv, ze 2 dżoje, kilka oryginalnych kaset, czasopisma (TS, TA) itd... Impreza kameralna - raczej spokojna - reklamująca firmę wśród studentów (mała poligrafia - gwarantuje lokal (spokojny bez wybryków), bez szaleństw pijackich... Pomoc w transporcie, dotarciu, PKS, PKP, MPK itd... (mapki, plakaty (ksero), organizacja przyjazdów itd. - biorę to na siebie). TO JEST TYLKO ZAPYTANIE CZY KTOŚ JEST CHĘTNY !!! - 10 osób (z chęcią małej pomocy) = biorę się za to. Wiem, że Nosty jest z Lodzi - proponuje promocje GR8. PS. Niczego nie objecuje...
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime6 Sep 2010
     
    Troszku to chaotycznie brzmi. Chcesz promowac firme Atari wsrod studentow? :) Czy te mala poligrafie? A jesli to drugie to znaczy ze impreza bylaby gdzies w akademiku i otwarta dla obcych gosci z zewnatrz? "Male pomieszczenie" na 10 osob? To ile m2 to jest dla Ciebie "male"? :)

    Ja za chec promocji GR8 Software dziekuje pieknie, ale nie skorzystam (nie promuje sie, a poza tym wlasnie ograniczam wydawanie z braku czasu). Natomiast na miniparty czy sztabik chetnie wpadne pogadac i pograc jesli termin dopisze. Sprzet, joye itp moge prztargac.

    No wlasnie - jaki termin proponujesz?
    • 3:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime6 Sep 2010
     
    Faktycznie troszkę to chaotyczne z mojej strony. Chyba było za późno gdy to pisałem :)

    Chodziło mi o zorientowanie się ile osób byłoby chętnych ta małe spotkanie przy piwku i Atari z Łodzi.

    Niestety poniosła mnie troszkę fantazja, bo właściciel firmowych pomieszczeń nie za bardzo się ucieszył, gdy mu przedstawiłem swój pomysł dziś rano. (Sama firma była dogadana).
    Tak więc temat na razie zawieszam do czasu "lepszego pomysłu".

    Jednak fajnie byłoby gdyby chętni się wpisali. Wiedziałbym czy warto kombinować dalej z tym tematem.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    Caco pisał to w 2010 roku, ale w 2020 roku udało nam się znaleźć salę, dzięki osobie obecnej na tym forum - Emi. No i robimy spotkanie KWAS-owe w Łodzi, 15 lutego w godzinach 12.00-18.00 na Uniwerku Łódzkim, ul. Pomorska 171/173. Na razie wpiszcie sobie rezerwację w kalendarzykach, odwołajcie swoje wesela, urodziny czy inne mało istotne wydarzenia.

    A szczegóły będą wkrótce na stronie głównej AOL. Wjazd za free, rozmowy z super ludźmi z różnych środowisk retromiłośników również za free :D. Ponieważ takich atarowskich spotkań w Łodzi ponoć dotychczas nie było, to postarajmy się dostarczyć informacje i zmobilizować łodzian oraz mieszkańców okolic. Już zaklepane są cztery niezmiernie ciekawe wykłady (1. o historii, 2. o elektronice, 3. o muzyce, 4. o wydawnictwie retro), więc są haczyki na ciekawych świata retro :D

    Kto z Łodzi albo okolic, palec do góry.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    Pewnie Irata4 jest/był z Łodzi? :P
    Do tego blisko ma Nosty albo Piguła? Nie mylę się?
    • 6:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    Będę, już mam zarezerwowane :)
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    Irata jest z Łodzi, ja mieszkam pod, ale mogę podjechać.
    Jeśli mnie pamięć nie myli, także Insert mieszka w okolicach - kiedyś razem jechaliśmy na Ironię
    • 8: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    Irata4 zdaje że się wyautował, chyba ze względu na ciągłe niedomówienia i awantury które z tego się brały
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    W/w ma blisko ale dobrze, żeby właśnie "spauzował". Gorącej głowie ;) czasem dobrze robi oderwanie się od pokusy. :P
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    Mav - oczywiście, że pamiętam o Tobie, nawet liczyłem, że się odezwiesz, zapewne zechcesz coś filmować profesjonalnie, jak to masz w zwyczaju, a ja nie zamierzam sie wzbraniać, choć oczywiście ja będę filmował telefonem :). Daj znać Insertowi, chociaż może i Nosty go poinformuje, bo razem pracują.

    Sun już się zapowiadał jak rozmawialiśmy przez telefon.

    W tej chwili zapowiedziało się łącznie kilkanaście osób, bo goszczący nas uniwerek chciałby, żeby ich studenci z Koła Badaczy Nowych Mediów również mogli przybyć i też zachłysnąć się klimatem retro :D
    • 11:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    Pamiętałem o tej imprezie wcześniej, zmylił mnie pierwszy post ;-)
    • 12: CommentAuthorEmi
    • CommentTime8 Jan 2020 zmieniony
     
    Potwierdzam i witam serdecznie. Jeśli chodzi o dojazd do Uniwersytetu- Wydział Filologiczny, to tramwaj 15, 17 od strony frontu , z tyłu 12, 18, 13 . Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy w dotarciu - proszę o kontakt.
    • 13: CommentAuthorMKM
    • CommentTime8 Jan 2020
     
    Jestem z Łodzi i bardzo chętnie bym wpadł. Niestety w tym okresie będę prawie na drugim końcu świata. Ale pech... może następnym razem. Pozdrawiam. MKM/Lamers
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jan 2020
     
    MKM - szkoda, ale tak bywa.

    Spotkanie w Łodzi już prawie dopięte na ostatni guzik, czekam tylko na ostatnie potwierdzenia - a wtedy dam info na stronie głównej.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jan 2020
     
    Xaver jest z Łodzi chyba. Xaver - potwierdzasz? :D
    • 16:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    Nie jadę ani z Krakowa ani z Warszawy, ale jak ktoś z Piotrkowa Tryb. to mogę zabrać. Czy odwiozę, to nie wiem, bo nie wiem co będzie w części nieoficjalnej :)
    • 17: CommentAuthorXaVeR
    • CommentTime23 Jan 2020
     
    Tak. Jestem z Łodzi. ;-)
    • 18:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Jan 2020
     
    "... z centralnej Polski. A rower... poniemiecki" :)
    • 19: CommentAuthorXaVeR
    • CommentTime24 Jan 2020
     
    OOooo, ja wypraszam sobie. Mam Kross Hexagon V6. ;-)
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    Plakacik spotkania:
    • 21: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    przed 15.02
    jest 14.02...

    -chętnie tylko nie w tym terminie,



    p.s.
    Dziś spotkanie organizuje SIkor, w Warszawie.
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    hejka drużyno xbiosa
    Irata prosił mnie, aby zaproponować wam przeniesienie się po imprezie do jego lokalu przy ulicy
    Wólczańska 243
    Jest to jeszcze nieotwarte muzeum komputerów, jest możliwość przenocowania w lokalu.
    Telefon do Iraty:
    516 302 594
    • 23:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    Wypasik
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    Irata dodał, że czeka na informację do jutra do północy
    • 25: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    Przekazuję, że jutro Irata będzie w lokalu do 20 i będzie czekał na ewentualnych gości :)
    • 26: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Feb 2020 zmieniony
     
    Widać, że konto na AOL jednak się przydaje ;P

    Podanie nr. tel. nie narusza jakiś praw?

    W tych praworządnych czasach trzeba mieć oczy dookoła głowy...
    • 27: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    Zbyti: dla zachowania anonimowości pozamieniałem cyfry miejscami w numerze :)
    • 28: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Feb 2020 zmieniony
     
    :D
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Dec 2020
     
    A propos Łodzi, mam pytania offtopiczne, nie o spotkaniu w Łodzi :). Czy ktoś kojarzy Miłosza Wrońskiego (tego od gry "Muminki")? Z tego co na razie się dowiedziałem, ale to informacje niepewne i może tylko plotki sprzed 30 lat, ponoć potem napisał jeszcze jedną jakąś grę, ale jej nie wydał i w sumie porzucił tworzenie gier na Atari przez LK Avalon, który tam jakiś problem w jego grze widział.

    Dodatkowo jeszcze zapytuję o tegoż oto pirata z Łodzi (jego demko w załączniku, dostarczył Piguła, dzięki!), który zajmował się m.in. sprzedażą digitizerów do Atari, montował turbo AST do magnetofonów, ogłaszał się w poniższym demku, że robi to na Mochnackiego 21/23 oraz ul. Komfortowa 2. Ktoś coś kojarzy, pamięta?
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Dec 2020
     
    @ kaz
    być może,mogę się dowiedzieć mam znajomych z giełdy co przy okazji handlowali komputerami i grami łoryginalnymi i nawet .... bum szakalaka ;)
    ...a czy to legalne ;) ?


    Spoko,jutro przedzwonię gdzie trzeba,chyba wiem o kogo chodzi.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2020
     
    I dowiedziałeś się coś?
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    jeszcze nie,ale dowiem się,problem w tym że telefonicznie tego nie załatwię i muszę się wybrać do jego sklepu,co też uczynię w okolicach wtorku.
    • 33:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    A ja zapytam w temacie czy to spotkanie się odbyło? A jak nie, to za ile dni się odbędzie :) Lubię Łódź i czasu mam jakby więcej ostatnio ;)
    • 34:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    Jedno ze spotkań (post 20) z tego wątku faktycznie się odbyło, to był czas niemalże przed covidowy i jedno z ostatnich "normalnych" spotkań. Zapis wystąpień jest na kanale atarionline na YT :)
    • 35:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    Dla mnie cały czas jest normalny czas, dlatego jeśli takowe by się miało odbyć nawet w tym roku, to chętnie przyjadę :)
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Dec 2020 zmieniony
     
    Tak, spotkanie się odbyło - jak napisał Mav, jest na YT zapis (nagrywał i montował filmiki właśnie Mav). W Łodzi planowane też było drugie spotkanie na Uniwersytecie Łódzkim, bo formuła KWAS-a im się spodobała, ale wiadomo... Na razie czekamy.

    Tu masz filmiki ze spotkania:









    • 37: CommentAuthor8-Bitz
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    byłem 1. raz na takim spotkaniu. Super inicjatywa!
    • 38:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    @kaz - ale czekamy na co? Myślę, że mimo wszystko wiele osób by chętnie przyjechało :) Oczywiście bez przymusu jak ktoś woli nie.
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    Czekamy na chętnych do wygłoszenia prelekcji, którzy są gotowi przyjechać do Łodzi, Warszawy, czy gdzie indziej :D
    Alex - chcesz jakiś temat przygotować?
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2020
     
    I w takim momencie temat wygasa :D