atarionline.pl HDD do atarki ze sparta - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Flashjazzcat wypuscil driver obslugujacy myide pod sparta. Myide dostalo niezlego kopa, obsluguje teraz 15 partycji z 512 bajtowymi sektorami, dane z RW test u mnie:
    RW test 512b/sector 32 meg canon cf card:
    dos writing 57326
    dos reading 61653
    dos average 59490
    Testuje dalej.
    Dziala to bez potrzeby zmiany romu w Atarce, potrzebny jest tylko interfejs Myide czyli 3 scalaki , karta CF i sparta X.
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    :) - Sparta dos X, oraz IDE'a / KMK:

    sektor 512B:

    DOS writing: 72613B
    DOS reading: 88314B
    DOS average: 80464B

    :P. Ja mam dłuższego :) - hahahahahh
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Oct 2010 zmieniony
     
    no tak, ale drewnianego ,hyhyhy, poza tym myide sobie kazdy zmajstruje,
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Czyli co, to MyIDE, pogardliwie nazywane przez krytykow (konkurencje) "proteza" nie jest jednak takie zle? ;o
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Coz, dziala i to szybko. reszta w dloniach prgramistow.
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    a to myide czyta atr?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Zaxon - a Ty w tej chwili sprzedajesz MyIDE? Albo ktos to produkuje/sprzedaje?
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Myide jako takiego nie, ale podlaczenie karty CF do Atarki mieszczace sie w obudowie od carta jak najbardzej, na nowych ukladach, na nowym pcb, ze zlaczem na karte CF. Ogolnie artka pisze,zamiescisz? Wszystko w dloniach programistow.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    .. z KMK można ładować pliki ATR, jednakże na chwilę obecną nie ma do tego sensownego softu i wszystko niestety trzeba robić na "piechotę". Po prostu trzeba na dowolną partycję o wielkości co najmniej takiej, jaki mamy ATR skopiować sektorowo dane, ustawić wcześniej w FDISK rozmiar sektora (128, 256, 512) i zabootować kompa z tak przygotowanej partycji. Najlepszy był by soft w romie, który umiałby "przełączyć" w pewien sposób obraz ATR - mam na to nawet teoretyczną gotową koncepcję - jeśli ktoś jest zainteresowany pomysłem i chciał by napisać coś takiego :)
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Oct 2010
     
    No wlasnie chodzi o to ze nie ma softu, meczylem o to pare osob ale zostalem odeslany "na Szwecje" czyli napisz.se.
    A w myide procedura wyglada tak: odpalam program myidemanager, pod d: montuje jakikolwiek ATR (w Aspeqt,ape czy czyms tam), wciskam copy, nadaje mu nazwe, kopiuje do atarki.Wsio. Chce zaladowac,wciskam select, wyskakuje mi prosty loader, wybieram atr, laduje i mam.Rozwiazane programowo, nie wierze ze sie nie da czegos takiego napisac na KMK/Idea.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2010
     

    zaxon:

    Ogolnie artka pisze,zamiescisz?


    Oczywiscie, tak jak zawsze.
    • 12: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Oct 2010 zmieniony
     
    ok, wyklulo sie, tak wyglada finalna wersja:

    ->link<-



    ->link<-



    ->link<-




    Hdd w cardridge do tego 2 ramcarty, flashowana sparta,ktos chetny?
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Oct 2010
     
    Zaxon - poprawilem Twoj post, znaczniki sa niepotrzebne, wystarczy po prostu wkleic linki. Latwo, szybko i wygodnie.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Oct 2010
     
    Jakies przewidywania co do ceny?
    • 15: CommentAuthorScalak
    • CommentTime29 Oct 2010
     
    dołączam się do pytania. W końcu CCC ;)
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Oct 2010
     
    Zax - chodzi właśnie o coś takiego. Zastanawiam się tylko, jak w opisanym "loaderze" jest rozwiązana kwestia dem, które zawierają się w więcej niż jednej stronie "całodysku" i wymagają celem kontynuacji naciśnięcia klawisza i podmiany dyskietki :). Optymalnie najlepszym rozwiązaniem jest loader w romie kompa i teoretcznie w XL OS jest na to sporo miejsca. Nie wiem jak w DracOS, bo jest tam dużo nowości dla których wywalony jest np. SelfTest.
    • 17:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime29 Oct 2010 zmieniony
     
    Jeżeli szukam do mojego Atari 65 XE (expansion port) czegoś jak dysk twardy, na którym mógłbym mieć gry i odpowiednią komendą je wczytywać to czy to jest to? Myślałem nad SIO2IDE lub SIO2SD. Najlepiej by było gdyby urządzenie oferowało możliwości cartriga - wkładam do Atari na monitorze wyświetla mi się zawartość, podświetlam co chce, wciskam return i gram (opcja dla mojej 5 -letniej córki). A czy to może działać w ten sposób - mam urządzenie podpięte do atari, wpisuje Load, tytuł, retun i się uruchamia? Przepraszam za poziom pytań, ale nie wiem jak urządzenia, które wymieniłem wczesniej i to również działają w praktyce.
    • 18: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Oct 2010
     
    Ok, po kolei, cena ok 350 brutto plus wysylka, (w cenie sa 2 ramcarty po 128 kilo zgodne z Atarimax, Sparta z zegarkiem , twardy dysk ,wykonane w celu latwego podlaczenia). Hardware jest gotowe, pora na ruch koderow ktorzy to oprogramuja. Nic nie stoi na przeszkodzie napisac boot loader, obsluge ATR .
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Oct 2010 zmieniony
     
    w sumie popieram ten projekt.

    ja bym byl chetny na wersje lite czyli sam kontroler karty CF i 8kb ramcarta - do ramkarta nagrywam bootloader pewnie nie wiecej jak pol kilobajta atari po wlaczeniu pierwsze wystaruje carta z tym programikiem, kory zalokuje sie w pamieci atari, odlaczy karta i os atari - atari bedzie mialo pamiec do ladowania od np $600 do $ffff :D i zacznie ladowanie z karty CF tak jak stare dobre calodyski, nie trzeba by bylo ustawiac buforow dla takiej transmisji, sprawdzania kolejnosci sektorow i tych wszystkich narzutow dosa zwiazanych z transmisja plikow :) moze nawet udalo by sie zrobic gre FMV dla atari ;-)

    czy jest szansa na taka wersje?

    ---
    jaki jest speed w czytaniu sektora? nie dos read tylko zwykle zaladowanie calego sektora?
    • 20: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Oct 2010 zmieniony
     
    XXL, to obgadywalismy na prv przeciez . Anyway, jak ktos sobie chce zrobic bardzo uproszczony,ale dzialajacy interfejs to zrobilem plytki ktore mozna w domu wykonac.

    ->link<-


    ->link<-

    Uproszczone maksymalnie,zlacze ide do adaptera kart CF w zalaczniku wzor plytki robiony w programie Diptrace,