atarionline.pl Tytuly gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwish
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    Witam serdecznie!

    Od jakiegos czasu chodza mi po glowie dwie gry, ktore kiedys za dzieciaka meczylem na Atari. Niestety, nie potrafie przypomniec sobie owych tytulow. Gdyby ktos byl tak dobry i pomogl mi je zidentyfikowac, bylbym niezmiernie wdzieczny.

    Pierwsza gra to byla strategia, nie dam sobie reki uciac, ale wydaje mi sie ze to byl nasz rodzimy produkt. Pamietam tylko, ze podbijalo sie zamki za pomoca katapulty, czy cos takiego. Druga gra polegala na ratowaniu ludzi z jakiejs odleglej planety - ladowalo sie statkiem kosmicznym, po czym z daleka nadbiegala postac i trzeba bylo odroznic czy to czlowiek czy obcy (zielona twarz).

    Przepraszam, ze te opisy sa takie chaotyczne i zupelnie nieskladne, ale to bylo tak dawno temu, ze pamietam tylko takie szczegoly.

    Z gory dziekuje za pomoc.

    Pozdrawiam.
    • 2:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    Siemka. Pierwsza gra to na pewno Władca - wydawca Mirage.
    • 3: CommentAuthorXuio
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    Druga to Rescue on Fractalus, znana tez pod nazwami "Star Mission, Rescue Mission, and Behind Jaggi Lines"
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Oct 2010 zmieniony
     
    A druga to ta: ->link<-

    ----edit:
    Xuio mnie ubiegł :)
    • 5:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    I problem rozwiązany. Obydwie gry do pobrania z katalogu atarionline.pl.
    • 6: CommentAuthorwish
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    Dziekuje Wam bardzo!
    • 7: CommentAuthorfder
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    Też szukam pewnej gry. Chodzi o węże, jednak chyba w tytule nie było nic ze "snakes", bo nie mogłem trafić. Gra byłą w bardzo prostym trybie grafiki - węże to były kolorowe grube kreski - jednak rozgrywka była bardzo dynamiczna. Plansze zmieniały się na bardziej skomplikowane.
    • 8: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    Z tych dynamicznych, najbardziej kojarzy mi się Angleworms 2:
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    a ja szukam gry Czacha Fatum. Ktoś wie, jaka jest angielska nazwa tej gry.
    SCENA z tej dziwnej gry:
    Na początku przed domkiem był napis WELCOME na wycieraczce, po wejściu do domku spadało się na kolce.
    • 10: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    pewnie Skull Island ...
    • 11: CommentAuthorfder
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    Dzięki!!! Tego szukałem. Zapomniałem, że chodziło o wormy a nie snejki...
    • 12:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    Podepnę się z pytaniem - obie gry na 8-bitowe Atari:
    Pierwszy tytuł - można było rozstawiać przedmioty na scenie ("edytor"), a następnie na tej scenie przechadzała się/tańczyła postać. Na czym polegała rozgrywka - nie pamiętam.
    Drugi tytuł - piłka nożna. Tutaj nie pamiętam, czy zawodnik akurat znajdujący się przy piłce zamieniał się w pionową kreskę, czy może na odwrót - wszyscy zawodnicy którzy akurat przy piłce nie byli stawali się pionowymi kreskami.
    • 13: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime19 Oct 2010 zmieniony
     
    1) Strzelam , bo w życiu w to nie grałem: Movie Musical Madness
    ->link<-


    2) Myślę, że z tymi kreskami to troszkę to uprościłeś ;) Zdaje się, że chodzi ci o Soccer firmy Thorn Emi Video
    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime19 Oct 2010 zmieniony
     
    1) Zgadza się :)

    2) Nie - na pewno były pionowe kreski zamiast zawodników. Jak bym pytał o "Soccer" to bym napisał np., że piłka kopnięta w kierunku lewej krawędzi ekranu wylatywała z prawej ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2010 zmieniony
     

    wish:

    Pierwsza gra to byla strategia


    Przypomne, ze na AO mielismy publikacje konwersji "Wladcy" dla peceta: ->link<- (autor konwersji: Andrzej Kidaj).

    EDIT: no tak, przeciez to nie o ta gre chodzilo, sorki.

    wish:

    Druga gra polegala na ratowaniu ludzi


    A tu przypomne, ze mamy dokladny opis gry: ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthoracidzooq
    • CommentTime9 Mar 2011
     
    Witam na forum, muszę przyznać, że stronka robi duże wrażenie, dużo się dzieje i większość pytań znajduje odpowiedzi.
    Niestety pojawiłem się by trochę zepsuć statystyki.
    Od kilku lat próbuję znaleźć pewną grę, w którą grałem jeszcze w latach 80tych, nie jest to zbyt popularny tytuł bo zwiedziłem już w tej sprawie trochę różnych sieciowych archiwów bez rezultatu.
    Oto dane, które posiadam:
    Rok wydania: najprawdopodobniej przed 1986
    Gatunek: można określić grę jako strategię, najbliżej jej byłoby do dzisiejszych RTSów
    Gameplay:
    - ekran scrollowany widok z lotu ptaka na pole bitwy
    - gra w czasie rzeczywistym
    - na ekranie widać 2 armie (pixelowych) żołnierzy na starcie umieszczonych po 2 stronach mapy, oraz przeszkody naturalne w postać lasów (krzaków) - grafika mocno prymitywna. O ile pamiętam w opcjach można było zmieniać ich liczebność, tak, że maksymalnie było przynajmniej po 100 na stronę.
    - sterowanie joystickiem, takie, że wybranie kierunku nadawało wspólny kierunek marszu dla żołnierzy armii, którzy szli w obranym kierunku (jak lemingi) zatrzymując się na przeszkodach terenowych lub spotkanych wrogach (2 przeciwni żołnierze spotykając się zostawali sklejeni aż do rozstrzygnięcia walki)- całość na siatce kwadratowej więc 1 żołnierza mogło zaatakować maksymalnie 8 przeciwników z sąsiednich pól.
    Bitwa kończyła się oczywiście po wybiciu jednej ze stron.
    Możliwe, ze istniał tryb multiplayer, ale nie pamiętam dokładnie.
    Tytuł: o ile pamiętam na kasecie przy grze widniał tytuł 'Arcade', ale pod takim tytułem nie znalazłem tej produkcji więc prawdopodobnie było to błędne oznaczenie.

    ktokolwiek widział? ktokolwiek wie?

    Atari Power

    pozdrawiam forumowiczów
  1.  
    Air Support?
    • 18:
       
      CommentAuthoracidzooq
    • CommentTime9 Mar 2011
     
    Brawo Charlie, gra wygląda dokładnie tak jak ją zapamiętałem, zapomniałem tylko o śmigłowcu :)
    Wielkie dzięki.
    Mimo wszystko nie osiągnęła chyba aż tak kultowego statusu na jaki zasługuje, bo trudną ją znaleźć w jakichkolwiek zestawieniach gier wszech czasów.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Mar 2011
     

    acidzooq:

    Niestety pojawiłem się by trochę zepsuć statystyki.


    He he, i nie udalo sie :D
    • 20:
       
      CommentAuthoracidzooq
    • CommentTime9 Mar 2011
     
    Przynajmniej spróbowałem, może uda się coś zepsuć następnym razem.
    Co do kultowości to może użyłem złego słowa.
    Z definicji kultowość nie wymaga szerszego rozpoznania tylko chociaż małej garstki oddanych fanów i taki statu na pewno Air Support posiada. Miałem na myśli, że chętnie bym zobaczył AS na listach takich jak ta ->link<- czy filmikach jak ten
    - na drugim zresztą nie brak tytułów z Synapse
    • 21: CommentAuthorklawisz
    • CommentTime16 Mar 2011
     
    Koledzy pomóżcie. Będąc dzieckiem grałem w gre ...ktorej teraz nie moge znaleźć:). Komputer to było małe atari w tym sensie,ze było krótkie i to nie był zaden z wielkich modeli.
    Pamietam tez,ze gra była na dyskietce ( mogła byc tez chyba na tasmie, nie wiem czy to ma znaczenie) bo przy atarynce miałem stacje dysków - wielki potwór - jasna a z przodu czarna...tyle pamietam.
    Teraz o gierce: Poczatek gry, obraz na cały telewizorek, wikingowie? rycerze? pamietam,ze mieli wielkie miecze i topory. Kolejna rzecz, ktorej nie jestem pewien, na poczatku chyba była mozliwość wybrania typa ktorym sie grało.
    Gra polegała na tym,że łaziło sie,chyba cos zbierało, tłukło sie jakies potworki? ludziki? trzeba było znalezc wyjscie ktorym był kwadracik z wielka litera E lub napisem EXIT, tego dokładnie nie pamietam:(. Pamietam za to,ze gre,całośc widziało sie z góry i po wpisaniu kodu? czy wcisnieciu jakiejs kombinacji klawiszy wszystkie ściany w grze,ściany labiryntu składały sie z takie własnie kwadracików do przejscia na kolejny level.
    Wydaje mi sie tez,ze gierka nie była polska.
    Zdaje sobie sprawe z tego,ze to żadne informacje ale moze ktos w to grał i pamieta tytuł?:)
    • 22: CommentAuthorDope
    • CommentTime16 Mar 2011
     
    Gauntlet?
    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Mar 2011
     
    Storm? ->link<-
    • 24: CommentAuthorfaust
    • CommentTime16 Mar 2011
     
    Gauntlet
    • 25: CommentAuthorklawisz
    • CommentTime16 Mar 2011
     
    Gauntlet!!!!!!. Dziękuję Wam bardzo.
    Serdecznie pozdrawiam
    • 26: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Aug 2011
     
    czy ktoś rozpoznaje może tryb graficzny w którym pracuje gra Munchy Madness i zna jakieś inne tytuły które go wykorzystują?

    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Aug 2011
     
    rozpoznajemy gr.2. przyklad gry: ->link<-
    • 28: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Aug 2011 zmieniony
     
    dzięki, może znajdę coś jeszcze, bo okazuje się że Munchy Madness chodzi prawie idealnie pod emulatorem Atari na starym palmtopie z procesorem ARM 120MHz gdy tym czasem gry w innych trybach nieprzyjemnie zwalniają, chyba że na prędkość działania składa się coś jeszcze, np. język