atarionline.pl Targi ON/OFF - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    Zapraszamy na stoisko Retro Games na Targach Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Warszawie. Targi odbędą się w dniach 22-24.10.2010 w Warszawskim Centrum Expo XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14. Dni otwarte dla publiczności to sobota i niedziela.

    Na stoisku Retro Games będzie okazja do pogrania na komputerach ZX Spectrum, Amstrad, Atari XL/XE, Commodore, Amiga, Atari ST oraz konsolach NES, Super Nintendo, Sega Master System, Sega Mega Drive, Atari 2600, Atari Jaguar. Będzie też okazja do spotkania i rozmów w gronie miłośników retro gamingu, w tym do spotkania z Piotrem Mańkowskim, autorem wydanej niedawno książki "Cyfrowe marzenia".

    Poza tym zapraszamy na prezentacje:
    SOBOTA

    11.00 - "Tetris sterowany myślami, interfejsy mózg-komputer na przestrzeni lat" - Grzegorz Gałęzowski
    12.15 - "Legendarne automaty Warszawy połowy lat 80-tych" - Piotr Mańkowski
    13.30 - "Magia gier tekstowych" - Arek Staworzyński
    14.45 - "25 lat Amigi - sprzęt, gry, demoscena" - Bartłomiej Dramczyk i inni
    16.30 - "Wielcy bohaterowie gier 8 bitowych" - Arek Staworzyński

    NIEDZIELA

    11.00 - "Tetris sterowany myślami, interfejsy mózg-komputer na przestrzeni lat" - Grzegorz Gałęzowski
    12.15 - "Polska prasa komputerowa połowy lat 90-tych i targi ECTS" - Piotr Mańkowski
    13.30 - "Wielcy bohaterowie gier 8 bitowych" - Arek Staworzyński
    14.30 - "25 lat Amigi - sprzęt, gry, demoscena - Bartłomiej Dramczyk i inni

    Zapraszamy na stoisku numer 51 ;-)

    Gdyby ktoś jeszcze chciał pomóc na miejscu przy organizacji życia na stoisku, to... zapraszamy.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2010
     
    Dzieki Mac, info wrzucilem na strone glowna.
    • 3: CommentAuthormac
    • CommentTime20 Oct 2010
     
    dzięki Kaz ;-)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2010
     
    Sa juz dwie relacje (z piatku i soboty), ktore napisal i obfotografowal jakubd:

    ->link<-

    ->link<-

    Sa tez materialy na Polygamii:

    ->link<-

    ->link<-

    A do tego filmiki TDC:

    - o dwoch spietych Jagach:



    - wystapienie Nostego o grach tekstowych:



    - wystepienie Nostego o bohaterach gier:



    Prosze tu doklejac nastepne materialy.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2010
     
    Jakubd podrzucil kolejne linki do recenzji targow. Powtarza sie schemat: impreza do bani, nieliczne fajne rzeczy, w tym nasze stoisko :)

    Gra-nat:
    ->link<-

    Większość wystawców wypadła nieciekawie, ich stoiska niczym do siebie nie zachęcały, na niektórych nawet nie byłem pewien co wystawcy chcą pokazać.

    (...) Pochwała należy się również Retro Games, które oprócz ustawienia stanowisk z różnymi konsolami sprzed kilku generacji poprowadziło też bodajże dwie prelekcje, niestety nie brałem w nich udziału.


    Gameonly:
    ->link<-

    On/Off to kontynuacja nieistniejącego Poznań Game Arena. Jednak, czy organizatorom wyszło na dobre zmiana lokalizacji, nazwy i priorytetów? Sądzę, że nie. Wystawę można zwiedzić w kilka minut, na stoiskach nie ma nic! (oprócz hostess, ulotek, słodyczy). Zdarza się dostać jakiś gadżet, gazetę. No i to by było na tyle… Już zdecydowaliście? Oczywiście, że się nie wybierzecie… Jeśli nadal Was nie przekonałem to czytajcie dalej. (...)

    Paradoksalnie najlepiej spisali się ludzie odpowiedzialni za strefę Retro Games. Tytułów było najwięcej, wszystkie ciekawe i proste. Zapewne większość odwiedzających (w tym ja) po raz pierwszy i nie ostatni miała przyjemność zagrać w “stare, ale jare” tytuły z lat 80′ i 90′. Nie zabrakło Atari XL/XE, Commodore 64, Atari ST, Atari 2600, Atari 7800, CD32. Fantastycznie było zagrać w Pac-Mana, nie za pomocą klawiatury, a z użyciem odpowiedniej gałki. Jeśli jesteście “Starymi Graczami”, warto chociażby (jeśli nie tylko) dla tych gier wybrać się na On/Off i z gulą w gardle wydać 30zł. Niezapomniane wspomnienia gwarantowane! Organizatorzy postarali się o ciekawe prezentacje, między innymi “Tetris sterowany myślami, interfejsy mózg-komputer na przesyrzeni lat” czy “Magia gier tekstowych” i znacznie więcej. Gdyby Expo było tak zorganizowane, było by wspaniale.


    RadXCell:
    ->link<-

    Mnie najbardziej zainteresowało stoisko Retro Games, gdzie odbywały się serie prezentacji na tematy, które tygrysy lubią najbardziej: 8-bitowce, demoscena, Amiga.

    Dzięki tym prezentacjom dowiedziałem się między innymi jak Google uhonorowało 25-lecie Pacmana i dlaczego można w niego pograć do dzisiaj, dlaczego Mario (z tych braci Mario) wygląda tak jak wygląda i dlaczego powinieneś patrzeć podejrzliwie na każdego kto twierdzi, że ukończył Jet Set Willy. (...)


    In4:
    ->link<-

    Tu zabawiłem chwilkę dłużej. To stoisko, przy którym aż łezka się kręci w oku. Pamiętacie czasy kiedy Atari czy też Commodore było szczytem marzeń każdego? A te długie wieczory z wgrywaniem gier z dyskietek na Amidze? Dzięki pasjonatom z grupy Retro Games, możecie na chwilkę cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie wspaniałe chwile związane z grą na legendarnych komputerach i konsolach. Na stoisku Retro Games udostępnionych jest 16 stanowisk, na których będzie można zagrać w największe przeboje z komputerów Atari, Commodore, Amiga oraz grach na konsolach: Nintendo, Super Nintendo, Sega Master System,Sega Mega Drive, Atari 2600, Atari Jaguar. Na stoisku jest również możliwość spotkania z Piotrem Mańkowskim, autorem wydanej niedawno książki o historii gier komputerowych "Cyfrowe marzenia". Ahhh te pięknie czasy .....
    • 6: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime25 Oct 2010 zmieniony
     
    Jeszcze dwie fotki (chyba jedyne stoisko z więcej, z niż jedną fotą i opisem) na onecie:
    ->link<-
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Oct 2010
     
    Cieszy, cieszy :)

    Szkoda tylko, że ludzie zaangażowani w stworzenie najlepszego stoiska na targach w zasadzie nic "materialnego" z tego nie mają. Dają swój sprzęt i czas, a organizator... zbiera kasę.
    • 8: CommentAuthorfaust
    • CommentTime25 Oct 2010
     
    Żenujacy poziom hałasu, w sumie jestem pełen podziwu, ze "chłopakom" chciało się prowadzić prelekcje.

    @larek: Problem w tym, ze trudno jest powiedziec, kiedy organizator ma szczere intencje a kiedy po prostu brakuje mu pomyslu, a kiedy faktycznie zalezy mu na udziale "RR" (retroRangers).
    • 9: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Ja sobie dałem radę z hałasem za pomocą słuchawek z aktywną redukcją hałasu. Najgorzej było w sobotę. W piątek i niedzielę dało się wytrzymać.
    A co do intencji organizatora: to byliśmy zapchajdziurą, która okazała się wyjątkowo błyszczącym medialnie elementem imprezy. Jak dla mnie taki efekt jest bardzo satysfakcjonujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek całkoształtu inwestycji w stosunku do efektu (najwięcej organizacyjnie i wysiłkowo napracował się Marek, nie ma się co oszukiwać). Ale bez reszty ekipy nie byłoby sprzętu i wsparcia technicznego dla tegoż, oraz prezentacji, które dla wielu odwiedzających były clue programu.
    • 10: CommentAuthormac
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    • 11: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Bardzo zgrabny i dlugi wywiad z naszym ;) Amigowcem:
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2010 zmieniony
     
    Voyager swietnie wypadl w tym wywiadzie.

    Dalszy ciag linkow i wybranych cytatow z serisow:

    Gry.wp.pl (Wirtualna Polska):

    ->link<-

    Co moim zdaniem zadecydowało o porażce targów ON/OFF 2010? Myślę, że przyczyn było kilka. Organizatorzy nie byli chyba do końca zdecydowani, kogo mają przyciągnąć ta impreza – czy osoby zainteresowane elektroniką użytkową, czy graczy. Nie od dziś wiadomo, że jak coś ma być dla każdego, to będzie dla nikogo. Za mało było kluczowych wystawców z segmentu elektroniki, totalnie zabrakło też ważnych wydawców i dystrybutorów z branży gier.

    Zawiodła również promocja targów. Przed PGA cały Poznań był wręcz wytapetowany plakatami reklamującymi to wydarzenie. W Warszawie takich informacji można było ze świecą szukać.

    (...) Najciekawszy na targach ON/OFF 2010 okazał się kącik Retro Games, gdzie można było pograć w klasyczne gry na starych konsolach i komputerach. Nie zabrakło Atari 65XE, Amigi 500, Segi Megadrive czy Atari Jaguara. Mortal Kombat, Montezuma Revenge oraz Pac Man były oblegane przez rzesze starszych i młodszych graczy. Jedynym niepasującym elementem w Retro Games były monitory LCD, na których wyświetlane były gry. O wiele fajniej (i bardziej klimatycznie) byłoby zastąpić je starymi telewizorami kineskopowymi czy monochromatycznymi „bańkami”.


    gry.onet.pl (Onet):

    ->link<-

    Fani mogli też, odwiedzić stoisko „Retro”, w którym każdy mógł cofnąć się w czasie i zobaczyć jak wyglądały gry komputerowe przed ponad 20 laty.
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Tak, bardzo fajny wywiad.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Tutaj blog Adama Sawickiego:

    ->link<-

    i tam mozna znalezc zdjecia:

    ->link<-

    w tym te o stoisku retro, na przyklad takie:











    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Oct 2010 zmieniony
     
    W cytowanej już relacji padają słowa:

    Firma Level 77 zajmuje się sprzedażą oryginalnych koszulek z motywami z różnych gier. Przeglądałem ich katalog i zrobił jak na mnie ogromne wrażenie. (...) Już byłem gotów dokonać zakupu, do momentu gdy nie zacząłem zadawać niewygodnych pytań:
    - A macie coś z gier z RockStar Games?
    - Niestety nie, nie mamy nic od tej firmy!
    - A może coś z motywami starych gier retro:
    - A wie Pan, że chyba już wszyscy się o to pytali. Niestety nie mamy.
    No to podziękowałem.

    (...)

    - fajnie, że na targach znalazło się miejsce dla takich inicjatyw, jak Retro Games (...) Wiadomo, że z własnych środków ciężko by było im wykupić miejsce na targach, a dzięki swojej obecności wnieśli coś bardzo fajnego i interesującego (w szczególności wykład o historii gier na stoisku RetroGames).

    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Oct 2010 zmieniony
     
    Fotki:

    ->link<-


    Fragmencik prelekcji Piotra Mańkowskiego o warszawskich automatach lat 80:



    oraz zbiorcze zestawienie:

    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2010 zmieniony
     
    I jeszcze tradycyjna czesc - czyli hostessy na targach :). Jakubd podeslal wyselekcjonowane zdjecia, z komentarzem:

    Jak na każdych targach, nie mogło zabraknąć pięknych hostess, które przyciągały wzrok dominującej, męskiej publiczności, choć trzeba przyznać, że i kobiet wśród zwiedzających mało nie było.

    Najwięcej zainwestował Microsoft. I to nie tylko w wystrój stoiska, ale także w dowcipną mikro-kampanię "Madzia Łać". Szkoda, że nadal ciągle "ma", ale nie działa :)





    Niektóre panie były też troszkę smutne, pewnie dlatego, że nikt się nimi nie interesował... albo nie były tu dla nich nic interesującego :) A może to tylko melancholia :)





    Zaskoczyć (i rozjechać) mogła niektórych pani reprezentująca organizatora targów, gdyż jeździła na Segway'u.



    Ale najweselej było jednak na scenie, zwłaszcza, gdy wskoczyły na nią hostessy Asusa:



    Pozostale:







    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Nov 2010 zmieniony
     
    Fajna relacja oraz bardzo dobra ocena:
    ->link<-

    Adventure Zone:

    Gry trzeciej generacji kontra gry retro: 0:1


    Jakubd:

    Najwięcej zainwestował Microsoft. I to nie tylko w wystrój stoiska, ale także w dowcipną mikro-kampanię "Madzia Łać". Szkoda, że nadal ciągle "ma", ale nie działa :)


    To potwierdzam, należy unikać najnowszych (i starszych :D) produktów microsoftu. Zarówno na ZTG jak i na Confidence zarówno Windows 7 jak ich Office robiły takie jaja, że publiczność miała niezłą radochę ;)
    • 19:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    A Madzia Wsadzia to Plug&Play, teraz rozumiem... :D
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    LOL
    • 21:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Nov 2010
     
    :D
    • 22: CommentAuthormac
    • CommentTime3 Nov 2010
     
    • 23: CommentAuthormac
    • CommentTime3 Nov 2010
     
    Na PGA 2009 było około 28 tys zwiedzających, na ON/OFF było około 8 tysięcy zwiedzających
    • 24: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime3 Nov 2010
     
    Na hyperze widziałem krótka notkę z On/Off, stanowisko retro też miało swoje klika minut; niestety nie pamiętam kto udzielił wywiadu z ekipy...