atarionline.pl Daleko w komosie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2010 zmieniony
     
    Na poczatku pazdziernika kolega Tomek Mlynek napisal do mnie miedzy innymi:

    planuję wklepać grę Zientary "Daleko w kosmosie" - była to gra którą za młodu z kumplem wklepywaliśmy dwa dni, a po wpisaniu RUN nic nie zatrybiło, nawet dziadek od kumpla dzwonił z pretensjami do redakcji Bajtka, że biedulki dwa dni wklepują, a tu nic.


    A dzisiaj nastepny mail w tej sprawie:

    wklepałem kod gry "Daleko w kosmosie" z Bajtka nr 1989/6 i niestety wysypuje mi się w linii 1040 z błędem error 3. Niestety nie jestem na tyle biegły w programowaniu, może to tylko jakaś błahostka, która w oku fachowca będzie zaraz wyłapana. W załączniku przesyłam kod zapisany pod emulatorem.


    Zalacznik ze stanem emulatora ponizej. Moze ktos bedzie w stanie przeanalizowac problem i poprawic program. A moze ktos ma juz gotowy listing, dzialajacy?
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    brakuje conajmniej 2 wartosci w liniach data.
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Oct 2010 zmieniony
     
    Tu nie trzeba być biegłym w programowaniu. Wystarczy dokładnie przepisać listing. Proponuję jeszcze raz porównać linię 10030.

    A tak przy okazji. Przy przepisywaniu linii, które są opatrzone kodami kontrolnymi bardzo mocno przydaje się taki programik:

    do ściągnięcia tu: ->link<-
    • 4: CommentAuthorbolo
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    to w koncu bedzie ta gra przepisana?
    • 5:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    "Daleko w komosie", he he, myslałem, że to jakiś wątek przyrodniczy... ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2010
     

    Larek:

    Wystarczy dokładnie przepisać listing.


    To samo radzilem Tomkowi, bo z doswiadczenia wiem, ze 99% niedzialajacych programow, a przepisanych z gazety po prostu zostaje zle przepisanych.

    Uzycie jednego z edytorow Basica, ktory daje kody kontrolne - to swietny pomysl.
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    A wskazówka z linią 10030 jest bardzo cenna! :)