atarionline.pl niesmiertelnosc w grach - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Oct 2010 zmieniony
     
    Ostatnio znowu troche giercuje na Atarce a ze strasznym hardkorem nie jestem totez chcialem sobie zycie nieco ulatwic w paru gierkach zeby wreszcie obejrzec zakonczenie.
    Wiem ze dawno temu w Bajtkach byla rubryka bodajze "zostan niesmiertelnym" i nawet program "zamiana napisow" w basicu do edycji programu oraz kilka artkow na temat jak wyszukiwac np. ilosc zyc w kodzie programu, jak sa robione liczniki itp. Moze ktos z programistow popelnil by podobny artek? O ile temat kogos jeszcze ciekawi?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Takie artki (albo artek) byly tez w "Komputerze", ale zdaje sie o C64. Pomysl fajny, przydaloby sie go rozbudowac o opis monitora w Atari800Win czy innym emulatorze, dodac do tego o innych zmianach - na przyklad kolorow, znakow graficznych - wspomniec o programie Larka do rypania grafiki z gier, etc. Marzenie... :)

    Zaxon - chcesz sie wlamywac do wspolczesnych gier? ;)
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    yny ale na real hardware, nie po to 2 lata atarke skladalem dla siebie zeby sie w emulcu babrac,brrrrrr, poza tym to niezla szkola assemblera, ot licznik zyc, lda 03, sta $0fac, dec , oczywiscie przykladowo,
    • 4: CommentAuthormgj30
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Gdyby ktoś chciał zrobić takie artki również dla emulka to wdzięczności ślę gorąco :)
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    jesli ktos na gwalt potrzebuje jakiejs konkretnej gry to zglaszac:

    ->link<-
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    druid poprawiony , 99 wszystkiego , ale dalej nie wiem jak?
    • 7: CommentAuthormgah
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Swego czasu trochę grzebałem w grach. Jestem ciekawy czy były jakieś gry zabezpieczone przed modyfikacją za pomocą sum kontrolnych czy innych temu podobnych sposobów. Ja na takową nie trafiłem ale może ktoś miał takie doświadczenia.
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    hobgoblin 1 na bbc mial takie zabezpieczenie, proba zrobienia niesmiertelnosci powodowala reset gry - oczywiscie na atari ten kod zostal usuniety.
    • 9: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    @xxl: I co należy zrobić z plikiem wynikowym *.pch ?
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    zmien nazwe na taka jak chcesz i uruchom na atari
    • 11: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Dzięki :-)
    • 12: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime13 Mar 2011
     
    @XXL

    Potrzebna nieśmiertelność do Black Lamp.
    Chodzi o programowe wyłączenie kolizji z przeciwnikami.
    Świetnie jest to realizowane przez A800Win+, ale gra bardzo spodobala się dzieciom, a one grają na oryginalnym A130XE.
    Ponadto jest tam taka jedna komnata, w której, jesli się podskoczy wyżej, na wyższy rząd platform, np. aby zebrac lampę, to potem w żaden sposóbnie mozna zejść niżej, aby dojśc do drzwi? Bug? Pobierałem od Fandal'a...

    Przydałaby się jeszcze nieśmiertelność w Crumble Crisis oraz w Blinkky's Scary School (żeby enegria nie malała).
  1.  
    Hmm,

    I do not have any games with infinite lives (or immortality), nor with collision detection switched off or with any other such cheats...

    However, there are some programs available to give you immortality in some games. One program I have in my collection is named "Gamekiller" - give it a try, maybe it is usefull (maybe not)...

    -Andreas Koch.
    • 14: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime13 Mar 2011
     
    Thank you, Charlie.
    I testet too

    @xxl
    podany przez Ciebie link nie daje możliwosci zgłoszenia?
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Mar 2011
     
    Black Lamp - w katalogu jest z niesmiertelnoscia. a jesli nie to podczas gry trzeba wpisac "forest" - zatrzyma licznik energii. do blinkyego tez gdzies widzialem niesmiertelnosc, poszperaj w katalogach gier, jesli faktycznie nie bedzie to daj znac i zrobie.
    • 16: CommentAuthorstreak
    • CommentTime13 Mar 2011
     
    Chetnie pograłbym w KULT z ASF'u z niesmiertelnością. Zybex ma trainera zrobionego przez AHT, to moze i KULT...
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Mar 2011
     

    bartcom:

    Ponadto jest tam taka jedna komnata, w której, jesli się podskoczy wyżej, na wyższy rząd platform, np. aby zebrac lampę, to potem w żaden sposóbnie mozna zejść niżej, aby dojśc do drzwi? Bug? Pobierałem od Fandal'a...


    Mam watpliwosci, czy jest taka komnata. Przydalby sie zrzut z emulatora z ta komnata - moglbys zrobic?
    • 18: CommentAuthorbolo
    • CommentTime13 Mar 2011
     
    Streak gralem w kult z niesmiertelnoscia i powiem ci ze ta gra chyba nie ma konca levele sie powtarzaja
    • 19: CommentAuthorbolo
    • CommentTime13 Mar 2011
     
    Wysylam ci rowniez wersje z niesmiertelnoscia w postaci save'a od etapu siodmego
    • 20: CommentAuthorstreak
    • CommentTime13 Mar 2011
     
    Dzieki, zaraz sprawdze na emu a800
    • 21:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime14 Mar 2011
     

    bartcom:

    Ponadto jest tam taka jedna komnata, w której, jesli się podskoczy wyżej, na wyższy rząd platform, np. aby zebrac lampę, to potem w żaden sposóbnie mozna zejść niżej, aby dojśc do drzwi?

    Nie ma takiej komnaty. Naucz się schodzić po schodach w dół.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Mar 2011
     
    Tez mi sie wydaje, ze wystarczy pomanewrowac joyem w dol na ukos i da sie zejsc. Dlatego poprosilem o zrzut z emulca, zeby to sprawdzic na rzeczonej komnacie.
    • 23:
       
      CommentAuthorcritters
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Hej.
    Czy istnieje jakaś baza z nieśmiertelnościami i innymi ułatwieniami w grach? W Bajtku były drukowane artykuły o zmianach i przeróbkach, najczęściej nadsyłanych przez czytelników. Hasła i kody do wielu gier są dostępne, ale informacje jakie ciągi należy zmienić w konkretnej grze są nie do znalezienia. Chciałbym się trochę zrelaksować przy grach z młodości, ale część z nich bez ułatwień to dla mnie jakaś masakra (bo nie ogarniam manualnie) i całą przyjemność z zabawy pryska. Gdyby taka baza była to być może spróbowałbym coś pozmieniać, ale tu znowu kwestia jakim programem to wykonać? Ech, starość ma swoje minusy!
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Testował ktoś może nieśmiertelność hardware ;-), polegającą na zwarciu pinów drugiego portu joystika poslinionym palcem?
    Według niektórych patent działał,ów sposób zamieszczany był w ówczesnej prasie.Ciekawi mnie czy to przypadek czy może opcja która prawidłowo powinna być uruchamiana drugim joystikiem,jak myślicie?
    • 25: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    Ja bym prosił do gry Crownland, gra fajna, ale jak zawsze rozgrywka i cała przyjemność gry została zabita, przez zbyt małą ilość żyć
    • 26: CommentAuthorurborg
    • CommentTime28 Jan 2019
     
    @Irata44
    Ten patent działał tylko w jednej lub kilku grach. Osobiście nie testowałem, ale ktoś chyba o tym wspominał w jakimś wywiadzie że wymyślili taki patent (w Mirage czy Asf?) aby testerzy mogli łatwiej testować gry. Zwarcie styków joysticka które odpowiadało wychyleniu joya chyba jednocześnie w lewo i prawo aktywowało ten tryb dający nieskończoną liczbę żyć. Czyli coś co nie dało się uzyskać normalnym joyem. Dzięki temu nie musieli robić osobnych wersji gier dla testerów.
    • 27:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime28 Jan 2019 zmieniony
     
    @Blackjack Crownland z nieskończoną liczbą żyć.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jan 2019
     
    @urborg
    dzięki,już coś mi świta ,wydawało mi się że działało to w "Syn Boga Wiatru",kiedyś testowałem ale nie mogę sobie przypomnieć przy jakiej grze...
    ... wydaje mi się z tym ślinieniem to chyba ktoś przypadkowo odkrył ,do testów wraz z dyskietką dostali pewno rozkręconego joya w pakiecie .
    dawniej przez jakiś czas myślałem że to głupi żart zrobiony przez wrednych zgredów z TS, na złość użytkownikom A8 oczywiście ;-) ,ale ciekawość była silniejsza :-)no i zdziwienie ,nie tak dawno próbowałem "oszukać "w ten sposób i nie zadziałało .... ale mogłem tytuły pomieszać ,w kilku grach tak było ,na pewno w dwóch .
    • 29: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime29 Jan 2019 zmieniony
     
    Jak ktoś ma pada od Segi zgodnego w 100% z Atari, to w niektórych jest możliwość wciśnięcia lewo i prawo jednocześnie, na joystickach od Atari jest to a wykonalne. ślinienie portu joysticka jest ryzykowne, można uszkodzić sprzęt.
    • 30:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Jan 2019
     
    Zapewne zworka byłaby rozsądniejsza
    • 31: CommentAuthorurborg
    • CommentTime29 Jan 2019
     
    Ja bym obstawiał że mieli wtyczki ze zwartymi odpowiednimi pinami, które wystarczyło wpiąć w port.
    • 32: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Jan 2019
     
    OIDP to przyłożenie palucha do portu sprawdza się za pomocą odczytu paddli a nie pinów joysticka.
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jan 2019
     
    @Blackjack
    ... w jakim padzie tak jest ?
    Przecież w padach od Segi krzyżak nie jest dzielony .
    • 34: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime30 Jan 2019
     
    @

    Nie w padzie tylko w paddle,to takie ustrojsteo z gałką jak w pongu czy tempeście arkadowym.

    ->link<-