atarionline.pl Najtrudniejsza gra na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime13 Nov 2010
     
    Moim zdaniem Daylight Robbery przejscie chociazby pierwszego etapu graniczy z cudem
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime13 Nov 2010
     
    Moim zdaniem panowie typu Roy York oraz Steven Macilwee powinni sobie kropnąć w czapę i tak już zostać. HOWGH!
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Nov 2010
     
    "Kissin' Kousins" i "The Last V8"
    • 4: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime13 Nov 2010
     
    Kissing Kousing - masakra
    Last V-8 też b.trudna choć udało mi się przejść...
    Croumble Crissis - f...k!
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Nov 2010
     
    "The Last V8" przeszedlem, "Kissin' Kousins" tez (po dlugim treningu, obie gry sa stosunkowo krotkie).

    Najtrudniejsza byla dla mnie "Black Lamp" - ciagle sie gubilem na mapie i nigdy nie ukonczylem :)

    PS. Dracon tu pewnie zaraz dopisze ze "Piekielko" :)
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Nov 2010
     
    Crypts of Egypt przez konieczność wymierzania skoku i ruchu co do piksela, nie pamiętam czy jako dzieciak przeszedłem nawet pierwszy ekran ->link<-
    • 7: CommentAuthorDope
    • CommentTime13 Nov 2010
     
    Dwie Wieże - za cholerę ciężką nie mogłem tego skończyć. Nie dość, że zręcznościowo trudna, to pamiętam że wymiękałem przy części zagadek z przedmiotami.

    Universal Hero - Jak ktoś to skończył bez opisu to chylę czoła. Gdy dorwałem kiedyś opis w bajtku to 4 godziny siedziałem w bibliotece i ręcznie przepisywałem go oraz przerysowywałem mapę (xero nie było oczywiście).
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Nov 2010 zmieniony
     
    Piekiełko. Masakra :/ Gdyby nie muzyka już dawno pociąłbym dyskietkę na drobne kawałki :P
    • 9: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime14 Nov 2010
     
    `Universal Hero` - bez mapy ciężko, ale "z" - da się, to jak dla mnie jedna z najlepszych produkcji na ATARI, podobnie jak `Black Lamp`, też da się skończyć, nawet bez mapy. Last V8 - kwestia treningu i zawziętości, ale po kolejnym niepowodzeniu, w przypływie wściekłości można dostać zawału serca, piękna muzyka, czy może ktoś zna jej źródło ?
    Nigdy nie udało mi się skończyć `Starquake`.
    • 10: CommentAuthorDope
    • CommentTime14 Nov 2010
     
    Starquake skończyłem - z nieśmiertelnością ;/
    A Universal Hero, nawet z mapą, to ciężki orzech do zgryzienia, szczególnie, że niektóre przedmioty były kompletnie od czapy (Babbling Fish? Curosity? Pentacle?)
    • 11: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime15 Nov 2010
     
    Co do Universal Hero, przechodziłem tę grę wielokrotnie, z czego kilka razy zdarzyło mi się zginąć w baseniku pod sam koniec gry - masakra :/
    • 12: CommentAuthorfaust
    • CommentTime15 Nov 2010
     
    Cezar: Last V8 - no nikt inny tylko Rob Hubbard:) -> ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Nov 2010
     
    mouse trap, niedoceniana trudna gra.
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime15 Nov 2010
     
    ...i doskonały kawałek jeśli chodzi o muzykę. To coś klasycznego, ale nie potrafię namierzyć. Słyszałem to kiedyś w programie "Z kamerą wśród zwierząt" Gucwińskich.
    • 15: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime15 Nov 2010 zmieniony
     
    @mono, to `Ciastkowy spacer Golliwogga` z "Kącika dziecięcego" C. Debussego:



    A swoją drogą `Mouse Trap` nie jest taka trudna... ;)
    • 16: CommentAuthormono
    • CommentTime16 Nov 2010
     
    Haaa! Dziękuję pięknie.
    • 17: CommentAuthorxebyz
    • CommentTime17 Nov 2010
     
    Spiky Harold - konieczność wyliczenia z dużym wyprzedzeniem skoku w tej 'dynamicznej inaczej' grze jest dosyć irytująca. Dla mnie to bardzo trudna gra.

    w Black Lamp za to mam wrażenie że wszystko dzieje się tam (jak na grę na małe Atari?) zbyt szybko.

    a co do the last v8 - uff, a już myślałem, że ze mną jest coś nie tak i mam dwie lewe ręce.
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Nov 2010
     
    A na RED MAX'a nikt nie narzeka??? ;o
    • 19: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime17 Nov 2010
     
    @xebyz: o tak, Spiky jest masakryczny ze swoją dokładnością, ale wystarczy w trakcie gry przycisnąć 17 razy CTRL+L(chyba) i nikt nam już nie dokuczy ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Nov 2010
     
    Skonczylem Spiky Harold, niektore miejsca nawet z niesmiertelnoscia sa naprawde ciezkie do przejscia :)
    • 21:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Nov 2010
     
    a ActionBiker, ktoś skończył bez cheat'ów?
    • 22: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Nov 2010
     
    wydaje mi się że mało kto wytrzyma dłużej muzykę z Action Biker
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Nov 2010
     
    A to w monitorach/telewizorach nie macie wylaczania/sciszania glosu? Ja czesto sam sobie puszczalem podklad - z magnetofonu czy innej wiezy.
    • 24: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Nov 2010
     
    jako dzieciak lubiłem jak muzyka z Atari grzmiała mi z monitora mono ale sprawiło to też że muzykę z tej gry zapamiętałem i znielubiłem
    • 25:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime18 Nov 2010
     
    "Esc" się wciska... i kontynuuje rozgrywkę. :)
    • 26: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime19 Nov 2010 zmieniony
     
    @Kaz:
    ja kiedyś w monitorze do Atari (niekolorowym) miałem głośnik, ale był taki okres, że popsuł mi się kabel DIN (rozdzielający się na dwie wtyczki - jedną do obrazu, drugą do dźwięku) i sobie puszczałem kasetę z magnetofonu Unitra RMS-817 (http://legendy-prl.pl/rms-817-1.jpg) , do którego mam sentyment identyczny jak do Atari. Pamiętam jak jeździłem w The Last V8 albo grałem w Twilight World przy nagranych przez ojca przebojach około 1990 roku (New Kids On The Block, MC Hammer itd. :D)

    p.s. jak zrobić link do adresu? ( ->link<- )
    • 27: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 Nov 2010
     
    po prostu kopiujesz i wklejasz adres
    • 28: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    to wtedy się wklejało zdjęcie do posta, a chciałem, żeby był do niego odnośnik, no nic..
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    To jest odnosnik. Mozesz to sprawdzic po kliknieciu prawym klawiszem myszy i wybraniu "kopiuj adres" czy podobnej opcji.

    Tak naprawde to zdjecie sie nie "wkleja" do postu tylko wyswietla obrazek z podanego odnosnika. A wiec - jezeli kiedys na tamtym serwerze zdjecie zniknie - to zniknie i w poscie.
    • 30:
       
      CommentAuthorsimon1986
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    dla mnie najtrudniejsza była "Misja" byłem nia bardzo zafascynowany ale niestety nigdy jej nie ukonczyłem
    • 31:
       
      CommentAuthorsimon1986
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Jan 2011 zmieniony
     
    A ja kończyłem bez problemu :-) Z mapą z Bajtka czy TA bodajże ;-)
    • 33: CommentAuthornosty
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    Black Lamp - nie wiem jak mozna skonczyc te gre, bo co by sie nie robilo nie sposob nie stracic energii.

    Spellbound - wg mnie gra wyprzedzajaca swoją epoke. Nie udalo mi sie jej skonczyc nawet z dokladnym opisem przejcia. Co zreszta swiadczy o jej klasie, bo zachowanie NPC'ow nie dawalo sie do konca przewidziec.

    Z osiagniec, ktorymi sie chwale: Fred skonczony na 1 zyciu, skonczony Green Beret ;)

    A dla odmiany niedawno pierwszy raz skonczylem Bruce Lee i zdziwilem sie, ze gra jest taka latwa...
    • 34:
       
      CommentAuthorsimon1986
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    Hans Kloss też nie należał do łatwych :)
    Miecze Valdgira z tą gierką sie męczyłem i tez nie przeszedłem.

    Klątwa dla mnie wypasiona gierka i też sobie z nia nie poradziłem.To juz nie te czasy kiedy zapraszało sie ziomków na noc ,przygotowywało sie całą wuchte fast foodów i pykało do białego ranka
    • 35:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    Opisy i mapy do Hansa Klossa i Klątwy można znaleźć w archiwalnych numerach czasopism z grami. Przejście tych gier to prawdziwa przyjemność.

    Miecze Valdgira skończyłem tego samego dnia, kiedy otrzymaliśmy ją przesyłką z ASF S.C. zaraz po tym, jak zrobił to mój młodszy brat (btw: mapę namalowaną farbami plakatowymi przesłałem to Top Secret.).
    • 36:
       
      CommentAuthorsimon1986
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    ja miałem solki nie pamiętam czy byłu w Top secret czy w Secret Service ale mimo tego nie dałem rady :) a tak z innej beczki to STARQUAKE też było trudną gierką :)

    • 37:
       
      CommentAuthorsimon1986
    • CommentTime5 Jan 2011
     


    Chłopaki własnie tej gierki szukam !!! jaki ona ma tytuł 2:00 min
    • 38: CommentAuthorXuio
    • CommentTime5 Jan 2011 zmieniony
     
    Czaszki (poza tym w tym filmiku na yt masz opis z precyzyjna lista tytulow)
    • 39:
       
      CommentAuthorsimon1986
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    wlasnie teraz zauwazylem :) dzieki
    • 40: CommentAuthorDope
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    Co do trudności wymienionych gier.
    Misja - skasowałem 2 joysticki na niej, grałem równe 2 miesiące bez map, bez instrukcji, bez niczego. Dziś nadal mogę ją przejść na ślepo bez nieśmiertelności, mapy, kodów, itp.

    Hans Kloss - O to był niezły dziad. Ile się nawkurzałem jak nazbierałem już 70% dokumentów a tu nagle dupa bo otworzyłem źle drzwi i brakowało mi kluczy. Albo zapominałem złapać jednego dokumentu (czy tam klucza) którego się brało podczas spadku przez kilka ekranów w dół.

    Miecze Valdgira - wymagały nieziemskiej cierpliwości by oczyszczać komnaty z przeszkadzajek. Co do zagadek tylko raz zwątpiłem (używanie drabinek by dostać się do komnaty z czarodziejem).

    Star Quake - NIE! Nawet ja zwątpiłem, maksymalnie z 50% misji udało mi się zrobić.

    Klątwa - Na luziku skończyłem, tak samo jak Władców Ciemności, Alfa Boot i AD2044
    • 41:
       
      CommentAuthorsimon1986
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    Dope, przypomnij mi jak sie w Hansie wyłącza te karabinki ?
    • 42: CommentAuthorDope
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    Wciskając taki panel z guzikami na ścianie. Najlepiej wyłączyć wówczas muzykę w grze i przełączyć na SFX. Wtedy słychać ile jeszcze czasu karabin będzie nieaktywny.
    • 43:
       
      CommentAuthorsimon1986
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    dziękowac :)
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    Do Misji sam sobie zrobilem mape. Robienie map to dla mnie zawsze bylo 50% zabawy, wiec nie zazdroszcze tym, ktorzy mape juz mieli.
    • 45: CommentAuthorDope
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    Mapę udało mi się jedynie zrobić do gry Spiky Harold. Jednak jej "wykonianie" sprawiało, że tylko ja wiedziałem o co w niej chodzi. :)
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Aug 2011 zmieniony
     
    Zdecydowanie Pandemonium i Piekiełko
    (Łomatko znalazłem swoją starą xywkę :-) )
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    O, przypomnial mi sie jeszcze jeden koszmar dziecinstwa: Crumble's Crisis. Jakbym dorwal autora...
    • 48: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 May 2012
     
    Jak dla mnie Dr. Tom's Castle



    i Dragons Lair

    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 May 2012
     
    Infiltrator. Bez instrukcji ani rusz (np. słynne hasło podczas lotu helikopterem (OVERLORD? Czy pamięć mnie myli?)
    • 50:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime9 May 2012
     
    Zgadza się - "overlord" w odpowiedzi na zaczepki ze strony jednostek dyktatora, "infiltrator" dla swoich.