atarionline.pl Sprawa "Boulder Dash Construction Kit" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorSlavo
    • CommentTime25 Nov 2010 zmieniony
     
    Witam to moj pierwszy post na tym forum.
    Mam takie pytanie, czy istnieje jakas inna wersja BD konstr kit ktora dawala by wieksze mozliwosci, np pamietam ze gralem w jakas wersje BD gdzie moglem kontrolowac wiecej niz jednego rockforda, a w constr. kit mozemy co najwyzej zrobic nieruchoma lalke (rockford doll)
    Wiem ze istnieja takie narzedzia na C64, ale czy sa tez jakies podobne na atari ?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Nov 2010
     
    Witam na forum.

    Pierwsze slysze o takim konstruktorze. Ale mozna sprawdzic czy jest jakis odpowiednik tego, co jest na C64 - troche programow BD-owych robionych przez fanow (jak Arno Weber) zostalo przeniesionych na Atari, moze ten konstruktor tez. Czy moglbys podac jakies namiary na ten program na C64, ktory to umozliwial?
    • 3: CommentAuthorSlavo
    • CommentTime26 Nov 2010
     
    O tych narzedziach mozna poczytac tutaj
    ->link<-

    kolejno sa to Effect Construction Kit

    Crazy Light Construction Kit 3.0.
    ->link<-

    jeden i drugi pozwalaja na wiecej niz standardowy BD construction kit, ten drugi link zawiera tez filmik tutorial w ktorym jest pokazane jak tworzyc kolejne jaskinie, intermission, ekran tytulowy itd, oraz jak laczyc to w uruchamialna gre. Nie udalo mi sie znalezc nic podobnego na atari :/
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2010
     
    A to jest wlasnie strona Arno Webera. Nie sadze, zeby te programy ktos przeniosl. Niektore gry Arno (gotowe gry, nie edytory poziomow) przenosil na Atari Homesoft:

    ->link<-

    Przeniosl wszystkie "Arno Boulderdash" (numery od 1 do 20), "Santa's BD Party" oraz "Explading Dash" (1 i 2). Znajdziesz je takze w naszym katalogu gier:

    ->link<-

    Niestety, wyglada na to, ze "Future Dash" zrobiony za pomoca wspomnianego przez Ciebie "Crazy Light Construction" nie zostal (jeszcze?) przeniesiony. Moze warto skontaktowac sie z Homesoftem w tej sprawie i zapytac a) jak on to przenosi, b) czy planuje przeniesc edytory albo "Future Dash"?
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Jan 2011 zmieniony
     

    Slavo:

    Mam takie pytanie, czy istnieje jakas inna wersja BD konstr kit ktora dawala by wieksze mozliwosci, np pamietam ze gralem w jakas wersje BD gdzie moglem kontrolowac wiecej niz jednego rockforda, a w constr. kit mozemy co najwyzej zrobic nieruchoma lalke (rockford doll)
    Wiem ze istnieja takie narzedzia na C64, ale czy sa tez jakies podobne na atari ?

    Kaz:

    Pierwsze slysze o takim konstruktorze.


    A może jednak coś takiego jest... ->link<-
    Najważniejsze jest chyba pod koniec artka - jako "drobne ostrzeżenie". W sumie to logiczne, bo gdy jest kilku Rockfordów, to program by się pogubił w scrollowaniu ekranu.
    • 6: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime10 Jan 2011
     
    Mam coś takiego na jednej z moich dyskietek "Doulder Dask Construction Kid". Moje próby przeniesienia tego nie powiodły się. Jest tam jakiś DOS, jeżeli to DOS 2.5 to bez DUP.SYS. Sam program jest pod nazwą AUTORUN.SYS i nie ma wyjścia do dosu. Jako autor jest podany Jeff Sneider.
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Jan 2011 zmieniony
     
    Ale to jest BDCK, w którym można wstawić więcej "wejść" niż jedno? Klasyczny BDCK jest ogólnie dostępny, ale tu chodzi o edytor, który potrafi wygenerować więcej niż jednego ruchomego Rockforda. Z opisu, do którego podałem link wynika, że jest takie coś na dysku SyZyGy#8 (który też jest dostępny np. tu ->link<- ).
    • 8: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime10 Jan 2011
     
    Chyba to jest BDCK. Zresztą udało mi sie za którymś podejściem to skopiować. Możecie sprawdzić.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jan 2011
     
    Ciekawa sprawa - tam jest jakas gra (GAME1), trzeba by sprawdzic, czy nie mamy juz jej w archiwum. Jesli nie - wyciagnac i wrzucic do archiwum :). A wzmiankowany w scrollu doc do tego BDCK zawiera taki opis funkcji:

    Boulder Dash Contruction Kit Anleitung:
    C - Farbe aendern
    M - Hauptmenue
    P - Palette entfernen
    E - Radiergummi
    T - Bildschirm testen
    N - Neuer Level
    V - Zeit- und Zaehleinheiten
    F - Ganzes Bild
    S - Ton ein/aus - Linie mit akuteller Figur
    ESC - Funktion verlassen

    co po angielsku byloby jakos tak:

    Boulder Dash Contruction Instruction:
    C - Change Color
    M - Main Menu
    P - Remove Range?
    E - Eraser
    T - Screen Test
    N - New Level
    V - Time and Units Counting
    F - Full Screen
    S - Sound on/off
    ESC - Menu Exit
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Dec 2020 zmieniony
     
    Ostatnio kolega Michal Kovář z Czech pochwalił się na fejsie taką oto historią:

    This is a big THANK YOU to Mathew Barker, who is my hero of the day (hero of a few decades). As I'm maybe the last person on Earth who is unable to run A8CAS on OSX (I'm simply confused by the ton of DYI mess around that).

    When I was 14 years old, I just fell in love with Boulder Dash - especially construction kit. Being from behind the iron curtain, the floppy drive was way too expensive for my family. And I was deep in editing weekend after weekend and building levels for me and my 10 years old brother.

    Time went fast. Atari was sold, Amiga500 and 1200 was bought, my first job, second job, third job, marriage, kids...and that tape was moving with me, being stored in a drawer, in the trunk of the car, in a wet garage - and 7 years ago, I was struck by a bad feeling, that I'll never be able to play my games again.
    On friday, I've found that tape again and simply sampled the raw waveform just to try the impossible - to preserve the bad, noisy recording before it's too late. And today - Mathew Barker sent me all the 30 levels - even with their original names (didn't know, the names was actually stored in the tape file).

    My brother is 40 now...and my son is 10. And we can finally play that. Thank you, Mathew.

    (Edit: all the levels are now copied to an .atr image and stored in the cloud)

    (Edit2: the levels are out - you can play them, enjoy!)
    ->link<-

    (Edit3: I'm trying to play it and I was insane son of a b*tch (sry, mom)


    A dla tych, co nie załapali się na posta, dyskietka z poziomami od Michala poniżej. I też piękne zdjęcie kasety z epoki. Takie historie lubię!