atarionline.pl Padbar - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Nie wiem czy słyszeliście o tym że w Lublinie ma powstać bar miłośników gier. Ciekaw jestem czy znalazłoby się w nim miejsce też dla retro gierek?
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Sadze, ze pewnie wlasciciel by nie mial nic przeciwko. Zapewne kwestie techniczne bylyby najtrudniejsze - takie Atari to trzeba przewaznie podlaczyc za pomoca kabelkow wlasnej roboty, nie ma co liczyc na serwis w razie zepsucia sie, etc.

    Jednak z tego co przeczytalem - na razie ten bar to pomysl na przyszlosc (uwarunkowana dostaniem dotacji).
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2014 zmieniony
     
    Artek w gazecie jeszcze sprzed otworzenia baru:



    Obecnie maja trzy lokale: Lublin, Wrocław, Warszawa. We Wroclawiu widze, ze ludzi sporo. Ktos byl w innych miastach, widzial jak to funkcjonuje?

    Padlo tu gdzies na forum ciekawe pytanie o to, czy ma i jak zdobyl zezwolenie/licencje na komercyjne udostepnianie konsol i gier.
    • 4:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Nov 2014
     
    Nowe gry, to nie problem. Gorzej z tymi sprzed 30-lat. Nie istnieją już dystrybutorzy, autorzy... a nawet oryginalne nośniki. Kogo prosić w takiej sytuacji? ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Nov 2014
     
    Jak napisał - nie jest to komercyjne - raczej dodatek. Można podciągnąć pod publiczny pokaz, ale też łatwo to podważyć, że sami znajomi, itp.
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Nov 2014
     
    Ale gry z "lewego" źródła.... ;)
    • 7: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Kojarzy mi sie ze w mojej rodzinnej miejscowosci, okolo roku '87-'88, istniala jedna a pozniej dwie "kafejki internetowe" tylko ze bez Internetu gdzie wynajmowalo sie komputery Atari do grania na godziny. Byly tam 4-5 komputerów podłączonych do televizorow i monitorow. Nie pamietam jak bylo rozwiazane podlaczanie do stacji dyskow, bo na pewno byla tylko jedna. Czy istnial jakis przelacznik SIO? W lokalu nie bylo zadnej gastronomi ani alkoholu, bo klientela skladala sie glownie z młodzieży szkolanej, chociaż zdarzali sie tez klienci pełnoletni.
    • 8:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    W Elblągu też były takie "padłobary". Jak pewnie w dużej ilości miast. Na ulicy Morcinka, były Spectrumy, A2600 i jakiś jeden NES! - rok koło 87-88. Plus XE do kompletu. Z dodatków żywieniowych były zapiekanki, frytki i coś jeszcze. Niestety spożywać można było tylko w sali obok. Napis na drzwiach głosił Z GASTRONOMIĄ WSTĘP ZAKAZANY ;)