atarionline.pl Potrzebny dźwięk wybuchu i inne! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2009 zmieniony
     
    Czy ma ktos dostep do jakis ciekawych dzwiekow w formacie RMT albo CMC? Chodzi o zrobienie dzwiekowych efektow w grze jak wybuch, klikniecie, etc. Skad mozna takie zaczerpnac, zeby nie zawracac glowy muzykom takimi blahostkami?

    Miker, stRing albo inni, ktorzy to czytaja - sami zawsze robicie efekty, czy jest jakas baza takich dzwiekow?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Jan 2010
     
    (odgrzewanko tematu)

    sami ;) Trzeba mieć w uchu tryb słuchania w zwolnionym tempie. Ewentualnie dźwięk można zwolnić sobie jakimś edytorem dźwięku, np. Quicktime ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime31 Jan 2010
     
    A potem trzeba zasymulować :) Swoją drogą jedne z anjlepszych efektów, jakie słyszałem, były w grze Alley Cat.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jan 2010
     
    No to klops, bo "sami" to moga robic Ci, ktorzy maja sluch, a ja nie mam :). Ale taka baza dzwiekow, chocby z najslynniejszych gier to by sie przydala, bo wlasnie z niej mozna by cos wybrac do dalszych eksperymentow/zabaw.
    • 5:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime31 Jan 2010
     
    Zapytaj Sebana - wycinał kiedyś procedurki efektów z Alley Cata. Jak się pobawisz parametrami, to może coś nowego wykombinujesz? :)
    • 6: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime31 Jan 2010
     
    @Kaz: Odbierz maila.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jan 2010
     
    Odebralem, dzieki. Przypomniales mi, do ktorego projektu potrzebowalem wybuchu :)