atarionline.pl Kolędy na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime22 Dec 2010 zmieniony
     
    Świięta Bożego Narodzenia to czas kolęd. Końcem 1992 roku w Tajemnicach Atari ukazał się art Marka Paska "Gramy na CMC", w którym autor przestawił kilka kolęd do wyedytowania na Chaos Music Composer. Były to m.in.:

    "Gdy śliczna panna", "Wśród nocnej ciszy".

    Kolędy były zaaranżowane dość nowatorsko jak na owe czasy. Pierwszy raz słyszałem koledy z perkusją i to właśnie na Atarce.

    W poście niżej Larek przesłał CMC Player i kolędy w CMC.


    Pewnie żony traktują Was jak nieszkodliwych świrów, więc możecie spokojnie je puścić. Niech świątaeczny nastrój będzie obecny także na Waszym Atari.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Dec 2010
     
    Marka Paska. Ciekawe czy dalej interesuje się Atari :) Pisał kiedyś taką bibliotekę do wykorzystania operacji z pakietu FP w asm, ale nie zauważyłem żeby się to ukazało... (w Tajemnicach Atari; może w ogłoszeniach gdzieś figurowało?).
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2010
     
    Jak juz wczsniej pisalem - przeszukalem u siebie, ale nie mam.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Dec 2010 zmieniony
     
    A chodzi koniecznie o SAP, czy może być w oryginale, czyli CMC?

    Jeśli może być oryginał, to ściągamy ten program: ->link<-
    Po uruchomieniu klikamy na przycisk wskazany na poniższym obrazku przez strzałkę, co pozwoli odczytać muzyczki zapisane na dyskietce (są trzy), a następnie klikamy na przycisk PLAY , czyli ">". Na kolejne utwory przeskakujemy klikając w przycisk ".>".
    • 5:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime23 Dec 2010 zmieniony
     
    Korzystając z okazji chciałbym złożyć najlepsze życzenia Świąt Bożego Narodzenia wszystkim odwiedzającym AOL. W szczególności ściskam grabę kilku osobom, z którymi miałem przyjemność wymienić parę zdań:

    Dracon, jhusak, Kaz, Krótki, Larek, Lt_Bri, mono, Pavros, Pet, Ramos, Rastan, TheFender, s2325.

    Jeśli kto chce się życzyć z kimkolwiek dawajcie poniżej.
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    Wszystkiego najlepszego.
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    święta mi przypominają że w pudełku od Commodore +4 niespodziewanie znalazłem Atari...
    • 8:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    @s2325 Mikołaj daje tylko dobre prezenty.
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Dec 2010 zmieniony
     
    A zrobiłeś, co napisałem w poście #4?
    Na tym ATR-ze są pliki z kolędami w CMC, o które Ci chodziło! A player gratis :)


    WESOŁYCH, SPOKOJNYCH I... ATAROWSKICH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA! NO, I ATARI POD CHOINKĘ :)
    • 10:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    @larek Wow, dzięki! Siedziałem w pracy i nie miałem jak sprawdzić.

    PS. Pod choinkę dostałem magnetofon XCA12 i joystick. Wszystkie sztuki Atari 65XE były sprzedane. To były czasy.
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    @adv, edytujesz lub całkiem wycinasz wcześniejsze swoje posty i ktoś, kto czyta po raz pierwszy całość, może mieć dziwne wrażenie, że coś tu nie ten tego... bo jakoś tak np. moje wypowiedzi mają się nijak do reszty, gdyż post do którego się odnosiły w cudowny sposób wyparował :/
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2010
     
    Adv - tez zalecam Ci nie poprawianie, a szczegolnie nie kasowanie postow, do ktorych dostajesz odpowiedzi, bo traca one kontekst. To nieladna praktyka.
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Dec 2010
     
    • 14:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime24 Dec 2010
     
    @larek, @Kaz - OK
    • 15: CommentAuthorBas
    • CommentTime24 Dec 2010 zmieniony
     
    A ja też wszystkim odwiedzającym AOL składam życzenia spokojnych i radosnych świąt bożego narodzenia.
    A w prezencie w załączniku na dyskietce ATR kolędy.

    • 16:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime24 Dec 2010 zmieniony
     
    @ Bas Dzięki za kolejne kolędy! Zrobiłeś mi nimi ogromną radochę. Wszystkiego świątecznego!
    • 17:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime24 Dec 2011
     
    Posłuchajmy razem.
    • 18: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime25 Dec 2011
     
    Możesz posłuchać też Wieczór kolęd: ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime24 Dec 2015
     
    Odkopałem pięcioletni wątek. Ale ten czas leci... Wszystkim Wam rodzinnych, wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
    • 20: CommentAuthorDUCATI
    • CommentTime8 Jan 2016
     
    TO SIE PODEPNE... CHOC ROBIONE NA PC.

    TU KOLEDA:

    ->link<-

    I MOJ MALY MIXIK... CIEKAWE CZY KTOS ZGADNIE CZYM INSPIROWANE... :)