atarionline.pl Poszukuje programu graficznego 256 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    Jak w temacie - moze ktos ma doswiadczenie z programami pecetowskimi, konsolowymi czy cholera wie jakimi - ktore pracuja w trybie bitmapy i z paleta 256 kolorow? Tak, mam na mysli grafike VBXE i chcialbym przetestowac kilka polecanych programow, a nie przedzierac sie przez setki, ktore mozna w sieci znalezc.

    Chodzi o jakis prosty program, nie potrzebuje zadnych wodotryskow, ale ma wygodna obsluge. Kobyly w stylu GIMP odpadaja. Ja potrzebuje pikselowac, a nie zabawiac sie warstwami czy milionem zbednych (mi) opcji. GIMP-a mam do innych zadan, a nie edycji obrazka 32x32 w 256 kolorach.

    PS. Moze jakies programy do ikon?
    • 2: CommentAuthorVidol
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    proponuje pobawic sie grafx2.
    • 3:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    Masz na myśli coś do Pixelartu?
    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    Sprawa jest oczywista:
    Deluxe Paint
    :)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    Na PeCe z Windowzem tylko edytor ProMotion! :)
    Wyszla wlasnie wersja 6, z kolejnymi ulatwieniami.
    ->link<-
    :)

    To moze nie za tani soft ale wypelnia wlasnie luke miedzy "kobylami" a programami "niedzielnych programistow".
    • 6:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime29 Mar 2009 zmieniony
     
    GrafX2, the free software version of Deluxe Paint
    Comparison of raster graphics editors: ->link<-
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    Hehe, Kaz szukam tego samego , robie konwersje ale licho wygladaja,
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    Vidol - sadzilem, ze ten program to tylko w przedwojennym DOS-ie, ale widze, ze ma tez wersje Windows. Przetestuje, dzieki.

    Golem - tak, pixelart. Dzieki za linki.

    Rastan - nie kazdy mial Amige i nie kazdy lubi jej programy :). Ja akurat dzialam na Crack Art na STE, ale tam nie ma palety 256 kolorow - przynajmniej nie na STE, bo calkiem mozliwe, ze na TT czy Falconie jest.

    Dracon - wlasnie mecze ProMotion i wszystko jest piekne z jednym, waznym wyjatkiem: wczytuje obrazek z mala paleta (np. 32 kolory) i musze sobie sam reszte kolorow uzupelniac... a poniewaz do ustawienia jest pozostale 224 to dalem sobie na razie spokoj.

    Zaxon - konwersje grafik to ladnie wychodza na przyklad w XnView. Ale co innego konwersja obrazka, a co innego jak trzeba paredziesiat pikseli narysowac. Pod reka musi byc cala paleta, zoom i narzedzie o rozmiarze piksela.
    • 9:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    JU ŁELKOM. Nie ma to jak takie niszowe zagadnienia. Kiedyś się zagrzebałem w Pixelart i nawet jakiś dobry program ściągnąłem z porządnej polskiej strony tematycznej. Romans jednak był krótki, więc wsyzstko poszło w * Jak mi brakuje w Sieci takiej "e-półki" na szpargały, takiego "e-pawlacza" c by sobie można takie drobiazgi pozapisywać, strony w pdfie powiesić... Notatnik Google to nie jest to.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    Ludzie uzywaja do tego np. Chomika czy jak to sie tam nazywa.
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Mar 2009 zmieniony
     
    KAZ - jest jeszcze taki stary program windowsowski do malowania pod nazwa "AURA" (alt. nazwa "TV PAINT"). Pochodzi z Amigi, zostal w miare dobrze przeniesiony na PC. Pamietam, ze jeszcze iles lat temu kolega ze sceny (VLX) bardzo go rekomendowal, ze wzgledu na jego szybkosc pracy, wygode i wlasnie dogodne opcje zwiazane z paleta kolorow....
    • 12: CommentAuthorfder
    • CommentTime29 Mar 2009
     
    Zdaje sie pod DOSem byl taki programik shareware 256paint ...
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Mar 2009 zmieniony
     
    Testuje ten Grafx pod Windoze. Typowo amigowski program, nawet ten nieczytelny interfejs uzytkownika skopiowali :). No, ale smichy-chichy na bok.

    Udalo mi sie w koncu wczytac obrazek png. I paleta sie robi po wczytaniu taka jak w obrazku. A teraz: czy jest opcja zapisu, odczytu palet? Bo ustawianie tych 224 kolorow mi sie nie usmiecha...

    PS. I nie moge ustawic 320x240, ratio 1:1, bo mi wyskakuje Error. To normalne czy cos jest nie tak?
    • 14: CommentAuthorVidol
    • CommentTime30 Mar 2009
     
    Kaz - wersja windowsowa jest do bani, ma skiepszczone sterowanie (klawisze nie dzialaja za dobrze) i najgorsze ze nie mozna wlaczyc trybow "mode x" - czyli nie uzyskasz 320x400:(.I trzeba uwazac z paleta bo program pomimo ze wyglada na 256kol to tak naprawde dziala w 32-bitowej palecie. Wesja dosowa co prawda nie wczytuje png ale za to jest stabilna i wygodna. I przy nowszych kartach graficznych trzeba odpalac go przez Dos boxa bo sa problemy z tymi magicznymi trybami. Co do palety w menu save mozesz sobie wybrac co chcesz zapisac. Oprocz paru standardowych plikow sa: PAL i ICO.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Mar 2009
     
    To mnie pocieszyles :(

    Wlasnie chcialem jakis przyzwoity program Windowsowy, a tu kiszka.
    • 16: CommentAuthorVidol
    • CommentTime30 Mar 2009
     
    a co Ci nie pasuje w wersji dosowej?
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Mar 2009 zmieniony
     
    Koniecznosc uruchamiania DOS-a.

    Po to kiedys kupilem sobie ST, zeby miec graficzny interfejs uzytkownika, wygode i przejrzystosc komunikacji z komputerem. Postep techniczny zmusil mnie do zmiany na Windows, ktory jak na interfejs graficzny nie jest zly, chociaz troche przeladowany zbednymi (dla mnie) mozliwosciami. I teraz mam wracac do jakiegos odpowiednika SpartaDOS na malym Atari? ;)

    PS. Wiem, wybrzydzam, ale skoro juz czegos musze sie od zera nauczyc to tak, zeby pasowalo mi pod kazdym wzgledem. Tylko, ze okazuje sie, ze wybor nie jest taki szeroki, jak myslalem :(. Wiecej progamow do pixelartu bylo na malym Atari niz na pececie :D
    • 18: CommentAuthorVidol
    • CommentTime30 Mar 2009
     
    wcale nie musisz wracac do dosa, wystarczy zainstalowac Dos Box'a wpisac mu w konfigu uruchomienie grafx2 i tyle . Pozniej klikasz na ikonke dosboxa i od razu wlacza sie program ja mam tak zrobione i uwazam ze jest to bardzo wygodne. jak bys chcial sprobowac jak to jest to w pliku dosbox.conf po [autoexec] wystarczy dopisac:
    [autoexec]
    # Lines in this section will be run at startup.

    mount c f:\ -gdzie f to litera dysku z programem
    c:
    c:\grafx2\gfx2.exe
    exit
    • 19:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Mar 2009
     
    Fajnie ale jak ktos ma Viste (64-bit) to nawet ten "okienkowy" GFX2 nie pojdzie, nie mowiac o DOS-owym. :(
    • 20: CommentAuthorVidol
    • CommentTime30 Mar 2009
     
    dracon: dosowy pojdzie na viscie przez dosboxa

    ->link<-
    • 21: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime30 Mar 2009 zmieniony
     
    Na kilku grupach był polecany jako najlepszy do pixelartu:
    ->link<-
    Pobawiłem się trochę, jest rzeczywiście dobry.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Mar 2009
     
    Ilmenit - wyprobowalem juz kilkadziesiat programow i wciaz czegos brakuje. Ten "Tile Studio" zostawilem na koniec, bo ma w instrukcji "cannot be used with 256-color display". A to g... prawda! Smiga z paleta 256 kolorow az milo.

    W ogole spodobal mi sie od pierwszego wejrzenia. Wczytalem mu obrazek z moimi elementami grafiki, podalem parametry pociecia obrazka i... o dziwo zrobil idealnie tak jak mialoby byc! Teraz kazdy element moge sobie edytowac osobno. I oto chodzilo!

    Druga sprawa - pelna mozliwosc operowania paleta. Mozna nawet sobie ustawiac glebie skladowych RGB, wczytywac/zapisywac palety, a nawet generowac od zera cala paleta dowolnej ilosci kolorow. Idealnie sie nadaje do nietypowej palety VBXE - cala paleta 21 bitow i biezaca 256.

    Jezeli program sie jeszcze sprawdzi w edycji to masz u mnie piwo albo pol krolestwa i ksiecia za zone :) czy jakos tak.
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Mar 2009
     
    OK, ale aby bylo do kompletu, niniejszym zalaczam wspomniane AURE. Ciekawe jak sie sprawdzi... ;)
    ->link<-

    (potrzymam to jakis czas i skasuje)
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Mar 2009
     
    Wlasciwie teraz zrobilem tak, ze w Tile Studio tne sobie grafike i edytuje kolory z palety, palete rozkminiam recznie, laduje i scalam z obrazkiem przez ProMotion, dociecia i takie tam przez XnView, a rysuje w Crack Art... o matko, a przeciez wraz z postepem technologii mialo byc prosciej...
    • 25:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime31 Mar 2009
     
    No i jest! Zupełnie jak w Linuksie. Najpierw dir2slideshow, potem ręczna edycja skryptu, potem dvd-slideshow a jeszcze dvdmenu i nagranie na płytę. To takie noeoczesne ;-)
    • 26: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime31 Mar 2009
     
    @Kaz: Piwo zawsze chętnie, ale najlepiej jak tym narzędziem zrobisz grafikę do mojej gry ;)
    • 27: CommentAuthorVidol
    • CommentTime31 Mar 2009
     
    Kaz: praktycznie to wszystko co opisujesz mozna zrobic w grafx2. Zapodaj na maila konkretny przyklad to pokaze ci co i jak sie robi :)
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    Ilmenit - do ktorej gry? Do jakiejs Ci juz robilem :)

    Vidol - tak naprawde to interesuje mnie cos takiego:

    1) mam obrazek, ktory sobie narysowalem na STE (mam tam swietny program, lata przyzwyczajen), moge go zrzucic w dowolnym formacie, ale zawsze zrzut z paleta 16 kolorow.

    2) ten obrazek chce wczytac do programu, ktory da mi dostep do palety 256 dowolnych kolorow z palety 21-bitowej (albo 24-bitowej, bo w sumie to jeden pies). Wszystkie programy w tym miejscu wymiekaja - wczytuja palete 16 kolorow ze zrodlowego obrazka, pozostale 240 kolorow uzupelniajac czarnym.

    3) Jezeli juz mam te czarne kolory to chcialem je jakos automatycznie uzupelnic z gotowej palety, no bo przeciez nie bede ustawial trzech paramatrow (R,G,B) dla 240 kolorow... Najlepiej radzi sobie z tym Tile Studio, ProMotion tez nie wyglada zle, choc jeszcze go nie opanowalem. W Tile Studio jest taki myk, ze nawet moge sobie wczytac po prostu pliki act z G2F z paletami Atari!

    4) po wczytaniu palety chce sobie spokojnie rysowac z palety 256 kolorow. A wiec pod reka ma byc ta paleta oraz edytowany rysunek w powiekszeniu i w normalnych wymiarach. Niestety - tu Tile Studio jest nieczytelne, a poslugiwanie sie paleta wrecz tragicznie rozwiazane (jak uzywasz swojej palety to nie mozesz calej, a jak calej to wylacza ci "spod reki" twoja). I z blizej nieznanego powodu ikonka, nad ktora aktualnie pracujesz jest "obramowana" w sposob, ktory zaslania ta ikonke! :(

    5) Powinna byc latwa mozliwosc zamiany jednego koloru na inny w calym rysunku (lub zaznaczonym obszarze).

    6) fajnie by bylo, jakby mozna bylo wlaczyc przezroczystosc jednemu kolorowi, bo tak wlasnie jest na VBXE (pierwszy kolor w palecie). Na razie to robie na koncu - programem XnView, wiec nie jest to jakis problem - ale byloby milo, gdyby program graficzny umozliwial to na etapie rysowania, oszczednosc czasu.
    • 29: CommentAuthorVidol
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    Kaz:
    "Wszystkie programy w tym miejscu wymiekaja - wczytuja palete 16 kolorow ze zrodlowego obrazka, pozostale 240 kolorow uzupelniajac czarnym."
    No i prawidlowo bo niby co maja wstawiac jak obrazek ma tylko 16 kolorow?

    Co do ustawiania palety to:
    1 wczytujesz swoj obrazek do grafx2 - masz 16 kolorow,
    2 przechodzisz na drugi ekran wczytujesz palete kolorw (pal) -musi byc *.pal nie *.act jak nie masz takiej palety to wszytujesz obrazek atari.gif (jest razem z programem)
    3 teraz w zaleznosci czy chcesz na swoim obrazku zostawic oryginalne kolory i dodac pozostale czy zmienic cala palete opcja "copy to other pages" wybierasz "some colors only" lub "palette and remap"
    Po tym zabiegu mozesz spokoje oddac sie rysowaniu.

    jedyne co to nie ma opcji przezroczystosci, ale ja robilem tak ze rysowalem na jakims jednolitym tle(nie czarnym), ktore pozniej w innym programie odznaczalem jako transparent.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Apr 2009 zmieniony
     
    Vidol - dzieki, sprobuje tak zrobic z Grapfx. Tak jak pisalem - opcje przezroczystosci mozna latwo wlaczyc w XnView, wiec spoko oko.

    A jezeli chodzi o wczytywanie palety - moze programy robia to prawidlowo, ale bezmyslnie. O ile w przypadku programow, ktore maja palete 16 czy 32 kolory mozna sie z tym pogodzic, bo ustawienie reczne tylu rejestrow jest jeszcze do przelkniecia to brak opcji nadczytywania palety 16 czy 32 kolorow na gotowa palete 256 (z pozostawieniem pozostalych) to brak wyobrazni. Rozumiem, ze to nie graficy tworza te programy do rysowania, ale skoro graficy ich uzywaja, to chyba przekazuja jakis feedback, ktory potem jest brany pod uwage?

    Ze juz nie wspomne o tym, ze banalne jest dorobienie opcji odczytu obrazka bez palety kolorow, gdzie program graficzny sam dobierze odpowiednie kolory z palety aktualnie wykorzystywanej (obojetnie jakiej).

    Chcialem tylko zauwazyc, ze program "Crack Art" na Atari STE, bodajze z 1989 roku, to ma... I wiele, wiele wiecej mozliwosci manipulacji paleta i obrazem. W banalnie intuicyjny sposob mozna kopiowac miedzy obrazkami palety, sama bitmape albo jedno i drugie. I to w trzech roznych trybach na dwa sposoby (szesc kombinacji). Bo stworzyli go graficy, ktorzy umieja programowac.

    Moze uraze niektorych, przepraszam, ale przy tym programie, wszystkie te DeluxoPaintowe wytwory i podrobki na Windowsie, ktora niby maja sluzyc do pixelartu wygladaja zalosnie.

    =========

    Z angielskiej edycji dokumentacji do CrackArta:

    "The source code for CRACK ART consists of:
    - 13080 lines of GFA Basic - 148 principal assembler routines (compressed, about 1.5MBytes)
    The graphics claim about 134 kBytes.

    Programmers interested in the GFA source code can get it complete (including assembler INLINES and graphics) for about 0.5734 Pfennig per line [one third of a cent per line]. That would be then a ridiculous 75 marks [$50.00]. Therefore, laugh and cough up."

    Skoro autorzy udostepniali kod, to moze gdzies on przetrwal do naszych czasow? Moze to jest droga do uwspolczesnienia tego programu? GFA Basic jest czytelny i banalny nawet dla amatorow... Trzeba by dodac palete 256 kolorow, moze jakis odczyt i zapis nowych formatow typu jpg/png, dostosowac do wiekszych rozdzielczosci, niewielka kosmetyka opcji i bylby program, ktory w pixelarcie zmiazdzy wszystko, co w tej dziedzinie powstalo.
    • 31:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    Kaz, a nie próbowałeś wczytać do dowolnego edytora graficznego (np. GIMP - wiem, nie tego szukasz, ale doczytraj do końca), wejść w Obrazek==>tryb, zmienić tryb na Truecolor, a następnie zapisz jako==>*.GIF - i powinieneś mieć wynikowy obrazek mający 16 kolorów z paletą z danej w obecnej chwili rozdzielczości PC. Potem tego GIFa już przerabiasz pod dowolnym programem obsługującym 256 kolorów.
    Aha, nie wiem, czy pod GIMPem te opcje dokładnie tak się nazywają. W COREL Photo Paint jest to: Obrazek==>Tryb koloru==>z paletą 8 bitów (można wybrać inny tryb i zapisać jako GIF - wtedy ustawiasz paletę).
    Chociaż, moment - chyba mam gimpa... Obraz==> tryb ==> konwertuj do profilu koloru. Ale faktycznie, w gimpie może to być uciążliwe.
    Alternatywna metoda: wyświetlić obrazek, print screen i dopiero po wklejeniu do edytora - robić. Paleta aktualnie ustawiona w windzie lub w programie graficznym.
    • 32:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    A tu: ->link<- masz porównanie różnych edytorów do grafiki rastrowej.
    • 33: CommentAuthorVidol
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    ...i wyskoczyl sikor z armata na wroble hehe... :)
    • 34: CommentAuthorstc
    • CommentTime9 Apr 2009
     
    Znalazłem coś takiego:
    ->link<-
    może to pomoże? :)
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Aug 2009 zmieniony
     

    Vidol:

    wersja windowsowa [GrafX2] jest do bani, ma skiepszczone sterowanie (klawisze nie dzialaja za dobrze) i najgorsze ze nie mozna wlaczyc trybow "mode x" - czyli nie uzyskasz 320x400:(.(...) Wesja dosowa co prawda nie wczytuje png ale za to jest stabilna i wygodna. I przy nowszych kartach graficznych trzeba odpalac go przez Dos boxa bo sa problemy z tymi magicznymi trybami.


    Moze i masz racje, ale wersje DOS-owa udalo mi sie odpalic wlasnie w trybie "mode X" pod emulowanym tam Win98SE na VMWare. :D

    Jednak okazuje sie, ze GrafX2 rozwija sie dalej.
    Sprobujcie go znowu - wciaz za darmo i do tego sa dorobione ciekawe opcje np. tryb piksel 2x1 (czyli nasza 15-ka) przy wybranej rozdzielczosci, np. 320x200. Bez kombinacji! Znam tylko jeden program z opcja rysowania pikslami a'la gfx#15, to Photoshop (zmiana aspec radio). Tu jednak jest bezplatnie i szybko.


    Link
    ->link<-

    A GrafX2 okazuje sie byc ciagle rozwijany, nawet Google uzyczylo mu strony, do tego jest teraz portowany na wiele platform. Polecam zajrzenie:
    ->link<-
    • 36: CommentAuthorirwin
    • CommentTime30 Aug 2009 zmieniony
     
    Dracon:"...Znam tylko jeden program z opcja rysowania pikslami a'la gfx#15, to Photoshop (zmiana aspec radio)."

    No to Dracon przegapiłeś "Timanthes"
    ->link<-

    Grafx2 jest ok ale do Timanthes trochę mu brakuje.
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2009
     
    Nie ma co sie klocic, ktory program jest lepszy. Kazdy moze sobie sprobowac co mu pasuje, a im wiecej mamy mozliwosci wyboru tym lepiej.
    • 38:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Aug 2009
     
    Spoko, chodzi o to, ze (prawie?) wszyscy zapomnieli tez o tym edytorku, wiec uzupelniam oferte. ;]

    A "Timanthesa" widzialem....
    • 39: CommentAuthorirwin
    • CommentTime30 Aug 2009 zmieniony
     
    Ja też się nie kłócę ;) W sumie ostatnio (2-3 miesiące) to sporo w Grafx2 siedziałem. Tym co odpowiadał Deluxe Paint to pewnie Grafx2 też się spodoba. Choć jak na program malarski to ma zbyt dużo wad i niedociągnięć.
    A ogólnie napisałem tak gdyż chciałem zwrócić uwagę że nie tylko Grafx2 potrafi używać piksli 2x1. Timanthes też to potrafi.
    • 40: CommentAuthorvega
    • CommentTime31 Aug 2009
     
    A ja polecam NEOPAINT-a.:)
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Sep 2009
     
    Vega - czy chodzi Ci o ten program: ->link<- ?

    A czy ma on mozliwosc pracy z pikselami 2x1?
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Sep 2009
     
    Eeee, to komercyjny program ten NeoPaint:

    "NeoPaint is $59.95 + shipping for the full version on CD, or $49.95 if you just want to unlock the download version. Registered users of versions 1, 2, or 3 can upgrade to version 4.x for $35. Visit our Online Store for details."
    • 43: CommentAuthorirwin
    • CommentTime1 Sep 2009
     
    A może Mu chodzi o Neopaint na AtariST gdyż wiem że miałem paręnaście obrazków z AtariST które miały rozszerzenie *.neo. Ale nie wiem nie znam się na AtariST
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Sep 2009
     
    Ten NEOPAINT cos kiedys testowalem... Tylko, ze wersja DOS-owa obslugiwala chyba tryb "paletowy" a ta spod Windowz juz nie (wszystko leci na RGB 24 mln kol.). :( Do tego dosc niestandardowy interfejs ale... gusta sa rozne. :)
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Sep 2009
     
    Irwin - na Atari ST byl NeoChrome firmy Atari i nie ma on nic wspolnego z NeoPaintem. Rozszerzenie rzeczywiscie mial NEO. Opisywalem w STEfanie zarowno program jak i budowe pliku.
    • 46:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Sep 2009
     
    Wczoraj autor "Pro Motion" (Jan Zimmerman) napisal mi, ze planuje nad koniec roku wydac uaktualnienie do wspomnianego edytora, takze z funkcja malowania w trybie piksela 2x1.
    Robi sie coraz ciekawiej... :)
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Sep 2009
     
    Fajnie! A mozesz mu napomknac o pikselu 4x1? :D
    • 48:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Sep 2009
     
    Niech najpierw zrobi tamto. :P A tak w ogole, to do tego proga istnieje pewien, byc moze nieoceniony w przyszlosci, plugin do manipulowania zawartoscia palety kolorow:
    ->link<-

    :)
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Sep 2009
     
    Wszystko fajnie, ale jeszcze fajniej by bylo, gdyby ProMotion kosztowal tyle co np. Timanthes czyli nic.
    • 50:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Oct 2009
     
    Ten Timanthes to mi sie lubi czasem zawieszac. ;(
    No i jednak jest dosc mocno sprofilowany na C64 skutkiem czego pozniejsze zabawy z grafika na nim robiona np. na G2F
    sprawiaja dodatkowe trudnosci. Zauwazylem tez jeszcze jedna wade - tryb 2x1 piksela jest niewygodny w uruchamianiu (jakos mi sie go udalo wlaczyc), a w nim nie dziala np. uzywanie fontow, tzn. nie moge uzyskac od razu ladnycn liter z pikslami 2x1 (robi sie "sieczka") ;(.

    Poza tym...

    Dzis wlazlem sobie znow na stron GFX2 i co widze? Wydali nowa wersje, w ktorej m.in. uwzgledniono format zapisu C64!! No to kto i kiedy wstawi tam maloatarowskie rzeczy???? ;O


    I jeszcze jedno - kto odpowiada za to, ze w tym albumie calkowicie olano male Atari? ;(