atarionline.pl Brak obrazu w filmach z Atari800Win PLus - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Jan 2011
     
    Na świeżej instalacji Win XP + SP3 oraz emulatora Atari800Win PLus 4.0 nie działało mi zgrywanie filmów z emu, bo bez względu na wybrany kodek ekran podczas zgrywania robił się czarny i taki się zgrywał do filmów (dźwięk był).

    W końcu doszedłem do tego co uniemożliwia zgrywanie filmów. W opcjach View>Graphics options...>Advanced jest „Use MMX instructions”. Opcja ta nieco przyspiesza emulator, u mnie bez MMX emu wyciąga 2000%, a z MMX ~2116% (zapewne na starszych komputerach jest to bardziej odczuwalne).

    Okazuje się że co prawda jest nieco szybciej, ale filmów się z włączoną tą opcją nie zgra (na innych systemach Windows również). Dlatego rozwiązaniem problemu braku obrazu jest wyłączenie tej opcji.

    Opcja ta nie jest standardowo włączona ja sobie ją sam włączyłem zaraz po instalacji aby mieć nieco szybciej, jednak nie wiedziałem, że ma to też efekt uboczny.


    Opisałem to dla potomnych ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Jan 2011
     
    Mnie nigdy zgrywanie wideo z emulatora nie działało. Używam do tego zewnętrznego programu.
    Tdc, w jaką grę dajesz radę grać przy szybkości 2000%? ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Jan 2011
     
    Z ciekawosci wlaczylem ta opcje (Win XP) i tez przestalo mi nagrywac filmiki w emu.
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Jan 2011
     
    u mnie z opcja "Use MMX instructions" lub bez, filmiki nagrywa normalnie.
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Jan 2011
     
    larek: jakaś gra by się znalazła ;):)
    np. Colossus ;)

    Ale pamiętam jak chyba ponad 5 lat temu działem na dwa emulatory, jeden w tle robił coś na plikach co wymagało F7, a na drugim pracowałem. Dlatego to się czasami bardzo przydaje;)


    Co do filmików to postaraj się podłubać w opcjach może dojdziesz co nie działa.
    A jaki program polecasz do zgrywania ?


    XXL, a jaki masz procesor ? ja sprawdzałem to na Intelu i AMD - było identycznie. No i pytanie jaki masz system oraz jaką wersję emulatora ?
    • 6: CommentAuthorirwin
    • CommentTime3 Jan 2011
     
    A to jeszcze ktoś używa Atari800Win? A to Ci niespodzianka!
    Przeca Altirra bije go na łeb. U mnie co drugi obrazek na Atari800win wyświetla się bez problemów, tylko co z tego jak w realu, czy na Altirze nie działa. Altirra pokazuje zgodność z Atari. Atari800Win niestety nie. Nawet ostatnio widziałem tu "Project M" spatchowany aby działał na Atari800win. Gdzie tu logika?
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Jan 2011
     
    xp sp3 i xeon oraz xp sp3 i core duo, atari win plus 4.0
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    Widocznie muszę w końcu zobaczyć tę Altirrę;)

    XXL i na obu MMX nie robi problemu ? Jeśli tak to może warto sprawdzić w czym rzecz bo ja wcześniej myślałem że to problem sprzętowy lub systemu Windows, a tu być może jak ktoś nad tym emulatorem popracuje to może zacznie to działać wszędzie z MMX.
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    zrob taki test, wlacz:
    View/Graphics options/336x240 in a window
    Advanced/Use MMX instructions

    i napisz czy zgrywa filmiki
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    Tak faktycznie, emulator w miniaturce potrafi nagrywać filmy (choć są przez to dużo gorszej jakości – bo więcej szczegółów na kilka piksli). Wychodzi na to, że emulator wykorzystuje rozkazy MMX do zoomu obrazu emulatora (i tylko tu), pytanie co robi kodek, że się gryzie z tym.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    Sprawdzilem jeszcze raz. Tak jak napisal TDC - emulator ma problem z nagrywaniem przy wlaczonej optymalizacji dla MMX. Chodzi o tryb "672x480 in a window", w ktorym najczesciej uzywam emulator, a podejrzewam ze inni tez. Ekran robi sie czarny.

    Jezeli zmniejszymy do tego malutkiego ekranu (336x240 in a window) problemu nie ma.
    • 12:
       
      CommentAuthorStaxX
    • CommentTime5 Jan 2011 zmieniony
     
    Same problem for me... black screen !
    I can't activate MMX when I record videos in 672x480
    (Atari800WinPLus4.0)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2011
     

    Irwin:

    A to jeszcze ktoś używa Atari800Win? A to Ci niespodzianka! Przeca Altirra bije go na łeb.


    Nie we wszystkim. Przykladowo wzmiankowane tu nagrywania filmikow - dla mnie wazne ze wzgledow prezentacyjnych - w Atari800Win jest znacznie wygodniejsze. Mozna wybrac dowolny kodek zainstalowany w systemie. W efekcie filmy sa kilkudziesieciokrotnie krotsze niz te z Altirry (np. 20 MB kontra 500 MB).
    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    No i sprawa jasna.

    Zastanawiam się czy nie dać tego tematu na jakieś pecetowe forum może ktoś dojdzie coś się dzieje w tym emulatorze.
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Jan 2011
     
    StaxX: this is very odd, U have to deactivate MMX.