atarionline.pl Magnetofon wbudowany do Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    Pewnie pamietacie swietny pomysl Zaxona:

    ->link<-

    Odtwarzacz MP3 jako miniaturowy magnetofon do Atari daje wiele mozliwosci. Po pierwsze: zachcialo mi sie wcisnac to do srodka komputera. Latwiej pojechac na zlot bez dodatkowego szarego pudelka w postaci XC11 :). Dopinam jakis maly odtwarzacz MP3 z nagranymi plikami gier do gniazda w komputerze i mam bzzzzz... bzzzzzz... bzzzzz... czad!

    Po drugie: kolega Baq przygotowal na bazie Zaxonowego pomyslu piekny schemacik z rozpiska czesci! Do sciagniecia tutaj:

    ->link<-

    Zaxon wpadl na pomysl, skoro temat zostaje odswiezony, zeby dorobic do tego magnetofonu Turbo Blizzard albo dowolne inne! Otwiera sie fantastyczna mozliwosc, ze bedziemy mieli mozliwosc wczytywania nagran turbo za pomoca odtwarzacza MP3.

    zaXonieC prosi tylko o jedno: nie ma dostepu do nagran plikow WAV z systemu Blizzard, wiec ktokolwiek ma, ktokolwiek posiada - niech podsyla do celow testowych.

    Larek - ty chyba masz takowe turbo?
    • 2:
       
      CommentAuthoradiblol
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    Ja mam dostęp do kaset zapisanych inaczej niż normalnie... ale nawet nie wiem czy są one na Atari (nie napisali na opakowaniu bo to przegrywane). W czwartek przyniosę do domu i w piątek zripuję parę próbek, może się przydadzą...
    Poszukam też takich, w których na pewno jest Turbo Blizzard (mam nadzieje że piszą to na opakowaniu).
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    Powalcze w weekend, sprobuje zgrac pare rzeczy do blizzarda metodą sio2sd, kopier blizzard, wgranie programu na atarke, save i nagranie przez karte pc . W miedzyczasie jak ktos ma jakies wav to niech podesle albo gdzies wrzuci.
    Dzisiaj rano wpadlo mi jeszcze inne ukladowe rozwiazanie do glowy ale musze nad tym podumac jeszcze.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Apr 2009 zmieniony
     
    Blizzarda mam w niedziałającym magnetofonie...
    Jeśli chodzi o pliki WAV, to nic nie stoi na przeszkodzie aby wygenerować sobie go samemu na emulatorze:
    1. Uruchamiamy kopier The Boss I ->link<-
    2. Ponieważ działa on z DOS-em, więc nie bedzie problemu z wczytaniem jakiegoś pliku (nawet jego samego) - opcja nr 1
    3. Po wczytaniu pliku do pamięci wybieramy SAVE, czyli opcję nr 3
    4. Na pytanie programu wpisujemy "T:nazwa_programu_moze_miec_chyba_120_znakow_albo_40_nie_pamietam"
    5. Uruchamiamy zapis dźwięku w emulatorze
    6. Potwierdzamy wpisaną nazwę pliku do zapisu klawiszem Enter
    7. Program wygeneruje nam bzykanie zgodne ze standardem Blizzarda (pierwszy krótki bzyk, to nazwa pliku, poźniej seria 1KB -może 2KB? pamięć już nie ta- bloków z danymi)
    8. Po skończeniu bzykania pamietajmy o wyłączniu zapisu dźwięku.
    9. Gotowe - mamy plik WAV z zapisem w systemie Blizzard

    ad.7. podczas zapisu ekran jest wyłączony - bez paniki, tak ma być

    Życzę powodzenia. Blizzard to chyba najlepszy system turbo. Nie wspomnę, że najszybszy też! ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Apr 2009
     
    Mozna podeslac do mnie, wrzuce na serwer.
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime6 Apr 2009
     
    Larek, zarąbista sprawa - akurat do takiego magnetofonu mam podpięty kabelek do playera!
    • 7: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime6 Apr 2009
     
    Jak sie tak uda to prosze o info.
    • 8:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime6 Apr 2009
     
    Na a800win brakuje nośnej, sygnał się zgadza (próbowałem na wykrzykniku).
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Apr 2009
     
    Larek - "Po skończeniu bzykania pamietajmy o..."

    To o czym jest Twoj poradnik? :D
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 May 2014
     
    Zaxoniec, czy Ty zyjesz? Jak tam realizacja tego pomyslu?
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 May 2014
     
    Dyskusja miała miejsce 1 kwietnia, więc istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że nie wszystkie strony potraktowały ją z należytą powagą :)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 May 2014
     
    Ale deklaracje Zaxona mialy tez miejsce pozniej, wiec prawdopodobienstwo chyba jednak rosnie :D